Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Sencor SRV 4250SL

26. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Sencor SRV 4250SL recenze

Jedním z námi testovaných výrobků v rámci hodnocení robotických mopů je model Sencor SRV 4250SL. Jedná se o levné zařízení, které udělá radost mnohým nenáročným uživatelům. Podrobnosti a zkušenosti s vysáváním se dozvíte v naší recenzi.

Hodnocení robotického vysavače s mopem Sencor SRV 4250SL

7.9

Velmi dobrý

Robotický vysavač s mopem Sencor SRV 4250SL hodnotíme jako výkonného zástupce levnějších modelů. Uklízí spolehlivě a vzhledem k nízké ceně má mnoho překvapivých funkcí. Také oceňujeme nízké provedení a snadné ovládání. Ve srovnání s pokročilejšími robotickými typy trvá jeho dobíjení déle a chybí mu oddělovač zón.

Design a zpracování
9
Hardwarová výbava a výdrž
6.5
Manipulace a ovládání
8.5
Kvalita vysávání a údržba
7.5
Klady
 • Dobrý poměr ceny a výkonu
 • Spolehlivě vysává i mopuje
 • Malá výška – vejde se pod nábytek
 • Spolehlivá identifikace překážek
 • Chytré plánování úklidu
 • Dostatečná výdrž baterie
 • Pokračování v úklidu po dobití
 • Aplikace s Wi-Fi připojením + dálkový ovládač
 • Snadné používání
Zápory
 • Problematická detekce kontrastní podlahy
 • Delší doba nabíjení
 • Nemá oddělovač oblastí

Design a zpracování – 9/10

Recenzovaný robotický vysavač Sencor SRV 4250SL má standardní kulatý tvar v zajímavé kombinaci stříbrné a černé barvy. Díky tomu působí nápadněji než jednobarevná konkurence. Jeho průměr je běžných 33,5 cm a výška pouhých 7,9 cm. Dokáže vyčistit podlahu i pod nízkým nábytkem. S váhou 2,3 kg patří mezi lehčí robotická zařízení.

spodní strana robota

V horní části se nachází tlačítko pro spuštění a vepředu je umístěný nárazník pro rozpoznávání překážek. Nejdůležitější je ale samozřejmě spodek. Zde najdete jeden hlavní rotační kartáč a dva boční. Pokud chcete využívat Sencor SRV 4250SL jako robotický mop, lze za kartáče umístit ještě vytírací hadr.

Sencor SRV 4250SL je vybavený sběrnou nádobou o objemu 0,475 litrů. Přítomnost HEPA filtru, jenž vychytává i ty nejjemnější částečky, je v současné době standardem, ale přesto si zaslouží pochvalu. Hlučnost 60 dB patří mezi nerušivé hodnoty.

Výbava a výdrž – 6,5/10

Testovaný robotický vysavač Sencor SRV 4250SL má vzhledem k nízké ceně dobrou výbavu, ačkoliv některé funkce mu v porovnání s dražšími vysavači schází. Může se pochlubit vychytávkami, jako je připojení na Wi-Fi nebo časovač, se kterým uklidí v době, kdy nebudete doma. Bohužel zde ale chybí oddělovač oblastí/zón, jenž patří k základním a užitečným funkcím.

Na výběr máte ze 6 režimů úklidu. Například automatický režim vybere nejefektivnější cestu pro plnohodnotný úklid celé domácnosti. V režimu úklidu podél stěn se zase robot Sencor SRV 4250SL drží po obvodu plochy a vysává nečistoty z těchto hůře dostupných míst. Také umí vykonávat klikaté pohyby vhodné především pro údržbu velkých prostorů bez nábytku, výrazně zvýšit svůj výkon či uklízet až do vybití.

orientace v prostoru

O rozpoznávání překážek se stará nárazník spolu s infračervenými čidly. Sencor SRV 4250SL dokáže spolehlivě identifikovat schodiště a jiné nebezpečné úseky. Nemusíte se tak bát poškození nábytku ani samotného automatického vysavače. Je však nutné upozornit, že v případě kontrastních vzorů na podlaze může mít problémy. Například koberce s bílými a černými pruhy často Sencor považuje za překážku a raději se takovým místům vyhne.

detekce překážek

 

Zásobník nemá signalizaci přeplnění. Vzhledem průměrnému objemu však stačí, když jej vysypete po každém vysávání a víc řešit nemusíte. V porovnání s dražšími robotickými typy Sencor SRV 4250SL nepodporuje mapu celého prostoru, což je u takto levného zařízení očekávatelné. Zato vás potěší přehlednými informacemi o stavu baterie a aktuální činnosti.

Robotický mop a vysavač Sencor SRV 4250SL vydrží pracovat v kuse dvě hodiny, což je dobrý a pro kompletní úklid dostačující parametr. Naopak věcí, která vás na 2600mAh Li-Ion akumulátoru nepotěší, je delší doba dobíjení, která se může dostat až na 5 hodin. Spotřebič se sám dojede dobít do své stanice v případě docházející baterie, nebo po dokončení úklidu. Při přerušení práce vybitím umí pokračovat v činnosti přesně tam, kde naposled přestal vysávat/vytírat.

Náš tip

Další kvalitní modely robotických vysavačů najdete v našem článku. Zaměřujeme se na výkon, kapacitu, funkce a další důležité parametry.

dálkové ovládání robotického vysavačeManipulace a ovládání – 8,5/10

Díky nízké hmotnosti se s tímto robotickým vysavačem od značky Sencor snadno manipuluje. Občas může působit chaoticky při hledání nabíjecí stanice, avšak většinou si poradí zcela sám. Nastavení všech režimů je snadné a intuitivní. Sencor SRV 4250SL má připojení na Wi-Fi. Tento způsob ovládání je spolehlivý a praktický, ale při výpadku, nebo pokud se dostanete mimo dosah signálu, nelze použít mobilní aplikaci.

TIP: Pokud potřebujete lepší signál Wi-Fi nejen pro ovládání robota po celém domě, bude se vám hodit Wi-Fi zesilovač.

Robotický vysavač Sencor SRV 4250SL ke svému provozu nepotřebuje chytrý telefon. Hodí se tedy i pro seniory a další uživatele, kteří nemají chytrý mobil na instalaci ovládacího softwaru. Jakékoliv nastavení provedete jak pomocí aplikace zdarma, tak dálkového ovladače. Přes telefon navíc lze zjistit stav zařízení, a to i na větší vzdálenost, například z práce.

Kvalita vysávání a údržba – 7,5/10

Sencor SRV 4250SL je robotickým mopem i vysavačem v jednom. Vytírání a luxování se provádí současně. Po napuštění vody do nádržky si přístroj sám během práce navlhčuje hadr. Výkonově zvládne všechny pevné povrchy i vysání koberců s krátkými chlupy. S velmi hustými a dlouhými vlákny již však může mít problémy. Vzhledem k nízké ceně nabízí Sencor SRV 4250SL dobré výsledky a spolehlivé odstranění všech nečistot.

úklid robotickým vysavačem

Robotický vysavač s mopem Sencor má organizovaný pohyb a poctivě projde celý prostor, aniž by zapomněl na nějaký úsek. Překoná okraje koberců, přechodové lišty a mnohdy i běžné prahy s výškou 2 cm. Je určený pro plochy do 120 m2. Tento parametr je lehce podprůměrný a vzhledem k absenci oddělovače může ve velkých prostorách dělat problémy. Při úklidu většího množství místností přesahujících dohromady 120 m2 doporučujeme jejich mechanické předělení zavřením dveří či jiným zátarasem.

Údržba el. vysavače není nijak náročná. Kromě vysypání nádobky po každém luxování, přilití vody před vytíráním a pravidelného praní hadru nevyžaduje Sencor SRV 4250SL žádnou speciální péči. Dokáže účinně nasát i vlasy a delší zvířecí chlupy, tudíž se nemusíte obávat žádného vymotávání nepořádku z kartáčů.

naplnění nádržky na vodu robotického mopu

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač s mopem
Výkon: výrobce neuvádí
Doba provozu: Až 120 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 7,9 cm
Hmotnost:  2,3 kg
Hlučnost: 60 dB
Objem nádob: Na prach 475 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi: 
Ovládání přes telefon:

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (47 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář