Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Sport

Nejlepší airtrack žíněnky na parkour a další sporty

Žíněnky se vzduchovou výplní zvané airtracky jsou ideální pro odrazy i tlumení dopadů. Najdou uplatnění v mnoha sportech včetně parkouru a lze je používat doma i na profesionálních sportovištích.

Pro většinu uživatelů doporučujeme nafukovací žíněnku AirTrack Factory s nosností 200 kg a s příslušenstvím.

Nejlepší celkově

Voděodolná nafukovací podložka s maximální nosností až 200 kg. Součástí balení je přepravní taška a pumpa. Lze ji používat v interiéru i exteriéru.

Nejlepší cena/kvalita

Nejlepší poměr ceny a kvality u velmi dlouhého airtracku s maximální nosností a velmi snadným nafukováním. Součástí balení je široké příslušenství.

Nejlepší levný

Cenově dostupný airtrack s nosností 150 kg. Přichystal si pro vás pevný materiál s vyztuženými švy i elektrickou pumpu v balení.

Nejlepší airtracky

Recenze AirTrack Factory AirFloor Home – airtrack s taškou a pumpou

AirTrack Factory AirFloor Home - nejlepší airtracky Pro náročné

Výška: 300 cm | Šířka: 100 cm | Tloušťka: 10 cm | Nosnost: 200 kg | Materiál: DWF | Pumpa: ano | Opravná sada: ne | Přepravní obal: ano | Cena: 10 300 Kč

Klady
 • Vysoká nosnost
 • S přepravní taškou a pumpou
 • Voděodolná a omyvatelná
 • Zesílené švy
Zápory
 • Vyšší cena

AirTrack Factory AirFloor Home je nafukovací podložka dostupná v růžové a modré variantě. Lze ji využívat ve vnitřních i venkovních prostorách. Středem podložky vede čára, která vám pomůže držet se během cvičení v jedné linii a správném směru. Po obvodu podložky se pak nacházejí suché zipy, které můžete využít k přidání dalších doplňků nebo pro připojení ke koberci.

Velkou výhodou této koupě bude příslušenství, které bude součástí balení. Kromě airtracku je to totiž také přepravní taška a nožní pumpa. Disponuje vyměnitelným ventilem. Po vyfouknutí se tato podložka vyznačuje svou skladností. Díky měkkým madlům se značně usnadňuje manipulace s podložkou. Zvýšenou odolnost výrobku zaručují zesílené švy.

Recenze inSPORTline Airstunt 500 × 100 × 10 cm – velký airtrack s obrovskou nosností

recenze inSPORTline Airstunt 500 × 100 × 10 cm Zlatý střed

Výška: 500 cm | Šířka: 100 cm | Tloušťka: 10 cm | Nosnost: 850 kg | Materiál: PVC s technologií Drop Stitch | Pumpa: ano (elektrická) | Opravná sada: ano | Přepravní obal: ano | Cena: 6 000 Kč

Klady
 • Velmi vysoká nosnost a odolnost
 • Velká délka
 • Široké příslušenství
 • Rychlé elektrické nafukování
Zápory
 • Žádné

Hodnocený airtrack inSPORTline Airstunt patří mezi nejzajímavější modely na trhu pro běžné i náročnější uživatele. Nad konkurencí vyniká hned v několika ohledech. V první řadě vám nabídne mimořádně velkou nosnost. Zatímco většina nafukovacích žíněnek unese kolem 200 kg, tento model se může pochlubit maximální možnou zátěží až 850 kg. Díky takto velké nosnosti a mimořádné odolnosti se o něj nemusíte bát ani při náročnějším a intenzivnějším používání.

Délka 500 cm patří mezi nadstandardně velké a poskytne dostatek místa pro rozmanité cviky. Na trhu najdete i menší typy s 400 a 300 cm. Vzhledem ke svým rozměrům vás nafukovací žíněnka překvapí přijatelnou cenou. V poměru ceny a kvality je ideální volbou. Universální tloušťka 10 cm je dostatečně pevná pro odrazy, drží tvar a přitom tlumí dopady. Pokud chcete měkčí plochu, lze položit dva airtracky na sebe. InSPORTline Airstunt  najde uplatnění v mnoha disciplínách jako v parkouru, bojových sportech, atletice, gymnastice a dalších.

Tato nafukovací žíněnka je vyrobená z PVC s technologií Drop Stitch (vnitřní propojení vrstev pomocí nylonových vláken). Středová čára na potisku simuluje gymnastickou kladinu. Po stranách se nachází madla. V balení najdete elektrickou pumpu, která airtrack nafoukne za 65 vteřin, sadu 3 adaptérů pro další nafukovací výrobky, opravný kit a transportní vak.

Recenze AirTrack Spartan Air Matte – levná nafukovací žíněnka

AirTrack Spartan Air Matte - nejlepší airtracky Levný základ

Výška: 300 cm | Šířka: 100 cm | Tloušťka: 10 cm | Nosnost: 150 kg | Materiál: PVC | Pumpa: ano | Opravná sada: ano | Přepravní obal: ano | Cena: 4 600 Kč

Klady
 • Cenová dostupnost
 • Třímetrová délka
 • Bohaté příslušenství
 • Lze použít i na vodě
Zápory
 • Nižší nosnost

Opravdu štědré příslušenství vám dopřeje AirTrack Spartan Air Matte. V balení naleznete spolu s podložkou také elektrickou pumpu, opravnou sadu, přenosnou tašku a 3 adaptéry pro další nafukovací výrobky. Nejvíce vás pravděpodobně potěší přítomnost elektrické pumpy, se kterou bude nafukování a vyfukování výrobku nesmírně snadné a rychlé.

Pevný materiál je doplněný o vyztužené švy, můžete se tedy spolehnout na odpovídající odolnost. Nechybí ani středová čára široká 10 cm. S madly po stranách podložky nebudete muset válčit ani s manipulací. Nosnost výrobku činí 150 kg, pokud se ji ale rozhodnete využít na vodě, buďte si vědomi nosnosti pouze 100 kg. Po vyfouknutí můžete žíněnku jednoduše srolovat. Je vyrobená z PVC.

Test a srovnání 6 airtracků

AirTrack Spartan Air Matte AirTrack inSPORTline Airstunt AirTrack Factory AirFloor Home Master AirTrack S-Pro Shumee AirTrack Masterjump S-PRO
AirTrack Spartan Air Matte - nejlepší airtracky Levný základ recenze inSPORTline Airstunt 500 × 100 × 10 cm Zlatý střed AirTrack Factory AirFloor Home - nejlepší airtracky Pro náročné Master Airtrack S-Pro - airtracky Shumee - airtracky recenze AirTrack Masterjump S-PRO 400 × 150 × 10 cm
Přibližná cena 4 600 Kč 6 000 Kč 10 300 Kč 36 000 Kč 9 600 Kč 7 500 Kč
Výška 300 cm 500 cm 300 cm 1400 cm 700 cm 400 cm
Šířka 100 cm 100 cm 100 cm 200 cm 100 cm 150 cm
Tloušťka 10 cm 10 cm 10 cm 10 cm 10 cm 10 cm
Nosnost 150 kg 850 kg 200 kg 500 kg  – 200 kg
Materiál PVC PVC s nylonovou technologií Drop Stitch tkanina DWF a PVC tkanina DWF a PVC PVC tkanina DWF a PVC
Pumpa elektrická elektrická nožní bez manometru elektrická vzduchová vysokotlaká s tlakoměrem
Opravná sada ×
Přepravní obal ×
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

Nejprodávanější airtracky

Jak vybrat airtrack

Airtracky mají podobné využití jako klasické žíněnky. Díky vzduchové výplni ale daleko lépe tlumí nárazy. Nedopadáte jen na měkčený povrch, ale na dostatečně širokou pružnou vrstvu. Zároveň jsou pevné, aby umožnily odrazy. V porovnání s klasickými žíněnkami však musíte počítat s vyšší cenou a faktem, že je nelze kvůli riziku prasknutí položit na ostré předměty, jako například na špičaté kameny.

Airtracky najdou uplatnění v mnoha disciplínách. Nejčastěji se s nimi setkáte na tréninku sportů, kde hrozí při cvicích pády z výšky – například u parkouru a free-runningu (disciplíny s pohybem přes městské překážky), akrobacie či gymnastiky. Využití mají ale také při bojových sportech nebo tanci. Lze je používat v domácích podmínkách nebo je pořídit jako součást tělocvičny, sportovního klubu či fitness centra.

Jak vybrat airtrack

Rozměry

Rozměry jsou tím nejdůležitějším parametrem. Plocha, kterou nafukovací žíněnka zaujímá, by měla být přizpůsobená jak disciplíně a aktivitám, které s airtrackem plánujete provozovat, tak prostorům, ve kterých bude umístěný.

Délka

Za délku se označuje nejširší strana. Ta má v nabídce na trhu největší proměnlivost. Mezi úplný základ patří nafukovací žíněnky s 200 cm. Ty jsou dostatečné pro nenáročné sportovce či pro domácí trénink. Pokud víte, že budete dopadat z větší výšky či provozovat delší skoky, rozhodně volte alespoň 200 nebo 300 cm. Ty největší modely nabídnou až 600 cm nebo více.

Šířka

Druhým rozměrem airtracku je šířka. Ta ve většině případů bývá 100 cm. Tento standard je dostačující, když víte, kam budete přibližně na nafukovací žíněnku dopadat. Pokud potřebujete větší plochu, je většinou dobrým řešením koupit dva nebo více kusů s šířkou 100 cm a položit je za sebe. Náročnější uživatelé mohou sáhnout i po pokročilejším provedení se 150 nebo 200 cm šířky.

Výška

Výška je asi nejdůležitějším parametrem, protože udává vlastnosti airtracku. Ačkoliv lze položit dva kusy nafukovacích žíněnek na sebe, je vždy lepší a také bezpečnější při časté potřebě měkčí vrstvy koupit rovnou provedení s větší výškou.

Většina standardních airtracků má výšku 10 cm. I tyto modely tlumí dopady daleko lépe než klasické žíněnky. Poskytují dobrou oporu a snadno se z nich z klidu odráží. Tlustější se zase vyznačují měkkostí a lepším tlumením dopadů. Také jsou pružnější. Před nákupem si ujasněte, k čemu budete airtrack používat. Zatímco například při bojových sportech nebo při tanci postačí 10 cm, u náročnějších prvků parkouru, akrobacie či gymnastiky se vám může hodit tloušťka 20 až 30 cm.

nafukovací žíněnky

Nosnost

Standardní nosnost většiny airtracků dosahuje 200 kg. To je pro běžné používání více než dostačující. Avšak parametr maximálního zatížení souvisí mnohdy i s celkovou odolností a kvalitou zpracování. Některé zpevněné výrobky mohou dosahovat nosnosti přes 800 kg. Vyšší hodnoty se hodí zejména v případě, kdy s airtrackem budou cvičit těžší osoby nebo když budete dopadat z větší výšky. S prudším nárazem se tlak vyvíjený na nafukovací žíněnku zvyšuje.

Materiál a zpracování

Základem každého air tracku je PVC. Aby měla nafukovací žíněnka pevnější tvar, větší odolnost a celkově lepší vlastnosti než běžná gumová matračka, nachází se po celé ploše vyztužení. To tvoří nylonová vlákna s technologií zvanou drop-stitch. Kromě samotného povrchu je dobré sledovat také švy. Ty by měly být ideálně zesílené.

Ačkoliv mají airtracky zpravidla stejné materiály, kvalita zpracování a odolnost se může mezi jednotlivými modely lišit. Nejlépe ji odhadnete podle recenzí zákazníků. Dobré je také spoléhat na prověřené a specializované značky, které si zakládají na profesionálním provedení svých výrobků.

Potisk

Dětské varianty na sobě mohou mít obrázky a hezké motivy, pokročilejší modely se vyznačují čistě praktickým potiskem. Barevné okraje a značky zdůrazňují konec airtracku, abyste při cvičení jasně viděli, kde jeho plocha končí.  Různá barevná provedení vám pomohou ve složeném stavu určit, o jakou velikost se jedná. Středová barevná osa má zase za úkol simulovat gymnastickou kladinu.

Příslušenství

Airtracky většinou nekoupíte samotné. Součástí balení bývají různé prvky, které vám pomohou s obsluhou. Mezi nejčastější patří:

 • Pumpička
 • Opravná sada
 • Přepravní pomůcky
 • Spojovníky

Pumpička a nafukování airtracku

Základním doplňkem, bez kterého se neobejdete, je pumpa pro nafouknutí. Ačkoliv bývá standardně součástí balení, raději si její přítomnost zkontrolujte. Některé airtracky se prodávají levněji a bez pumpy. To se hodí zejména pro situace, když kupujete několik kusů a když vám zároveň stačí jediné nafukovací zařízení. Ušetříte tím peníze i místo doma.

S pumpičkou souvisí i rychlost a pohodlnost nafukování. Na výběr máte ze dvou provedení – ručního a s pohonem. Výhodou manuálního typu je universální použitelnost kdykoliv a kdekoliv. Elektrické a jiné pumpy, které potřebují zdroj energie, jsou zase rychlejší a dokáží nafouknout airtrack většinou do dvou minut.

nafukovací airtracku

Opravná sada při protržení

Sada pro opravu je součástí většiny airtracků. Pokud dojde k poškození výrobku (například vinou používání na ostrých předmětech), můžete si drobnou trhlinu zalepit. Opravné pomůcky se dají také koupit samostatně. Mají universální využití pro opravy různých nafukovacích výrobků.

Přepravní pomůcky a transport

Pro přenášení ve vyfouknutém stavu slouží transportní vak. Ten najde uplatnění jak při cestování s airtrackem, tak při jeho uskladnění doma, když jej právě nepoužíváte. Chcete-li přenést nafukovací žíněnku v rozloženém stavu, využijete postranní madla.

transport airtracku

Čím je air track menší, tím méně kilogramů váží a tím snáze se s ním manipuluje. Základní dvoumetrové modely mají do 10ti kg, tudíž je unese bez obtíží sami. Největší kusy mohou dosahovat až 20 kg nebo více. Pro jejich transport, zejména v rozloženém stavu, je většinou nutná pomoc druhé osoby.

Spojovníky

Slouží k pevnému přichycení dvou airtracků k sobě, aby se neposouvaly. Nejčastěji mají podobu plošinky se suchými zipy, jež se přilepí ke dvěma nafukovacím žíněnkám. Toto příslušenství se dokupuje samostatně.

dvě nafukovací žíněnky spojení

Údržba a jak ji zvládnout

Údržba airtracku není vůbec náročná. Hladký a nesavý povrch snadno otřete vlhkým hadříkem od potu nebo jiných případných nečistot. Dokonce lze na větší znečištění použít i čistící přípravky. Dávejte si však pozor, aby nebyly příliš agresivní a žíravé, aby nepoškodily povrch žíněnky. Ideální je například klasické mýdlo.

Po namočení airtrack ihned nesbalujte. Nechte ho nafouknutý dobře vyschnout na vzduchu. Nepoužívejte pro jeho sušení přímé zdroje tepla jako fény nebo přímotopy. Vlivem přílišné teploty by mohlo dojít k poškození povrchu. Při pravidelném rozkládání venku nebo na jiném hrubém povrchu, u kterého eventuálně hrozí protržení, doporučujeme pravidelně kontrolovat stav nafukovací žíněnky.

Nejoblíbenější značky airtracků

Airtrack Insportline

Nafukovací žíněnky značky Insportline patří mezi kvalitní výrobky, které se vyznačují vysokou nosností. Na výběr máte z několika délek (3, 4 a 5 metrů) ve standardní šířce 100 cm a výšce 10 cm. Všechny modely se mohou pochlubit rychlým elektrickým nafukováním a bohatým příslušenstvím.

airtracky insportline

Airtrack Masterjump

Masterjump airtracky jsou nejrozšířenějšími výrobky na trhu. Nabídnou vám celou řadu různých provedení. Vedle základních typů 200 × 100 × 10 cm existují i až 2 metry široké a 30 cm vysoké kousky. Samozřejmostí jsou i nadprůměrné délky dosahující až 10 metrů. Jedná se o kvalitní nafukovací žíněnky vhodné i pro profesionální použití. Firma Masterjump krom airtracků vyrábí také trampolíny.

airtracky masterjump

Airtrack Factory

Airtrack Factory je sice mírně dražší, zato pokročilá holandská značka nafukovacích žíněnek. Na trhu působí již 30 let a na své výrobky poskytuje pětiletou záruku. Nabídne vám celou řadu modelů různých tvarů, velikostí a tlouštěk.

značka Airtrack Factory

Jaké jsou ceny airtracků?

Cena do 7 000 Kč

Základní model pořídíte již do 7 000 Kč. Tyto air tracky měří nejčastěji 200 × 100 × 10 cm. Jsou dostatečně kvalitní pro běžné i náročnější používání. Jediným omezení zde mohou být právě rozměry. Díky nim se však jedná se o oblíbené pomocníky pro domácí tréninky či do menších prostorů. U těchto výrobků si raději zkontrolujte přítomnost pumpičky na nafukování.

Cena od 7 000 do 12 000 Kč

Ve středním cenovém rozmezí si vybere většina běžných i náročnějších zákazníků. Za air tracky od 7 000 Kč do 12 000 Kč se nemusí stydět ani sportovní centra. Kvalita je zde na vysoké úrovni a rozměry jsou dostačující i pro náročné akrobatické prvky. V této třídě se setkáte i s nafukovacími žíněnkami se zvýšenou tloušťkou a délkou přesahující 5 metrů.

Cena od 12 000 Kč

Pro nejnáročnější sportovcee je zde poslední kategorie 12 000 Kč a více. Pokud hledáte kombinaci opravdu velké délky, šířky a také tloušťky, budete si za ni muset připlatit. Ačkoliv se jedná o dražší kusy, mnohdy vyjdou levněji, než kupovat více airtracků a následně je řadit do větší plochy a skládat na sebe. Celistvé provedení je navíc bezpečnější. Ty největší kusy mohou stát i více než 20 000 Kč.

Kde doporučujeme koupit?

Airtracky se vypravte hledat do obchodů se sportovním vybavením, jako je například Insportline. Zde objevíte především výrobky této značky. Další modely pak najdete na Alze. Dobrou inspirací může být také portál Heureka, který vám pomůže vybrat nejvýhodnější cenovou nabídku.

Nejoblíbenější airtracky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (89 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář