Nejlepší autosedačky pro děti – tipy 2018

Jednou z prvních věcí, po které se nastávající rodič začne poohlížet hned po kočárku, je dětská sedačka do auta. Avšak zorientovat se na trhu překypujícím jejich nabídkou nebývá jednoduchý úkol. Při výběru je vždy nutné stanovit si základní atributy naší volby, jako je cena, kvalita výrobku, design nebo kompatibilita s kočárkem.

Vzhledem k tomu, že dětská autosedačka je jedinou účinnou ochranou dítěte při autonehodě, měla by být hlavním kritériem bezpečnost, kterou autosedačka zajišťuje. V tomto případě se více než kdekoliv jinde nevyplácí šetřit. Stejně tak platí, že vyšší cena výrobku zpravidla reflektuje i jeho vyšší kvalitu. Najdou se však i výjimky.

Nejlepší autosedačky v kategorii 0-13 kg

#ObrázekNázevSpecifikace

Hodnocení dle Heureky

Přibližná cena
1

Joie i-Gemm 2017

Určeno pro: 0-13 kg

ISOFIX: nutná základna

Poloha vleže: ne

Vnitřní pásy: 5bodové

Norma: ECE R129

85 %

3 190 Kč

Porovnat ceny >>

2

Kiddy Evolution Pro2 2018 Mystic Black

Kiddy Evolution Pro 2 2018

Určeno pro: 0-13 kg

ISOFIX: nutná základna

Poloha vleže: ne

Vnitřní pásy: 3bodové

Norma: ECE R129 i-Size

nehodnoceno

5 990 Kč

Porovnat ceny >>

3

Kiddy EVO-LUNA i-Size 2 2018 Cactus Green

Kiddy EVO-LUNA i-Size 2 2018

Určeno pro: 0-13 kg

ISOFIX: ano

Poloha vleže: ano

Vnitřní pásy: 5bodové

Norma: ECE R129 i-Size

nehodnoceno

11 690 Kč

Porovnat ceny >>

Joie i-Gemm 2017

KLADY:
 • Komfort a bezpečnost
 • Pěkný design
 • Nízká pořizovací cena

ZÁPORY:
 • K dostání jen ve dvou barevných provedení
 • Nutno dokoupit základnu pro použití ISOFIX

Tato autosedačka britského výrobce hned na první pohled zaujme kvalitním zpracováním a moderním designem. Ne nadarmo zvítězila v mezinárodní soutěži designu Red Dot Design Award v roce 2015. Sedačka Joie i-Gemm 2017 je pohodlná i díky měkkému vnitřnímu polstrování, které je ve třech vrstvách. To zajišťuje dokonalou podporu hlavy.

Tvar skořepiny umožňuje houpání, což u některých jiných modelů nebylo možné. Při dokoupení základny pro ISOFIX je výhodou, že ho lze použít i na autosedačku pro starší děti do čtyř let, která následuje. Pomocí adaptérů je autosedačka Joie kompatibilní také s kočárky Maxi-Cosi.

Porovnejte ceny >>


Kiddy Evolution Pro 2 2018

KLADY:
 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Vysoký komfort dítěte
 • Vysoká bezpečnost
 • Snadná údržba a nošení
 • Mnoho barevných variací

ZÁPORY:
 • Není co vytknout

Za výbornou dětskou sedačku střední třídy považujeme model Kiddy Evolution Pro 2 2018, která nestojí ani moc a rodičům a dětem toho nabízí skutečně dost. Sedačku lze využívat pro děti do cca 15 měsíců, přičemž skelet nabízí velkou a hlavně pevnou ochranu. Sedícímu pokladu přijde vhod integrovaná sluneční stříška nebo plynulé nastavení měkce polstrovaných tříbodových pásů.

Vnitřní část je vyrobena z materiálů absorbující kinetickou energii, které malou ratolest dobře ochrání. Vysoká úroveň bezpečí a skvělý design dítěti zajistí maximální pohodlí a komfort. Sedačka je prodyšná a hladký povrch je snadný na údržbu.

Kiddy Evolution Pro 2 2018 není problém upevnit na kočárky Kiddy nebo jiné kompatibilní značky. Kompaktní rozměry 66 × 44 × 62 centimetrů jistě potěší stejně jako hmotnost 4,9 kilogramů a nastavitelná rukojeť pro nošení sedačky v ruce. Tohle je prostě parádní volba za pěkné peníze.

Porovnejte ceny >>


Kiddy EVO-LUNA i-Size 2 2018

KLADY:
 • Nejlepší produkt na trhu
 • Vysoká míra bezpečnosti a komfortu
 • Dítě může ležet
 • Mnoho variací nastavení
 • Kvalitní materiály
 • Snadná údržba

ZÁPORY:
 • Vyšší cena

Mezi skutečně prémiové produkty na poli dětských autosedaček patří Kiddy EVO-LUNA i-Size 2 2018, která jako jediná disponuje polohou na ležení i během únavné jízdy. Tahle sedačka patří mezi jedny z nejlepších na světě, kdy zejména v otázce bezpečnosti prakticky nemá konkurenci. Produkt nabízí rychlé a bezpečné připevnění ke karoserii vozidla, optimalizovanou ochranu proti bočním nárazům a flexibilní strukturu materiálů v oblasti hlavičky.

Pomocí snadného ovládání docílíte během okamžiku kýženého výsledku, kdy například změnou polohy madla nastavíte sklon zad. Poladit lze i opěrnou nohu pro lepší stabilitu, přičemž nastavitelnost pásu s možností regulace šířky a výšky je vysoce variabilní. Uvnitř sedačky se nachází extra měkká a polstrovaná textilní vložka, která vašemu dítěte zajistí pohodlné posezení nebo ležení.

Zabudovaná maxi-stříška poskytuje dítěti stín a příjemný klid. Samozřejmostí je pak snímatelný potah s možností praní. I přes všechny moderní vychytávky a vylepšení je Kiddy EVO-LUNA i-Size 2 2018 lehká a skladná. Váží standardních 4,9 kilogramů a rozměrově se vešla do 66 × 44 × 62 centimetrů.

Porovnejte ceny >>

zpět na obsah ↑

Nejlepší autosedačky v kategorii 9-36 kg

#ObrázekNázevSpecifikace

Hodnocení dle Heureky

Přibližná cena
1

Zopa Carrera Fix 2017 Fantom Black

Zopa Carrera Fix 2017

Určeno pro: 9-36 kg

ISOFIX: ano

Polohování: ano

Vnitřní pásy: bezp. pult

Norma: ECE R 44/04

88 %

3 190 Kč

Porovnat ceny >>

2

Römer Evolva 123 plus 2017

Römer Evolva 123 plus 2017

Určeno pro: 9-36 kg

ISOFIX: ano

Polohování: ano

Vnitřní pásy: bezp. pult

Norma: ECE R 44/04

97 %

4 990 Kč

Porovnat ceny >>

3

Cybex Pallas M-Fix 2018 Manhattan Grey

Cybex Pallas M-Fix 2018

Určeno pro: 9-36 kg

ISOFIX: ano

Polohování: ano

Vnitřní pásy: bezp. pult

Norma: ECE R 44/04

100 %

6 490 Kč

Porovnat ceny >>

Zopa Carrera Fix 2017

KLADY:
 • Vysoká míra bezpečnosti
 • Vysoce komfortní
 • Rychle odnímatelný potah
 • Rychlé upínání
 • Nízká hmotnost

ZÁPORY:
 • Obyčejný design

Autosedačka Zopa Carrera Fix 2017 je sice starší, ale stále patří mezi tuze oblíbené modely. Jedná se o vynikající produkt v poměru ceny a výkonu pro děti od 9 do 36 kilogramů. Tahle univerzální sedačka nabízí pokrokové funkce s kombinací pohodlí a vysoké míry bezpečnosti. Konstruktéři pamatovali na vylepšení boční ochrany, kotevního bodu bránícím případné rotaci a stejně tak neopomněli na patentované uchycení autosedačky Isofix.

Vyšší pohodlí a míru bezpečnosti pak jistí 5bodový bezpečnostní pás s protiskluzovými návleky. Pro vysokou míru komfortu slouží jemné polohování mezi pozicí sed/leh, tudíž nebude dítě během přepravy nijak předkloněno. Sedačka je dále vybavena přídavnou opěrkou hlavy chránící citlivou krční páteř (až 8 pozic) a snímatelnými potahy.

Za zmínku stojí praktické madlo, díky němuž můžete sedačku pohodlně přenášet z automobilu do tepla domova. Sedačka je homologována dle normy ECE R 44/04.

Porovnejte ceny >>


Römer Evolva 123 plus 2017

KLADY:
 •  Vysoká míra bezpečnosti
 • Velice komfortní pohodlí
 • Vysunovací držáček na pití a tácek na jídlo
 • Rychle odnímatelný potah
 • Rychlé upínání
 • Nízká hmotnost

ZÁPORY:
 • Obyčejný design

Ze střední třídy sedaček váhové kategorie 9-36 kilogramů jsme vybrali skvělý model Römer Evolva 123 plus 2017 za stále příznivou cenu. Tahle sedačka představuje ideální řešení s ohledem na vysokou úroveň bezpečnosti a kvality. Hluboké polstrování dítě ochrání před bočním nárazem, přičemž výkonné ramenní opěrky zajistí pohodlné užívání.

Konstrukční mechanismus rodičům dovolí nastavit vzpřímenou nebo nakloněnou polohu včetně instalace tříbodového bezpečnostního pásu. Maminky přivítají rychle odnimatelný potah bez potřeby vyvlékání pásů, přičemž dětský protějšek zase upotřebí vysunovací držáček na pití a tácek na jídlo.

Za pohodlný označíme i systém napínání pásu CLICK & SAFE a snadnou úpravu výškově nastavitelné opěrky hlavy a popruhu. Samozřejmostí je rychlá instalace sedačky. Vyzdvihnout musíme i nízkou hmotnost 8 kilogramů, kterou uvítají osamocené maminky na mateřské dovolené. Rozměry Römer Evolva činí 61–72 × 52 × 52 cm.

Porovnejte ceny >>


Cybex Pallas M-Fix 2018

KLADY:
 • Nekompromisní poměr cena/výkon
 • Vysoká bezpečnost
 • Výborný komfort dítěte
 • Poloha na spaní
 • Snadná instalace a údržba
 • Mnoho barevných variací

ZÁPORY:
 • Není co vytknout

Za úžasnou cenu můžete pro své dítě pořídit vysoce bezpečnou a pohodlnou sedačku Cybex Pallas M-Fix 2018, která něco vydrží, něco umí a vypadá moc hezky. De facto se jedná o dvě sedačky v jedné, přičemž mezi největší přednosti produktu patří bezpečnostní přední pultík, jenž v případě nárazu působí jako airbag.

Další výhodu představuje možnost napolohování sedačky do odpočinkové polohy včetně ochrany proti bočnímu nárazu. Autosedačku lze používat se systémem ISOFIX nebo bez něj. Mimo jiného Cybex Pallas M-Fix 2018 vlastní vysoce komfortní 3poziční naklápěcí opěrku, na níž může vaše dítě nerušeně usínat nebo si poklidně hrát.

Maminky pak ocení přítomnost odnímatelné vložky sedáku a celkově snadnou údržbu. Hmotnost sedačky činí stále slušných 9,3 kilogramů, což je skvělé v případě transportu.

Tahle sedačka představuje vynikající volbu za skvělé peníze. Jak je vidno, i za pár tisíc můžete pro svoji drahou ratolest pořídit pohodlného a vysoce bezpečného pomocníka na cesty.

Porovnejte ceny >>

zpět na obsah ↑

Nejprodávanější autosedačky

zpět na obsah ↑

Jak vybrat autosedačku – hlavní parametry

Bezpečnost

Základem je vybrat si sedačku, která byla testována pomocí crash testů a která splňuje bezpečnostní standardy stanovené evropskou normou. Všechny srovnávané autosedačky proto splňují základní normu ECE R44. V kategorizaci autosedaček došlo v roce 2013 ke zpřísnění a v platnost vzešla nová norma ECE R129 i-Size, která tu původní doplňuje. Ta první dále platí, avšak u sedačky splňující i novější normu, si můžeme být jisti její absolutní bezpečností.

Zásadní změny, ke kterým díky novým standardům došlo, je rozdělení sedaček již ne podle váhy dítěte ale podle jeho výšky, a také stanovení povinného vybavení pro využití systému ISOFIX. Vzhledem k tomu, že mezi nejčastější problémy při používání dětských autosedaček stále patří její nesprávné ukotvení pásy v autě, je sytém ISOFIX tou nejbezpečnější možností, která tento problém eliminuje. Připnutím sedačky pomocí systému ISOFIX je zaručena její nehybnost za všech okolností. Všechny autosedačky splňující novou i-Size normu jsou také testovány na boční nárazy. Pokud vybereme autosedačku, splňující obě normy, můžeme si být jisti, že jsme vybrali výrobek kvalitní a bezpečný, avšak tuto skutečnost bude odrážet i vyšší cena.

Pro koho jsou určeny

Všechny vybrané sedačky v první části článku jsou určeny pro nejmenší děti, tedy od narození do cca roku a půl věku. V druhé části jsou pak představeny autosedačky pro starší děti, a to až do jejich 36 kilogramů váhy. Každý výrobce udává maximální váhu dítěte, jeho maximální výšku a také normy, které sedačka splňuje.

Váha

Nejmenší miminka přepravujeme od auta domů, do obchodu nebo na návštěvu většinou právě v autosedačce. Rozhodně se proto vyplatí podívat se i na to, kolik autosedačka typu vajíčko váží. Zde však platí pravidlo, že těžší sedačky jsou také lépe vybaveny a jsou bezpečnější. Pokud tedy budeme požadovat vysokou bezpečnost, budeme muset zvládnout nějaké to kilo navíc. S autosedačkami pro starší děti již tak často nemanipulujeme, ale i mezi nimi jsou váhové rozdíly. I zde však platí přímá úměra mezi jejich váhou a zpracováním.

Kompatibilita

Častým požadavkem je kompatibilita sedaček typu vajíčko s kočárkem do tzv. trojkombinace. Například na nákupu v obchodním centru je velmi praktické mít možnost autosedačku jednoduše „zacvaknout“ do kočárku. Dobrou zprávou je, že k většině autosedaček je dnes již možné dokoupit adaptéry na daný typ kočárku. Není to však pravidlo, a proto si vždy ověřte, zda jsou požadované adaptéry k dostání. Jistotu budete mít tehdy, bude-li autosedačka i kočárek od stejného výrobce.

Způsob upevnění v autě

Jak již bylo uvedeno výše, ukotvit sedačku co nejpevněji a tedy i co nejbezpečněji lze jen pomocí systému ISOFIX. Většina vybraných sedaček je zkonstruována tak, že ji je takto možné upevnit. Novější auta již většinou mají ISOFIX základnu zabudovanou. U těch, které nemají je nutné přikoupit ještě základnu, která je v autě připevněna trvale a sedačku je do ní možné jednoduše zacvaknout. Oba způsoby jsou stejně bezpečné, je však nutné počítat s další investicí v podobě základny. Cena ISOFIX základny se u vybraných výrobců v průměru pohybuje mezi 3000-5000 Kč.

Polohování sedačky

Pokud cestujeme daleko, pro malé dítě není pozice vsedě příliš vhodná. Výhodou je proto možnost polohovat sedačku. Některé vybrané autosedačky pro nejmenší umožňují při jízdě dokonce i pozici zcela vleže.

Pohodlí a údržba

Sedačka by měla být v neposlední řadě také pohodlná a jednoduše udržovatelná. Všechny vybrané výrobky proto mají možnost sejmutí potahu a jeho vyprání v pračce. Všechny jsou měkce polstrované a vybavené novorozeneckou vložkou, které zajišťuje pohodlí nejmenších miminek. Při slunečných dnech poslouží sluneční clona, kterou jsou autosedačky typu vajíčko téměř všechny sedačky vybaveny

Závěr

Všechny autosedačky, které byly vybrány do tohoto srovnání splňují stanovená bezpečnostní kritéria. Jak už ale bylo zmíněno, hlavním problémem při jejich používání je nesprávné upevnění v autě. I z toho důvodu bych doporučovala pořídit autosedačku s možností upevnění přes systém ISOFIX. Pokud auto nedisponuje již zabudovanou základnou, doporučuji pořídit základnu externí, která se napevno připevní a autosedačka se do ní jednoduše zacvakne. Tímto způsobem je dítě během jízdy a při případné autonehodě v maximálním bezpečí a také celková manipulace se sedačkou se výrazně zjednoduší. Jako velmi dobrou věc spatřuji možnost položit dítě v autosedačce do úplného lehu, a to především na dlouhé cesty, kdy se nezatěžuje páteř dítěte.

Nejprodávanější autosedačky

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte