fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší elektrické krby 2021 – rady jak vybrat elektrická krbová kamna

Datum 9.4.2021 Pavla Šindelářová Pavla Šindelářová

Patříte mezi milovníky tepla a staré dobré klasiky, pro instalaci krbových kamen na dřevo ale doma nemáte podmínky? Útulné prostředí vám zajistí elektrický krb, který pro svůj provoz nepotřebuje ani tuhá paliva, ani komín. Náročným doporučujeme vítěze testu Klarstein Bormio s řadou funkcí a dálkovým ovládáním. G21 Fire Lofty je zase snadno přemístitelný.

Nejlepší celkově

Elektrický krb s nadčasovým designem, vysokým výkonem a mimořádnou kvalitou zpracování.

Nejlepší cena/výkon

Vertikální elektrický krb na stěnu se snadno instaluje a vynikne i v malých místnostech.

Nejlepší levný

Krb do bytu s retro designem je dostupný za mimořádně příznivou cenu.

Nejlepší elektrické krby

Recenze Klarstein Bormio – Nejlepší volně stojící elektrický krb

Bormio Smart elektrický krb test a recenze Pro náročné

Typ podle umístění: elektrický krb volně stojící | Výkon: 1 900 W | Regulace výkonu: ano, ve 2 stupních (950 či 1 900 W) | Rozměry: 49 × 79 × 35,5 cm | Hmotnost: 22 kg | Přibližná cena: 7 300 Kč

Klady
 • Luxusní zpracování
 • Prostor pro dekorativní polena
 • Možnost regulace výkonu
 • Efekt plamene i bez vyhřívání
 • Týdenní časovač
 • Dálkové ovládání
Zápory
 • Vyšší váha

Je vám líto, že si do bytu nemůžete umístit krb na tuhé palivo? Elektrická kamna Klarstein Bormio vám klasická krbová kamna připomenou už svým robustním designem. Nadmíru kvalitní zpracování je u značky Klarstein samozřejmostí. Ovládací panel je prakticky zakrytý dalšími prvky, takže nijak nenarušuje celkový design produktu. Výsledný dojem krbových kamen na tuhá paliva ještě podtrhuje dekorativní zásobník na polena ve spodní části krbu.

Umístění krbových kamen do nového bytu může být složité, a tak se neváhejte obrátit na odborníky a nechte si zpracovat návrhy bytu, které budou počítat s krbovými kamny dle vašich přání.

Vyšší váha produktu odpovídá robustnosti celých krbových kamen, které jsou tak o něco náročnější při stěhování a instalaci. Jakmile ale krbu najdete místo a zapojíte zařízení zásuvky, můžete ho začít ihned používat. Imitace hořícího dřeva je tak autentická, že je téměř k nerozeznání od pravých plamenů.

Aktivovat můžete také teplovzdušný ventilátor, a to hned ve 2 stupních výkonu: 950 W a 1 900 W. Pokud se vám zrovna nechce zvedat z gauče, využít můžete dálkové ovládání. Pohodlné ovládání na dálku přitom není to jediné, co u modelu Klarstein Bormio zvyšuje uživatelský komfort. Ve výbavě elektrického krbu nechybí týdenní časovač, který umožňuje nastavit čas vyhřívání pro každý den v týdnu.

Krb do bytu Klarstein Bormio je špičkou v oblasti elektrických kamen. Byl konstruován s maximálním ohledem na potřeby zákazníka. Pokud pro něj tedy máte dostatek místa, není co řešit. Jedná se o našeho vítěze testu elektrických krbů.

Recenze G21 Fire Lofty – Nejlepší elektrický krb na stěnu

G21 fire lofty krb Zlatý střed

Typ podle umístění: elektrický krb na zeď | Výkon: 1 500 W | Regulace výkonu: ano, ve 2 stupních (750 či 1 500 W) | Rozměry: 87 × 58 × 16 cm | Hmotnost: 7 kg | Přibližná cena: 4 500 Kč

Klady
 • Minimalistický design
 • Jednoduchá montáž
 • Snadno přemístitelný
 • Možnost regulace výkonu
 • Nastavení intenzity jasu
 • Dálkové ovládání
Zápory
 • Při topení je trošku slyšet

Pokud se vám nejvíc líbí elektrické krby na stěnu, představujeme vám jednu z hvězd této kategorie. Elektrická krbová kamna G21 Fire Lofty vynikají svým elegantním designem, který skvěle zapadne do každého moderního interiéru. Konstruována jsou poměrně atypicky vertikálně. Pro vás to znamená, že se budou parádně vyjímat i na úzké zdi.

Instalace zařízení je jednoduchá a časově nenáročná. Krb na zeď do provozu uvedete zapojením do zásuvky. Stěhujete se nebo byste krb rádi přesunuli do jiné místnosti? Díky nízké váze a snadné montáži to není žádný problém.

S dálkovým ovládáním pak veškerá nastavení provedete bez toho, aniž byste vůbec museli vstát z gauče. Ovlivnit můžete výkon i intenzitu jasu plamenů. Co se provozu elektrických kamen týče, na výběr máte 3 nastavení: efekt s reálným plamenem bez ohřevu, s ohřevem 750 W a s ohřevem 1 500 W. První jmenovaný režim je energeticky velmi úsporný, další dva se postarají o příjemné prohřátí vzduchu. Ventilátor v průběhu topení však může být lehce hlasitější – při zapnuté televizi ale není nic slyšet. Ve výbavě elektrického krbu nechybí ani bezpečnostní pojistka proti přehřátí.

Vlastníci elektrického krbu G21 Fire Lofty nejvíc oceňují jeho minimalistický vzhled, dostatečný výkon a snadnou obsluhu. Pokud vám tedy umístění na stěnu vyhovuje a prioritou pro vás není maximálně tichý chod, pořízením tohoto modelu nešlápnete vedle.

Recenze Klarstein St. Moritz – Levný elektrický krb do bytu

klarstein st. moritz krb Levný základ

Typ podle umístění: elektrický krb volně stojící | Výkon: 1 800 W | Regulace výkonu: ano, ve 2 stupních (900 či 1 800 W) | Rozměry: 59 × 38 × 26 cm | Hmotnost: 14 kg | Přibližná cena: 3 400 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Retro design
 • 2 barevné varianty
 • Skryté ovládání
 • Možnost regulace výkonu
 • Nastavení intenzity jasu
Zápory
 • Bez dálkového ovládání
 • Nutnost přimontovat nožičky

Rádi byste si doma dopřáli uklidňující pohled na plápolající plameny elektrického krbu, chcete na to ale vynaložit co nejméně peněz? Již za cenu okolo 3 500 Kč pořídíte elektrický krb Klarstein St. Moritz. Jeho vintage design padne do oka všem milovníkům retra. Stylový vzhled dřeva doplňují autentické kovové ručky a zakřivené nožičky, které si sami přimontujete. Vybírat můžete ze dvou barevných provedení (černé a bílé).

Instalace elektrických kamen Klarstein St. Moritz je velice jednoduchá. Jedná se o elektrický krb volně stojící, který je díky kompaktním rozměrům nenáročný na prostor. Výrobek stačí umístit na vybrané místo a zapojit do zásuvky. Proto daný model řadíme mezi šikovné elektrické krby do bytu.

Elektrická krbová kamna od německé značky Klarstein ovládáte pomocí spínače a regulátoru ukrytých za přední záklopkou. Regulovat lze jas plamenů a intenzitu výkonu s tím, že maximální výkon dosahuje hodnoty 1 800 W.

Recenzi Klarstein St. Moritz tak s čistým svědomím můžeme zakončit prohlášením, že tento elektrický krb ve své kategorii nemá konkurenci. Vaše oči potěší povedeným provedením, vytvoří útulnou atmosféru a menší pokoje prohřeje příjemným teplem. Stačit nebude pouze náročnějším uživatelům, jež potřebují funkce navíc. Tahle imitace krbu totiž postrádá dálkové ovládání.

Test a porovnání 7 elektrických krbů

Klarstein St. Moritz
G21 Fire Lofty
Klarstein Bormio Klarstein Graz Ardes 353 Bomann EK 6020 CB Studio Light&Fire
klarstein st. moritz krb Levný základ G21 fire lofty krb Zlatý střed Bormio Smart elektrický krb test a recenze Pro náročné Klarstein Graz elektrický krb elektrický krb Ardes 353 srovnání elektrický krb Bomann EK 6020 CB srovnání Studio Light & Fire 1 2 elektrický krb srovnání
Přibližná cena 3 400 Kč 4 500 Kč 7 300 Kč 2 400 Kč 2 900 Kč 4 400 Kč 13 300 Kč
Typ podle použití
krb do bytu krb do bytu krb do bytu krb do bytu krb do bytu krb do bytu krb do bytu
Typ podle umístění
elektrický krb volně stojící elektrický krb na stěnu elektrický krb volně stojící elektrický krb volně stojící elektrický krb volně stojící elektrický krb na stěnu elektrický krb volně stojící
Výkon
1 800 W 1 500 W 1 900 W 2 000 W 1 950 W 1 800 W 2 000 W
Regulace výkonu
ano, 2 stupně ano, 2 stupně ano, 2 stupně ano, 2 stupně ano, 2 stupně ano, 2 stupně ano, 2 stupně
Dálkové ovládání
ne ano ano ne ne ano ano
Rozměry
59 × 38 × 26 cm 87 × 58 × 16 cm 49 × 79 × 35,5 cm 42 × 58,5 × 32 cm 55 × 40,5 × 25,5 cm 52 × 66 × 9,5 cm 132 × 58 × 21 cm
Hmotnost
14 kg 7 kg 22 kg 7,5 kg 12 kg 12,8 kg 31 kg
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit
cenu

Nejprodávanější elektrické krby

Jak vybrat elektrický krb

Rádi byste si doma užívali příjemné teplo od krbu, ale pro klasická kamna nemáte vhodné podmínky? Skvělou alternativou je elektrický krb, ve kterém nedochází ke skutečnému hoření. Taková imitace krbu je navíc bezpečná a zpravidla i cenově dostupnější.jak vybrat elektrický krbNa trhu aktuálně najdete širokou nabídku elektrických krbových kamen. Všem kvalitním modelům je společná věrná imitace plamenů. Návštěva tak nebude mít šanci rozeznat, že se nejedná o klasický krb se skutečným ohněm.

Při nákupem elektrického krbu do bytu je třeba zvážit několik parametrů. Jednotlivé výrobky se od sebe liší svým výkonem, funkcemi i typem umístění. Pokud si výběrem nechcete nechat zamotat hlavu, pokračujte ve čtení našeho průvodce. Zasvětíme vás do fungování elektrických krbů, prozradíme vám výhody jejich využívání a představíme všechny klíčové parametry.

Co je elektrický krb

Elektrický krb nebo také elektrická kamna představují výbornou alternativu k běžným krbům. K jejich provozu nebudete potřebovat žádné tuhé palivo ani vývod do komína.

Jakmile elektrická kamna jednou instalujete a zapnete, není nutné jim dál věnovat přehnanou pozornost. Nemusíte řešit přikládání dřeva ani odklízení spáleného materiálu pomocí vysavače na popel. Elektrická krbová kamna navíc bývají vybavená celou řadou bezpečnostních pojistek, při jejich provozu tudíž nehrozí žádná nepříjemná nehoda.

Elektrická kamna využijete kdekoliv. Rádi byste si příjemný efekt praskajícího krbu dopřáli na bytě, v rodinném domě nebo třeba na chatě? S elektrickým krbem žádný problém. Potřebujete pouze připojení k elektřině v podobě klasické zásuvky. Elektřina napájí topné těleso, efekt plamenů pak zajišťuje soustava diod společně s větráky a plápolající látkou, případně parním generátorem.

Elektrický krb vs. klasický krb

Než se definitivně rozhodnete pro nákup elektrického krbu, je vhodné zamyslet se nad tím, zda bude skutečně maximálně vyhovovat vašim potřebám. V určitých případech je totiž lepší zvolit klasická krbová kamna na tuhá paliva.

V tabulkách přehledně porovnáme výhody a nevýhody obou zařízení a doporučíme vám, kdy dát jakému přednost.

Elektrická krbová kamna

Klady
 • Jednoduchá instalace
 • Lze umístit téměř kamkoliv
 • Menší prostor vyhřejí rychle
 • Snadná regulace výkonu
 • Bezpečné používání
 • Nulová prašnost
 • Bezproblémová údržba
Zápory
 • Nižší výkon
 • Vhodné spíše jako doplňkový zdroj tepla
 • Pro vytápění velké plochy finančně neefektivní

Elektrický krb mnozí používají jako dekorační prvek. Své využití tato elektrická kamna naleznou také tam, kde není možné namontovat klasický krb. Protože se jednoduše instalují a ovládají, stále častěji se s nimi jako s doplňkovým zdrojem tepla setkáte i v rodinných domech.elektrický krb tipy

Elektrická krbová kamna nedoporučujeme využívat jako hlavní zdroj tepla pro výhřev domu o několika místnostech. Spotřeba elektřiny by v takovém případě byla velmi vysoká a vaše peněženka by to významně pocítila.

Náš tipNáš tip

Pokud si – stejně jako u elektrických krbů – nechcete lámat hlavu s odpadem, ale spíše než iluzi dáváte přednost skutečnému ohni, zajímat by vás mohly biokrby.

Krbová kamna na tuhá paliva

Klady
 • Vysoká výhřevnost
 • Vysoká účinnost
 • Lze použít jako hlavní zdroj vytápění
 • Nízké náklady na provoz
Zápory
 • Náročnější údržba
 • Prašnost
 • Odtah do komína

Poctivá krbová kamna využijete pro vytápění rodinných domů. Díky vysoké účinnosti a výhřevnosti vám doma zajistí příjemné teplo i v zimních měsících. Pokud však vytápíte jinak a u kamen vám jde spíše o dekorační funkci, případně je chcete využít jako doplňkový zdroj tepla, lepší volbou bude elektrický krb.

klasický krb

Na co myslet před výběrem elektrického krbu

Ještě než se ponoříme hlouběji do světa elektrických krbových kamen, zamyslete se nad několika otázkami. Odpovědi vás navedou na správnou cestu k nalezení perfektního elektrického krbu.

 • Chcete elektrická kamna využívat pouze jako dekorační prvek nebo jako zdroj tepla?
 • Jak velký prostor mají elektrická kamna vyhřát?
 • Upřednostníte snadnou instalaci nebo trvalejší řešení?
 • Kolik prostoru můžete pro elektrický krb vyčlenit?
 • Stačí vám vizuální efekt nebo se vám líbí elektrický krb se zvukem?

Typy elektrických krbů podle konstrukce

Konstrukční provedení elektrického krbu se bude odvíjet od místa, kam ho plánujete umístit. Vybírat můžete ze 4 typů:

 • Volně stojící elektrický krb
 • Elektrické krby nástěnné
 • Vestavěný elektrický krb
 • Elektrická krbová vložka

Elektrický krb volně stojící

Jak už název napovídá, tento typ lze umístit kamkoliv. Volně stojící elektrické krby jsou dostupné ve dvou provedeních. První jsou stojany pro televizi s vestavěnými elektrickými krby, které zaujmou dvojí funkcí, snadnou mobilitou i nenáročností na prostor. Druhou variantou jsou samostatné jednotky, které umístíte na přiložený podstavec.Elektrický krb volně stojící testy

Elektrický krb na zeď

Elektrický krb na stěnu je určen pro umístění na zeď pomocí držáků. Snadno se instaluje, potřebujete jen šroubovák, držáky, základní kutilské dovednosti a druhý pár rukou. Takový krb stejně snadno zase odmontujete. Při stěhování si tak elektrický krb na zeď můžete vzít klidně s sebou.

Elektrický krb vestavěný

Pokud vám jde o dokonalý vzhled, poohlédněte se po vestavěném elektrickém krbu. Ten se zapustí do zdi, čímž nijak nenarušuje interiér. Instalace vestavěného krbu je ale o něco složitější než v případě elektrického krbu na zeď. Doporučujeme vám najmout si odborníka, který vám s montáží a zapojením přístroje pomůže.

Elektrická krbová vložka

Pokud doma máte krbová kamna, která už ale roky nepoužíváte, je pro vás jasnou volbou elektrická krbová vložka. Tu využijete k přeměně stávajícího krbu na elektrický krb.

Náš tipNáš tip

Máte málo místa? Pořiďte si elektrický krb rohový. Tento typ elektrických kamen šetří místo a navíc místnost vizuálně rozšiřuje.

Rozměry a hmotnost

Pokud pro elektrický krb můžete vyčlenit libovolně velký prostor, rozměry příliš řešit nemusíte a ve výběru elektrických kamen máte téměř volnou ruku. Všichni ostatní si musí rozměry zařízení důkladně ohlídat.

Počítejte s tím, že kolem elektrických krbů je třeba nechat dostatek volného prostoru. Mezi nábytkem a krbem by měl být volný alespoň 1 metr. Od rozměrů elektrického krbu se odvíjí jeho hmotnost. Nejmenší imitace krbu váží kolem 6 kilogramů, váha těch největších dosahuje až 50 kilogramů. To jsou váhové rozdíly, na které je třeba pamatovat.

Výkon elektrického krbuVýkon a výhřevnost

Většina uživatelů se dnes nespokojí pouze s dekorační funkcí elektrických krbů, ale uvítají možnost jejich použití jako zdroje tepla. V souladu s poptávkou výrobci většinu modelů vybavují možností ohřevu.

Výkon elektrického krbu ovlivňuje, jak rychle se krb ohřeje a jak moc bude topit. Zvolit ten nejvýkonnější model na trhu ale nemusí být vždy nejšťastnější cesta. Dobré je totiž myslet na to, že čím větší bude mít elektrický krb výkon, tím více elektrické energie bude spotřebovávat. Z toho důvodu se jako nejlepší volba jeví zlatá střední cesta, a tedy spotřebiče s výkonem okolo 1 500 W.

Náš tipNáš tip

Samotná imitace hoření spotřebovává minimum elektřiny, efekt plamenů si tedy bez obav z finanční nákladnosti můžete nechat zapnutý po celý den.

Způsob vytápění

Podle způsobu vytápění se elektrické krby dělí na 2 typy:

 • Elektrická krbová kamna s teplovzdušným ventilátorem
 • Elektrická krbová kamna s infračerveným zářením

Druhá jmenovaná se vyznačují vyšší výhřevností, jsou schopná vytopit místnosti až o rozloze 90 m2. Jejich pořizovací cena je ale několikanásobně vyšší. Z toho důvodu se téměř výhradně setkáme s elektrickými krby s ventilátorem.

3D efekt elektrického krbu

Moderní elektrické krby do bytu vám dopřejí věrohodnou 3D imitaci (elektro efekt) plápolajících plamenů. Důležitým faktorem je jas podsvícení, který je významnou měrou zodpovědný za kvalitu iluze. Měl by proto být co nejvyšší.

Efekt plamene dříve býval vytvořen pomocí kusů látky pohybujících se díky proudu vzduchu z ventilátoru. Moderní modely využívají parní generátor. Elektrický krb 3D efekt Mystic reálného efektu hoření dosahuje kombinací vodní páry a světla.Elektrická krbová kamna 3D

Instalace elektrického krbu

Naprostou většinu elektrických kamen stačí jednoduše zapojit do standardní zásuvky. Pokud pořizujete elektrický krb na zeď, je nutné vyvrtat otvory pro montážní držák a zařízení poté upevnit na zeď či stěnu. Pokud už jste někdy instalovali nástěnný televizor, určitě budete vědět, jak na to. Pokud dáte přednost vestavěné alternativě, obvykle je nutné zajistit nový jistič a zapojení.

PozorPozor

Pamatujte na bezpečnost. Elektrická krbová kamna byste nikdy neměli instalovat v koupelně nebo na vlhkém místě. V blízkosti krbu byste také neměli mít vodu nebo jiné tekutiny.

Náklady na provoz

Elektrické krby jsou vysoce energeticky účinné. Elektřinu odebírá topný článek a přeměňuje ji na energii. Pouhé 1 % energie se při tomto procesu vyplýtvá. Vzhledem k tomu, že u elektrického krbu není potřeba odvod do komína, žádné teplo neuniká ven. Do místnosti je tedy přiváděno 100 % vytvořeného tepla.

Náš tipNáš tip

Strategicky umístěný elektrický krb vás udrží v teple a zároveň příliš nezatíží váš rozpočet na topení.

Údržba elektrického krbu

Elektrická krbová kamna jsou díky absenci popela zcela bezúdržbová. Postačí vám navlhčený hadřík, který nepouští chlupy. Sklo naleštěte klasickým přípravkem určeným na okna. Poté už jen stačí zkontrolovat přívod elektřiny.

Bezpečnost

Chtěli byste si užívat uklidňující pohled na praskající krb, ale máte doma malé dítě nebo zvířecího mazlíčka a obáváte se o jejich bezpečnost? Elektrický krb je ideálním řešením.

Ohřívač zůstává chladný i uprostřed provozu, teplota se zvýší pouze v oblasti kolem větracího otvoru. Je nutné zajistit, aby ventilační otvory nebyly ničím blokovány a vzduch mohl správně cirkulovat. Většina modelů je navíc vybavena bezpečnostními pojistkami. Díky tomu se jedná o nejbezpečnější krby na trhu.

PozorPozor

Elektrický krb nikdy nezapojujte do prodlužovacího kabelu. Mohli byste způsobit přetížení a požár.

Životnost elektrických krbů

Elektrická kamna se vyznačují dlouhou životností. Optimálně sloužit vám proto budou po celou řadu let. Průměrná životnost LED žárovky činí 50 000 hodin svitu, což může představovat až 10 let provozu.

Funkce

Výrobci elektrických kamen myslí i na váš komfort. U moderních produktů proto můžete nalézt celou řadu doplňkových funkcí, které pro provoz elektrického krbu nejsou nezbytně nutné, významně však usnadňují jeho obsluhu. Přehled těch nejoblíbenějších naleznete v tabulce.

Dodatečné funkce elektrických krbů
K čemu funkce slouží
Dálkové ovládání S dálkovým ovládáním si nastavíte vytápění nebo intenzitu plamenů bez toho, aniž byste vůbec museli vstát z gauče
Regulace výkonu Vzduch v místnosti někdy potřebujete jen lehce prohřát, jindy by se vám hodilo zatopit naplno. Pomocí regulátoru snadno nastavíte intenzitu vytápění
Časovač Nastavte si dobu, kdy se má krb vypnout a zapnout. U některých modelů najdete denní časovač, u jiných dokonce týdenní
LED osvětlení Elektrický krb 3D efekt s LED osvětlením (tzv. LED krb) může fungovat také jako lampa (elektro efekt)
Pojistka proti přehřátí S bezpečnostní pojistkou předcházíte nehodě, která by mohla hrozit při přehřátí elektrického krbu
Ovládání rychlosti plamene Nastavte si rychlost blikání plamene na míru svému vkusu
Integrovaný reproduktor Elektrický krb se zvukem praskání ohně vám zajistí vestavěný reproduktor. Imitace hoření tak bude zcela dokonalá

Nejoblíbenější značky elektrických krbů

Elektrické krby Klarstein

Německá společnost Klarstein je synonymem kvality. V portfoliu značky najdete všemožné domácí spotřebiče. O těch zástupci firmy rádi říkají, že se nejedná pouze o praktické výrobky, ale rovnou o stylové doplňky moderních domácností. Elegantním designem vás zaujmou také elektrické krby Klarstein, které v každé místnosti vykouzlí plně realistickou iluzi plamenů. Snadno se ovládají a vynikají svou úsporností.

Elektrické krby do bytu Klarstein

Elektrické krby G21

Rádi podporujete české společnosti? Pak prozkoumejte nabídku značky G21. Ta za sebou sice nemá dlouhou historii, její obliba ale raketově roste. Své výrobky včetně elektrických krbů designuje s důrazem na heslo „kvalita za rozumnou cenu“. Elektrická kamna G21 vynikají jednoduchostí svého vzhledu, slušným výkonem i vysokou bezpečností.

Elektrický krb do bytu G21

Elektrické krby Ardes

Oblíbený italský výrobce kuchyňských spotřebičů se snaží o „zlepšení kvality života s pomocí chytrých výrobků“. Elektrická kamna Ardes se pyšní nekompromisní kvalitou a snadným i bezpečným používáním.

Elektrické krby do bytu Ardes

Elektrické krby CEV Venezia

Elektrická kamna CEV Venezia vás na první pohled zaujmou svým povedeným designem, při používání vás pak potěší dostatečným výkonem, jednoduchou instalací i snadným ovládáním.

Cena elektrických krbů

Už víte, co od elektrických krbových kamen očekávat, jaké parametry při nákupu sledovat i jaké značky platí za špičky v této oblasti. Dlužíme vám už jen informaci o ceně. Obecně platí, že čím větší topný výkon nebo propracovanější design od kamen vyžadujete, tím vyšší částku si na jejich pořízení připravte.

Do 5 000 Kč

Základní elektrická krbová kamna pořídíte za cenu nepřesahující 5 000 Kč. Většinou se bude jednat o méně výkonné modely bez doplňkových funkcí. I v této cenové relaci však najdete kvalitní kousky, které mnohým domácnostem budou plně vyhovovat.

Do 10 000 Kč

Většina uživatelů nejspíš zvolí střední cestu a pořídí si výrobek za cenu od 5 do 10 000 Kč. Takový elektrický krb se bude pyšnit dostatečným výkonem, propracovaným designem i dodatečnými funkcemi včetně dálkového ovládání.

Nad 10 000 Kč

V nejvyšší cenové kategorii seženete vysoce výkonné elektrické krby schopné vyhřát i větší plochu a designové kousky včetně elektrických krbů se zvukem. Samozřejmostí je řada doplňkových funkcí pro snadné ovládání a maximální uživatelský komfort.

Kde elektrický krb koupit?

Máte svého favorita a už jen přemýšlíte, kde ho zakoupíte? Celý nákup vám usnadní Heureka. Tento portál nabídne přehledné srovnání e-shopů, které vámi vybraný elektrický krb mají v nabídce. Stačí jediný pohled a hned víte, kde uděláte ten nejvýhodnější nákup.

Širokou nabídku elektrických krbů do bytu od populární německé značky naleznete v e-shopu Klarstein. Vybírat můžete rovněž v e-shopu OBI. Pokud je pro vás prioritou nízká cena a nevadí vám zboží z druhé ruky, prohlédněte si inzeráty na bazaru. I tam najdete krb do paneláku v dobrém stavu.

Nejlepší elektrická kamna

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (5 hlasů)

Autor článku

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář