Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Concept VR 3120

26. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Concept VR 3120 recenze

Velký, výkonný a chytrý Concept VR 3120 nesmí chybět v našem hodnocení robotických vysavačů s mopem. Hodí se pro každého, kdo hledá skutečně kvalitní robotický vysavač. Podrobná recenze vám prozradí, jaké má klady a zápory.

Hodnocení robotického vysavače s mopem Concept VR 3120

8.9

Skvělý

Již podle pořizovací ceny lze poznat, že Concept VR 3120 je pokročilým robotickým vysavačem s mopem. Patří mezi zařízení s nejdelší výdrží baterie na trhu, největší sběrnou nádobou na prach, ale také s nejvyšší hlučností a poměrně větší hmotností. Na rozdíl od konkurence umožňuje přidávat do nádržky desinfekci a má výměnné kartáče pro každý povrch. Rovněž vás potěší pokročilým ovládáním, dobrou orientací v prostoru a přítomností účinné filtrace.

Design a zpracování
8
Hardwarová výbava a výdrž
8.5
Manipulace a ovládání
10
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
 • Třístupňová filtrace s HEPA filtrem
 • 3 režimy úklidu a nastavitelný výkon
 • Funkce ztišení
 • Velká nádoba na prach
 • Výborná navigace i detekce překážek a stěn
 • Zakázané zóny, časovač a další funkce
 • Pro každou místnost časový a sací plán úklidu
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Do nádržky lze přidat desinfekci
 • Dálkový ovládač s displejem
 • Aplikace v češtině
Zápory
 • Mírně nadprůměrná hmotnost a výška
 • Vyšší cena
 • Hlučnější

Design a zpracování – 8/10

Robotický vysavač s mopem Concept VR 3120 na první pohled není žádné ořezávátko. Má nadprůměrnou výšku 10 cm a větší hmotnost 3,1 kg. Spolu s bytelným provedením můžete očekávat i velký výkon, se kterým souvisí i hlučnost dosahující 70 dB. To je výrazně více, než můžete najít u konkurenčních robotických vysavačů.

vyměnitelné kartáče

Concept VR 3120 je klasického kulatého tvaru. Design v bílé barvě s modrými prvky vypadá opravdu hezky. V horní části se nachází vystouplá navigace a ovládací tlačítko pro zapnutí a poslání přístroje do domovské základny. Uvnitř najdete třístupňovou filtraci s HEPA filtrem. Nádobka na prach má značný objem 600 ml. Druhá kombinovaná pro vysávání i vytírání pojme 350 ml nečistot a 300 ml vody.

Když se podíváte na robotický vysavač s mopem Concept VR 3120 zespodu, najdete zde kolečka s výrazným vzorem proti skluzu. Po stranách se nacházejí dva vymetací kulaté kartáče. Středový dlouhý kartáč je vyměnitelný. Vybrat si můžete ze tří typů – na koberce, na tvrdé podlahy a na chlupy domácích mazlíčků. Na konci robota je pak umístěný hadr na vytírání. Spodek s modrými nástavci je hezky sladěný se zbytkem spotřebiče.

Výbava a výdrž – 8,5/10

Concept VR 3120 má ve své výbavě laserovou navigaci. S její pomocí vytváří mapu domu a jednotlivých místností. Dokáže se velmi rychle zorientovat v prostoru a naplánovat nejlepší možnou trasu úklidu, aniž by zbytečně jezdil přes již vyčištěná místa.

robotický vysavač - navigace

Samozřejmostí je, že perfektně detekuje překážky a nebezpečné úseky jako schodiště. Dle zkušeností a názorů zákazníků však někdy delší dobu hledá dobíjecí stanici. Pokud máte více poschodí, vyplatí se pro správnou orientaci spotřebiče pořídit 2 základny.

V rámci technologické výbavy na tomto robotickém vysavači najdete také TOF senzor, který umožňuje čištění podél stěn, kde se usazuje nejvíce nečistot. Dalším speciálním režimem je pak zónový úklid na menším prostoru. Pokud si zvolíte kompletní vysávání, můžete Concept VR 3120 nechat jezdit bez omezení po větších prostorách zcela bez obav, že zabloudí.

orientace robotického vysavače v prostoru

Testovaný vysavač s mopem Concept VR 3120 má celkově vysoký výkon. Pro náročné situace jej můžete ještě podpořit funkcí turbo. Nechcete-li být naopak rušeni, bude se vám líbit tichý režim, jenž vypne všechna hlasová upozornění.

velká kapacita baterieSoučástí výbavy je časovač i pokročilejší funkce jako zakázané zóny. Ty využijete nejen v místech, kde máte například volně položené kabely na zemi, ale také při vytírání, aby robot nenamočil koberce.

V případě, že přístroji dojde baterie během práce, zajede do stanice, nabije se a bude zase pokračovat v rozdělaném úklidu. O kapacitu akumulátoru se ale rozhodně bát nemusíte. Recenzovaný model značky Concept patří mezi zařízení s nejdelší výdrží baterie na trhu. Ačkoliv dle recenzí zákazníků nedosahuje vždy slibovaných 250 min, stále výrazně překonává většinu ostatních. Nabíjení trvá 4 hod, což je u kapacity 5200 mAh očekávatelná doba.

Náš tip

Další skvělé modely najdete v našem testu robotických vysavačů.

Manipulace a ovládání – 10/10

Nejen v rámci funkcí je Concept VR 3120 na vysoké technické úrovni. Za pochvalu stojí také ovládání. Vedle základních tlačítek přímo na těle přístroje je tu dálkový ovládač, který je vybavený displejem a umožňuje detailnější a přehlednější nastavení provozu.

mobilní aplikace pro ovládání

Vedle dálkového ovládání se nabízí i mobilní telefon s aplikací. Ta je samozřejmě ke stažení zdarma a udělá vám radost intuitivním uživatelským prostředím s podporou češtiny. Můžete si v ní pro každou zmapovanou místnost nastavit samostatný plán času, režimu či síly vysávání. Přes mobil rovněž přehledně a jednoduše nainstalujete zakázané zóny nebo vyznačíte prostor pro lokální úklid.

zóny a jejich nastavení

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Recenzovaný robotický vysavač Concept se hodí pro všechny typy tvrdých podlah i pro koberce. Na každý povrch má vlastní samostatný kartáč. Třetí výměnným nástavcem jak pak kartáč na zvířecí srst. Díky skvělému přizpůsobení různým situacím se testovaný spotřebič bez problémů vyrovná klasickým ručním luxům. Má dostatečný výkon a díky organizovanému pohybu projede celý svěřený prostor, jen výjimečně vynechá drobná zákoutí.

V rámci kvality vysávání nesmíme zapomenout zmínit trojitou filtraci s HEPA filtrem a systémem TripleAirClean. Ten odstraňuje ze vzduchu i ty nejjemnější částečky prachu včetně bakterií a virů. Pro dokonalou čistotu můžete navíc do nádržky s vodou přidat desinfekci, což mnoho konkurenčních výrobků neumožňuje.

Tento robotický vysavač s mopem překoná prahy do výšky 1,8 cm. Dokáže luxovat a mopovat během jednoho úklidového cyklu nebo používat jen funkci vysávání. Po konci práce stačí jen vyprat hadr a vysypat nádobky na smetí – to ovšem díky jejímu velkému objemu není nutné provádět úplně pokaždé. Pro občasnou údržbu pak najdete v balení i kartáček na filtr a ostatní drobné části spotřebiče.

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač s mopem
Výkon: 50 W
Doba provozu: Až 250 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 10 cm
Hmotnost:  3,1 kg
Hlučnost: 70 dB
Objem nádob: Na prach 600 ml, kombinace: na prach 350 ml, na vodu 300 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi: 
Ovládání přes telefon:

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář