Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

25. 9. 2020 aktualizováno

Recenze ekoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Srovnávací test elektrokoloběžek Xiaomi vyhodnotil model Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 jako nejlepší elektrickou koloběžku Xiaomi v poměru cena a výkon. Líbí se nám vzhledově, také po stránce praktičnosti a výdrže. Na vítězný model od Xiaomi – Mi Electric Scooter Pro 2 – ovšem přece jenom něco ztrácí.

Tento model se již neprodává. Jako alternativu doporučujeme Xiaomi Mi Electric Scooter 3.

Hodnocení elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

6.8

Velmi dobrá

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je kvalitní elektrická koloběžka do města. Chválíme především pohledné zpracování, poměrně slušný dojezd a poměr ceny a výkonu. Jisté ústupky však představuje nižší výkon, který se nehodí do náročnějších kopců nebo terénu. I přesto je Xiaomi Scooter velmi populární. A víte co… ani se nedivíme!

Konstrukce a design
7.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
7
Výdrž baterie a nabíjení
6
Klady
  • Pěkné zpracování
  • Nízká hmotnost
  • Pohodlná jízda a ovládání
  • Rychlé nabíjení
  • Slušný dojezd
  • Mobilní aplikace
Zápory
  • Nevhodně umístěný nabíjecí port
  • Slabší výkon
  • Nic do terénu

Konstrukce a design

Během hodnocení Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 se nám zalíbilo pěkné a funkční zpracování, které jen tak neomrzí. Konstrukce elektrokoloběžky je skladná, takže ji snadno přemístíte z místa na místo. Ostatně hmotnost 12,5 kg patří mezi nízké, nosnost 100 kg pro většinu běžných uživatelů také stačí.

Tělo Xiaomi m365 je vyrobeno z pevného hliníku. Nechybí přední světlo s dosahem až 6 metrů. Zadní červené světlo je výborné při brzdění – koloběžka jde vidět dobře i na dálku. Těšit se můžete z účinných brzd, jejich brzdná dráha se pohybuje zhruba kolem 4 metrů.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Recenzovaný Xiaomi Scooter nabízí speciálně tvarovanou spodní plošinu, kam pokládáte své nohy. Jízda je proto pohodlná a bezpečná. Pro bezpečné a komfortní svezení se hodí protiskluzová držadla a 8,5palcové pneumatiky, jež dokáží ukočírovat menší výmoly. Ovládání elektrické koloběžky je celkově pohodlné a jednoduché i pro začátečníky.

Přítomný motor o výkonu 250 wattů je schopen vyvinout maximální rychlost až 25 km/h. Dojezd se potom pohybuje kolem 30 kilometrů. Na městské rovinky je koloběžka výborná, do terénu ale vhodná spíše není. Výkon by vám nemusel při náročném stoupání stačit.

Náš tip

Pokud vám střední model od Xiaomi nevyhovuje, podívejte se na test elektrických koloběžek.

Výdrž baterie a nabíjení

Xiaomi m365 není ani nejrychlejší elektrokoloběžka – ani neposkytuje nadstandardně dlouhý dojezd. Na kratší cesty do práce a za zábavou ale vystačí. Kapacita baterie je nízkých 7,8 Ah. Maximální dojezd se pohybuje kolem 30 kilometrů. Přítomná čtveřice diod (každá znamená 25 %) vás informuje o aktuálním stavu nabití. Doba nabíjení se pohybuje mezi 3-4 hodinami – dobíjení je tedy rychlé.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 250 W
Dojezd 30 km
Kapacita baterie 7,8 Ah
Rychlost dobíjení 3-4 hod.
Hmotnost 12,5 kg
Nosnost 100 kg
Průměr kol 8,5″

Nejprodávanější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (43 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář