Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Zonky

Logo Zonky recenzeNáš tipTestado.cz

Pokud si chcete půjčit peníze, jednu ze skvělých možností představuje služba Zonky. Půjčí vám téměř na cokoliv až 1 200 000 Kč s nízkým úrokem od 4,49 %, bez vysokých poplatků a chytáků. Například předčasné splacení nebo mimořádná splátka jsou zdarma. Zonky myslí také na pojištění schopnosti splácet. Online půjčku vyřídíte z pohodlí domova, nemusíte nikam chodit.

Informace a historie Zonky

Co je to Zonky? O Zonky jste pravděpodobně už někdy slyšeli. Zonky.cz je česká peer-to-peer (P2P) služba, která cílí na nejvýhodnější půjčky na trhu. Je unikátní v tom, že spojuje lidi se záměrem zhodnotit své úspory. Zonky půjčku poskytuje a dohlíží na to, aby celý proces půjčení peněz a splácení proběhl za předem domluvených podmínek.

Ačkoliv je Zonky nebankovní společnost, nabízí řadu skvělých výhod. V prvé řadě nabízí levnější půjčky než v klasické bance, proces vyřízení je kompletně online. Veškeré náležitosti vyřídíte snadno a rychle, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova.

Zonky cílí na dvě skupiny lidí. Do první spadají ti, kteří peníze potřebují, do druhé patří ti šťastnější, jež peníze mají a chtějí je někomu půjčit. Obě skupiny si přijdou na své: první si levně půjčí, druhá své úspory zhodnotí. Jak jsme si již řekli, Zonky nad celým procesem pouze dohlíží. Ovšem klade velký důraz na to, aby vše proběhlo hladce a korektně.

Služba Zonky vznikla v České republice v listopadu roku 2014. Momentálně patří do finanční skupiny PPF. Lidé si na Zonky již půjčili více než 13 miliard korun. Historie Zonky není extra dlouhá, na druhou stranu se může pochlubit dobrým jménem a pozitivními zkušenostmi spokojených lidí.

Jinými slovy – u Zonky bychom si půjčit peníze nebáli.

Na co vám Zonky půjčí

Na co Zonky půjčuje, respektive jaké půjčky zprostředkovává? Zonky poskytuje bezúčelové úvěry fyzickým osobám i půjčky pro podnikatele.

Půjčit si můžete téměř na cokoliv: na vybavení domácnosti, rekonstrukci, elektroniku, dovolenou nebo na nové auto. Zonky řeší také konsolidace půjček a refinancování nevýhodných úvěrů, u kterých patří k nejlepším. Nově nabízí Zonky půjčku na šetrné bydlení. Můžete tak zainvestovat fotovoltaickou elektrárnu, kotel, tepelné čerpadlo i výměnu oken.

Možnosti půjček Informace a vysvětlení
Na co si mohu půjčit Na cokoliv
Typ půjčky P2P („lidé půjčují lidem“)
Kolik si mohu půjčit 5 000 až 1 200 000 Kč
Na jak dlouho 12 měsíců až do 10 let
Úrok od 4,49 %
RPSN od 5,03 až 8,63 %
Poplatek za poskytnutí půjčky 2 % z půjčené částky
Poplatek za předčasné splacení ×
Způsob sjednání půjčky Online
Kdy a jak dostanu peníze Na účet, max. do 2 dnů
Pojištění schopnosti splácet
Půjčí se záznamem v registrech ×
Půjčí s negativním záznamem ×
Půjčí, když mám exekuce? ×, pouze pokud jste se s exekucí vypořádali již před třemi a více lety
Půjčí, když mám insolvenci? ×, pouze pokud jste měli insolvenci před pěti a více lety
Půjčí cizinci? ×, pouze pokud jste občanem ČR nebo máte v České republice trvalý pobyt

Jak funguje půjčka od Zonky?

Abyste si od Zonky mohli půjčit a peníze přišly na váš účet co nejdříve, musíte splnit určité podmínky. Zonky dbá na to, aby neschválila půjčku člověku, který nemíní své závazky dodržet a půjčku splácet. Co tedy potřebujete k vyřízení nebankovní půjčky na Zonky?

Podmínky půjčky Zonky

 • Starší 18 let.
 • Občan České republiky nebo zde máte trvalý pobyt.
 • Bankovní účet v České republice.
 • Nahrát dva doklady totožnosti – občanský průkaz nebo doklad o trv. pobytu, jako druhý doklad můžete použít pas, řidičský průkaz nebo zbrojní průkaz.
 • Doložení příjmů (za poslední tři měsíce)– lze zaslat jako soubory, případně udělit Zonky svolení pro získání potřebných výpisů.

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky na Zonky?

Jak vidíte výše, podmínky nejsou přehnané. Jejich splnění není ani časově náročné. Vše vyřešíte z pohodlí domova online. Po schválení dostanete peníze na váš účet max. do dvou dnů.

Půjčka na auto od Zonky

Na Zonky si doopravdy ceníme toho, jak jsou podmínky transparentní. Od začátku jasně vidíte, kolik přeplatíte. Předčasné splacení a mimořádné splátky jsou na Zonky zdarma.

Pomocí jednoduché tabulky si snadno zadáte výši půjčky a měsíční splátky, kterou jste schopni dodržet. Vpravo vidíte výši úroku, RPSN, dobu splácení a kolik celkem zaplatíte.

Z logiky věci vyplývá, že čím méně budete měsíčně splácet, tím se prodlouží doba splácení a zvýší se také cílová částka. Do pohybu se dává také RPSN. Ale tohle všechno okamžitě vidíte.

Reprezentativní příklad autopůjčky

Níže se podívejte, jak může vypadat půjčka na auto od Zonky s úrokem

4,49 % p.a. Pokud si v tuto chvíli (23. 2. 2024) půjčíte 300 000 Kč a po dobu 32 měsíců budete splácet 10 160 Kč, celkem zaplatíte 325 090 Kč. Zonky si za sjednání takové půjčky účtuje poplatek 6 000 Kč – tedy 2 % z půjčené částky. Celkové RPSN je 6,15 %.

Zonky půjčka příklad

Co když nebudu moci splácet?

Zonky také myslí na případy, kdy nebudete schopni půjčku splácet. Od toho má Zony připravenou službu Zonky záchranná vesta, která pamatuje na zaměstnance, osoby ve zkušební době, OSVČ a důchodce.

Náš tip

Půjčka od Zonky se stala nejlepší krátkodobou půjčkou našeho výběru.

Cena pojistného je přiměřená. Její výše se odvíjí od množství splátek, resp. doby splácení vaší půjčky na auto.

Obrázek záchranná vesta

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je na Zonky výborná. Podporu můžete kontaktovat telefonicky (+420 800 449 999), prostřednictvím e-mailu (info@zonky.cz) nebo online chatu. Funguje také o víkendu včetně svátků. Někdo uvítá časté dotazy (FAQ) a forum.

P2P investice na Zonky

Zonky peníze nejen půjčuje. Investory láká programem Zonky Rentiér. Hlavní výhodou jsou prostá pravidla, minimum poplatků a nízké riziko. Portfolio spravuje Zonky automaticky, nemusíte se o nic starat. Stačí na investiční účet převést peníze a nastavit dobu investování. Úroky se připíší jednou měsíčně. Nižší riziko ovšem odráží i očekávaný výnos. Pohybuje se na úrovni 5,79 %.

Minimální vklad činí 10 000 Kč. Investovat můžete od 1 roku do 10 let. Pevnou počáteční investici lze navíc doplnit pravidelným měsíčním vkladem. Očekávané výnosy přehledně zobrazuje online kalkulátor na oficiálních stránkách Zonky.

Pozor

Každá investice nese riziko ztráty! Očekávaný výnos představuje pouze odhad, který se od skutečnosti může pozitivně i negativně lišit.

Zonky Rentiér pracuje zcela automaticky. Nemáte možnost ovlivnit rozložení portfolia, případně zvolit investiční strategii. Investice se Zonky je vhodná především pro začínající investory, případně investory, kteří nemají čas či zájem své investice podrobně spravovat. Navíc potěší přehledné a nízké poplatky. Zaplatíte pouze 1,5 % z proinvestované částky. Výběr finančních prostředků máte zdarma.

Náš tip

Očekávaný roční výnos 5,79 % je čistý, tedy po odečtení poplatku za správu portfolia ve výši 1,5 % z proinvestované částky.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Zonky patří mezi nejlepší nebankovní službu, která vám zprostředkuje půjčení peněz. Jako jedna z mála poskytuje pojištění schopnosti splácet a nízké úroky. Vaši půjčku vyřídíte rychle a online, nemusíte nikam chodit. Všechny dokumenty odešlete elektronicky. Zonky je vhodná také pro investory.

Jaké má Zonky nevýhody? Co se týče půjčky jako takové, tak vlastně žádné. Spíše si hlídá vaši schopnost splácet = nepůjčí každému. A to je vlastně dobře.

Nabídka půjček
10
Výše úroku a RPSN
9.5
Poplatky
9
Rychlost sjednání půjčky
8.5
Půjčka na auto
10
Zákaznická podpora
10
Klady
 • Všechno vyřídíte online
 • Můžete si půjčit nebo investovat
 • Velmi transparentní podmínky
 • Nízké úroky a poplatky
 • Zvolíte si výši a dobu splácení
 • Bez ručitele a zajištění
Zápory
 • Vyřízení půjčky může trvat až 2 dny
 • Musíte doložit potvrzení o pravidelném příjmu
 • Pro odklad splátky nutné pojištění schopnosti splácení

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (29 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář