Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze robotického čističe oken Tesla RoboStar W550

28. 1. 2021 aktualizováno

robot na okna Tesla RoboStar W550

Cenově přijatelný model Tesla RoboStar W550 v podrobném testu robotických čističů na okna hodnotíme jako jeden z nejúčinnějších, ale zároveň také největších a nejtěžších. Pokud spíše sháníte co nejlehčí model se zachováním maximální samostatnosti, bude se vám líbit oválný Hobot 368.

Hodnocení robotického čističe oken Tesla RoboStar W550

8.6

Skvělý

Tesla RoboStar W550 je na první pohled velký a robustní čistič oken. Může se pochlubit výbornou účinností mytí, praktickým tvarem s přizpůsobením pro pohyb v rozích a také senzory, díky kterým ho lze použít i na bezrámových plochách. V porovnání s pokročilejšími modely zde však chybí prvky jako automatický dávkovač přípravku a možnost ovládání přes mobilní aplikaci.

Design a zpracování
8
Hardwarová výbava a výdrž
8.5
Manipulace a ovládání
8
Kvalita vysávání a údržba
10
Klady
 • Odolná a robustní konstrukce
 • Účinné mytí i odolných nečistot
 • Více čistících režimů
 • Tvar pro čištění rohů i bezproblémový pohyb
 • Pohyblivá přední část pro lepší čištění
 • Gumová stěrka pro odvod přebytečné vody
 • Pro bezrámové plochy
 • Fyzická tlačítka i dálkový ovladač
Zápory
 • Vyšší hmotnost
 • Gumová stěrka nelze vyměnit
 • Spouštěcí tlačítko na přenosném madlu
 • Nemá nádržku na vodu/čisticí přípravek
 • Nepodporuje ovládání přes aplikaci

Design a zpracování – 8/10

Robotický čistič oken Tesla RoboStar W550 měří 25 × 27 × 11 cm a váží úctyhodných 2,9 kg. Řadí se tak mezi nadprůměrně těžké a velké robotické umývače oken. Jeho konstrukce je robustní a odolná. Svou bílou barvou a celkovým jednoduchým designem nijak nevyniká a jedná se spíše o neutrální a nenápadný typ. Pravé úhly v přední části se dostanou i do nejkrajnějších částí oken, která pak spolehlivě vyčistí. Zaoblená zadní část pak usnadňuje otáčení v rozích. Jedná se o jedno z nejdůmyslnějších tvarových provedení mezi elektrickými čističi oken.

spodní část Tesla RoboStar W550

V horní části Tesla RoboStar W550 najdete kromě loga značky jen jedno spouštěcí tlačítko. To se bohužel nachází na přenosném madlu, tudíž při zvednutí může dojít k nechtěnému zapnutí. Přítomnost držátka, které u mnohých konkurenčních modelů chybí, oceňujeme pro snadnější přenášení. Madlo tak alespoň částečně kompenzuje vyšší hmotnost výrobku.

Dolní část tohoto robotického vysavače oken od Tesly je složená ze tří čisticích částí. Před základní utěrkou se nachází pohyblivá ploška s hadříkem, která svým kmitáním myje a leští sklo daleko lépe než statické přístroje bez oscilace. Mezi utěrkami je umístěná gumová stěrka pro odvod přebytečné vody. Ta na rozdíl od hadříků není dle popisu výrobce vyměnitelná a není mezi náhradními díly nabízená. Dávejte na ni proto pozor, aby nedošlo k poškození. Těžko říci, kde byste hledali náhradu.

Funkční výbava – 8,5/10

Recenzovaný robotický čistič na okna Tesla RoboStar W550 lze použít pro různé hladké povrchy od oken přes zrcadla až po sprchové kouty. Minimální uváděné rozměry čištěné plochy jsou 50 centimetrů čtverečních. Ty maximální výrobce bohužel neudává, stejně tak jako přesnou délku jistícího lanka. Součástí balení je však prodlužovač, tudíž lze testovaný typ Tesla RoboStar W550 použít i ve větší vzdálenosti od zásuvky.TESLA RoboStar W550 čistič oken

Bezpečností lanko se připevňuje ke sklu pomocí přísavky a slouží jako pojistka proti spadnutí přístroje. Samozřejmě zde nechybí ani záložní baterie, na jejíž pohon robotický umývač automaticky přepne v případě výpadku proudu. Její kapacita je 700 mAh a dodá šťávu na cca 15 minut provozu. V případě jakéhokoliv problému vás robot Tesla upozorní optickou i zvukovou signalizací.

Náš tip

Přemýšlíte nad klasickým robotickým vysavačem, který nebude mít funkci mopování? Potom se podívejte na aktuální testy robotických vysavačů.

Kromě vibrační plochy má Tesla RoboStar W550 v dolní části také další chytré prvky. Spodní senzory snímají povrch a dokáží dobře detekovat jeho hrany. Díky nim lze tento vysavač oken použít i na bezrámové plochy. Také se zde nachází gyroskopická navigace pro plánování trasy. Vybrat si můžete z režimu čištění do tvaru písmene „N“ nebo „Z“, dokonce nechybí ani automatický chod.

Na rozdíl od pokročilejších typů u Tesly RoboStar W550 nenajdete rozprašovač s nádržkou na vodu či na čistící přípravek. Musíte tedy nanášet prostředek na okna ručně, což zabere více času. Nevýhodou také je, že robot kvůli tomu není příliš použitelný pro lidi s pohybovým omezením, kteří se nemohou natahovat do rohů oken a jež hledají zcela samostatného pomocníka. Na druhou stranu běžné čistící přípravky, které nejsou určené do zásobníku robotů, stojí výrazně méně. Úklid vás tudíž vyjde levněji.

pohyb po skle Tesla RoboStar W550

Manipulace a ovládání – 8/10

Manipulaci s robotickým vysavačem oken Tesla RoboStar W550 mírně komplikuje jeho vyšší hmotnost. Naopak držátko je praktické pro dobré uchopení. S ovládáním a nastavením tohoto chytrého zařízení si poradí úplně každý. Zapnutí se provádí hlavním tlačítkem a detailnější navigaci pak zvládnete pomocí dálkového ovladače. V porovnání s konkurencí však Tesla RoboStar nenabízí možnost spárování s mobilní aplikací.

Co se týká údržby, robotický vysavač na okna Tesla RoboStar W550 vám nepřidělá žádnou práci navíc. Stejně jako u ručního mytí, také v tomto případě stačí jen vyprat utěrky a je hotovo. Díky, tomu, že nemá nádržku na čisticí přípravek, nemusíte nic navíc vymývat.

Kvalita čištění – 10/10

I když robot na umývání oken Tesla W550 patří mezi levnější uklízecí zařízení, svou spolehlivostí při odstraňování nečistot překoná mnoho pokročilých výrobků. Za vysokou účinnost vděčí především přední pohyblivé části. Ta kromě pouhého tření utěrkou po skle vlastním pohybem aktivně vykonává drobné kmity, čímž zvyšuje efekt mytí. Tesla RoboStar W550 si tak poradí s většinou odolných nečistot.

Technické parametry

Typ: Robotický čistič oken
Min. velikost čištěného povrchu: 50 × 50 cm (rámová i bezrámová okna)
Délka kabelu: 4 m
Délka bezpečnostního lana: Výrobce neuvádí
Rozměry: 25 × 27 × 11 cm
Hmotnost:  2,9 kg
Hlučnost: 66 dB
Ovládání přes telefon: ×

Oblíbené robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář