Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Tipy&Triky

Co znamená hybridní slot

24. 8. 2020 aktualizováno

Nejspíš už jste při výběru nového telefonu narazili na informaci o hybridním dual SIM slotu. Co toto označení znamená, jak se liší od běžné dual SIM technologie a jak funguje?

Řada výrobců mobilních telefonů dnes nabízí hybridní či klasické dual SIM verze u spousty svých modelů nebo na trh uvádí rovnou jen (hybridní) Dual SIM variantu. Se slotem navíc se setkáte například u Samsungu, Xiaomi či OnePlus.

U mobilu, který disponuje hybridním Dual SIM slotem, si můžete jednoduše vybrat mezi vložením dvou SIM karet nebo jedné SIM karty a jedné paměťové karty. V dražších mobilech už zpravidla najdete dostatek paměti na to, abyste mohli využít oba tyto sloty pro SIM, aniž byste následně zápasili s nedostatečnou kapacitou vnitřní paměti.

Rozdíl mezi běžným a hybridním Dual SIM

Standardní dual SIM slot nabízí dvě volná místa, která obsadíte jednou či dvěma SIM kartami. Tak můžete ve svém mobilním telefonu mít v jednu chvíli až dvě aktivní SIM karty (například osobní a firemní). Telefon mezi nimi umí plynule přepínat, dovolí vám přijímat hovory ze dvou čísel a využívat služby na obou SIM kartách bez jakéhokoliv přerušení. Hybridní Dual SIM technologie je v principu podobná, avšak najdete u ní jednu zásadní odlišnost.

hybridní dual sim slot co to je

Náš tip

Potřebujete používat 2 SIM karty najednou? Doporučujeme článek s nejlepšími Dual SIM mobily na trhu.

Co umí hybridní dual SIM slot

Hybridní dual SIM slot má jedno místo pro SIM kartu a druhé pro (většinou MicroSD) paměťovou kartu nebo druhou SIM kartu. Záleží na preferencích každého uživatele, čím druhou pozici obsadí.

U telefonů s hybridním dual SIM slotem se výrobci snaží zajistit, aby disponovaly dostatkem paměti a uživatel nebyl nucen jeden slot obsadit paměťovou kartou. Tak si každý může sám vybrat, čemu dá přednost.

co to je hybridní slot

Výhody a nevýhody hybridního slotu

Výhody hybridního dual SIM slotu

Oproti klasickému dual SIM slotu vám hybridní slot dovolí se rozhodnout, čím obsadíte druhou volnou pozici. Získáte tak možnost rozšířit paměť nebo přidat druhou SIM kartu.

Nevýhody hybridního dual SIM slotu

S tímto slotem si musíte vybrat, čím obsadíte druhé místo. Potřebujete větší paměť a zároveň chcete využívat 2 SIM karty? Hybridní dual SIM slot vám to nedovolí. V takovém případě je jedinou možností koupě telefonu s větší interní pamětí.

Na internetu ale kolují různé návody, jak do hybridního slotu dostat obě SIM karty i paměťovou kartu zároveň. Řešení ale vyžaduje zničení jedné ze SIM karet a může se vám stát, že zničíte i slot. Samozřejmě jde o neautorizovaný postup a výrobce mobilního telefonu by vám případnou reklamaci uznal jen těžko.

Hybridní dual SIM slot jako zajímavá varianta ke klasickému dual SIM

Zda je hybridní dual SIM slot to pravé pro vás záleží na tom, jestli nyní chcete například používat jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu, ale do budoucna očekáváte, že budete potřebovat i druhou SIM kartu. Pokud má telefon dostatečně velkou paměť a jste si stoprocentně jistí, že ji nebudete muset rozšiřovat, vystačíte si i s klasickým dual SIM slotem. Mít možnost volby je ale vždy příjemnější.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor článku

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář