Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače Symbo LASERBOT 360 S5

25. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Symbo LASERBOT 360 S5 recenze

Symbo LASERBOT 360 S5 jsme v našem testu robotických vysavačů vybrali jako univerzální volbu pro většinu uživatelů. Jedná se o spolehlivé zařízení, kterému nechybí žádné chytré funkce a vychytávky. Jeho přednosti se dozvíte v podrobné recenzi.

Hodnocení robotického vysavače Symbo LASERBOT 360 S5

9

Perfektní

Robotický vysavač Symbo LASERBOT 360 S5 patří mezi kvalitní střední třídu. Nabízí pro svou cenovou kategorii typický velký výkon a skvělou orientaci v prostoru pomocí laserového snímače. V naší recenzi na něm oceňujeme také dostatečně velkou nádobu či návrat do stanice v případě potřeby nabíjení a následné pokračování v úklidu. Za zmínku rozhodně stojí fakt, že jsme neshledali žádný zásadní nedostatek ve funkcích, spolehlivosti ani pohodlnosti ovládání a manipulaci.

Design a zpracování
8.5
Hardwarová výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9.5
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
 • Výkonný motor pro spolehlivý úklid
 • Tichý chod
 • Funguje i v úplné tmě
 • Vhodný pro alergiky (HEPA filtr)
 • Senzory proti pádu i nárazu
 • Ukládá více map prostoru
 • Virtuální zakázané zóny
 • Návrat do nabíječky a pokračování v práci
 • Aplikace v češtině
Zápory
 • Mírně větší hmotnost a výška
 • V praxi kratší výdrž baterie, než slibuje výrobce

Design a zpracování – 8,5/10

Robotický vysavač bez mopu Symbo LASERBOT 360 S5 je kulaté zařízení v bílé barvě. Působí elegantně a nenápadně. Průměr 35 cm patří mezi standard a výška 10 cm je mírně nadprůměrná. Váha 3,5 kg jej řadí mezi těžší modely, avšak vzhledem ke kvalitnímu a robustnímu zpracování je očekávatelná.

Symbo LASERBOT 360 S5 má v horní části základními ovládací tlačítka. Nejvýraznějším prvkem je mírně vystouplý laserový senzor. Jak již napovídá na něm napsaný název, jedná se o snímač v rozsahu 360°. V dolní části pak najdete podlouhlý a kulatý pomocný kartáč pro nametání nečistot. Ačkoliv konkurence mívá dva kruhové kartáče, Symbo absencí jednoho z nich nijak neztrácí na účinnosti.

spodní část robotického vysavače

Ve výbavě tohoto robotického vysavače se nachází účinný HEPA filtr pro zachycení i těch nejjemnějších nečistot. Nádoba na sběr smetí má objem dostatečných 550 ml. Při práci Symbo LASERBOT 360 S5 dosahuje hlučnosti 60 dB, což je dobrá hodnota, která jej řadí mezi tišší přístroje.

Výbava a výdrž – 9/10

Robotický vysavač Symbo LASERBOT 360 S5 nabízí čtyři režimy výkonu – tichý, standardní, výkonný a max. Záleží jen na vás, zda v danou chvíli preferujete nejvyšší sání, například pro čištění koberců s vyšším vlasem, nebo zda chcete, aby vás přístroj co nejméně rušil. Chytrý vysavač Symbo LASERBOT umožňuje kromě úklidu celého bytu také jen zónové luxování.

zónový úklid

Tento vysavač disponuje velkým množstvím senzorům, s jejichž pomocí se hravě zorientuje i ve členitém prostoru a zaznamená všechny překážky či nebezpečné úseky, jakými jsou například schody. Laserová navigace pracuje maximálně spolehlivě za každých podmínek včetně naprosté tmy, čímž se Symbo liší od levnějších typů. Svůj pohyb plánuje na základě vytvořené mapy prostoru, aby bylo uklízení co nejvíce efektivní.

navigace robotického vysavače

Výkonný robotický vysavač Symbo LASERBOT 360 S5 si zaslouží velkou pochvalu i za svou funkční výbavu. Umožňuje nastavit časovač pro odložený úklid na dobu, kdy nebudete doma. Nechybí ani pokročilejší vymoženosti, jako jsou zakázané zóny, do kterých nemá zařízení jezdit. Jejich nastavení se provádí pohodlně přes mobilní aplikaci bez umisťování nepraktických fyzických zábran.

Dalším zajímavou funkcí je navrácení se do nabíjecí stanice během práce, pokud přístroji začne docházet baterie. Po dobití se Symbo LASERBOT 360 S5 zase vrátí k úklidu a pokračuje tam, kde skončil. Díky takto velké míře samostatnosti vyžaduje úplně minimální kontrolu.

Kapacita baterie činní 2600 mAh a měla by dodat energii na uklizení 150 m². Samozřejmě záleží na členitosti plochy a množství překážek, které musí robotický vysavač objíždět. Pro lepší představu se hodí spíše parametr doby provozu. Výrobce uvádí, že Symbo LASERBOT 360 S5 vydrží až 120 min. To by rozhodně nebyla špatná hodnota, avšak dle recenzí zákazníků se v praxi setkáte spíše s kratší dobou. Ta je dána především navracením se do domovské stanice při 20 % zbývající kapacity.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Ovládání probíhá především přes mobilní aplikaci s názvem 360Robot. Tak je ke stažení zdarma pro Android i iOS. Umožňuje volit režimy vysávání a také další funkce jako nastavení zón nebo pojmenování jednotlivých místností na nasnímané mapě. Díky vytvořenému plánku domu snadněji pošlete robotický vysavač uklízet přesně tam, kam potřebujete. Map lze vytvořit hned několik, což se hodí u víceposchoďových domů, nebo když si přístroj berete na léto na delší pobyt na chatě.

ovládání mobilem

Ovládání je celkově jednoduché a prostředí aplikace vás potěší přehledností i podporou češtiny. Přes mobil lze sledovat aktuální stav robotického vysavače nebo jej dálkově spustit. Díky vysoké míře samostatnosti nepředstavuj ani mírně vyšší hmotnost Symbo LASERBOT problém při manipulaci.

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Symbo LASERBOT 360 S5 je pouze robotickým vysavačem – nemá v sobě mop s funkcí vytírání. Hodí se pro tvrdé podlahy od lina přes parkety až po dlažbu a zvládne i běžně husté koberec. Všechny nečistoty odstraňuje opravdu spolehlivě a nevynechá jediné zákoutí. Za schopnost dokonalého úklidu vděčí svému motoru, který patří mezi jeden z nejvýkonnějších, jaký u robotických vysavačů najdete.výkonný motor

Testovaný robotický vysavač Symbo LASERBOT 360 S5 se pohybuj maximálně cíleně, aby neplýtval baterií. Jeho orientaci v prostoru řídí laserový senzor snímající celou místnost, tudíž se nemusíte bát, že by vynechal nějaké místo. Při pohybu dokáže zdolat překážky do výšky 1,5 cm, ať už se jedná o koberce, prahy nebo přechodníky mezi místnostmi.

Velkým plusem modelu Symbo LASERBOT 360 S5 je účinný HEPA filtr, jenž zachytí i ty nejjemnější částice. Přístroj navíc zbytečně nevýří prach. Hodí se tudíž i pro alergiky. Filtr se čistí pomocí jednoduchého omytí vodou, což také výrazně omezuje prašnost. V rámci údržby pak stačí vysypat nádobku s nečistotami.

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač bez mopu
Sací tlak: 30 W, až 2000 Pa/min.
Na jedno nabití vysaje: Až 150 m² prostoru
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 10 cm
Hmotnost:  3,5 kg
Hlučnost: 65 dB
Objem odpadní nádoby: 550 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi: 
Ovládání přes telefon:

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář