Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Test 4 autokamer bez displeje

31. 7. 2020 aktualizováno

V rámci testu 4 autokamer bez displeje jsme každou z nich podrobili podrobnému testování. Níže se podívejte, jak kamery do auta vlastně dopadly. Nechybí recenze, denní a noční videa a naše hodnocení.

Název Shrnutí
Autokamery bez displeje
1. DOD RC500S - autokamera DOD RC500S Vítěz testu autokamer bez displeje Porovnat ceny
2. TrueCam H7 - pěkná videa + GPS modul TrueCam H7 GPS TIP redakce. Kvalitní videa, GPS + radar Porovnat ceny
3. recenze Cel-Tec K3 Triumph - levná autokamera Cel-Tec K3 Triumph Levný typ s možností s otáčení až 360° Porovnat ceny
4. recenze Matego MG4B Matego MG4B Pěkná denní videa a vestavěný GPS Porovnat ceny

1) Recenze DOD RC500S – vítěz celého testu

test DOD RC500S

Klady
 • 2 kamery – na čelní i zadní sklo
 • Kvalitní denní i noční videa
 • Podpora micro SD karet až 128GB
 • Přední kamera lze odendat z držáku
 • Aplikace přímo od výrobce
Zápory
 • Robustní design přední kamery
 • Při každém startu nutné zapnout Wi-Fi
 • Polarizační filtr není tolik účinný

Kamerový set od společnosti DOD je nejdražším, ale zároveň nejlepším ze všech testovaných modelů. V balení naleznete kamery hned dvě. Ta větší patří na čelní sklo a menší autokameru umístíte na zadní sklo. Obě kamery do auta je potřeba propojit kabelem. Ten je dlouhý 5 metrů, takže vám na propojení a schování, tak aby nikde nepřekážel, bude bohatě stačit.

Manipulace s kamerkami je jednoduchá, menší zadní autokameru snadno nastavíte do správné polohy a čelní kamera je dokonce odnímatelná z držáku. Designově se nám obě kamerky líbily. Nevýhodou čelní kamery je robustnost, ve výhledu sice nebrání, ale není tak nenápadná jako jiné modely. Ve výbavě kamerového setu naleznete špachtle pro snadné odlepení ze skla a polarizační filtr pro umírnění odlesků od přístrojové desky ve videu.

Kamera do auta DOD RC500S komunikuje s vaším mobilním telefonem přes Wi-Fi. Je znát, že si aplikaci výrobce vyvíjí sám. Velmi dobře se nám s ní pracovalo. Je přehledná a veškeré nastavení kamer se dá zvládnout během chvilky. Díky GPS modulu vám na video zaznamená i rychlost, kterou jedete, a samozřejmě i polohu. Autokamera vás umí upozornit na blížící se radary, ale bohužel tato funkce není podporována v České republice.

Obě autokamery disponují rozlišením 1080P, toto rozlišení zajišťuje kvalitní obraz jak v noci, tak i ve dne. Denní videa jsou parádně ostrá. Polarizační filtr nám ale dělal trochu starosti. Výrazně méně odlesků od přístrojové desky podle nás nezajistil.

Díky maximálnímu ISU 12800 je noční obraz o poznání světlejší než u kamer jiných výrobců, a přečíst SPZ vozidel před vámi zvládnete na nějakých 5 metrů. Úhel čočky přední kamery je 145°, zadní 140°. V obou případech musíme říct, že je naprosto dostačující, a hlavně nedochází k velkému zkreslení obrazu. Zaznamenávat můžete na microSD kartu s velikostí až 128 GB, což vám zaručí 9 hodin záznamu z každé kamery. Soubory uložené na kartu se uzamykají proti poškození v případě nárazu.

2) Recenze TrueCam H7 GPS – pěkná videa a GPS modul

TrueCam H7 - test a recenze kamery do auta

Klady
 • Zabírá minimum místa na čelním skle
 • Kvalitní denní i noční videa
 • GPS modul – upozornění na blížící se radar
 • Podpora microSD karet až 128 GB
 • Minimální zkreslení obrazu
Zápory
 • Aplikace není přímo od výrobce
 • Vodoznak výrobce na videu se nedá vypnout
 • Otáčení kamery přilepené na skle jde velmi ztuha

TrueCam H7 má ze všech kamer nejuhlazenější design a působí nenápadně. Při řízení ji nevnímáte, jelikož ji můžete “schovat” za zpětné zrcátko. Kameru snadno nalepíte na čelní sklo. V balení dokonce naleznete špachtli pro její případné odlepení. Pootáčení kamery pro nastavení snímaného obrazu jde ztuha.

Komunikace s telefonem přes 5 GHz Wi-Fi funguje parádně a snímaný obraz se při přenosu vůbec netrhá. Bohužel, aplikace pro komunikaci s kamerou není přímo od výrobce, a tudíž máte při ovládání na mobilu spoustu nefunkčních tlačítek. To podle nás nepůsobí úplně nejlépe a komfort při používání to zhoršuje.

GPS modul je již zabudovaný do kamery, a díky němu se dozvíte o blížících se radarech a zobrazí vaší rychlost a polohu v nahraném videu. A samozřejmě se neobejdeme bez G-senzoru chránícího natočená videa při nárazu. Natáčet můžete na microSD kartu s velikostí až 128 GB.

S maximálním rozlišením 2560 × 1440 pixelů můžete pořizovat opravdu kvalitní denní videa. Úhel čočky má hodnotu 140°, což zajišťuje minimální zkreslení obrazu. Na nočních videích jsme ve srovnání s modelem TrueCam M5 (podrobný test zde) neshledali žádný zásadní rozdíl. Opět platí, že videa jsou kvalitní a SPZ vozidla před vámi na nočním videu přečtete na vzdálenost zhruba 5 metrů. CPL filtry pro zmenšení odlesků přístrojové desky se dají koupit taktéž.

 • K přední autokameře si lze dokoupit couvací kameru s FHD rozlišením.

3) Recenze Cel-Tec K3 Triumph – levná autokamera s možností otáčení o 360°

recenze Cel-Tec K3 Triumph - levná autokamera

Klady
 • Kamera je odnímatelná z držáku
 • Možnost s kamerou otáčet o 360°
 • Minimální zkreslení obrazu
 • MicroSD karta v balení
 • Aplikace v češtině
Zápory
 • Nahrávání se přes aplikaci nedá vypnout
 • Chybí GPS modul
 • Nekvalitní noční videa
 • Obyčejný design

Kamera do auta Cel-Tec K3 Triumph nabízí bohatý obsah balení. Krom autoadaptéru a USB kabelu obdržíte také microSD kartu o velikosti 16 GB a magnetický držák na sklo pro váš mobilní telefon. Válcovitý design kamery sice neohromí ani neurazí, na druhou stranu alespoň působí na čelním skle nenápadně.

Manipulovalo se nám s ní dobře, pootáčení autokamery Cel-Tec kvůli nastavení snímaného obrazu jde hladce a můžete ji otočit o celých 360°. A na rozdíl od jiných modelů kameru nemusíte z čelního skla odlepovat, stačí ji jen sundat z držáku.

Komunikace s telefonem probíhá za pomocí Wi-Fi. Aplikaci Cel-Tec Triumph si výrobce vyvíjí sám a pracovalo se nám s ní dobře. Jako jediná z testovaných modelů byla v češtině, což je pro mnoho lidí určitě výhodou – zvlášť při nastavování funkcí kamery. Bohužel za pomocí aplikace nemůžete vypnout ani zapnout nahrávání videa. To probíhá pouze automaticky.

G-senzor kamery do auta Cel-Tec K3 zajistí ochranu dat na microSD kartě při případné havárii. Do kamery můžete vložit microSD kartu s velikostí až 64 GB. GPS modul v této kameře nenajdeme, čímž odpadají další funkce s ním spojené.

Videa můžete natáčet v rozlišení 1080P a 30 FPS. S denními videi budete spokojeni. Jsou ostrá a vše podstatné uvidíte. S nočními záběry je to už o něco horší. Obraz má dost šumu a ostrost není nic moc. SPZ vozidel před vámi se tím snižuje na zhruba 2 až 3 metry. Čočka kamery se skládá z 4členného skla a úhel záběr má hodnotu 120°. Kupodivu je nižší úhel dostačující a hlavně nedochází k zásadnímu zkreslení obrazu.

Testado radí

Hledáte šikovné věci do auta? Podívejte se na naše články.

4) Recenze Matego MG4B – solidní denní videa a GPS modul

recenze Matego MG4B

Klady
 • Kvalitní denní videa
 • Lze sundat z držáku přilepeném na skle
 • GPS modul
 • Minimální zkreslení obrazu
Zápory
 • Nepodařilo se spárovat s iPhonem
 • Aplikace často padá
 • Nekvalitní noční videa
 • Lacině vypadající design
 • Chudá výbava v balení

Na posledním místě se umístila kamera do auta Matego MG4B. Její design působí dost lacině a výrobce se na ní ani nepodepsal. Manipulovat s ní můžete snadno, stejně tak i otáčet a navíc lze také sundat z přilepeného držáku na skle. Ve výhledu vám bránit určitě nebude. Balení je ve srovnání s konkurencí Matego MG4B, naleznete v něm autokameru, autoadaptér, USB kabel a náhradní 3M samolepku.

Komunikace s telefonem probíhá za pomocí Wi-Fi a aplikace Matego Cam, kterou poskytuje přímo výrobce. Bohužel se nám nepodařilo autokameru spárovat s žádným iPhonem. Při připojení na Wi-Fi a spuštění aplikace hlásí, že je odpojena. Za to při pokusu o spárování s mobilem s operačním systémem Android vše proběhlo na první dobrou.

Ve výbavě kamery nechybí vestavěný GPS modul za jehož pomoci si v aplikaci můžete zobrazit projetou trasu, ale bohužel při spuštění této funkce aplikace dost často padala. Mezi další výbavu patří i funkce “Gesture sensing”, ta umožní uzamčení videa, nebo uložení fotky mávnutím před kamerou.

Teď se podíváme na videa. Kamera do auta Matego MG4B disponuje rozlišením 1080P při 30 FPS. To zajišťuje dobrou kvalitu u denních videí. A díky 6vrstvé čočce s úhlem záběru 152° pokryje značnou část čelního skla a obraz se téměř nedeformuje. S nočními videi jsme spokojení nebyli. SPZ vozidla před vámi přečtete na nějaké 3 metry, ale co se dostane mimo střed obrazu už tak rozpoznatelné není.

Náš tip

Pokud jste si nevybrali, doporučujeme žebříček nejlepších kamer do auta.

Nejprodávanější kamery do auta

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.7 (3 hlasy)

Autor článku

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář