fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší kapsle do kávovarů 2021

Datum 22.5.2021 Sabina Krejčová Sabina Krejčová

Kapslové kávovary jsou stále oblíbenější díky pohodlnému používání a velkému množství příchutí. Kdo by si nechtěl z pohodlí domova připravit lahodné Espresso jako ze Starbucks? V aktuálním testu najdete srovnání nejoblíbenějších kávových kapslí – myslíme i na milovníky bezkofeinové kávy, čokolády a kakaa.

Tchibo Cafissimo

Jemně nahořklé bohaté Espresso z brazilské arabicy pro milovníky silné kávy.

Nespresso

Lahodné jemné espresso se sladkými výraznými tóny.

Tassimo

Intenzivní káva s bohatou zlatavou pěnou v XL balení.

Dolce Gusto

Intenzivní plná chuť kávy z kvalitních zrnek robusty zjemněná mlékem.

1Nejlepší kapsle do kávovaru a jejich recenze

Recenze Tchibo Cafissimo Espresso Brazil – kvalitní jemná espresso

Tchibo Cafissimo Espresso Brasil pražená mletá káva 10 ks

Výrobce: Tchibo | Počet porcí: 10 ks | Typ nápoje: káva | Příchuť: Espresso | Druh kávy: 100% arabica | Původ kávy: Brazílie | Přibližná cena (balení): 75 Kč | Přibližná cena (kapsle): 7,50 Kč

Milujete výraznou bohatou chuť kávy? Nyní si ve svém kávovaru Cafissimo můžete připravit lahodné espresso ze 100% arabica kávy.

Kávová zrnka pochází ze slunných svahů Brazílie, takže je jejich chuť jemně nahořklá. Brazilská kávová zrna propůjčují kávě lehký oříškový podtón. Díky tradičnímu italskému způsobu pražení se chuť i vůně pozvolna rozvíjí. Kávové kapsle Tchibo Cafissimo Espresso Brazil jsou určené opravdovým milovníkům kávy, což dokazuje i cena. Balení kapslí je dostupné po 10 kusech a za jeden kus kapsle zaplatíte skoro 12 Kč. Tchibo kapsle jsou velmi oblíbené.

Recenze Starbucks by Nespresso Blonde Espresso Roast – lahodné jemné espresso

Starbucks by Nespresso Blonde Espresso Roast 10 kapslí

Výrobce: Nespresso| Počet porcí:  10 ks | Typ nápoje: káva | Příchuť: Espresso | Druh kávy: 100% arabica | Původ kávy: Jižní Amerika | Přibližná cena (balení): 99 Kč | Přibližná cena (kapsle): 9,90 Kč

S kávovými kapslemi Starbucks by Nespresso si můžete vychutnat kvalitní kávu jako ze Starbucks i z pohodlí domova pomocí kávovaru NESPRESSO.

Kávové kapsle Starbucks by Nespresso Blonde Espresso Roast představují lahodnou a jemnou chuť kávových zrnek z Latinské Ameriky. Kapsle jsou plněné kvalitní 100% arabicou a vynikají sladkými a výraznými tóny. Kapsle se dodávají v balení po 10 kusech, takže jedna kapsle této lahodné jemné kávy stojí přibližně 10,90 Kč.

Recenze Tassimo Jacobs Krönung Caffé Crema XL – káva s bohatou zlatavou pěnou

Tassimo Jacobs Café Crema XL 16 ks

Výrobce: Jacobs | Počet porcí: 16 ks | Typ nápoje: káva | Příchuť: Caffé Crema | Druh kávy: arabica a robusta | Původ kávy: Střední Amerika, Indie | Přibližná cena (balení): 137 Kč | Přibližná cena (kapsle): 8,56 Kč

Máte rádi opravdu velký šálek kávy a vlastníte kapslový kávovar Bosch? Vyzkoušejte lahodnou kávu Tassimo Jacobs Krönung Caffé Crema s intenzivní chutí a bohatou pěnou.

Kapsle tassimo Jacobs Krönung Caffé Crema kombinují dvě kávové odrůdy, takže plně vyhoví všem milovníkům kávy. Vybraná kávová zrna arabica ze Střední Ameriky a robusta z Indie dodají kávě intenzivní chuť i vůni. O vždy dokonalou kávu bez manuálního nastavení se postará jedinečný čárový kód INTELLIBREW na každé kapsli. Ten předá kávovaru přesné informace o teplotě, množství vody a času přípravy nápoje, aby byl každý nápoj dokonalý. Balení XL obsahuje 16 kapslí pro kávovar na kapsle a jedna kapsle stojí přibližně 8 Kč.

Recenze Nescafé Dolce Gusto Café Au Lait Intenso – intenzivní káva s mlékem

Nescafé Dolce Gusto Café Au Lait kávové kapsle 48 ks

Výrobce: Nescafé Dolce Gusto | Počet porcí: 3 × 16 ks | Typ nápoje: káva s mlékem | Příchuť: Caffè Au Lait | Druh kávy: 100% robusta | Původ kávy: Jižní Asie | Přibližná cena (balení): 329 Kč | Přibližná cena (kapsle): 6,85 Kč

Kombinace silné kávy a jemné chuti – to jsou kávové kapsle Nescafé Dolce Gusto Café Au Lait Intenso určené do kávovarů Nescafé Dolce Gusto. Pokud jste i vy milovníky intenzivní kávy zjemněné mlékem, rozhodně si tyto kapsle nenechte ujít. Nakoupit je můžete buď v balení po 16 kusech nebo využít zvýhodněného balení 48 ks, kdy dostanete 3 balení po 16 kusech, ale za mnohem lepší cenu. V takovém případě vás vyjde jedna kávová kapsle na přibližně 6,22 Kč.

A z čeho je kávová kapsle složená? Každá Nescafe kapsle obsahuje 100% robustu v rozpustné podobě a sušené plnotučné mléko. Intenzivní robusta z oblasti Jižní Asie vyniká svou osobitou chutí a karamelovým podtónem. Nejvíce si tuto kávu vychutnáte v šálku 180 ml.

2Nejoblíbenější kapsle do kávovaru

Název Shrnutí
TOP kávové kapsle
1. kaple tassimo TASSIMO Latte Macchiato Baileys Kombinace kvalitního espressa a bohaté mléčné pěny s likérem. Do obchodu
Porovnat ceny
2. kapsle tassimo Milka TASSIMO Milka Kapsle s lahodnou čokoládou Milka a krémovou pěnou pro děti i dospělé. Do obchodu
Porovnat ceny
3. bezkofeinové kávové kapsle Illy Illy IperEspresso Decofein Bezkofeinové kapsle z kvalitní pražené arabica kávy. Do obchodu
Porovnat ceny
4. kávové kapsle L'OR L’OR Espresso Decaffeinato Bohaté espresso s podtóny kakaa a lesních plodů. Do obchodu
Porovnat ceny
5. kávové kapsle Tchibo Tchibo Cafissimo Black & White Černá káva arabica pro milovníky bohaté chuti a intenzivní vůně. Do obchodu
Porovnat ceny
6. kapsle Starbucks by Nescafé Dolce Gusto Nescafé Dolce Gusto Cappuccino Starbucks Cappucino vyniká vyváženou lahodnou chutí s bohatými tóny. Do obchodu
Porovnat ceny
7. kapsle lavazza Lavazza Blue Espresso Dolce 100% arabica z Brazílie se postará o dokonalý prožitek z pití osvěžující kávy. Do obchodu
Porovnat cen
8. kapsle Nescafé Dolce Gusto NESCAFÉ Dolce Gusto Caramel Macchiato Spojení jemné kávy, kypré mléčné pěny, horkého mléka a karamelové příchuti. Do obchodu
Porovnat cen
9. kapsle Nesquik Nescafé Dolce Gusto Nesquik Kakaový nápoj se špetkou vanilky nastartuje skvělé ráno každého dítěte i dospělého. Do obchodu
Porovnat cen

3Nejprodávanější kapsle do kávovaru

4Jak vybrat kapsle do kávovaru

Milovníci kávy si své ráno nedovedou představit bez šálku lahodné voňavé kávy. Někdo si kávu připravuje pomocí moka konvičky, jiný si zalije svého „turka“ horkou vodou z rychlovarné konvice a někdo dává přednost kávě z kávovaru. Pokud nemáte čas na výrobu kávy pomocí pákového kávovaru, vyzkoušejte pohodlnější přípravu kávy pomocí kávovaru na kapsle.

Výběrem určitého kávovaru zúžíte možnost výběru kapslí. Většina výrobců má totiž unikátní tvarování svých kávovarů, kam pasují pouze určité druhy kapslí. Na co si dát při výběru kapslí do kávovaru pozor?

Kompatibilita kapslí s kávovarem

Výběr kávových kapslí nejvíce ovlivňuje automatický kapslový kávovar, který vlastníte. Protože unikátní tvarování daného kávovaru vám neumožní používat všechny druhy kapslí.

Pokud již kapslový kávovar vlastníte, zjistěte si, s jakými kapslemi je kompatibilní. Pokud kávovar teprve vybíráte, můžete se inspirovat vaší chutí. V současné době se můžete setkat nejvíce s těmito výrobci:

 • Kapsle Nescafé Dolce Gusto – Můžete použít do kávovarů DeLonghi, Krups a Nescafé Dolce Gusto. Díky spolupráci s několika světovými značkami si můžete dopřát nejenom klasickou kávu, ale také kávu Starbucks, kakao Nesquik nebo lahodný ajurvédský chai latté.
 • Tassimo kapsle – Jsou vhodné do kávovarů Tassimo a Bosch, a díky spolupráci se značkami Milka a Jacobs nabízí nejenom lahodnou kávu, ale také skvělou čokoládu.
 • Nespresso kapsle – Jsou kompatibilní s kávovary DeLonghi a Krups a jsou zaměřeny na kvalitní jednodruhové kávy s bohatou pěnou.
 • Tchibo Cafissimo kapsle – Můžete použít do kávovarů Tchibo, Caffitaly a do některých modelů kávovarů DeLonghi. Cafissimo kapsle nabízí velký výběr káv s mlékem, bez mléka, ale i bezkofeinové kávy. K dispozici jsou i kapsle s čaji.
 • Kapsle illy – Pokud milujete kvalitní italskou illy kávu, můžete využít i její kapslové varianty. illy kapsle jsou kompatibilní s kávovary illy, Krups a Mitaca.
 • Kapsle senseo – Můžete využít v kávovarech Phillips.
 • Kapsle Lavazza– I další italskou kávu si lze vychutnat pomocí kapslí. Lavazza kapsle můžete použít v kávovarech A Modo Mio.

kompatibilita kapslí s kávovarem

Druhy kávy

Základem každé kávové kapsle je samozřejmě káva. A stejně jako u klasické zrnkové kávy se i tady káva dělí na dvě skupiny – arabica a robusta.

 • Arabica – Je opravdu kvalitní káva s kyselejší bohatou chutí. Její tóny jsou ovocné, čokoládové, květinové nebo kořeněné a oproti robustě obsahuje arabica 2× až 3× méně kofeinu a 2× více cukru. Vzhledem k tomu, že je její pěstování složitější, je také dražší.
 • Robusta – Je typická svou hořkou, zemitou až dřevitou chutí. Je velice oblíbená díky nižší ceně a také díky většímu obsahu kofeinu.
 • Směs arabicy a robusty – Vzhledem k tomu, že obě kávy mají své příznivce, vznikají i směsi těchto káv.

Výslednou chuť obou káv ovlivňuje také země původu kávových bobů – indická arabica bude mít jinou chuť než arabica z Mexica nebo z Peru. Robusta z Brazílie bude chutnat jinak než ta z Indie.

druhy kávy

Množství kávy v kapslích

Aroma i chuť ovlivňuje také množství kávy v kapsli. Většinou se množství kávy pohybuje od 5 do 8 gramů a platí, že čím více kávy kapsle obsahuje, tím výraznější chuť bude výsledná káva/šálek mít.

PozorPozor

Výrobci množství kávy v kapslích uvádí na balení. Ale pozor, jedná se o souhrn pro všechny kusy v balení, takže 80 g v 10 kusech kapslích bude slabší než 80 g ve 20 kapslích!

Balení kapslí do kávovaru

Různí výrobci mají různá balení kávových kapslí. V nejmenším balení najdete 8 ks kapslí, nejvíce se prodávají kapsle od 10 do 16 kusů, ale výjimkou nejsou ani super velká balení obsahující 150 kusů kapslí. Větší balení bývají cenově výhodnější, ale nemusí to být vždy pravidlem!

Pokud ale přijdete na novou chuť, kterou chcete vyzkoušet, doporučujeme nejdříve vzít menší balení na ochutnání než kupovat velké balení a potom jej vnucovat návštěvám.

balení kapslí do kávovaru

 

Příchutě kávových kapslí

Na trhu se setkáte s velkým výběrem kávových kapslí. K dispozici jsou kapsle s mlékem, bez mléka, s kofeinem i bez kofeinu.

Nejoblíbenější kávové kapsle jsou:

 • Espresso – Výrazná káva bez mléka.
 • Caffè latte – Káva s horkým mlékem vyrobená za pomocí dvou samostatných kapslí.
 • Latte macchiato – Káva s mlékem a pěnou vyrobená ze dvou kapslí.
 • Cappuccino– Káva s jemným karamelovým podtónem.
 • Moccacino – Kombinace sladké čokolády s intenzivní aroma kávových zrn.
 • Bezkofeinová káva – Kapsle s kávou bez obsahu kofeinu.

Výrobci však myslí i na milovníky kávy s příchutí ovoce, koření nebo ořechů. Mezi nejoblíbenější příchutě kávy patří karamel, čokoláda, vanilka, skořice, kokos nebo mandle. Můžete se setkat ale i s méně tradičními vůněmi jako je créme brulée, perník, dýně nebo truffle. Hlavně v zimním období jsou oblíbené kořeněné kávy vonící po skořici, badyánu nebo cukroví. V létě převažuje poptávka po kapslích s ledovou kávou.

Nekávové kapsle do kávovaru

Pokud nepatříte mezi milovníky kávy, nemusíte zoufat. S kapslovými kávovary si totiž můžete připravit například lahodné kakao, luxusní horkou čokoládu nebo uklidňující čaj. Výrobci nabízí ovocné, zelené i černé čaje, a dokonce se můžete setkat i s exkluzivními ajurvédskými nebo čínskými čaji. Veliké oblibě se těší například chai latte.

Pro milovníky sladkého jsou k dispozici kapsle s příchutí horké čokolády Milka nebo kakao Nesquik.

Materiál kapslí

Důležitou roli hraje také materiál samotné kapsle. Ovlivňuje totiž nejenom chuť a aroma kávy, ale i trvanlivost. S jakými materiály se můžete u kapslí setkat?

 • Hliníkové kapsle – Pevný hliník kapsli hermeticky uzavře a udrží chuť i aroma kávy po dlouhé týdny. Celohliníkové kapsle používají například značky L’Or, Belmio nebo Colonna.
 • Hliníkové kapsle s plastovým víčkem – Jsou oproti celohliníkovému provedení levnější a také dobře uchovají aroma kávy. Jedná se o nejčastěji využívaný materiál pro výrobu kapslí.
 • Kompostovatelné materiály– V rámci ekologického myšlení vznikají i kapsle z kompostovatelného materiálu (bambus, celulóza, cukrová třtina, kukuřičný škrob apod.).
 • Papírové kapsle (pody) – Obsahují přibližně 7 gramů porcované kávy a jsou určeny pouze pro kávovary s mělkou pálkou.

kapsle do kávovaru

Cenové srovnání kapslí

Jak už jsme si řekli, kávové kapsle se prodávají od 8 do 20 kusů, ale můžete se setkat i s velkým balením okolo 150 kusů kapslí. Jedna kávová kapsle se může podle druhu kávy, značky, ale také podle balení pohybovat od 8 až do 19 Kč.

 • Kapsle Nespresso– Cena za kapsli je přibližně 10 Kč.
 • Kapsle Nescafé Dolce Gusto– Klasická espresso kapsle stojí okolo 8-9 Kč, ovšem balení kávové kapsle a kapsle s mlékem vás vyjde na přibližně 18 Kč.
 • Kapsle Jacobs Tassimo– Jedna kapsle vychází na zhruba 9 Kč nebo 6 Kč v akci. Na nápoje s mlékem potřebujete jak kávovou kapsli, tak kapsli s mlékem, takže výsledná káva vás vyjde na přibližně 18 Kč.

Jednorázové nebo opakovaně použitelné kapsle?

Nejčastěji se setkáte s jednorázovými kapslemi do kávovaru, ale v rámci šetření životního prostředí se někteří výrobci zaměřili na výrobu znovu použitelných kapslí. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jednorázové kapsle

Klady
 • Větší pohodlí
 • Větší výběr kapslí
 • Lepší dostupnost
Zápory
 • Méně ekologické
 • Dražší kapsle

Běžné jednorázové kapsle jsou pohodlnější – stačí je pouze dát do kávovaru a po uvaření kávy je můžete zlikvidovat. Podle použitého materiálu kapsle je hodíte do koše nebo do tříděného odpadu.

Náš tipNáš tip

Spotřebovanou kávovou sedlinu můžete využít jako hnojivo pro své květiny.

Plnitelné kapsle

Klady
 • Ekologičtější varianta
 • Levnější kapsle
Zápory
 • Pracnější na údržbu

Plnitelné kapsle jsou ekologičtější, levnější, ale také pracnější na údržbu. Po každém použití se musí důkladně vypláchnout a nechat osušit. Před použitím je musíte znovu naplnit. Výhodou je, že si můžete sami zvolit typ kávy, jakou příště ochutnáte.

Testado radíTestado radí

Aby byla káva co nejlepší, namelte si čerstvá kávová zrníčka pomocí mlýnku na kávu těsně před naplněním znovu použitelné kávové kapsle.

Nepočítejte však s tím, že si koupíte plnitelné kapsle a máte na věky vystaráno. I plnitelné kapsle mají svoji životnost a můžete je znovu naplnit pouze několikrát.

Nejoblíbenější značky kapslí do kávovaru

Kapsle Nespresso

Značka Nespresso spatřila světlo světa v roce 1986, kdy zaměstnanec firmy Nestlé, Eric Favre, vymyslel a nechal si patentovat první kávovou kapsli. Tím vznikla značka Nespresso zaměřující se na kvalitní lahodnou kávu s bohatou pěnou. Kávové kapsle Nespresso najdete na trhu v balení po 10 kusech.

Kapsle Nespresso

Dolce Gusto kapsle

Značka Dolce Gusto vznikla díky spolupráci Nescafé a společnosti Krups a nabízí snad největší výběr kapslí na českém i zahraničním trhu. Můžete si zakoupit klasické kávové kapsle, ale také netradiční kapsle Starbucks nebo kapsle Nesquik. K dispozici jsou menší balení po 12 kusech, ale také velká balení se 48 ks kapslí.

kapsle dolce gusto

Tassimo kapsle

Francouzská značka Tassimo byla poprvé představena roku 2004. Jejím majitelem není nikdo jiný než výrobce kvalitní kávy Jacobs Douwe Egberts, takže není divu, že je v kapslích použita právě káva Jacobs. Kávové i nekávové kapsle Tassimo můžete využít u kávovarů Bosch a Tassimo. K dispozici jsou balení po 8 ks nebo 16 ks.

kávové kapsle do kávovar tassimo

Tchibo Cafissimo kapsle

Značka Cafissimo byla založena v roce 2005 společností Tchibo. Kávové kapsle jsou zaměřené hlavně na kvalitní Espresso a jemnější Caffé Crema z kávy arabica i robusta z různých koutů světa. Balení obsahuje 10 ks kapslí Tchibo Cafissimo, ale zakoupit si můžete i maxi balení po 100 ks.

kapsle do kávovaru cafissimo

Kde koupit kávové kapsle

Velký výběr kávových kapslí, ale i kapsle s čokoládou nebo čajem můžete zakoupit přes největší český srovnávač Heureka.cz, kde můžete vidět i recenze uživatelů. Kávovary i kapsle do kávovaru najdete i na e-shopu Alza.cz. A pokud si chcete příchuť nejdříve vyzkoušet, navštivte specializovaný obchod s kávou.

Náš tipNáš tip

Nevíte, jak kapsle uchovávat? Pořiďte si stojan na kapsle a mějte kávové kapsle vždycky po ruce. Navíc budete mít přehled o zakoupených příchutích kávy, které doma máte.

Cena kávových kapslí

Na závěr se pobavíme o cenách kapslí do kávovaru. Cenu samozřejmě ovlivňují různé aspekty v podobě gramáže, kvality kávy, velikosti balení, ale i podle značky.

Cena do 100 Kč

Do 100 Kč zakoupíte menší balení prakticky všech druhů kapslí a papírových podů. Velikost balení se pohybuje obvykle okolo 8-10 kusů, ale můžete narazit i na některá balení s 16 kusy. V této cenové kategorii koupíte jak standardní kávové kapsle, tak kapsle na výrobu mléčné kávy, horké čokolády nebo čaje.

Cena od 100 Kč do 300 Kč

Tato cenová kategorie obsahuje téměř totožné kapsle jako levnější cenová kategorie. Rozdíl je však ve velikosti balení – standardně se setkáte s velikostí obsahující 16 ks, 18 ks, 25 ks nebo 32 ks. Někteří výrobci nabízí v této cenové kategorii i 100 ks balení.

Cena od 300 Kč

V této cenové kategorii najdete maxi balení obsahující 100 ks, 150 ks nebo 200 ks kapslí. K dispozici jsou i výběrové kávy pro plnitelné kapsle nebo prémiové kapsle značek ily nebo Nescafé Dolce Gusto.

Zdroj:

Dtest
Roastycoffee
Nespresso
Whichnespresso

Nejlepší kávové kapsle podle zkušeností

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 1.0 (1 hlas)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář