Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Rowenta RR 7447 WH

27. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Rowenta RR 7447 WH recenze

Aktuální test robotických mopů zařadil Rowentu RR 7447 WH mezi jedny z nejtenčích modelů. Potěší vás funkcí mopování, spolehlivým vysáváním v rozích, pokročilým ovládáním i dalšími vychytávkami. Podrobnosti čtěte v naší recenzi.

Hodnocení robotického vysavače s mopem Rowenta RR 7447 WH

8.6

Skvělý

Robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7447 WH je jedním z nejtenčích výrobků na trhu. Vejde se pod každý nábytek. Díky výrazně přečnívajícím kartáčům a boční kameře pro úklid u stěn vymete všechen nepořádek z hůře dostupných míst. Umí naráz vysávat i mopovat. Mezi pokročilé funkce patří komunikace s hlasovými asistenty či přítomnost navigace – ta ale dle recenzí zákazníků nefunguje vždy spolehlivě. Přístroji chybí zakázané zóny a jeho hlavním záporem je menší nádobka na smetí.

Design a zpracování
8.5
Hardwarová výbava a výdrž
7
Manipulace a ovládání
10
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
 • Nízká výška
 • HEPA filtr – vhodné pro alergiky
 • Účinné vysávání i hustých koberců
 • Dlouhé boční kartáče – spolehlivý úklid v rozích
 • 3 režimy úklidu
 • Kamera pro vysávání podél stěn
 • Podpora hlasových asistentů
 • Přehledná aplikace v češtině
 • Nadstandardní záruka
Zápory
 • Malá nádobka na smetí
 • Nemá zakázané zóny
 • Slabší navigace a orientace v prostoru

Design a zpracování – 8,5/10

Robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7447 WH se na první pohled liší od své konkurence velmi tenkým provedením. Výška spotřebiče je pouhých 6 cm, což zajišťuje bezproblémové uklízení pod nábytkem. Na rozdíl od levných „slim“ robotů má však poměrně vyšší hmotnost 3,45 kg, která je dána robustním a odolným zpracováním.

robot na podlahy Rowenta

Svým kulatým tvarem a jednoduchým designem již Rowenta z řady nevybočuje a působí nenápadně. V horní části testovaného modelu je umístěno stříbrné tlačítko s elegantním designem. Spodní část, jež zajišťuje úklid, má ve výbavě standardní sestavu – jeden dlouhý kartáč a dva postranní. Za nimi ještě najdete dostatečně velký hadřík pro mokré vytírání.

HEPA filtr se stará o zachycení i těch nejjemnějších částeček. Díky tomu se Rowenta RR 7447 WH hodí i pro alergiky. Hlučnost je mírně nadprůměrná a dosahuje 65 dB. Hlavním problémem ve zpracování bude pro většinu uživatelů menší prachová nádobka. Objem 0,36 l bychom čekali spíše u nejlevnějších vysavačů kategorie robotických, nikoli i u přístroje střední třídy s pokročilou funkční výbavou.hepa filtr

Výbava a výdrž – 7/10

Robotický mop Rowenta RR 7447 WH s vysavačem nabízí 3 režimy úklidu – metodický pro nejlepší pokrytí celého prostoru, bodový pro pohyb ve spirále, což je ideální na čištění menší oblasti, a pak režim sledující stěny pro vysátí nečistot, které mají tendenci zůstávat v rozích. S držením se podél stěn pomáhá také technologie boční kamery. Samozřejmě nechybí ani senzory bezdotykové detekce překážek a schodů.

Výrobce slibuje maximálně přesnou orientaci v prostoru a logický pohyb, což mají zajistit infračervené senzory ve spolupráci s integrovaným navigačním systémem. Dle zkušeností mnohých zákazníků však robotický mop Rowenta RR 7447 WH může někdy působit chaoticky a v místnosti chvíli bloudit. Je sice rozhodně organizovanější než přístroje bez navigace, avšak pokročilejším a dražším zařízením v tomto ohledu nemůže příliš konkurovat.

Mezi funkce, které při používání tohoto robotického vysavače s mopem oceníte, patří například časovač, jenž umožňuje nastavit dobu uklízení, abyste se vrátili domů a všechna práce již byla udělaná. Naopak absence funkce zakázaných zón je menším nedostatkem v jinak dobré technologické výbavě Rowenta RR 7447 WH.

Baterie patří mezi jednu ze slabších stránek testovaného modelu. Rowenta RR 7447 WH vydrží v provozu 90 minut, což je dostačující, ale mírně podprůměrná hodnota. Delší doba nabíjení 4 až 5 hodin rovněž nikomu neudělá moc velkou radost. Na druhou stranu si akumulátor zaslouží pochvalu za svou dlouhou životnost, která je jištěná zárukou 10 let na celý výrobek.

Náš tip

Další výborné robotické vysavače najdete v podrobném testu. Nechybí nejlepší značky a velké srovnání.

Manipulace a ovládání – 10/10

Robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7447 WH patří mezi špičku na trhu, co se týká moderního ovládání. Stačí jen robota spárovat přes Wi-Fi s telefonem a můžete jej ovládat úplně odkudkoliv. Zařízení lze dokonce používat v kombinaci s hlasovými asistenty, jako je Amazon Alexa, Siri nebo Google Assistant. Samozřejmě není problém základní akce provádět i přes manuální tlačítka.

Mobilní aplikace i samotný spotřebič podporují češtinu. Uživatelské prostředí je přehledné a intuitivní. Ovládací software si samozřejmě stáhnete do telefonu zcela zdarma.

Rowenta RR 7447 WH ovládání

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Rowenta RR 7447 WH umí naráz vysávat a mopovat. Současně prováděné činnosti šetří čas i kapacitu akumulátoru. Silný sací výkon spolu s hlavním dlouhým kartáčem spolehlivě vyluxují nečistoty nejen na všech hladkých plochách, ale také na kobercích s hustými vlákny. Boční rotační kartáče na první pohled přečnívají z osy robotického vysavače a vymetou smetí i z nejkrajnějších částí rohů místnosti.

robotický vysavač na koberce

Ačkoliv jsme již zmiňovali, že pohyb robotického vysavače Rowenta RR 7447 WH není mnohdy tak systematický, jak slibuje výrobce, o poctivé projetí celé svěřené plochy se rozhodně bát nemusíte. Tento chytrý pomocník nevynechá žádné zákoutí.

Aby robotický vysavač od Rowenty správně fungoval, nesmíte zapomínat na jeho údržbu. Naštěstí se nejedná o nic náročného. Po každém úklidu je zapotřebí vysypat malou nádobku na prach, stejně jako prát hadr na vytírání. Také nezapomínejte na občasné čištění filtru a rotačních kartáčů – k jejich údržbě najdete v balení přiložené speciální štětečky.

údržba robotického vysavače

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač s mopem
Výkon: 20 W
Doba provozu: Až 110 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 6 cm
Hmotnost:  3,45 kg
Hlučnost: 65 dB
Objem nádoby: 360 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi: 
Ovládání přes telefon:

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (61 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář