Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

27. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro recenze

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro patří mezi jedny z nejoblíbenějších modelů, proto jsme ho nemohli vynechat v našem srovnání robotických mopů. Tento spotřebič luxuje i mopuje a potěší vás dobrou funkční výbavou i skvělými výsledky úklidu. Podrobnosti čtěte v našich zkušenostech.

Hodnocení robotického vysavače s mopem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

8.8

Skvělý

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro patří mezi kvalitní robotické vysavače s mopem. Kromě pár drobnějších nedostatků, které se týkají především komfortu používání, jej hodnotíme jako skvělý spotřebič pro údržbu celé domácnosti. Práci plní bez chyby a může se pochlubit chytrou orientací v prostoru i celou řadou praktických funkcí.

Design a zpracování
8.5
Hardwarová výbava a výdrž
10
Manipulace a ovládání
6.5
Kvalita vysávání a údržba
10
Klady
 • Velice účinně vysává i mopuje
 • Velký sací výkon
 • Simulace ručního vytírání mopem
 • Spolehlivá identifikace překážek
 • Detekce povrchů
 • Mapování prostoru, pojmenování a výběr místností
 • Virtuální zakázané zóny a bariéry
 • Chytré plánování úklidu
 • Pokračování v úklidu po dobití
 • Velká kapacita nádržky i nádoby
Zápory
 • Větší váha i výška
 • Hlučnější chod
 • Samostatnou nádrž nutné dokoupit zvlášť
 • Občas komplikovaná aplikace bez češtiny

Design a zpracování – 8,5/10

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro si můžete zakoupit v bílé nebo černé barvě. Tento robotický vysavač a mop v jednom má kulaté provedení. Z pravidelného tvaru vystupuje jen mírně zvýšený horní snímač. Na vrchní části najdete též zapínací tlačítko. Spotřebič má průměr 35 cm a poměrně větší výšku 9,45 cm, také hmotnost je vyšší: činní 3,6 kg. Dosahuje hlučnosti až 72 dB. To je výrazně vyšší hlasitost, než jakou najdete u jiných robotů této kategorie uklízení.

spodek vysavače

Testovaný robotický vysavač Xiaomi Mop Pro je vybavený jedním hlavním kartáčem a jedním pomocným. Ačkoliv konkurence obvykle nabídne dva postranní metací kartáče, nemusíte si dělat starost o účinnost úklidu, jak vám ostatně ukážeme v následujících částech recenze. Motor Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je totiž bezkartáčový, což znamená, že velkou část práce udělá samotný sací výkon 2 100 Pa. Pro zachytávání i těch nejdrobnějších nečistot zde najdete účinný HEPA filtr.

Základní nástavec obsahuje nádobu na prach o objemu 300 ml a nádrž, do které se vejde 200 ml vody. Tyto rozměry jsou běžné u většiny el. vysavačů a dostačující pro malé prostory. Robota Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro můžete také použít se samostatným 500ml nástavcem na prach. Ten je součástí balení. Naopak nádržka o stejném objemu se dokupuje samostatně. Větší zásobníky se hodí pro údržbu prostornějších ploch a poctivější úklid.

recenze Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Výbava a výdrž – 10/10

V rámci funkční výbavy nemáme tomuto robotickému vysavači s mopem od Xiaomi co vytknout. Vyniká především skvělou orientací v prostoru, za kterou vděčí laserovému navigačnímu systém LDS. Ten využívá 12 snímačů, jejichž dosah je až 8 m. Zpracování všech dat zajišťuje čtyřjádrový procesor Cortex-A1 s dvoujádrovou grafickou jednotkou.

laserová navigace robotického vysavače

Recenzovaný Xiaomi umí svými senzory naskenovat prostor a uložit jej do své paměti. Na základě takto vytvořené mapy pak nabídne daleko snazší ovládání. Můžete si například přidělit názvy jednotlivým místnostem a následně vybírat, jaké z nich chcete uklízet. Pomocí mapy lze též nastavit virtuální zdi a zakázané zóny, do kterých nemá robotický vysavač jezdit. Jejich instalace probíhá jen pomocí mobilní aplikace bez jakéhokoliv zdlouhavého přenášení fyzických zátarasů.

robotický vysavač Xiaomi

U pokročilého robotického vysavače s mopem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je samozřejmostí funkce plánovaného uklízení. Díky připojení na Wi-Fi jej spustíte odkudkoliv. Přístroj může uklízet i v době, kdy nejste doma. Ve výbavě nechybí ani nárazník nebo zobrazení stavu baterie a historie úklidu.

zesilovač wi-fi signálu

Více stupňů sání a navlhčování podlahy umožní lepší přizpůsobení různým podmínkám. Robotický vysavač Xiaomi navíc dokáže sám detekovat povrch. Například když při vytírání najde na koberec, přeruší mopování. V rámci režimů si můžete krom klasického úklidu celé plochy zvolit i další módy, jako je pohyb podél stěn nebo vysávání jen na pár metrech, což se hodí, když něco rozsypete.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro má kapacitu Li-Ion baterie 3200 mAh. Na jedno nabití vydrží pracovat průměrných ale dostačujících 110 minut. Opětovné nabití pak zabere 3,5 hodiny. Pokud energie klesne pod 20 %, zamíří přístroj do své stanice a k úklidu se vrátí, až když se dostane na 80 %.

Náš tip

Hledáte klasický automatický model a funkce mopování není pro vás prioritou? Potom doporučujeme nejlepší robotické vysavače.

Manipulace a ovládání – 6,5/10

Ačkoliv má robotický vysavač Xiaomi vyšší hmotnost, manipulace s ním není vůbec náročná. Pohybuje se prakticky sám a pro nabití se vrací do stanice. Pokud slabá baterie přeruší jeho práci, zapamatuje si, kde uklízel a po doplnění energie svůj úkol dokončí.

Pro ovládání budete nezbytně potřebovat chytrý telefon s mobilní aplikací Mi Home. Ta je ke stažení zcela zdarma. V jejím prostředí provádíte všechny úkony pohodlně na dálku. Bohužel tímto dobré zprávy ohledně aplikace končí. Musíme upozornit, že není v češtině, což může pro někoho představovat problém, stejně jako počáteční zdlouhavé nastavení. Mnozí zákazníci hodnotí uživatelské prostředí jako neintuitivní a nepřehledné.

ovládání mobilním telefonem

Kvalita vysávání a údržba – 10/10

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro zvládá vysávání, samostatné mopování i kombinaci obou úkonů naráz. Intenzita sání i dávkování vody jsou nastavitelné. Tento robotický vysavač se hodí pro všechny pevné podlahy a koberce. V odstraňování jakýchkoliv nečistot patří mezi jedničky na trhu.

robotický vysavač překonání prahu

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro jezdí kolem nábytku opravdu opatrně a bez narážení. Fyzické neposouvání předmětů je někdy výhodou a někdy naopak může způsobit nedočištění členitých okrajů, mezi které se spotřebič nevejde. Pohyb Xiaomi Mop Pro je celkově dobře organizovaný. Spolehlivě projede celý prostor bez vynechání jediného místa.

Tento robotický vysavač s mopem snadno překonává překážky, a to i včetně prahů o výšce 2 cm. Tempo úklidu je mírně pomalejší, avšak výsledky stojí za to. Robot Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro dokáže simulovat ruční vytírání mopem s opakovaným pohybem vpřed a vzad, čímž ještě lépe odstraní všechny nečistoty.

Údržba robotického vysavače a mopu Xiaomi se nijak neliší od ostatních výrobků. Samozřejmostí, které se nevyhnete, je vysypávání zásobníku, dolévání vody a praní vytíracího hadru. Také se vyplatí občasně setřít prach z citlivých senzorů, aby robot dobře rozpoznával překážky. Péči rovněž věnujte filtru. K jeho čištění najdete v balení přiložený štěteček.

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač s mopem
Max. plocha pokrytí: 180 m²
Doba provozu: Až 110 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 9,45 cm
Hmotnost:  3,6 kg
Hlučnost: 72 dB
Objem nádob: Na prach 300 ml, na vodu 200 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi: 
Ovládání přes telefon:

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář