Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokoloběžek

Recenze terénní elektrokoloběžky Aerium H5600 Dual

Aerium H5600 Dual recenze testado

Nejen terénní elektrokoloběžky se poslední roky dravě derou do popředí a už je zcela běžně vídáme na cyklostezkách i jiných komunikacích. Nelze pochybovat o tom, že představují mimořádně praktický a flexibilní dopravní prostředek do městského provozu. Ale co v terénu? Dokážou si elektrické koloběžky vést srovnatelně dobře i zde? Překonávat lesní cesty, bahno, písek, trávu i jiné povrchy? Koloběžka Aerium H5600 by to zvládnout měla. Dokonce hravě. Jde totiž o obzvlášť výkonný terénní model. Dneska se tomuto přesouvadlu podíváme velmi podrobně na zoubek a zjistíme, zda skutečně disponuje vlastnostmi, které ocení i nároční milovníci divoké a nespoutané jízdy volnou krajinou.

8.6

Perfektní

Extrémně nadupaná elektrická terénní koloběžka s fantastickým výkonem 5600 W díky dvěma motorům. Koloběžka nabízí dojezd až 100 km a rychlost až 80 km/h.

Konstrukce a zpracování
8.5
Napájení a výdrž
9
Výkon a rychlost
10
Vybavení a ovládání
7
Klady
  • Obrovská dávka výkonu 5 600 W
  • Maximální dojezd 100 km
  • Rychlost až 80 km/h
  • Velmi robustní konstrukce
  • Vynikající odpružení a pohodlí
  • Masivní off-road kola
  • Sedátko a další příslušenství
Zápory
  • Bez mobilní aplikace
  • Velká hmotnost a rozměry
  • Méně vhodná do města

Konstrukce a zpracování 8,5/10

V případě e-koloběžky Aerium H5600 je už na první pohled patrné, do jaké kategorie patří – a že nejde o žádný minimalistický městský model, který můžete složit a pod paží si ho vzít do autobusu. Naopak tato koloběžka má poměrně výrazné rozměry. Dlouhá je 130 cm a stejně tak vysoká.

Řídítka sice sklopit jdou, a to několika poměrně jednoduchými pohyby, nicméně ani tak nebude tato koloběžka zavazadlo, které byste chtěli dlouho přenášet. Už proto, že váží celých 53 kg. Vysoká hmotnost je sice z hlediska „mobility“ nevýhoda, ale na druhou stranu svědčí o bytelnosti a poctivém zpracování.

Vyztužený rám koloběžky je z moderní hliníkové slitiny a koloběžka dosahuje vynikající nosnosti 150 kg. Hydraulické tlumiče pak zajišťují, že cesta terénem je pohodlná, bez otřesů a hladce zdolává nejrůznější překážky. Od patníků až po hrboly a kameny na lesních cestách nebo třeba i mimo ně. Tlumiče (přední i zadní) jsou přitom opravdu výrazné. Jak na pohled, tak pocitově – při jízdě – kdy odvádějí velmi dobrou práci a ani i jízdu po špatném povrchu si díky tomu lze užívat, ne ji jen přežívat.

A pak jsou tu samozřejmě masivní kola o velikosti 11 palců, tedy 27 centimetrů. Jde o vyváženou velikost, kdy těžíte z výhod velkých kol, ale elektrokoloběžka stále ještě působí jako koloběžka a ne jako malý skútr. Koloběžka Aerium H5600 se stále ještě vejde třeba do zavazadlového prostoru vozu, i když její naložení je záležitostí spíše pro dvě osoby nebo silného jedince.

Kola jsou nafukovací. Nic jiného bychom ovšem u terénní elektrokoloběžky ani nečekali. Výhodou je pochopitelně ještě větší jízdní komfort na nerovném povrchu. Vzorek je správně off-roadový, velmi výrazný a hluboký. Díky tomu kola drží i na štěrku, písku a podobných nehostinných podložích. Projíždět se dá i kalužemi – koloběžka má krytí IPx4, je tedy chráněná proti odstřikující vodě, a řidiče zase ochrání výrazné blatníky.

Pneumatiky H5600

Vyhnout se kolizi a včas zastavit pak umožní velmi výkonné hydraulické brzdy. Díky bytelnému stojánku můžete koloběžku kdekoli odstavit, aniž byste ji museli opírat o strom nebo pokládat na zem. Zajímavé je i LED podsvícení stojné desky, které zvyšuje viditelnost koloběžky a působí docela efektně.

Koloběžka je vhodná pro jezdce vysoké 145 až 195 cm, což je dost štědré rozpětí. Samozřejmě si můžete nastavit výšku řídítek. Stačí odepnout a pak zase zajistit sponu na tyči. Zafixování působí velmi pevným a přesným dojmem. Totéž platí pro řemeslné zpracování koloběžky obecně. Před první jízdou ještě přesto zkontrolujte dotažení všech šroubů a taky funkčnost brzd.Složená Aerium H5600

Napájení a výdrž 9/10

Elektrická koloběžka pochopitelně potřebuje k provozu nejen kola a motor, ale i baterii. V případě Aerium H5600 jde o moderní 60V lithiovou baterii, která má kapacitu 40 000 mAh, čímž opravdu dalece překračuje průměr, ba i nejvyšší standardy. Dokonce i mezi terénními koloběžkami je jen opravdu málo takových, které by se mohly pochlubit takto silnou baterií.

Vysoká kapacita se naštěstí neprojevuje jen vyšší hmotností koloběžky a delším nabíjením, ale i perfektním dojezdem. Vyrazit můžete až na 100km dlouhý výlet na jediné nabití. To je opět nadprůměr. Jsou terénní a výkonné koloběžky, které zvládnou i více, ale je jich celkem poskrovnu a nezřídka jsou navíc výrazně dražší. V těchto parametrech tedy není modelu H5600 nic moc co vytknout a za dané peníze nabízí adekvátní hodnoty.

Terénní koloběžka Aerium

Samozřejmě, že konkrétní dojezd bude ovlivňovat řada dalších faktorů. Sklon cesty, protivítr, to jak „šlapete“ na plyn, ale i samotná hmotnost jezdce, náročnost terénu a tak dále. V reálu tak může být dojezd za nepříznivých podmínek citelně nižší, ale pořád bude výborný a plně konkurenceschopný i vůči velmi výkonným modelům.

Plně nabitá by měla koloběžka vydržet v pohotovostním režimu až 2 nebo 3 měsíce. Nabíjení pak trvá poněkud déle, jak už bylo řečeno výše. A to cca 10 hodin. Baterie by přitom měla vydržet 500 až 1000 cyklů nabití bez výraznější ztráty vlastností. Samozřejmě za předpokladu, že budete baterii nabíjet správně a taky ji správně uchovávat (zejména nevystavovat teplotním extrémům).

Výkon a rychlost 10/10

Pokud jde o výkon, je elektrická koloběžka Aerium H5600 opravdový drak. Pohání ji duální motor – každá motorová jednotka má přitom výkon 2 800 W. Dohromady se tak dostáváme na 5 600 W čili 5,6 kW, což by bylo hodně i na slušný elektrický skútr. V otázce výkonu je tedy Aerium H5600 nekompromisní a extrémní. Poznáte to přitom nejen na papíře, ale i při jízdě.

Přesun energie z baterie do motorů zajišťují dva 40A kontroléry a jízda má neskutečný odpich. S touto koloběžkou si v plné míře můžete užít to, pro co je stvořená. Parádní, adrenalinovou off-roadovou jízdu. Výkonu má skutečně na rozdávání. Cítit je to na horším povrchu, ale i při stoupání. V každém případě si tato koloběžka zaslouží, aby k ní řidič přistupoval s respektem a zodpovědností. Akcelerace dokáže být až překvapivě katapultující. Nezkušeného jezdce by při neopatrném přístupu mohla koloběžka nepříjemně zaskočit. Koneckonců, sama za sebe mluví i maximální rychlost – ta dosahuje až 80 km/h.

Recenze Aerium H5600

Brutální výkon je nepochybně hlavní doménou elektrické koloběžky Aerium H5600, který je prostě stvořený pro milovníky silných, či spíše supersilných koloběžek.

Vybavení a ovládání 7/10

Pojďme se ještě podívat na poslední aspekty elektrokoloběžky Aerium H5600. Zajisté vás před koupí bude zajímat, jak se koloběžka ovládá. Hlavní ovládací panel má koloběžka na pravém řídítku a obsahuje jednoduchý displej s informacemi o rychlosti, zařazeném převodovém stupni, o stavu baterie a času. Jsou zde pouze dvě tlačítka. Jedno vypíná a zapíná napájení koloběžky a druhé „M“ slouží pro změnu převodového stupně. Rychlost pak ovládáte pomocí plynové páčky vpravo.

Namontované sedlo

Buďte při dávkování plynu opatrní, protože koloběžka opravdu umí zabrat. Zároveň nezapomeňte, že pro rozjetí z místa je nutné koloběžku popostrčit klasicky nohou a teprve poté zmáčknout plyn, který přidá rychlost.

Pod panelem je ještě ukazatel voltů a samozřejmě brzdová páčka, ale taky klíč pro napájení. Na levém řídítku pak najdete další ovládací prvky. Především červené tlačítko pro přepínání motorů a žluté, které ovládá již výše zmíněné LED podsvícení. Pak je zde taky rozhodně užitečný klakson, spínač a ovladače směrových světel. Mezi řídítky se pak nachází větší a přehlednější displej, který umožní lépe během jízdy sledovat důležité informace.

Ovládání je přiměřeně přehledné, ale nabízí spíše základnější možnosti a nepůsobí zrovna modernisticky. Pokud máte rádi hi-tech a chytrá zařízení komunikující se sofistikovanými aplikacemi a umožňující nejrůznější podrobná nastavení, elektrokoloběžka Aerium H5600 by vás svými spíše omezenějšími možnostmi mohla v tomto směru poněkud zklamat.

Ovládání Aerium H5600

Na druhou stranu se můžete těšit na pěknou výbavu a příslušenství. Kromě samozřejmostí, jako je napájecí adaptér, je součástí balení i pěkná cestovní brašna a hlavně pak taky sedátko. To můžete na koloběžku namontovat a získat tak pohodlnější přesouvadlo i na delší vzdálenosti. Ostatně, můžete se vypravit vyšší desítky kilometrů daleko – a to už člověku možnost posadit se i přijde vhod.

Celkově však e-koloběžka Aerium H5600 veskrze naplňuje své poslání. Má být super výkonnou terénní koloběžkou pro parádní off-road jízdy – a tou také absolutně je. Obrovská dávka výkonu je znát na každém metru jízdy a vy si můžete užívat vítr ve vlasech (samozřejmě pokud je máte dost dlouhé, aby trčely zpod helmy!), přírodu a fantastickou rychlost. Koloběžka je navíc, navzdory výkonu, dobře ovladatelná a zvladatelná. Velmi pěkně manévruje. Rozhodně nejde o svéhlavý stroj, který by bylo obtížné zkrotit a který by vyžadoval křečovité ovládání. Jízdu si naopak budete zcela jistě užívat, ačkoli jisté zkušenosti s elektrokoloběžkami jsou v tomto případě rozhodně výhodou.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář