Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

7 tipů na levnou elektroniku z Číny (02/2018): Držák, GPS lokátor, chytré hodinky a další…

26.2.2018 Petr Smejkal Petr Smejkal

Várka nových elektronických vychytávek z daleké Číny je zase tady. Mrazivé počasí se nelepší, a tak přijde nějaká ta užitečná drobnůstka víc než vhod. A některé stojí opravdu za to.

Třeba chytré hodinky se znamenitým designem a IP68 ochranou, nebo třeba chytré světlo pro navození romantické atmosféry… Pohodlně se usaďte, vybírejte a šetřete peníze.

Náš tip

Více tipů na zajímavé produkty z Číny najdete v článcích AliExpress a Gearbest, kde je i návod, jak z těchto eshopů nakupovat.

1) Bezdrátový Bluetooth vysílač – 2017 Alpine Aux Usb Nexia

Alpine Aux Usb Nexia

Pokud během jízdy automobilem rádi posloucháte hudbu a na vaší oblíbené stanici zrovna nehraje nic kloudného, příjemné řešení představuje tento Bluetooth vysílač. Za nějakých 90 Kč (02/18) si můžete objednat Alpine Aux Usb Nexia Bluetooth Transmitter, což je malé a účinné zařízení pro spárování vašeho telefonu s jiným přijímačem.

Řeč je nejen o starších rádiích v automobilech, ale také o domácí soustavě nebo něčem hudebně podobném. Miniaturní krabičku jednoduše zastrčíte standardním 3,5 mm konektorem do příslušného zařízení, poté krabičku spárujete a můžete vesele poslouchat.

Přístroj pracuje přes technologii Bluetooth, přičemž přenosová rychlost se pohybuje kolem dostatečných 3 MB/s. Hmotnost se pohybuje na 10 gramech a efektivní dosah činí poloměr 10 metrů. Součástí balení je mimo této vychytávky také USB kabel a návod k použití. Není se však čeho obávat, stačí zastrčit, podržet tlačítko ON po dobu tří sekund a blikající modré LED světlo dá znamení o platném propojení. Spokojení zákazníci si chválí kvalitu a spolehlivost.

2) Držák na tablet a telefon – AIBOULLY Universal Flexible Desktop

AIBOULLY Universal Flexible Desktop Phone

Naše pohodlnost stále stoupá stejně jako počet chytrých zařízení, které vlastníme. Častokrát se nám po pracovním stole nahodile povalují a jejich dostupnost se tak rapidně snižuje. Nejen pro tyto účely je vhodný univerzální držák pro telefony a tablety AIBOULLY. Cena této vychytávky se pohybuje kolem 190 Kč (02/18), což je s ohledem na použití pěkná číslovka.

Držák je totiž vysoce univerzální, neboť dokáže udržet telefony a tablety od 3,5 do 10,5 palců. Kompatibility se nemusí obávat ani majitelé iPadů Air či Mini. Výrobce sáhl po vysoce kvalitní trubce z měkké oceli, která je dostatečně dlouhá. Uživatelé se tak mohou radovat ze snadného použití a pohodlné instalace.

Výborné je dále 360 stupňové rotační šroubování a variabilní držák, jenž se dokáže zakousnout ke stolům o tloušťce až 8 cm. Zákazníci si chválí vysokou pevnost uchycení a široké využití držáku včetně nízké ceny.

3) Univerzální USB čtečka – Ugreen USB HUB All in One

Ugreen USB HUB All in One

Ačkoliv výrobci již dávno slibovali sjednocení všech portů do jediné, univerzální podoby, skutečnost je zcela jiná. Stále častěji se setkáváme s různorodými konektory, které se od sebe liší podobou a zpracováním. Běžnému uživateli tak nezbude nic jiného než si přikupovat redukce. Na čínském obchodě AliExpress jsme však objevili skvělou věc, která nám dokáže usnadnit život.

Jmenuje se Ugreen USB HUB a dá se pořídit za nějakých 700 Kč (02/18). Krabička se vyrábí ve stříbrné nebo černé barvě, přičemž svojí délkou nepřesáhne 10 cm. Hlavní napájecí kabel nese koncovku USB-C, kterou v současné době využívají například nejnovější MacBooky nebo vybavenější chytré telefony a tablety.

Tenhle univerzální HUB nabízí celkem 8 slotů, kde najdete 3× USB 3.0, HDMI, RJ45 (lightning), USB-C a zdířku pro microSD a SD kartu. Krabička je tedy ideální zejména pro majitele nových notebooků od Apple.

4) Chytré světlo – Yeelight YLFW01YL

Yeelight YLFW01YL

Pro navození dokonalé atmosféry je výběr vhodného světla naprosto zásadní. Perfektní volbou představuje chytrá lampa Yeelight YLFW01YL, jejíž světelné služby se dají koupit za stále výborných 950 Kč (02/18). Údělem výrobce bylo navození příjemné atmosféry za minimální vynaložené úsilí. Nutno podotknout, že se vývojářům jejich záměr povedl.

Inteligentní světlo Yeelight YLFW01YL pracuje s nejnovější technologií BLE Mesh, která vyniká elegantním a minimalistickým designem. Podoba lampy připomíná svíčku, což znamená parádní vizuální zážitek. Výdrž se pohybuje kolem 6-8 hodin nepřetržitého svícení, přičemž světelná intenzita se nastavuje pomocí jednoduchého ovládání. Mimo manuálního nastavení není problém sáhnout po aplikaci, která svým uživatelům nabízí další možnosti osvětlení.

Vestavěný akumulátor o síle 2 100 mAh se nabíjí pomocí USB kabelu (není součástí balení), přičemž Bluetooth adaptér je dokonce schopen propojit několik lamp najednou. Kromě svícení se můžete těšit z krásného zpracování, kde hraje hlavní roli kombinace slitiny hliníku a hebkého plastu. Lampa je těžká 430 gramů a měří 7,20 × 7,20 × 19,50 cm.

5) GPS lokátor – A9 Mini

A9 Mini GPS Tracker Locator

Mít dobrý přehled o pohybu našich dětí, zavazadel nebo třeba automobilu není vůbec na škodu. Nejen k těmto účelům můžeme doporučit GPS lokátor A9 Mini, který si můžete v čínském obchodě GearBest pořídit za částku kolem 950 Kč (02/18). K dostání je bílé, červené nebo zelené provedení. A co vlastně takové zařízení umí?

GPS lokátor je primárně určen pro kontrolu a vyhledávání dětí, domácích mazlíčků, starších lidí, zavazadel a vozidel. A9 Mini lze díky miniaturním rozměrům (3,80 × 3,80 × 1,70 cm) ukrýt téměř kdekoliv, přičemž ani 22 gramová váha není na obtíž. Lokátor je navíc opatřen praktickým poutkem, ke kterému lze připevnit řetízek, obojek a další.

Zařízení podporuje operační systém Android alespoň verze 2.3 a iOS minimálně verze 5.0. Vestavěná baterie o kapacitě 450 mAh dokáže GPS lokátor udržet v chodu až 5 dní, během nichž můžete sledovat pohyb a trasu. Přítomná GPS je velice přesná, přičemž díky možnosti vložení SIM karty můžete po aktivaci SOS tlačítka poslouchat, co se kolem vysílače děje. Stačí jednoduše vyplnit vaše telefonní číslo, zdarma stáhnout aplikaci AIBEILE a funkce se aktivuje.

6) Chytré hodinky – KingWear GV68

KingWear GV68 IP68 Waterproof Smartwatch

Již na první pohled se chytré hodinky KingWear GV68 až nápadně podobají hodinkách od Applu. Ne každý si ovšem může takto drahé zařízení pořídit, a tak se nabízí možnost lacinější alternativy. Tenhle přístroj se hodí jak na sport, tak pro sledování statistik přímo spojenými se zdravím.

KingWear GV68 monitorují srdeční tep, spánek v reálném čase včetně aktuálního fyzického stavu, ušlých kroků aj. Krom toho je ocení zdatní plavci, neboť konstrukce vlastní odolností certifikaci IP68. A nejsou vhodné jen pro muže, nýbrž i ženy. Mimo základních barev je totiž k dostání červená, růžová a zelená. Hodinky tak představují kombinaci užitečnosti a módy.

Na chytrých hodinkách oceníte kvalitní 1,54 palců veliký TFT displej, který využívá rozlišení 240 × 240 pixelů. Slušné rozlišení a dostatečný rozměr ručí za pohodlné ovládání a snadnou manipulaci. KingWear GV68 totiž můžete využít i jako dálkový spouštěč fotografování na chytrém telefonu.

Mimo upomínek hodinky zvládají spravovat oznámení služeb jako je například Facebook, Gmail či Twitter. Pozadu nezůstala ani výdrž. Baterie s 360 mAh dokáže hodinky pohánět až 7 dní. Nabíjení trvá přibližně 3 hodiny. Ještě dodejme velikost 4,8 × 3,9 × 1,35 cm a hmotnost kolem 202 gramů.

7) Robotický vysavač – Xiaomi Mi Robot Vacuum

Original Xiaomi Mi Robot Vacuum

Robotické vysavače se jistou cestou stávají součástí našich domácností. Není ani divu, moderní hospodyňky mají jiné zájmy a také ony chtějí svůj čas strávit efektivně. V čínských regálech se nám zalíbil vylepšený model Xiaomi Mi Robot Vacuum, jehož uklízecí služby stojí necelých 6 500 Kč (02/18). Nejde sice o pár stovek, ovšem v porovnání s tuzemskými cenami jde o mimořádně příznivou cenu.

Tento robotický vysavač byl poznamenán všemi známými dovednosti, které byste od takového pomocníka mohli očekávat. Umí vyčistit různé druhy podlah včetně okrajů a poradí si se zvířecími chlupy a rozsypanými granulemi. Uživatel si také může navolit stanovený čas, kdy má vysavač začít uklízet. Není ani problém stanovit přesnou uklízecí plochu a trasu. Nabíjení probíhá v dobíjecím doku, kam si Xiaomi Mi Robot Vacuum zajede v případě potřeby klidně sám.

Vysavač je těžký něco málo přes 3,8 kilogramů, přičemž sací výkon činí 1 800Pa. Přístroj lze ovládat buď dálkovým ovladačem, nebo pomocí dotykového systému přímo na vysavači. Kapacita baterie se zastavila na 5 200 mAh, což vystačí pro úklid domácnosti o rozloze 250 m2 (asi 2,5 hodin provozu).

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (19 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 se naplno věnuje Testádu jako šéfredaktor. Zajímá se také o SEO, AI a angličtinu. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář