Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 3

15. 3. 2022 aktualizováno

test elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Přemýšlíte nad koupí nové elektrokoloběžky? Za úvahu stojí nová Xiaomi Mi Electric Scooter 3, která osloví kvalitou dílenského zpracování, rekuperací a výkonem. Tenhle model vyjede opravdu táhlé kopce! Veškeré důležitosti se dočtete v naší recenzi na Testado.cz.

Hodnocení elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 3

7.2

Velmi dobrá

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 zastupuje pomyslný střed mezi elektrokoloběžkami oblíbené značky Xiaomi. Potěší kvalitní konstrukcí, vysokou bezpečností a slušným výkonem, který umožní až 16% stoupání. Pořizovací cena je přitom relativně nízká. Skvělá volba pro náročnější jezdce.

Konstrukce a design
8.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
7
Výdrž baterie a nabíjení
6
Klady
  • Konstrukce z leteckého hliníku
  • Vysoký výkon (zvládne 16% stoupání)
  • Skladná a lehká
  • Integrovaný displej
  • Podpora mobilní aplikace
Zápory
  • Dojezd mohl být o něco delší

Konstrukce a design

Xiaomi Mi 3 představuje moderní elektrickou koloběžku populární značky, kterou si oblíbí lidé se stylem a náročnějšími požadavky. Hodí se jak pro dospělé, tak větší děti.

Xiaomi Mi 3 se může pochlubit pevnou konstrukcí z leteckého hliníku. Mezigenerační vylepšení se týká zejména vylepšeného mechanismu skládání, kvalitnějších brzd a vyššího výkonu.

Zatímco se k výkonu brzy dostaneme, nyní si můžeme zmínit přítomnou rekuperaci. Systém KERS využívá brzdné energie, kterou následně uloží do přítomného akumulátoru. Tím pádem prodlouží celkový dojezd.
Xiaomi Mi Electric Scooter 3 - kvalita konstrukce

Testovaná elektrokoloběžka Xiaomi Mi 3 disponuje pěkným displejem. Ten je dostatečně velký a čitelný. Díky integraci přímo na rámu během jízdy nepřekáží. Pochvalu si zaslouží praktická skládací konstrukce. Řídítka rychle sklopíte, čímž získáte šikovné madlo na přenášení. Složení a rozložení zabere kolem 3 sekund.

Nemusíme snad ani připomínat, že je konstrukce a zpracování Xiaomi Mi Electric Scooter 3 na špičkové úrovni. Hmotnost 13,2 kg je stále vyhovující. Nosnost 100 kg pro danou kategorii dostatečná.Konstrukce a design Xiaomi Mi 3

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Recenzovaná elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 se pyšní skvělými jízdními vlastnostmi. Může za to kvalitní konstrukční zpracování a 8,5“ pneumatiky. Gumový povrch je dokonale přilnavý, přičemž navíc efektivně tlumí nárazy. Vynikající je také kotoučová brzda s dvoupístkovým třmenem.

Zajímat vás jistě bude také výkon. Elektrokoloběžka Xiaomi disponuje 300W motorem, který je schopen dosáhnout maximální hodnoty 600 W. Takový výkon vám umožní stoupání o sklonu 16 %. Maximální rychlost, kterou je tento model schopen dosáhnout, je 25 km/h. Navíc potěší několik režimů jízdy, mezi nimž najdete užitečný režim chůze (5 km/h). Ten se hodí na přeplněných chodnících nebo při průchodu budovou.

Jelikož mluvíme o moderní elektrokoloběžce, Xiaomi Mi Electric Scooter 3 není problém spravovat přes mobilní aplikaci. Ve vašem mobilu tak máte všechny důležité informace jako na dlani. Můžete například sledovat ujetou vzdálenost a aktuální stav baterie.Xiaomi Mi Electric Scooter 3 - Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Výdrž baterie a nabíjení

Stěžejním parametrem je samozřejmě kapacita baterie, respektive výdrž. Testovaná elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 je schopna na plné nabití ujet až 30 km. Přítomný akumulátor disponuje kapacitou 7,65 Ah, doba nabíjení se pohybuje orientačně kolem 5 hodin.

Ačkoliv nejsou tyto parametry nijak špatné, starší model Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je na tom o něco lépe. (A také stojí výrazně více peněz).

 

 

Výdrž baterie a nabíjení: Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 300 W
Dojezd 30 km
Kapacita baterie 7,65 Ah
Rychlost dobíjení 5,5 hod.
Hmotnost 13,2 kg
Nosnost 100 kg
Průměr kol 8,5″

Nejoblíbenější elektrokoloběžky roku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (37 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář