Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

6. 12. 2022 aktualizováno

levný robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ recenze

Robotický vysavač nemusí být drahý a komplikovaný. Testovaný model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ překvapí vysokým výkonem, inteligentní navigací i mopovací nádržkou. Cena přitom zůstává příjemně nízká. V naší podrobné recenzi poodhalíme silné a slabé stránky, kterým byste před nákupem měli věnovat pozornost.

Hodnocení Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

8

Skvělý

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ patří k nejzajímavějším modelům v poměru ceny a výkonu. Sací tlak 3 000 Pa nenabídnou ani mnohé dražší modely. Optická navigace dokáže rozeznat i menší předměty. Baterie navíc stačí na několikahodinový úklid. Škoda jen absence automatické vyprazdňovací stanice.

Design a zpracování
7
Výbava a výdrž
8
Manipulace a ovládání
8
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
 • Výhodná cena
 • Objemné nádoby na odpad i vodu
 • Vysoký sací výkon
 • Překoná prahy vysoké až 2 cm
 • Komplexní aplikace pro chytrou domácnost
 • Senzory proti nárazu a pádu ze schodů
 • Výška pouze 8,2 cm
 • Tichý chod v běžném režimu
Zápory
 • Hlučný při maximálním výkonu
 • Absence vyprazdňovací stanice
 • Aplikace není v češtině
 • Chudší základní balení

Obsah balení

Balení je poměrně skromné. Zahrnuje samotný robotický vysavač Xiaomi s bočním kartáčem i mopovací nádržkou. Manuál, nabíjecí stanici, síťový kabel a čistící kartáč. Náhradní mopovací tkaninu nebo boční kartáček nečekejte. Nehledejte ani dálkový ovladač. Naštěstí jej plnohodnotně nahradí mobilní telefon s nainstalovanou ovládací aplikací.

levný a výkonný robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ srovnání

Design a zpracování – 7/10

Design se drží jednoduchých tvarů. Horní strana nabídne pouze dvojici ovládacích tlačítek a kameru vizuální navigace. Čelo chrání nenápadný nárazník s drobnými výřezy pro pomocné senzory. Zadní část je perforovaná pro odvod vzduchu. Přístup k prachové nádobě či resetovacímu tlačítku získáte po odklopení svrchního krytu. Vedle resetu se skrývá také indikátor Wi-Fi připojení.

Podobě robotického vysavače Xiaomi je dobré věnovat pozornost hned při nákupu. Jméno Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ si snadno spletete s označením Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro, které však patří jinému modelu. Přestože se oba typy liší pouze plusem v dlouhém názvu, technické specifikace jsou výrazně jiné…

Zatímco Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+, kterému se věnujeme v této recenzi, využívá optickou navigaci, příbuzný model disponuje pouze základní laserovou navigací. Navíc má jinak řešený systém mopování a také je vyšší. Nárůst výšky způsobila výrazná krytka laseru na horní straně. Poslouží vám jako spolehlivé rozlišovací znamení.

Testado radí

Xiaomi nabízí několik verzí robotického vysavače Mi Robot Vacuum Mop 2. Věnujte proto zvýšenou pozornost technickým specifikacím a přesnému značení. Funkční rozdíly mezi podobně značenými modely jsou poměrně výrazné!

Jednoduché tvary se příznivě odrazily v celkových rozměrech. Průměr 35 cm není výjimečný, ale výška již ano. Nepřesahuje 8,2 cm. Malou výšku oceníte při úklidu pod postelí nebo gaučem, kam se vyšší robot nemusí vždy dostat. Celková hmotnost dosáhla na 4 kg. Nebrání pohodlné manipulaci ani přenášení.

jednoduchý robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ srovnání

Podvozek využívá standardní systém s dvojicí větších hlavních kol a malým navigačním kolečkem. Bezproblémově funguje na všech běžných površích, včetně koberců. Mezi velké výhody patří schopnost překonat prahy vysoké až 2 cm.

Nabíjecí stanice

Energii robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ automaticky doplňuje pomocí dobíjecí stanice. Bohužel nedokáže vyprázdnit plný prachový zásobník. Ten musíte čistit sami. Automatická čistící stanice není součástí ani doplňkového vybavení.

Výbava a výdrž – 8/10

Sání můžete nastavit na čtyři stupně výkonu. Nejvyšší dosahuje tlaku na úrovni 3 000 Pa. Stačí i pro vysávání koberců s kratším vlasem. Nejlepších výsledků ovšem dosáhnete na pevné a rovné podlaze. Nečistoty sbírá centrální rotační válec. Sekunduje mu pomocný boční kartáč. Zametá nečistoty podél zdí či okrajů nábytku, kam by jinak robotický vysavač nedosáhl.

Díky vodní nádržce můžete i vytírat. Množství odkapávající vody lze nastavit ve třech stupních. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ bohužel nedisponuje vibračním systémem, takže odolnější skvrny vyčistit nedokáže.

efektivní robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ srovnání

Kvalita úklidu příjemně překvapí. Robot samozřejmě nedokáže plně nahradit lidskou sílu při mopování pomocí mopu ani dokonale vyčistit všechny škvíry pod nábytkem, ale skvěle vás zastane při běžném úklidu. Spolehlivě zbaví podlahu drobků od snídaně nebo jemného prachu z bot. Nemusíte se o nic starat. Jen občas pomůžete v místech, kam robotický vysavač nedosáhne.

Hlučnost v nejvýkonnějším režimu dosahuje až 72 dB. Maximální výkon systém nastavuje především při vysávání koberců, jinak je práce podstatně tišší. Samozřejmě existují robotické vysavače, které na nejvyšším stupni účinnosti vydávají méně hluku, ovšem za cenu výrazně nižších výkonů. Pokud vás vysavač ruší, vždy můžete v aplikaci snížit sací tlak, případně práci přerušit.

Orientaci v prostoru zajišťují kamery doplněné infračerveným senzorem pro detekci blízkých překážek a dvojitým gyroskopem. Pádu ze schodů či jiných vyvýšených míst brání čtveřice bezpečnostních detektorů. Obraz analyzuje pokročilý systém 3D S-cross. Identifikuje okolní objekty, měří vzdálenost a propočítává optimální trasu. Rozezná boty, dekorační předměty i dětské hračky. Detekce funguje spolehlivě. Pozor dávejte jen na dostatek světla. Ve tmě navigace nefunguje, takže úklid přes noc není možný.

Testado radí

Navigační systém vyžaduje jistou dobu pro vytvoření detailní mapy prostoru. Během prvního či druhého úklidu proto nemusí být pohyb robota zdaleka optimální.

Mezi hlavní přednosti patří obří baterie s kapacitou 5 200 mAh. Ve standardním režimu dokáže dodávat energii až 3 hodiny! Průměrný byt s podlahovou plochou 80 m² vysaje Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ zhruba za 50 minut. Baterie přitom ztratí pouze 30 až 40 % energie. Díky velkému akumulátoru není třeba časté dobíjení a práce se zbytečně nezdržuje. Dobití trvá až 5 hodin. Ideální čas pro nabíjení nastává v noci. Ráno bude robot připraven k zahájení úklidu.

Manipulace a ovládání – 8/10

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ dálkově ovládáte pomocí aplikace Mi Home v chytrém telefonu. Spojení zajišťuje domácí Wi-Fi síť. Aplikace současně slouží ke komplexnímu řízení chytré domácnosti. Pokud využíváte jiné produkty Xiaomi, nemusíte nic dalšího instalovat. Stačí Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ jen přidat do seznamu ovládaných zařízení.

Pozor

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ podporuje pouze frekvenční pásmo 2,4 GHz a protokoly 802.11b/g/n.

Aplikace funguje spolehlivě a pracovat se s ní naučíte velmi rychle. Graficky znázorňuje plán domu s vyznačením uklizených i neuklizených ploch. Nechybí průběžně aktualizované informace o stavu baterie nebo režimu výkonu. Nastavit můžete plán úklidu, případně vysávání přerušit. Milovníci statistik ocení podrobnou historií prací, včetně uklizené plochy. Drobnou nevýhodu představuje absence české lokalizace. Většině uživatelů však anglické prostředí nebude vadit. Vše je dostatečně intuitivní.

nejvýhodnější levný robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro+ recenze

Rychlé příkazy můžete zadat i stisknutím ovládacího tlačítka na horní straně robota. Slouží k okamžitému zahájení vysávání, návratu do nabíjecí stanice nebo lokálnímu úklidu. Lokální úklid omezuje činnost vysavače na čtverec s délkou strany 1,5 metru. Jakmile bude plocha uklizena, Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ se automaticky vrátí do výchozí polohy a vypne se. Užitečná funkce, kterou oceníte například při vaření. Nemusíte se zdržovat zametáním rozsypané mouky či strouhanky. Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ vše udělá za vás.

Testado radí

Aplikace Mi Home neumožňuje přímé ovládání pohybu. Spolehnout se musíte na automatické plánování trasy.

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Kvalita vysávání je výborná. Běžný nečistoty odstraní automatický vysavač Xiaomi spolehlivě. Poradí si dokonce s koberci. Dech mu dochází pouze u složitějších úkolů. V užších prostorech vadí absence druhého bočního kartáče, zaschlé nečistoty by zase lépe odstranil vibrující mop. S podobnými problémy si ovšem často neporadí ani výrazně dražší modely. Obecně platí, že robotické vysavače pomáhají s běžným, malým, úklidem, ale nedokáží vás zcela nahradit.

Odpadní nádoba pojme 550 ml nečistot. Bohužel ji musíte ručně čistit kvůli absenci automatické vyprazdňovací stanice. Nádobu snadno vyjmete, stačí otevřít horní kryt vysavače. Nádrž pro vodu k mopování pojme až 250 ml vody. Přidat do ní samozřejmě můžete čistící prostředek. Součástí nádrže jsou úchyty pro mopovací tkaninu. Nádržku stačí napustit vodou a zacvaknout do volného prostoru na spodní straně vysavače.

Testado radí

Nenechávejte vodu v nádržce příliš dlouho. Na konci úklidu blok vyjměte, vylijte zbytky vody a propláchněte. V opačném případě se mohou v nádrži uchytit nečistoty vedoucí ke vzniku plísní a nepříjemného zápachu.

Celková údržba není složitá. Stačí pravidelné proplachování odpadních nádob. Práci usnadňuje i omyvatelný prachový filtr. Kartáče čistěte dle potřeby. Lze je lehce vyjmout a bez násilí zbavit chlupů, vlasů či jiných namotaných nečistot. Nezapomeňte občas zkontrolovat navigační senzory. Zaprášené kryty mohou omezit jejich funkčnost.

výhodný robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro+ celkové hodnocení

Pokud nemáte žádné zkušenosti s robotickými vysavači, nenechte se zaskočit pravidelnou obměnou kartáčů. Jde o spotřební zboží. Jejich štětiny se časem zničí, což snižuje účinnost vysávání. V případě Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ doporučuje výrobce výměnu každých 6 až 12 měsíců, dle četnosti a náročnosti práce.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Srovnávač Heureka potvrzuje kladný dojem, který jsme si během recenze vytvořili. Uživatelé oceňují kvalitu úklidu, enormní výdrž a tichý chod v běžném pracovním režimu. Připomínky naopak směřují k dílčím chybám při navigaci. Je však nutné znovu opakovat, že vytvoření přesných map a optimalizace tras chvilku trvá. Nečekejte perfektní trasování při prvním spuštění!

Nejoblíbenější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář