Cena / kvalita

Recenze Xiaomi Yi Sport Camera

Hlavní předností čínské akční kamery Xiaomi Yi Sport (či Yi Action) je bezesporu poměr cena/kvalita. Za malý peníz totiž nabízí skvělou kvalitu videa a fotografií v nádherném minimalistickém balení. Mezi pozitiva patří snadné ovládání, vyměnitelná baterie, kompatibilita s konkurenčním příslušenstvím či rozsáhlé funkce. Naopak ze slabin lze uvést slabou výdrž či malou odolnost vůči počasí (je třeba dokoupit vodotěsné pouzdro). Standardně není dodávána s žádným příslušenstvím, nicméně si můžete zakoupit i tzv. Travel Edition.

KLADY:
  • Poměr cena/kvalita
  • Vyměnitelná baterie
  • Elegantní design
  • Skvělá kvalita videa

ZÁPORY:
  • Slabá výdrž
  • K vodotěsnosti tředa dokoupit kryt
  • Nedodávaná s žádným příslušenstvím

Recenze na cnet.com – 7,6/10

Kvalita videa a možnosti natáčení jsou u akční kamery Xiaomi Yi výrazně vyšší než u ostatních v dané cenové relaci. Avšak je nutné si pořídit vlastní příslušenství.

Klady: Xiaomi Yi nabízí více funkcí a lepší kvalitu videí i fotek, než jste za tuto cenu zvyklí. Má vyměnitelnou baterii, standardní stativ a konektor Micro-HDMI, který podporuje živý video výstup, zatímco nahráváte na microSD.

Zápory: Návod a součásti mobilní aplikace jsou v čínštině, takže to vyžaduje učící přístup ve stylu pokus-omyl. V ceně není zahrnuta paměťová karta, držák ani pouzdro a Yi sám o sobě není voděodolný. Výdrž baterie by mohla být lepší.

Recenze na curved.de – 8,8/10

Xiaomi Yi můžeme silně doporučit. V různých barvách vypadá kamerka nejen dobře, ale její kvalitní hardware i software jsou pro amatérské použití zcela dostatečné. Pro profesionální použití je však nepochybně mnohem vhodnější americké GoPro, které má řadu doplňků, více režimů a rozlišení 4K.

Klady: Cena/kvalita, Full HD při 60 snímcích za sekundu, rozsáhlá aplikace, levné příslušenství, elegantní vzhled

Zápory:  Aplikace pro iOS zatím jen v čínštině (05/2015), k dispozici méně příslušenství než pro GoPro

Recenze na lesnumeriques.com – 8/10

Xiaomi Yi je malý a jednoduchý produkt dobré kvality. Jako u většiny konkurentů je jeho hlavním nedostatkem nízká výdrž a kvalita zvuku. Škoda, že úplná absence příslušenství vyžaduje, aby uživatel investoval další peníze, ale celkový poměr cena/kvalita je vynikající a tato kamera si zaslouží být považována za vážnou alternativu k dražším modelů.

Klady: Estetický, minimalistický a barevný vzhled. Schopnost natáčet ve 2K. Kompatibilní s určitým konkurenčním příslušenstvím. Snímač Sony BSI CMOSv rozlišení 16Mpx.

Zápory: Výdrž. Nedodáváno s žádným příslušenstvím. Žádné odolnostní charakteristiky. Latence při použití.

Recenze na techradar.com – 9/10

Akční kamera Yi je reálnou alternativou GoPra. Pokud ji srovnáme přímo s lídrem trhu, tak funkcemi i konstrukční kvalitou jistě zaostává, ale vzhledem k ceně a kvalitě videa je YI v současnosti nejnebezpečnějším soupeřem GoPro.

Klady: Skvělá kvalita videa, snadné použití aplikací, rozsáhlé možnosti videa

Zápory: Voděodolný kryt je třeba dokoupit zvlášť, kryt konektorů se snadno ztrácí, není neprodyšná ani odolná vůči počasí

8.4 Celkové hodnocení
Skvělá

Čínská Xiaomi Yi šlape na paty lídru trhu GoPro. Nedosahuje sice tak špičkových kvalit, ale zato nabízí vynikající poměr cena/výkon. Kvalita videa je velmi dobrá, design je nádherný a ovládání snadné. Navíc má řadu funkcí a vyměnitelnou baterii. Nevýhodou je naopak slabší výdrž baterie či nutnost zvlášť dokoupit veškeré příslušenství.

cnet.com
7.6
curved.de
8.8
lesnumeriques.com
8
techradar.com
9
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější digitální kamery dle heureka.cz

Právě zlevněné digitální kamery

Štítky:

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte