Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB) Global

27. 4. 2017 aktualizováno

Čínský výrobce špičkových technologií a mobilních telefonů Xiaomi roste neuvěřitelnou rychlostí. Během několika let se ze začínající firmy dokázal vypracovat mezi přední technologické společnosti, kterým se svými kvalitními výrobky pravidelně konkuruje. Xiaomi je zářným příkladem toho, že i začínající podnikání může mezi velkou konkurencí uspět.

Pozor

AKTUALIZACE 2019: Tento model se bohužel už neprodává. Zkuste jiný mobil značky Xiaomi.

Nikoho ani nepřekvapí, že jsme se také my těšili na nový přírůstek do rodiny pokřtěný názvem Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB) Global. Recenzovaný model nepatří mezi žádné třasořitky, neboť je dobře stavěný a patřičně vybavený. Nejednoho také zaujme přítomnost plné podpory LTE i v naší domovině. Případní zájemci mohou vybírat ze zlatého nebo námi recenzovaného černého provedení, kdy se cena v obou případech pohybuje kolem 5300 Kč (04/2017).

Obsah balení

Uvnitř papírového balení najdete krom samotného telefonu nabíječku s microUSB konektorem, kovovou sponku na vytahování postranního šuplíku a miniaturní návod pro obsluhu přístroje. Řekněme minimalistické řešení, které se v poslední době stává stále více populární.

Xiaomi Redmi 4X Global

Design a kvalita zpracování – 8/10

Recenzovaný Xiaomi Redmi 4X Global hlásí rozměry 139,34 x 69,9 x 8,65 mm, které se vešly do 150 gramů. Čelní stranu telefonu zdobí tvrzený 5“ displej, který je vsazen do zaobleného těla přístroje. Zpracování je příjemné na dotek, vlivem čehož se mobilní telefon také pohodlně drží. Funkční rozměry navíc umožňují plné ovládání pomocí jedné ruky, který je i softwarově podporován. Telefon na první pohled působí hezky a svěže, neboť oči přihlížejících nejsou rušeny žádným nepatřičným prvkem.

Neuspokojivě na mě působila zadní část, na jejíž kryt byl použit nevhodný materiál, který se při každém úchopu telefonu neustále připomínal. Špatně působil nejen po stránce dotykové, ale i po každém položení přístroje, kdy se z některých míst sem tam ozvalo zaskřípnutí. Nejprve jsem se mylně domníval, že tento jev způsobují volně uložená tlačítka. Nakonec jsem ale zjistil, že nelíbivý zvuk vychází z horní části přístroje.

Na spodní straně čelní strany chytrého telefonu najdete nepodsvícená navigační tlačítka. Klasicky se tak pomocí jednoho stisku podíváte na výpis posledních spuštěných aplikací, vrátíte se na domovskou stránku a posledním tlačítkem vpravo půjdete o krok zpět. Pod popsanými tlačítky je místo pro notifikační diodu, kde výrobce pro její umístění volil poněkud netradiční prostor. Ten ale na její funkci a užitečnosti nijak neubírá. Uprostřed rámu je samozřejmě již řečená obrazovka, přičemž hned nad ní je uprostřed umístěn podlouhlý reproduktor a selfie kamera o 5 Mpx.

Na levé hraně se u jejího vrcholku nachází zasunovací šuplíček, který svým zpracování nabízí několik řešení: současné vložení Micro-SIM a Nano-SIM, nebo Micro-SIM a Micro SD. Xiaomi tak bez problémů umožňuje používat obě SIM najednou. Nedalekou horní hranu zdobí zdířka pro 3,5 mm jack, infraport a mikrofon, přičemž na jejím protějšku je reproduktor a USB zdířka určená pro spárování s jinými zařízeními a nabíjení.

Pravá hrana je ve standardním složení v podání dvojice kolébkových tlačítek pro regulaci hlasitosti a samostatného tlačítka pro napájení ON/OF. Všechna tlačítka jsou pevná a nijak se neviklají. Na řadu přichází poslední nepopsané místo – zadní strana. Ta je využita dostatečně: v levém horním rohu najdete blesk spolupracující s těsně sousedícím 13 Mpx fotoaparátem, přičemž o kousek dál je přítomna spolehlivá čtečka otisků prstů. Spodní část zadního přebalu si také vydobylo umístění loga výrobce. Tradičně je pak vrchní i spodní část těla přístroje opásána dvojicí úzkých linek, které uspokojivě kamuflují výrobní spojení přístroje.

Zpracování Redmi 4X hodnotím celkově pozitivně. Pokud by se ze zadní strany nelinul onen podivný vrzající zvuk, celková známka by byla docela jistě vyšší. I tak se ale jedná o poctivou řemeslnou práci, kterou od výrobce Xiaomi podvědomě očekáváme.

Displej – 8/10

Během používání Xiaomi Redmi 4X budete hledět do 5“ IPS LCD displejes ochranou 2.5D, který vyniká rozlišením 1280 x 720 pixelů. Obrazovka je tak částečně chráněna proti nárazům a kapkám deště. Displej na zadaná gesta vždy pohotově a plynule reaguje, přičemž spokojen jsem byl i při sledování filmů a hraní her. Ani čtení knih a textů na kvalitě nijak neutrpěly, neboť byla písmenka dostatečně jemná a detailní.

Xiaomi Redmi 4X Global

Od samého začátku jsem plně využíval nabízenou možnost automatického jasu, jejíž vyladěnost byla dokonalá a má náročná očekávání plnila na sto procent. Nadmíru jsem byl spokojen také v náročnějších venkovních podmínkách, kde byl displej stále hezky osvětlený a čtivý. Dobré pozorovací úhly berte jako samozřejmost. Drobné mínus však musíme přičíst za všudypřítomnou upatlanost obrazovky, kterou zkrátka nelze přehlédnout.

Hardware a výkon – 9/10

Stabilní výkon zabezpečuje osmijádrový 64 bitový procesor typu Qualcomm Snapdragon 435, kterému po boku stojí 3 GB operační paměť. O lepší herní zážitek se pak snaží grafický čip Adreno 505. Recenzovaný model má v základu 32 GB úložného prostoru, nicméně ve skutečnosti počítejte s necelými 26 GB místa. Pro základní používání a několik filmů a skladeb to samozřejmě bohatě stačí, ovšem v případě, že patří tyto činnost mezi váš denní chléb, určitě sáhněte po nějaké dodatečné micro SD kartě, jejíž kapacita může být až 128 GB.

Výkon Xiaomi Redmi 4X byl vždy plně dostačující. Zařízení se nikdy nezadrhávalo, aplikace a většina her jely plynule a bez nenadálých poklesů FPS. Pařeb jsem vyzkoušel desítky, kdy jsem samozřejmě neopomněl ani na závodní specialitu Asphalt 8, v jejímž případě hardware šlapal jako hodinky. Při běžném používání se přístroj nezahřívá, pokud ale budete hrát několik hodin v kuse, navýšení teploty samozřejmě pocítíte. Teplota však nevyčnívala ze známých mezí. AnTuTu Benchmark vykázal hodnotu 42113 bodů, což je nějaké 51. místo „globálního“ žebříčku.

Xiaomi Redmi 4X Global antutu benchmark

Také s reproduktorem jsem byl spokojen a můžu jenom chválit. Hraje nadmíru hlasitě a dokonce ani při maximální míře hlasitosti na své kvalitě nikde neztrácel, byť jeho umístění není nejvhodnější.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 7,5/10

Chytrá zařízení značky Xiaomi se zpravidla vyznačují nadstandardní kapacitou baterie. Ani v případě Redmi 4X nebyla učiněna výjimka, a tak se můžeme radovat z baterie o kapacitě 4100 mAh. Pokud přepíši čísla do praktického použití, s touto baterií si vystačíte zhruba na 2 – 3 dny, ovšem tyto údaje jsou velmi relativní. Zatímco při sledování videí vydrží baterie asi 12 hodin, v případě hraní her není problém kapacitu vytřískat do 7 hodin. Velmi ale záleží na typu dané hry, zdali hrajete v kuse apod…

Xiaomi Redmi 4X Global

Ani v tomto případě jsme baterii neopomněli otestovat v náročném AnTuTU testu, kde získala slušných 17321 bodů, čímž předčila mnoho kvalitních modelů. Zatímco výdrž hodnotím výborně, u nabíjení se naopak mračím. Za 20 minut se baterie nabije o zhruba 38 procent, přičemž za 120 minut je nabití zhruba 80 procentní. Plné kapacity z 0 na maximum se dočkáte asi za 3 hodiny, což je skutečně dlouhá doba.

Fotoaparát a kamera – 7/10

Z pořízených snímků mám rozporuplné pocity, kde na jedné straně převládá pozitivum a na druhé negativum. Začněme tedy optimističtěji: přední 5 Mpx selfie kamera fotografuje slušně a výsledky v maximálním rozlišení 2592 x 1944 pixelů jsou na pohled líbivé. Pro uživatele je ale důležitější zadní 13 Mpx kamera. Bezesporu nejhůře dopadly venkovní snímky za jasného denního světla se slunečními paprsky v zádech, kdy zejména barvitost travnatého porostu se kamsi vytrácí.

Na všechny snímky v originální kvalitě se můžete podívat tady.

Ani v případě oblačnosti nejsou fotografie uspokojivé. Snímky jsou temné a okolí nedokáží dostatečně pestrobarevně zachytit. Je nicméně překvapivé, že v případě umělého osvětlení a noční doby jsou fotografie naopak velmi dobré. Jak můžete na okolních záběrech vidět, čočka si dokáže hravě poradit s lampami a dalším rušivými elementy.

Fotografie lze pořizovat v maximálním rozlišení 4160 x 3120 pixelů, přičemž na výběr máte ze tří možností kvality – vysoká, střední a nízká. Líčení své spokojenosti ale končím a nijak valně nehodnotím ani pořízené video-nahrávky, jejichž kvalita je v maximálním rozlišení 1920 x 1080 pixelů spíše průměrná. Okolní prostředí kamera zachytit jakž takž dokáže, ovšem zjevně chybějící stabilizátor obrazu dělá své.

Průměrné výsledky zachraňuje základní softwarová podpora. Během focení lze využívat funkci panorama, manuální režim, tón pleti, scénu a třeba i noční režim. Dobrodruzi jistě ocení i možnost manuálního režimu, v jehož podání si lze pohrát s vyvážením bílé (žárovka, denní světlo, neon, šero) nebo třeba nastavit hodnotu ISO (100 – 3200). Plusem je i svižnost ukládání pořízených snímků, které si v okamžiku můžete prohlížet a třídit.

Pro občasné focení a natáčení použité fotoaparáty stačí, ovšem v případě, že patříte mezi vyznavače horských tůr a dalekých výletů, spokojeni zřejmě úplně nebudete.

Systém a konektivita – 8/10

Během používání Xiaomi Redmi 4X vám bude k ruce operační systém Android 6, kterému je pravou rukou nadstavba MIUI verze 8. Samozřejmostí je výsuvná lišta se standardní nabídkou rychlých vychytávek jako je svítilna, ztišení zvuků, zámek obrazovky a mnohé další užitečnosti. Kvalitu optimalizace potvrzuje i fakt, že se systém netrhá ani při několika otevřených aplikací současně.

Kladně hodnotím možnost využití druhého prostoru, což je software umožňující vytvoření samostatného uložiště, čímž lze telefon používat jako dvě samostatná zařízení s oddělenými aplikacemi. Součástí základního softwarového vybavení je i snůška krásných tapet, které si není problém ani dodatečně postahovat pomocí předinstalovaného Xiaomi softwaru.

Je příjemné, že výrobce telefon nezahltil zbytečnými aplikacemi, které akorát otravují a užitek nikde. K mání jsou však osvědčené prográmky jako YouTube, Google Disk a Fotky, prohlížeč Chrome a třeba i Mapy. Pro pomoc v terénu pak poslouží kalkulačka a kompas. Nechybí ani kalendář a základní přehrávač hudby.

Co se týče základních funkcí, počítat můžete s Bluetooth 4.1, USB, WiFi, EDGE, GPRS, UMTS a HSPA. Využívat budete moci  i Wi-Fi a plnou měrou i LTE, které spolehlivě funguje i v našich podmínkách.

Alternativy k Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB) Global

Jako levnější variantu můžeme doporučit Honor 7 Lite Dual SIM, jehož cena se nyní pohybuje kolem 4600 Kč (04/2017). Tento přístroj je opásán operačním systémem Android 6, který si užijete na 5,2″ IPS LCD displeji s ochranou Gorilla Glass 3 a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Uvnitř přístroje je osmijádrový procesor, 2 GB RAM a využívat budete moci 16 GB interního úložního prostoru. Nechybí ani čtečka otisků prstů, kovové tělo a baterie o kapacitě 3000 mAh. K mání je i 13 a 8 Mpx fotoaparát.

V případě, že hledáte za pár korun hodně elegance a výkonu, zkuste kovový Lenovo Vibe K5 Note Dual SIM s OS Android 6, 5,5″ displejem v rozlišení 1920 x 1080 pixelů, 3 GB RAM a 16 GB úložným prostorem. Kromě solidního základu jsou k dispozici 13 a 5 Mpx fotoaparáty, přičemž hodit se bude také baterie s dobrou výdrží o kapacitě 3500 mAh. Doporučovaný model si můžete koupit za nějakých 4200 Kč (04/2017).

Pokud si chcete něco připlatit, zkuste Honor 8 s operačním systémem Android 6, 5,2″ displejem v rozlišení 1920 x 1080 pixelů, 4 GB RAM a osmijádrovým procesorem Kirin 950. Pro svá data budete moci využívat 32 GB interního uložiště, které bude živeno z baterie o kapacitě 3000 mAh. Pro zachycení zážitků vám poslouží 12 a 8 Mpx fotoaparáty. Honor 8 si můžete nyní pořídit za částku kolem 10000 Kč (04/2017).

Závěrečné hodnocení

8.1

Velmi dobrý

Nový Redmi 4X lze právoplatně zařadit mezi povedená chytrá zařízení, která nezklamou slušným zpracováním, dobrým výkonem, poslušností v podání vyladěné optimalizace a neméně důležitou nízkou cenou. Některé však může zamrzet slabší kvalita výsledných snímků a doba nabíjení, která je na dnešní dobu až moc dlouhá.

Design a zpracování
8
Displej
8
Výkon a hardware
9
Výdrž baterie
7.5
Systém a konektivita
8
Klady
  • Hezké a funkční zpracování
  • Skvělý výkon
  • Solidní reproduktory
  • Vyladěná optimalizace
Zápory
  • Horší fotografie
  • Dlouhá doba nabíjení
  • Starší verze Android 6


beryko.cz

Za zapůjčení telefonu Xiaomi Redmi 4X děkujeme společnosti Beryko.

Nejprodávanější mobilní telefony dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Aleš (1. 3. 2018 15:03)

Dekuji. Budu se tesit.

Odpovědět
Uživatel
Aleš (28. 2. 2018 12:02)

Take vlastnim redmi 4x global,a jsem spokojen. Ale ted jdou do prodeje nove telefony, Xiaomi redmi 5, a Huawei P smart. A zajima me,zda budete i na tyto dva delat recenze. Dekuji za odpoved, Aleš. Ps: Xiaomi redmi 4 x global aktualitaci na A.7 dostalo, je to A.7.1.2, a nova verze Miui 9, stabilni, s ceskou rom.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (1. 3. 2018 12:03)

Dobrý den, na Xiaomi Redmi 5 Plus v současné době děláme recenzi, na Huawei máme také políčeno :)

Odpovědět
Uživatel
Vesos (1. 1. 2018 16:01)

Android 7 to má. Pod stromeček mi připlul s 7.1.2

Odpovědět
Uživatel
jirka k. (7. 12. 2017 20:12)

Chtěl bych se zeptat na poruchovost Xiaomi Redmi4xglobal 3gb, 32gb.a na poruchovost HuaweiiP9lite2017.Nevíte.?Ještě uvažuji o Huawei Nova Smart. Který telefon byste i vzhledem k poruchovosti z těchto doporučili?Jsem začátečník a nepotřebuji hrát hry, spíše navigaci, čtečku, fotoap.Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (8. 12. 2017 05:12)

Dobrý den, o poruchovosti daných telefonů nemáme žádné zprávy. Zásadních technických chyb bych se osobně nebál. Spíše než hardware nebo jiné části Vám časem odejde baterie, která se neustále vybíjí a nabíjí. Berte ale samozřejmě v potaz, že se jedná o spotřební zboží na maximálně pár roků. Doba desetiletých Nokií je již dávno pryč.

Odpovědět
Uživatel
standa (6. 12. 2017 22:12)

Dobrý den .....jaký je rozdíl mezi Xiaomi redmi 3s a redmi 4X ...děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (7. 12. 2017 17:12)

Dobrý den, parametrově se jedná o prakticky totožné telefony (4X váží o pár gramů více a je o nějaký ten mm rozměrnější), akorát 4X má modernější design (jak to člověk bere) a celý systém by měl být odladěnější a kompatibilnější. Starý model zkrátka navázal na úspěchy staršího modelu.

Odpovědět
Uživatel
Lucie (5. 12. 2017 12:12)

Dobrý den. Telefon mám a jsem spokojená až a jednu věc. Když najedu třeba na FB tak mám problem se zvukem. Jedno video hlasitě řve a další neni skoro slyšet. Tak že nic jiného nedělám než ztlumuji a dávám nahlas. Je v telefonu nějaké nastavení aby hrálo vše na jedné úrovni? Má s tím taky někdo problém?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (5. 12. 2017 14:12)

Dobrý den, s tímto problémem jsem se osobně nesetkal. Vidím to na softwarovou chybu - verze FB nespolupracuje s prohlížečem, verzí Xiaomi nadstavby apod... Jsem přesvědčen, že se brzy chyba opraví. Problém bych neviděl v samotném telefonu.

Odpovědět
Uživatel
Lucie (6. 12. 2017 15:12)

Dobrý den. A co s tím mám tedy dělat? Vůbec si s tím nevím rady. Mám odinstalovat fb a opět nainstalovat? Fakt nevím. Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (6. 12. 2017 18:12)

Dobrý večer, určitě zkuste aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat. Podívejte se také na jiné verze FB, třeba verzi lite apod. Pokud to nezabere, zkuste prověřit aktualizaci Vašeho systému. Pokud problémy přetrvají, volil bych jako poslední možnost tovární nastavení. Sice razantní řešení, ovšem zabrat by mohlo. Pokud se k němu odhodláte, nezapomeňte zálohovat veškerá data včetně fotografií, kontaktů apod...

Odpovědět
Uživatel
Petr (2. 12. 2017 23:12)

ten problém s nezobrazováním jmen u SMS jsem měl taky. Pomohlo napsat v kontaktech celé i s předvolbou tedy např. +042 777 444 111, místo jen 777 444 111. Pak už to jména přiřazovalo.

Odpovědět
Uživatel
Miroslav Klouda (30. 11. 2017 13:11)

Prosím, má tento telefon foťák s HDR? A druhá otázka - Mám Redmi 3S Global. Při aktualizacích se růsná nastavení přenastaví, jak se jim zachce, takže to musím pracně nstavovat znovu. Ale nejdou mi přenastavi krátké stisky dolních programovatelných tlačítek. Krátké stisky jsou v nabídce. Dá se s tím něco dělat? na fóru mi nikdo neodpovídá. Ještě k nabíječce: Ke Xiaomi Redmi dávali před rokem “rychlonabíječku”, která nabíjí stejnou baterii asi za 2 hodiny a má výstup 2000 mA. Je nabíječka, o které se hovoří v článku, jiná? Nedala by se případně použít ta “rychlá”? Děkuji.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (30. 11. 2017 16:11)

Dobrý den, XR4X funkci HDR nemá. Pokud jde o Váš starší přístroj, pakliže není v nabídce možnost nastavení dlouhých stisků, nelze s tím nic dělat. V balení rychlonabíječka není, ovšem není problém použít k nabíjení i rychlonabíječku z jiného přístroje nebo přikoupenou zvlášť.

Odpovědět
Uživatel
Standa (13. 11. 2017 13:11)

Ma telefon OTG?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (14. 11. 2017 12:11)

Dobrý den, ano, telefon tuto funkci umožňuje...

Odpovědět
Uživatel
Helena (4. 11. 2017 14:11)

Dobrý den, kontakty mám uložené na Sim kartě, v telefonu i na xioami účtě. V nabídce se mi každé telefoni číslo ukazuje třikrát, pokaždé na jiném úložišti. Nevím si s tím rady. Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (7. 11. 2017 10:11)

Dobrý den, zkuste dát tovární nastavení (vymažou se veškerá data, fotografie apod...) a poté uvidíte. Myslím, že by to mělo zabrat... Dejte vědět.

Odpovědět
Uživatel
Helena (3. 11. 2017 07:11)

Dobrý den, prosím o radu. Mám telefon xioami redmi 4x a mám problém se SMS a MMS. Když odešlu sms a poté mi přijde odpověď, neni zařazena pod otázku, tzn. ke kontaktu se jménem, ale je pouze pod telefonním číslem. Pokud si tedy nepamatuji čísla z paměti, nevím kdo mi odpovídá, tudíž ani kdo mi píše. Je možné to nastavením nejlepší upravit? Děkuji moc za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (3. 11. 2017 21:11)

Dobrý den, zkuste se podívat, kde máte uložené kontakty... Pokud na SIM kartě, zkuste je uložit ještě do telefonu, pokud pouze v telefonu, zkuste ještě na SIM kartu... Dejte pak vědět, zdali to pomohlo...

Odpovědět
Uživatel
Jiří Valášek (1. 11. 2017 22:11)

Dobrý večer, vybírám pro manželku nový mobil cca do 3000 kč solidní provedení displej do 5", k běžnému dennímu požívání, který by měl jednoduchou obsluhu, obstojnou výdrž baterie a dobře fotil a natáčel videa, RAM min 16gb, hry nehraje , spíš se občas podívá na net takže LTE by neškodilo ale není podmínkou, doporučíte mi něco? Zvažoval jsem Alcatel SHINE LITE 5080X ,některý Cubot (X16S,Rainbow2) nebo Xiaomi. Děkuji Jirka V.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (2. 11. 2017 13:11)

Dobrý den, Jiří, pro Váš výběr doporučujeme článek Nejlepší telefony do 3 000 Kč, kde najdete spoustu zajímavých modelů a inspirací (včetně některých Vámi zmíněných). Pokud byste měl i tak s výběrem potíže, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

Odpovědět
Uživatel
Pavel S. (11. 10. 2017 11:10)

Dobrý den, chci se zeptat jaký je zvuk u videa natočeného tímto telefonem? Mám redmi 3S, přítelkyně redmi 4A a u obou je zvuk docela tragický. Tak mě zajímá jestli se něco v tomhle směru změnilo k lepšímu. Vybírám telefon pro dceru a 4X je velký favorit, protože v této cenové kategorii moc konkurence nemá. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (11. 10. 2017 18:10)

Dobrý večer, zvuk je na přijatelné/průměrné úrovni. Nejde o žádný trhák, ovšem k běžným účelům je zcela dostačující. Levné telefony Xiaomi se spíše zaměřují na kvalitu videa nežli zvuku...

Odpovědět
Uživatel
Roman (6. 10. 2017 10:10)

Zdravím, poprosím radu. Kúpil som si Xiaomi Redmi 4X, a neviem prísť na to, kde sa nastavuje ladenie usb, aby sa dal telefón spojiť s PC.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (6. 10. 2017 11:10)

Dobrý den, telefon po připojení k počítači zapněte (obrazovku) a odemkněte. Poté se na obrazovce zobrazí, zdali chcete pouze nabíjet nebo případně kopírovat fotografie, soubory atd... Pokud se Vám tato nabídka nezobrazí, vysuňte výsuvnou/rychlou lištu a tam najdete položku s USB.

Odpovědět
Uživatel
Buka (10. 9. 2017 18:09)

Dobrý den, tento telefon mi padl do oka, ale moc telefonům nerozumím, tak se chci na pár věcí zeptat. Je u tohoto modelu možná aktualizace na novější verzi Androidu? A je možné sem bez problému nainstalovat aplikace jsou Gmail, Maps, YouTube, Drive apod? (V recenzích u jiných modelů to uvádíte jako velké plus, když to tam je, tak se chci jen ujistit, že není problém to do tohoto dostat). Případně jestli dneska může být ještě nějaká nevýhoda v tom, že jde o čínský produkt, který ještě nedávno nepočítal s LTE pro české pásmo? Předem děkuji a omlouvám se, zda jsou mé dotazy příliš stupidní.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (13. 9. 2017 08:09)

Dobrý den, pokud je nám známo, model Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB) Global se upgradu na Android 7.0 nedočká. To ale neznamená, že byste nemohl užívat aplikace, které uvádíte. Pokud nehrajete úplně nejnovější hry, žádná omezení Vás s Androidem 6 nečekají. Pokud jde o spolehlivost internetu a dalších služeb, Xiaomi ušlo slušný kuse cesty, tudíž se nepříjemností s nekompatibilitou obávat nemusíte. Dávejte si ale pozor, jakou verzi tohoto telefonu kupujete. Při nákupu sledujte pozorně přesné označení modelu, výrobce se možná doslova zeptejte, zdali Vámi vybraný model podporuje LTE. Na trhu se totiž objevila spousta modelů, které české pásmo stále nepodporují... Vaše dotazy nás určitě neotravují - naopak nás těší, a v případě potřeby se na nás můžete kdykoliv obrátit :)

Odpovědět
Uživatel
brahas (1. 4. 2018 07:04)

Mám xiaomi 4 x a v březnu byla aktualizace na Android 7.1.2.

Odpovědět
Uživatel
martinamanasek (4. 9. 2017 12:09)

mobil se mě za 20 min. nabil o 5 %, za hodinu o 20 % to asi není uplně v pořádku že ? :/

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (5. 9. 2017 17:09)

To asi ne. Pokud je i celková doba nabití dlouhá, zkuste výměnu nabíječky. Pokud se to nezlepší, telefon reklamujte.

Odpovědět
Uživatel
martin (3. 9. 2017 11:09)

Dobrý den, baterka velmi špatná 1. za hodinu se mě nabije jen 20% baterky. 2. při brouzdání po internetu bez videí mám po dvou a pul hodinách 20% pryč. Při 100% mě baterka ukazuje že je jen na 16 hodin. Tak jaké dva dny ?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (3. 9. 2017 12:09)

Dobrý den, obecná výdrž dva dny neznamená, že telefon vydrží dva dny nepřetržité činnosti. To nevydrží žádný telefon. Tuto hodnotu berte jako obecnou, tj. občasné surfování, občasné telefonování, občasné hraní apod... Nikdo z nás přece nehraje 48 hodin v kuse hry, ale telefon používáme podle aktuálních potřeb. Navíc velmi záleží na jasu displeje, počtu spuštěných aplikací, okolním teplotám apod...

Odpovědět
Uživatel
Jarka (24. 8. 2017 17:08)

Dobrý den, mám nový Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB) Global, včera jsem navštívila operátora kvůli výměně Sim karty, řekl mi, že budou přenesena veškerá data a služby z původní SIM karty na novou. Nemohu se však dostat ke starým SMS zprávám, fotografiím, kontakty mi daly taky pěkně zabrat, než jsem si vygooglila, jak se k nim dopracovat ( díky diskutujícím na netu). Mohl by mi prosím někdo poradit jak na to? Jsem už staršího data narození, tak prosím "polopaticky" :-). Děkuji za případnou radu a pomoc a přeji hezký zbytek dne.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (25. 8. 2017 15:08)

Dobrý den, pokud jste si koupila nový telefon, tak všechna čísla a kontakty lze přenést (jak sama píšete), nicméně to se netýká fotografií a dalších souborů a dat. Musíte si všechna data nahrát na paměťovou kartu nebo do počítače a pak je zkopírovat do nového přístroje. Tyto soubory se totiž neukládají na SIM kartu, jako kontakty a čísla, ale přímo do mobilu nebo paměťové karty. Pokud tedy pouze vyměníte SIM karty, všechny soubory zůstanou ve starém telefonu. Řešení je několik: 1) Propojit starý telefon s počítačem a všechna data zkopírovat do počítače a poté propojit nový telefon s počítačem a data zkopírovat do nového zařízení. 2) Data sdílet pomocí aplikace, např. Google tohle umí výborně. 3) Všechny soubory zkopírovat na paměťovou kartu, kterou poté vyjměte ze starého telefonu a vložte do nového přístroje.

Odpovědět
Uživatel
Jarka (25. 8. 2017 21:08)

Děkuji Vám mockrát za vysvětlení. Kéž by bylo takových ochotných lidí, jako jste vy, více. Přeji hezký zbytek léta . Jarka

Odpovědět
Uživatel
Zdena (21. 8. 2017 11:08)

Ke kontaktům jsem si přidal fotky a už po druhé se ztratily (od kontaktů). Kde může být být chyba?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 8. 2017 13:08)

Dobrý den, máte aktualizovaný systém? Pokud ano, zkusil bych tovární nastavení telefonu...

Odpovědět
Uživatel
Lucia Hluchova (2. 7. 2017 08:07)

Dobrý deň, pár dní mam domy model Xiaomi Redmi 4X 3GB/32GB Global. Som spokojna, ale neviem príst v nadstaveniach na to, ako nadstavit fotak na selfie fotku. Na huawei som to mala na displeji, a hned som to vedela prepnut na selfie fotenie, ale tu som to nenašla. Možete mi poradit? Ďakujem Lucia

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (2. 7. 2017 12:07)

Dobrý den, v malování jsem pro Vás připravil návod, obrázek stahujte tady.

Odpovědět
Uživatel
pepa (11. 5. 2017 17:05)

Jo, já si to zaskřípání z recenze nedal dohromady s mým zachrastěním ,) Co jsem prozatím zjistil, tak je to kvůli autofocusu fotoaparátu a trpí tím hodně přístrojů.

Odpovědět
Uživatel
pepa (11. 5. 2017 15:05)

Dobrý den. Tak jsem mobil pořídil. Avšak při poklepání se ozývá z horní zadní strany chrastění https://goo.gl/photos/w6FLc8Esap6Gq9eK8 Prodejce říká, že je to normální a dělají to všechny kusy. Jak je na tom testovány kousek? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (11. 5. 2017 15:05)

Dobrý den, o tomto problému píši v recenzi...

Odpovědět
Uživatel
pepa (5. 5. 2017 07:05)

Ahoj. Moc děkuji za snímky! Tyhle už vypadají dobře na svou cenovou kategorii. Přemluvili jste mě ke koupi :)

Odpovědět
Uživatel
pepa (4. 5. 2017 12:05)

Ahoj. Pěkná recenze. Jen by to chtělo se více zaměřit na ten fotoaparát. Šlo by prosím udělat ještě pár testovacích snímků? Na těchto stávajících mi příjde, že autofocus byl zrovna asi na záchodě.. Díky

Odpovědět
Uživatel
Testado (4. 5. 2017 16:05)

Dobrý den, speciálně pro vás jsme udělali několik dalších snímků - všechny naleznete zde v galerii.

Odpovědět
Uživatel
Katka (1. 7. 2017 13:07)

Nahodou jsem na tento model narazila a zda se mi super , podle me ty fotky jsou super , mam o neco lepsi fotak momentalne ale je na ukor barterky a stejne takove fotky mi to neudela , takže za mě super . Pokud nekdo chce "super" fotky tak pak kupte fotak , toto je jen mobil. Taky ani doba nabijeni me neodradi , ta kapacita se musi nejak nabit. Takže za mě super :) jdu do něj

Odpovědět
Uživatel
MOJE JMÉNO (30. 4. 2017 20:04)

Rád bych se zeptal, jak je na tom s focením 4x oproti 3S? Fotky z 3S mi přišly relativně slušné. Je ve 4X ten foťák skutečně horší kvality ? Díky za info.

Odpovědět
Uživatel
Testado (3. 5. 2017 10:05)

Dobrý den, subjektivně nám přijdou fotky u 4X o něco horší, nicméně zase tak velký rozdíl to zřejmě nebude. Ukázkové snímky můžete vidět a posoudit v recenzích obou zmiňovaných modelů.

Odpovědět
Uživatel
PAVEL (28. 4. 2017 11:04)

Dobrý den, děkuji moc za vaši recenzi. Xiaomi Redmi 4X Global mám v hledáčku ke koupi, ale bohužel výsledky co se týče fotoaparátu mi do toho udělali trochu čáru přes rozpočet. Jinak by splňoval vše co hledám. Prosím mohli byste mi případně poradit? Hledám mobil s dobrou výdrží baterie (aspoň 3 dny na jedno nabití), cena tak cca do 6 000 Kč. A aby měl aspoň pokud možno lepší fotoaparát v této cenové kategorii. Mobil potřebuji pro telefonování, sms, internet, nehraji na něm hry, využívání aplikací typu mapy.cz, a nějaké to focení krajiny a dětí. Uvažoval jsem ještě případně o Huawei P9 Lite, Samsung Galaxy A5 2016, nebo nějaké Lenovo (K6 Power). Předem mockrát díky za nějaký tip či radu na nějaký mobil.

Odpovědět
Uživatel
Václav Hrnčíř (28. 4. 2017 14:04)

Dobrý den, Lenovo K6 Power jsme testovali a z hlediska výdrže baterie a kvality fotek dopadl velmi dobře. Huawei P9 Lite a Samsung Galaxy A5 2016 podle ostatních recenzí pořizují také dobré fotky (možná i o trochu lepší), ale kapacita a výdrž baterie mají nižší.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář