Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Zaplo

Nejlepší nebankovní mikropůjčka Zaplo

Chcete peníze rychle a bez komplikovaných podmínek? Zaplo vám půjčí až 30 tisíc Kč během několika minut. Přesné podmínky, výhody i nevýhody rozebíráme v naší podrobné recenzi. Poradíme vám, jak získat první půjčku zdarma.

Zaplo patří mezi nebankovní poskytovatele finančních služeb. Je součástí mezinárodní skupiny 4finance Group, která sdružuje poskytovatele mikroúvěrů. Společnost 4finance Group dnes působí v devíti evropských zemích a patří mezi největší evropské poskytovatele mikropůjček.

Náš tip

Zaplo ovládlo naše srovnání nejlepších mikropůjček pro rok 2024. Bodovalo jednoduchostí a jasnými podmínkami úvěru.

Krátkodobé půjčky od společnosti Zaplo jsou oblíbené díky přehledným smlouvám a rychlému sjednání. Společnost patří k zakládající členům Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). Organizace si klade za cíl chránit spotřebitele před nekalými obchodními praktikami, poskytovat poradenství nebo organizovat odborná školení s cílem zvýšit kvalitu finančních služeb i finanční povědomí u široké veřejnosti. Od roku 2019 je APNÚ členem Hospodářské komory České republiky.

Hodnocení nebankovní půjčky od Zaplo

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Mezi podmínky patří trvalý pobyt na území České republiky, věk nejméně 18 let a bezdlužnost. Zaplo si vždy ověří vaši úvěrovou historii v registrech. Pokud máte jinou nesplacenou půjčku nebo dokonce čelíte exekuci, vaše žádost o úvěr bude zamítnuta. Negativní záznamy ovšem neznamenají automatické odmítnutí. Dřívější dluhy či špatnou platební morálku posuzují úvěroví poradci vždy individuálně.

Peníze ihned od Zaplo recenze

Součástí žádosti je kopie vašeho občanského průkazu. Zaplo si může vyžádat také doklad o schopnosti dluh včas splatit. Nejčastěji půjde o potvrzení od zaměstnavatele. Vzor potvrzení o zaměstnání naleznete na webu zaplo.cz.

 • Věk nejméně 18 let
 • Trvalý pobyt v ČR
 • Žádné nesplacené dluhy
 • Schopnost splatit úvěr
 • Platný OP

Jak postupovat při žádosti o půjčku od Zaplo

Žádost o nebankovní půjčku podáváte kompletně online. Na webu Zaplo.cz si zvolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Vyplníte online formulář, přiložíte oskenovanou kopii OP a žádost odešlete. Součástí žádosti je ověřovací platba z vašeho osobního účtu ve výši 0,01 Kč. Slouží k jednoznačné identifikaci a brání možnému zneužití osobních údajů při žádosti o mikropůjčku.

 1. Zvolte částku a dobu splatnosti
 2. Vyplňte registrační online formulář (pouze noví klienti)
 3. Vyplňte kompletní žádost o půjčku
 4. Nahrajte kopii OP
 5. Proveďte identifikační platbu z osobního účtu
 6. Odešlete žádost

Zaplo si ověří uvedené informace, včetně záznamů v registrech dlužníků. Bude vás neprodleně informovat o výsledku, případně si vyžádá doplňující informace. Pokud úvěrová společnost nenarazí na žádné nedostatky, dokáže půjčku schválit do 15 minut od podání žádosti.

Náš tip

Rychlost s jakou se finanční prostředky připíší na váš účet závisí také na bance u které osobní konto vedete. Některé instituce potřebují ke zpracování platby i 24 hodin. Finanční operace se navíc standardně provádí pouze v pracovní dny.

Související produkty a služby

Výhoda Zaplo půjčky recenze

První půjčka zdarma

Noví klienti si mohou půjčit až 16 tisíc Kč aniž by platili jakékoli úroky nebo poplatky. Stačí jen nepřekročit dobu splatnosti. Ta je omezená na 30 dnů. Řadí se tak mezi nejlepší půjčky na měsíc. Vzhledem k charakteru krátkodobých mikropůjček jde o jednu z nejzajímavějších nabídek na trhu. Přehlednému porovnání půjček do výplaty jsme se věnovali v samostatném článku.

Předčasné splacení bez poplatku

Online půjčku můžete splatit kdykoli před termínem splatnosti. Zaplo vám nebude počítat žádné poplatky ani pokuty. Jedinou podmínkou je předem společnost kontaktovat na bezplatné lince a záměr splatit úvěr dříve jim předem oznámit.

Navýšení půjčky u Zaplo

Pokud máte u Zaplo aktivní půjčku, můžete ji v průběhu splácení navýšit. Horní limit činí až 30 tisíc Kč. Zda na maximální částku opravdu dosáhnete závisí na vašich příjmech a reálné schopnosti dluh splatit. Pokud patříte mezi rizikovější klienty, může Zaplo váš kreditní limit snížit nebo navýšení odmítnout.

Lze vybrat peníze v hotovosti?

Veškeré platby dnes probíhají výhradně online na váš osobní účet. Výběr nebo vklad v hotovosti není možný. Stejně tak není možná ani výplata pomocí složenky nebo finančního poukazu.

Pozor

Zaplo dříve umožňovalo poskytovat a splácet půjčky prostřednictvím prodejen GECO. Tato služba však byla k 30. listopadu 2021 ukončena!

Co dělat když nemohu splácet včas

Pokud zjistíte, že splátku nemůžete zaslat včas, neprodleně se obraťte na infolinku. Zaplo se pokusí najít řešení, které bude nejlépe vyhovovat vašim možnostem. Samozřejmě lze posunout termín splatnosti půjčky. Odložení trvá 30 dnů a je spojené s poplatkem. Zaplo jej stanoví individuálně dle výše vašeho úvěru. Splatnost můžete posunout opakovaně. Celková doba splácení však nesmí překročit jeden rok od prvního data splatnosti.

Přehled žádosti o půjčku Zaplo recenze

Pokud se opozdíte se splátkou, aniž byste dohodli odklad nebo kontaktovali úvěrovou linku společnosti, připravte se na penále. Zahrnuje úroky z prodlení, pokutu a v krajním případě také náklady spojené se soudním vymáháním či exekucí. Pokuta činí 0,1 % z dlužné částky denně. Maximální výše je však omezena na 200 tisíc Kč nebo 50 % z půjčené částky.

Testado radí

Sazebník a metodiku výpočtu všech pokut naleznete na webu zaplo.cz.

Zákaznická podpora

Infolinka funguje od pondělí do pátku mezi 8:00 a 19:00 a během víkendů od 9:00 do 17:00. Včetně svátků a 31. prosince. Pro klienty kteří potřebují odložit splátku nebo mají jiné potíže s úvěrem, slouží speciální linka dostupná ve všední dny od 8:00 do 16:30.

Samozřejmě můžete využít také e-mailový kontakt. Úvěroví poradci vám odpoví bez zbytečných odkladů. Bohužel Zaplo nenabízí žádnou mobilní aplikaci. Žádost o úvěr a zasílání dokumentů probíhá online pomocí webového prohlížeče. Kopii smlouvy a další informace naleznete po přihlášení ke svému účtu. Automaticky si jej vytvoříte při první žádosti o půjčku.

Charakteristika rychlé online půjčky od Zaplo

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 1 000 Kč – 30 000 Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
30 dnů (možno prodloužit)
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
Ano, až 16 tisíc Kč na 30 dnů
RPSN
Od 0 % (1. půjčka)
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky
Online do 15 minut
Nutná registrace
Půjčí se záznamem v registrech
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství Trvalý pobyt ČR
Musím vlastnit bankovní účet?
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení Zaplo půjčky

8.1

Skvělá

Zaplo vám rychle a bez zbytečné administrativy půjčí až 30 tisíc Kč. Noví klienti mohou využít první půjčky zdarma. Bez jakýchkoli pokut nebo úroků. Peníze můžete mít na účtu během 15 minut od podání žádosti o úvěr. Půjčku lze předčasně splatit bez poplatku.

Výše možné půjčky
8
Poplatky a penále
7
Rychlost sjednání půjčky
10
Schvalovatelnost
7
Zákaznická podpora
8.5
Klady
 • Vyřízení do 15 minut
 • Jednoduchá administrativa
 • Možnost odložit splátky
 • Žádost kompletně online
 • Pevně stanovené úroky
 • První půjčka zdarma
Zápory
 • Chybí mobilní aplikace

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (101 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář