Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Herní zóna

Nejlepší online hry v prohlížeči zdarma 2024 – browser hry

Jaké jsou nejlepší hry v prohlížeči? Spoustu jsme jich vyzkoušeli a vybrali za vás nejlepší prohlížečové hry pro letošní rok! Nechybí budovatelské strategie, logické přemýšlení nebo oddechové farmaření. Vítězem se stala strategie Forge of Empires.

Název Parametry Naše hodnocení
1. Nejlepší hry v prohlížeči - Forge of Empires Forge of Empires Žánr: město/říše
Platformy: PC, Mac OS, Linux, Mobil
★★★★★ Hrát zdarma
2. Elvenar - nejlepší online hry v prohlížeči Elvenar Žánr: město/říše
Platformy: PC, Mac OS, Linux, Mobil
★★★★★ Hrát zdarma
3. Recenze Travian – MMORPG Travian Žánr: MMORPG strategie
Platformy: PC, Mac OS, Linux, Mobil
★★★★★ Hrát zdarma
4. Recenze My Free Zoo My Free Zoo Žánr: ZOO
Platformy: PC, Mac OS, Linux, Mobil
★★★★ Hrát zdarma
5. Recenze My Little Farmies My Little Farmies Žánr: farmy
Platformy: PC, Mac OS, Linux
★★★★ Hrát zdarma
6. Recenze Vikings War of Clans Vikings: War of Clans Žánr: MMORPG strategie
Platformy: PC, Mac OS, Linux, Mobil
★★★★ Hrát zdarma
7. Recenze Anocris - hra online zdarma Anocris Žánr: MMORPG strategie
Platformy: PC, Mac OS, Linux
★★★★ Hrát zdarma

Náš tip

Kromě her v prohlížeči doporučujeme online hry zdarma, budovatelské hry, žánr MMORPG a nejlepší PC hry.

Nejlepší hry v prohlížeči zdarma

1) Recenze Forge of Empires

Nejlepší hry v prohlížeči - Forge of Empires

Klady
 • Jednoduché ovládání v češtině
 • Lze hrát s ostatními hráči online
 • Zábavné budování
 • Povedená grafika
 • Velmi populární strategie
Zápory
 • Začátek je pomalejší

Forge of Empires patří mezi nejoblíbenější hry v prohlížeči. V této hře si můžete postavit velkolepé město a prožít pozoruhodnou historii. Ta sahá od doby kamenné až po nový věk.

Abyste byli úspěšní a vaše ekonomika vzkvétala, musíte prozkoumat nové technologie a věnovat se budování gigantické metropole. Forge of Empires vám nabídne propracovanou strategickou kampaň plnou akce. Cílem hry je ovládnout celý kontinent, případně zničit všechny soupeře.

Při cestě za vašim cílem sehrají roly bojové jednotky a technika. Zásadní bude vaše ekonomická schopnost se rozrůstat a vést město k prosperitě. Jak?

Velkou roli zde hrají diamanty. Tuto surovinu byste neměli utrácet za zbytečné stavby, které se z vás snaží „vytáhnout“ tuto jedinečnou a cennou surovinu. Hráči nejčastěji utrácejí diamanty za výrobní budovy a domy, jež generují zásoby a mince. Za tyto budovy byste ale utrácet diamanty neměli, protože se brzy objeví lepší budovy (generují více surovin a peněz), tudíž se ty původní stanou zastaralé. Zároveň nedoporučujeme utrácet diamanty za vojenské jednotky, o které stejně brzy přijdete a jejich vzkříšení vás bude stát další diamanty. Také za automatický sběr zdrojů a zboží se nevyplatí utrácet. Manuální sběr vám zabere pouhých pár sekund!

Je webová hra Forge of Empires zdarma? Ano, tato oblíbená online strategie v prohlížeči je ke stažení zdarma. Za některá vylepšení, funkce, prémiové budovy nebo zrychlení určitých aktivit ale (ne)musíte dodatečně zaplatit. Není to však povinnost. Naše recenze daný titul řadí mezi TOP multiplayer hry v prohlížeči!

2) Recenze Elvenar

Elvenar - nejlepší online hry v prohlížeči

Klady
 • Velmi pěkná grafika
 • Originální hratelnost
 • Existence lidí a mýtických tvorů
 • Pestrá komunita – hodně hráčů
 • Propracované 3D souboje
Zápory
 • Bez PvP
 • Budovy mohly být rozličnější

Co je Elvenar? Ještě jste nikdy o této hře neslyšeli? Elvenar je oblíbená budovatelská strategická hra, kterou hrajete online v prohlížeči. Je zdarma.

Tématem hry je založení města. Hráč začíná výběrem rasy: buď bude hrát za lidi nebo za elfy. Tato volba se promítne do stylu hraní, zpracování budov a podoby herního světa. Během hraní Elvenar budete stavět části města a výrobní budovy, které generují potřebné zdroje. O město se je důležité starat a pamatovat na ozdobné prvky: stromy, lampy aj.

Jako správná online strategie v prohlížeči se Elvenar nesoustředí pouze na město samotné a jeho obyvatele. Těšte se na prozkoumávání rozsáhlého světa, ve kterém narazíte na stopy vašich předků a nové technologie. Elvenar je propracovaná budovatelská strategie, která vám dává na výběr. Můžete se stát chytrým obchodníkem nebo drsným vojevůdcem.

Elvenar delší dobu patří mezi nejlepší hry online. K jejímu hraní se stačí zdarma registrovat a začít hrát. Skutečné peníze můžete utratit za různé bonusy a herní prvky, jako je zrychlená výstavba apod. K tomu vás ale nikdo nenutí. Elvenar můžete hrát nerušeně zdarma.

Testado radí

Jaký je rozdíl mezi online hrami a hrami v prohlížeči, o kterých tento článek pojednává? Ačkoliv se obě varianty mohou hrát online, hry v prohlížeči si nelze stáhnout do počítače jako aplikaci, nýbrž je můžete hrát pouze prostřednictvím internetového prohlížeče typu Chrome, Microsoft Edge, Opera atd. Naopak námi vybrané nejlepší online hry si musíte stáhnout a nainstalovat. Jednoduše proto, neboť jsou náročnější na grafiku atd.

3) Recenze Travian

Recenze Travian – MMORPG

Klady
 • Obrovské množství hráčů
 • Patří mezi TOP hry v prohlížeči pro dva
 • Pěkné grafické zpracování
 • Přehledné ovládání
 • Spousta možností hraní
 • 3 různorodé kmeny
Zápory
 • Časově náročnější

Co je Travian? Travian je jednou z nejoblíbenějších MMORPG v prohlížeči. Stala se doslova fenoménem. Existuje již od roku 2004. Od té doby ušla kus cesty. Zlepšila se grafika a hratelnost. Je zdarma? Ano, je.

Úkolem hráče je shromažďovat zdroje a budovat impérium. Z malé římské, germánské nebo galské vesničky musíte udělat mocnou říši. Každý kmen má své silné stránky. Dopředu si tedy rozmyslete, jaké vám vyhovují nejvíce a podle toho přizpůsobte styl hraní. Římani jsou vyrovnaní v útoku i obraně, Germáni skvěle útočí a Galové zvládnou klást pasti.

Kromě bojů se musíte naučit být dobrým diplomatem a obchodníkem se zdroji.

Začátek hry provází srozumitelný tutoriál, který vás naučí sbírat zdroje, stavět budovy a cvičit vojsko. Travin nepatří mezi složité hry. Ve hře existují 4 typy zdrojů: dřevo, jíl, železo a pšenice. Zdroje nelze vyčerpat, ale naopak můžete zvýšit jejich produkci.

V rámci intuitivního ovládání na vás čekají komplexnější a podrobnější statistiky, krásné ilustrace a bitvy. Čekají na vás stovky výzev a úkolů. Cennou kořistí můžete vybavit své hrdiny od hlavy až k patě. Poté se stanete silnějším oponentem milionů hráčů, kteří stojí proti vám. Travian stále patří mezi TOP browsers hry!

Náš tip

Patří mezi dnešní třicátníky a rádi byste zavzpomínali na staré dobré časy? Co takhle zkusit staré hry v prohlížeči, jako je Warcraft II, Dune, Civilization, Doom, Prince of Persia a mnohé další.

4) Recenze My Free Zoo

Recenze My Free Zoo

Klady
 • Hraní v poklidném tempu
 • Hezký příběh z prostředí ZOO
 • Propracované úkoly
 • Pěkná grafika
 • Spousta zvířat
Zápory
 • Nemáme co vytknout

Mezi nej online hry musíme zařadit výtečnou budovatelskou strategii My Free Zoo . V této prohlížečové hře se stanete majitelem zoologické zahrady, kterou zdědíte po vaší tetě.

Kromě budování se musíte chopit manažerské činnosti a péče o zvířata. Webová hra obsahuje spoustu zajímavých úkolů. Za jejich plnění získáváte zkušenosti a různé odměny. Čím více jich v rámci příběhové linky získáte, tím lépe můžete zvelebovat vaši ZOO. Plnění questů s sebou přináší i nová zvířata, budovy a technologie.

Jako každá správná hra na prohlížeči i My Free Zoo zahrnuje unikátní komoditu – diamanty. Ty získáte plněním úkolů, výhrou v kole štěstí nebo v měsíčním kalendáři. Nejdražší možností je si diamanty koupit za skutečné peníze. Na nějaké cheatování zde tím pádem nezbyl prostor.

Pokud máte rádi zvířata a budování, My Free Zoo vás nepochybně zaujme. Patří mezi nejoblíbenější svého druhu.

Náš tip

Spousta z vás hledá nějaké Google hry v prohlížeči, u kterých se není nutné ani registrovat. My doporučujeme 18 zajímavých her, které patří mezi nejlepší.

5) Recenze My Little Farmies

Recenze My Little Farmies

Klady
 • Velmi pěkná grafická stránka hry
 • Propracovaná ekonomika, pěstitelství a chov
 • Spletitá výroba produktů
 • Jednoduchá hratelnost + super úkoly
 • Kvalitní překlad
Zápory
 • Hodně náročná na čas

My Little Farmies je krásná online hra v prohlížeči, která vás zavede do středověku. Vaším úkolem je přeměnit zelenou louku na prosperující středověkou vesnici. K takovému úkolu budete mít k dispozici spoustu budov a řemesel. Dostane se na větrné mlýny, pěstování obilí, ovoce a zeleniny.

Kromě tradičního pěstitelství vyzkoušíte rozmanitý chov. V My Little Farmies se naučíte starat o husy, slepice, kozy, ovce, prasata, krávy a další zvířata. Pokud se bude chov dařit, brzy se dočkáte masa, vajec a mléka. Propracovaný systém vám pak dovolí vyrobit nejrůznější lahůdky.

My Little Farmies patří mezi skvělé hry v prohlížeči pro děti, kterou miluje velké množství hráčů. Kromě rozmanitých možností stojí za pozornost krásné komiksové zpracování a spousta příběhových výzev! Nejen proto hru milují i dospělí hráči…

6) Recenze Vikings: War of Clans

Recenze Vikings War of Clans

Klady
 • Skvělá grafická stránka
 • Propracované 3D animace
 • Zajímavý bojový systém
 • Rozmanití hrdinové
 • Velká návykovost = skutečně zabaví
Zápory
 • Vyžaduje zobrazení na celou obrazovku
 • Občas se hra déle načítá

Vikings: War of Clans patří mezi nejlepší online válečné hry na internetu. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, je čas tento neduh napravit.

Vikings: War of Clans je tematicky vsazena do světa Vikingů, ve kterém musí hráč zbudovat mocné království, drsnou armádu a silné hrdiny. Abyste dosáhli na obdivuhodné výsledky, je nutné vašemu království zajistit trvalý přísun zdrojů. Herní systém hráči servíruje hluboce progresivní systém plný válečných hrdinů, s nimiž se pojí rozmanitost a určitá herní složitost.

Výborné jsou 3D animace, které Vikings: War of Clans posouvají pořádný kus kupředu před konkurenci. Mimo bojových animací spatříte doslova živoucí město plné pohybujících se lidí, pracujících kovářů, fungujících dolů a farem. Ke krásné grafice si ještě připočtěte skvělý hudební doprovod plný líbezných soundtracků.

Z výše uvedených řádků je jasné, z jakého důvodů patří War of Clans mezi oblíbení hry v prohlížeči zdarma. Určitě doporučujeme vyzkoušet!

7) Recenze Anocris

Recenze Anocris - hra online zdarma

Klady
 • Lákavá tématika starověkého Egypta
 • Krásné egyptské stavby
 • Poutavá hratelnost
 • Nápadité úkoly
Zápory
 • Egypt, Egypt, Egypt…

Anocris patří mezi nejlepší prohlížečové hry poslední doby. Láká svojí návykovostí, skvělou hratelností a pěknou grafikou.

Anocris je realtimová strategie, která vás doslova vtáhne zpátky do roku 1 200 př. n. l. Ve starověkém Egyptě budete rozhodovat o osudu tajemné civilizace v dobách jejího největšího rozkvětu. Na březích mocné řeky Nil musíte prokázat své budovatelské schopnosti. Tamní lid vám dává plnou důvěru.

Jako velký stavitel budete mít k dispozici veškeré vymoženosti své doby. Dostane se na výstavbu obrovských pyramid, tajuplných sfing i mocná božstva. Egyptská metropole nabídne autentické budovy starověku.

Nezapomnělo se ani na pestré bojové jednotky a pokročilé technologie. Je jenom na vás, jakým způsobem se jich chopíte. Aby mohl národ vzkvétat, je nutné zajistit stabilní přísun zdrojů. Jenom díky efektivní produkci docílíte vysokého výnosu.

Doporučená hra v prohlížeči zvaná Anocris je zároveň plná kmenů a diplomacie. Pamatujte na to, že spolehlivý spojenec je pro vaši říši klíčový! Těšit se můžete také z PvP interakcí s ostatními online hráči. Nejen proto Anocris patří mezi nejlepší online hry v prohlížeči poslední doby!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář