Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Tipy&Triky

Nejlepší vychytávky na zahradu i do dílny

Zahrada je hra. Nebo alespoň může být, když máte ty správné nástroje. Vyzkoušeli jsme pro vás 10 praktických vychytávek na zahradu i do dílny, s kterými vám bude práce pěkně od ruky. Naprosto nejlepší vychytávkou je podle mě startér na dřevěné uhlí Fieldmann.

Nejlepší pomocníci na zahradu a do dílny

Název Shrnutí
TOP 10
1. Sadbovač Respana

 Respana Planter Ecoline Set

Prostorný sadbovač a miniskleník na vysokých nohách. Zjistit cenu
Více inspirace
2. Úložný zahradní box Zahradní box Kadax Úložný zahradní box o objemu 280 l s dekorem imitující dřevo. Zjistit cenu
Více inspirace
3. Asist Aku šroubovák hodnocení Asist AE2S03DN Spolehlivý aku šroubovák se skvělým výkonem a bohatou výbavou. Zjistit cenu
Více inspirace
4. rohový váleček Schüller Eh' klar hodnocení Schüller Eh’ klar Polyamidový rohový váleček pro snadné malování rohů a koutů. Zjistit cenu
Více inspirace
5. tyč na zalévání Parkside Zavlažovací tyč Parkside Dlouhá tyč na zalévání s redukcí proudu a aretovací spouští. Zjistit cenu
Více inspirace
6. Postřikovací pistole Parkside recenze Postřikovací pistole Parkside Postřikovací pistole s regulací tlaku na zalévání i úklid. Zjistit cenu
Více inspirace
7. komínový podpalovač Fieldmann recenze Podpalovač uhlí Fieldmann Robustní komínový podpalovač na dřevěné uhlí a brikety. Zjistit cenu
Více inspirace
8. Křížový laser Parkside hodnocení Křížový laser Parkside Křížový liniový laser s dosahem 7 m a samonivelací. Zjistit cenu
Více inspirace
9. Parkrside pilka hodnocení Pilka na větve Parkside Ruční pilka na suché i zelené dřevo s praktickou krytkou. Zjistit cenu
Více inspirace
10. Ruční okružní pila Parkside Okružní pila Parkside Ruční okružní pila pro všestranné využití. Napájení ze sítě. Zjistit cenu
Více inspirace

Vychytávky na zahradu a do dílny

Ať vás zahradničení a práce kolem domu baví nebo ne, tito šikovní pomocníci vám jistě přijdou vhod. Nechte se inspirovat a objevte 10 praktických vychytávek, které vám usnadní práci na zahradě či zpříjemní zasloužený odpočinek.

Sadbovač a miniskleník Respana Planter Ecoline Set

Miniskleník Respana recenze

Cena 700 Kč na Allegro.cz

Zkušení i začínající zahradníci jistě ocení praktický a prostorný sadbovač Respana Planter Ecoline Set. Vzhledem k větším rozměrům je ideální nejen pro předpěstování sazenic, ale osvědčí se i jako miniskleník. V sadbovači můžete pěstovat bylinky, ale třeba i zakrslá rajčata či jahody. Vysoké plastové nohy zaručují, že rostlinky budou mít dostatek světla a vy se při zalévání nebudete muset ohýbat k zemi. Velkou výhodou je i praktické víko s 3 větracími průchody.

Díky opravdu velkým rozměrům můžete v sadbovači Respana vypěstovat hned několik druhů sazenic naráz. Sadbovač je i poměrně hluboký. Na předpěstování sazenic tak spotřebuje více substrátu, než je nutné, avšak hluboká nádoba vám umožní v sadbovači pěstovat i vzrostlejší rostlinky s větším kořenovým systémem. Kromě praktického větrání, jenž vám umožní snadno regulovat vnitřní teplotu, chválíme i šikovný výpustný ventil na dně nádoby.

Úložný zahradní box Kadax 280 l

Zahradní box Kadax recenze

Cena 1 067 Kč na Allegro.cz

Prostorný úložný box Kadax je skvělým doplňkem na zahradu i do garáže. Díky velkému objemu, jenž činí 280 l, do něj uložíte opravdu hodně. Perfektně se hodí nejen pro úschovu podsedáků na zahradní sezení, ale velký vnitřní prostor vám umožní do bedny ukrýt také substrát, zahradní náčiní anebo květináče. Se šířkou 116, hloubkou 44 a výškou 55 cm se jedná o jeden z největších zahradních boxů na současném trhu, což vám dovolí do boxu uložit i rozměrnější předměty.

Úložný box Kadax velice snadno sestavíte, a to bez vrtání či šroubování. Jednotlivé části jsou opatřeny zacvakávacími kolíčky, s jejichž pomocí stěny hravě spojíte k sobě. Praktické víko je osazeno panty pro snadné a pohodlné otevírání. Na přední části víka se navíc nachází otvor pro umístění visacího zámku, obsah bedny tak snadno zabezpečíte. Pochvalu si zaslouží také atraktivní design, který připomíná dekor dřeva.

Aku šroubovák Asist AE2S03DN

Asist Aku šroubovák hodnocení

Cena 358 Kč na 4home.cz

S tímto šikovným aku šroubovákem sestavíte nábytek rychlostí blesku. Do betonu s ním díru asi nevyvrtáte, ale s měkkými materiály, jako je například sádrokarton si poradí levou zadní. Přes malé rozměry se aku šroubovák může pochlubit poměrně slušným výkonem a pochopitelně nesmí chybět ani zpětný chod. Příjemným bonusem je i praktické světýlko, které vám usnadní práci i při horší viditelnosti. Ergonomickou rukojeť je možné otočit do vodorovné polohy, což vám umožní se dostat i na hůře dostupná místa.

Jednou z hlavních předností tohoto modelu je bezesporu poměrně bohatá výbava. Kromě dobíjecího kabelu s klasickou USB koncovkou, v balení najdete hned 2 sady bitů v různých typech a velikostech. Práci vám usnadní také praktické úchyty na svrchní straně šroubováku, kam hravě upnete nástavce, které momentálně nepoužíváte. Dobíjecí baterie s kapacitou 1,3 Ah je nabitá opravdu rychle. Světlené kontrolky vás navíc informují o stavu baterie, tudíž budete včas vědět, kdy dát šroubovák nabíjet.

Rohový váleček Schüller Eh’ klar

rohový váleček Schüller Eh' klar recenze

Cena 228 Kč na Alza.cz

Jen málokdo dnes maluje štětkou či štětcem. S chlupatými válečky hravě vymalujete jakýkoliv podklad bez kocourů a jiných nedokonalostí. Na vymalování rohů sice poslouží klasický štětec zárohák, avšak napojení na místa vymalovaná válečkem bude vidět. Práce se zárohovým štětcem navíc není příliš příjemná a je třeba si dát pozor na kapající barvu. Zato s rohovým válečkem Schüller vám půjde práce hezky od ruky.

Polyamidový váleček s průměrem 10 cm se dostane do každého rohu i koutu. Měkká vlákna s výškou 18 mm dobře sají a zabraňují stékání či kapání barvy. Rohový váleček je vhodný pro hladké zdi i povrchy se strukturou. Kromě vodouředitelných barev či laků jej navíc můžete použít i na fasádní nátěry. Lehká rukojeť hezky padne do ruky a dobře se s ní pracuje. V případně potřeby je navíc možné násadu vyjmout a vyměnit ji za delší. S válečkem Schüller Eh’ klar tak snadno vymalujete i pod stropem.

Zavlažovací tyč Parkside

Tyč na zalévání Parkside hodnocení

Cena 249 Kč na Lidl.cz

Nebaví vás tahat těžké konve s vodou? Zalévejte chytře se zavlažovací tyčí Parkside. S touto šikovnou pomůckou zalijete zahradu rychle a bez zbytečné námahy. Díky praktickému click systému tyč hravě upevníte na většinou hadicových koncovek. Tyč je vybavena aretovací spouští, jež slouží k pohodlnému zapnutí a vypnutí vody. Spoušť navíc není nutné držet stisknutou, tyč tak můžete odložit do záhonu a v klidu odejít.

Na hlavici se nachází regulace tlaku, která vám umožní zalévat přesně takovým proudem, který zrovna potřebujete. Hlavicí jde navíc otáček a měnit tok vody od plného proudu po jemné rozprašování. Další výhodou je naklápění hlavice, což vám usnadní práci zejména při zalévání truhlíků. Tyč na zalévání Parkside vám umožní zalévat záhony bez otravného ohýbání a skvěle poslouží také pro závlahu vyvýšených a závěsných truhlíků.

Zavlažovací pistole Parkside

Postřikovací pistole Parkside hodnocení

Cena 119 Kč na Lidl.cz

Skvělou službu vám udělá také o poznání skladnější postřikovací pistole Parkside. Stejně jako zavlažovací tyč, také postřikovací pistole je kompatibilní s většinou hadicových systémů. Pistole Parkside je nejen skladná, ale také příjemně lehká. Díky pogumované rukojeti se velmi dobře drží a neklouže, ani když máte mokré ruce. Mezi její přednosti patří rozhodně aretovací spoušť, kterou stačí pouze stisknout.

Také postřikovací pistole se může pochlubit regulací tlaku, tudíž poslouží i při zalévání malých a náchylných rostlinek či sazenic. S hubicí lze otáčet a měnit tak tok vody. Pistole vám tak umožní zalévat jak plným proudem, tak jemnějším postřikováním. Postřikovací pistole poslouží nejen při zalévání, ale perfektně se hodí i pro úklid kolem domu či na mytí auta. Obsluha a ovládání pistole je navíc nesmírně snadné, takže můžete s čistým svědomím nechat zalévání i na dětech.

Podpalovač uhlí Fieldmann FZG 9000-U

podpalovač na uhlí fieldmann hodnocení

Cena 319 Kč na 4home.cz

Kdo by nemiloval chuť a vůni grilovaného masa? S komínovým podpalovačem zvládnete rozpálit gril cobydup. Startér na dřevěné uhlí se pyšní opravdu velkými rozměry. S průměrem necelých 20 cm a výškou 30 cm jej využijí i majitelé větších grilů. Uvnitř kovového tubusu se nachází mřížka, na niž se nasypete uhlí či brikety. Startér následně umístíte nad zapálené PePo či jiný podpalovač a necháte uhlí rozhořet.

Díky mřížce tvarované do kónusu plameny směřují přesně tam, kam mají. Brikety jsou tak připraveny o poznání rychleji, než kdybyste je rozpalovali tradiční metodou. V komínovém podpalovači Fieldmann můžete připravit žhavé na gril také z dřevěných třísek. Přísun vzduchu ze spodu i ze stran celý proces značně urychlí. Madlo s bezpečnostní rukojetí zaručuje snadnou manipulaci. Rozpálené brikety či žhavé uhlí pak jednoduše přesypete do grilu a můžete sázet maso na rošť.

Křížový laser Parkside

Liniový laser parkside zkušenosti

Cena 499 Kč na Lidl.cz

Křížový laser značky Parkside se vám doma rozhodně neztratí. Tato šikovná pomůcka poslouží především při stavbě či rekonstrukci, ale využijete ji třeba i při věšení obrazů či jiných dekorací. Pro dokonale rovné linie již nebudete potřebovat parťáka a vodováhu, ale lištování, pokládání dlažby či instalaci poliček zvládnete levou zadní sami. Křížový laser promítá jak horizontální, tak vertikální linie. Přístroj je navíc vybaven autonivelací, tudíž jej lze postavit i na šikmé plochy.

Součástí výbavy je praktická svorka pro stabilní upevnění. Laser však disponuje také 6,35mm závitem pro přichycení ke stativu, což vám umožní pohodlně měnit pracovní výšku. Práci s laserem značně usnadňuje režim autonivelace. Pokud indikační kontrolka svítí zeleně, přístroj je dokonale vyrovnán. V opačném případně kontrolka problikává červeným světlem. Obsluha křížového laseru je opravdu jednoduchá. Jediné, co můžeme vytknout je absence promítání v režimu 360 °, avšak pro běžné potřeby si vystačíte s promítáním na 3 stěny, strop a podlahu.

Pilka na větve Parkside

Parkside pilka na větve recenze

Cena 179 Kč na Lidl.cz

Pro drobné zahradní práce a údržbu zeleně je jako stvořená ruční pilka na větve Parkside. Tato skladná ruční pilka s praktickou krytkou, jež chrání ostří, si bez problému poradí nejen s malými větvičkami, ale uříznete s ní uříznete i silnější větve. Pilku můžete použít i na konstrukční dřevo, jako jsou hranoly, palubky či OSB desky. Ostří z kvalitní uhlíkové oceli je precizně broušeno ze 3 stran, což minimalizuje štěpení dřeva.

Pilka je lehká a díky ergonomické rukojeti se velmi dobře drží. Rukojeť je navíc pogumovaná, takže neklouže ani když máte mokré či zpocené ruce. Plastový obal, který chrání ostří, zaručí bezpečné uložení a zároveň prodlužuje životnost pilky. Kryt disponuje také šikovným klipsem, díky němuž si můžete pilku zaháknout za pásek či kalhoty. Pilový list měří zhruba 20 cm, což sice umožní všestranné využití, avšak při větším tlaku má tendenci se ohýbat. Přesto se jedná o velice šikovnou pilku, která poslouží i méně zkušeným zahradníkům a kutilům.

Ruční okružní pila Parkside

Muflik parkside recenze

Cena 1 399 Kč na Lidl.cz

Práce na domě či chalupě je leckdy nekonečný příběh. S okružní pilou Parkside zvládnete takřka cokoliv. Tato cenově dostupná ruční pila se síťovým napájením je vhodná pro úplné začátečníky, ale nezklame ani zkušenější kutily. Kvalitní pilový kotouč si bez problémů poradí nejen se dřevem, ale s muflíkem uříznete i plast či vybrané kovové materiály. Ovládání okružní pily je skutečně jednoduché, tudíž se okružní pily nemusí bát ani méně zkušení a do práce se dřevem se mohou pustit i dámy.

Okružní pila Parkside disponuje také pokosovým řezem a pro přesnou práci je vybavena i praktickým laserovým paprskem. Díky adaptéru pro odsávání můžete s pilou pracovat jak venku, tak v garáži či dílně. S ohledem na síťové napájení jste sice odkázáni na elektrickou zásuvku, avšak nemusíte řešit neustálé dobíjení baterie. Pro práci jednou rukou je sice pila Parkside trochu těžší, přesto se nejedná o žádný kolos, který nezvednete ze země.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář