Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší dětské autosedačky – testy a rady jak vybrat

Petr Smejkal Petr Smejkal Datum 14.1.2020 Komentář 16 komentářů

Dětská autosedačka je jednou z prvních věcí, po které se nastávající rodič začne poohlížet hned po kočárku. Trh je různými sedačkami pro děti doslova přesycen, proto jsme uskutečnili velký test autosedaček, ve kterém jsme porovnali ty nejlepší modely. A pokud stále nevíte, jakou autosedačku vybrat, doporučujeme pár tipů a rad ve spodní části článku.

  Nejlepší autosedačky v kategorii 0-13 kg

  MAXI-COSI Cabriofix 2019Cybex Aton 5 2019 PremiumCybex Aton M i-Size FERRARI 2019
  Recenze MAXI-COSI Cabriofix 2019Recenze Cybex Aton 5 2019 PremiumRecenze Cybex Aton M i-Size FERRARI 2019
  Komfort a bezpečnost
  Pěkný design
  Nízká pořizovací cena
  Skvělý poměr cena/výkon
  Vysoký komfort dítěte
  Vysoká bezpečnost
  Snadná údržba a nošení
  Mnoho barevných variací
  Nejlepší autosedačka své třídy
  Špičková míra bezpečnosti a komfortu
  11poziční opěrka hlavy
  Kvalitní materiály
  K dostání jen ve dvou barevných provedeníNení co vytknoutVyšší cena
  Pěkná, komfortní a bezpečná autosedačka za příznivou cenuZnačková dětská autosedačka Cybex s vysokou mírou bezpečnosti a pohodlíJedna z nejlepších autosedaček své třídy. Kromě vysoké bezpečnosti hraje roli luxusní design
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze MAXI-COSI Cabriofix 2019 Nomad black

  Recenze MAXI-COSI Cabriofix 2019

  Klady
  • Komfort a bezpečnost
  • Pěkný design
  • Nízká pořizovací cena
  Zápory
  • K dostání jen ve dvou barevných provedení

  Test autosedaček jako první model od 0-13 kilogramů nejlépe vyhodnotil MAXI-COSI Cabriofix 2019 Nomad black s normovaným ukotvením ISOFIX. Tato autosedačka umožňuje rychlé a snadné připevnění k základně díky technologii Click-and-Go. Maminkám se bude rovněž zamlouvat nízká hmotnost 3,3 kilogramu a snímatelný potah, který lze prát v pračce.

  Dítěti je zajištěno maximální bezpečí v podobě ISOFIXu a 3bodového bezpečnostního pásu. Pro lepší ochranu hlavy a krku je možná přeprava dítěte proti směru jízdy. Před bočními nárazy malé tělíčko  chrání systém boční ochrany. Kromě vysokého stupně bezpečí tato autosedačka poskytuje vašemu dítěti vysoký komfort.

  O pohodlí se stará 5 nastavitelných poloh včetně možnosti nastavení výšky autosedačky. Součástí balení je výplň pro malé děti a výplň pod hlavičku, kterou je možné později úplně odepnout. Nechybí ani stříška proti slunci, jejíž ukotvení bylo zabudováno do zadní části sedačky. MAXI-COSI Cabriofix 2019 Nomad black patří mezi bezpečné, pohodlné a prostorné autosedačky za super cenu.

  Recenze Cybex Aton 5 2019 Premium Black

  Recenze Cybex Aton 5 2019 Premium

  Klady
  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Vysoký komfort dítěte
  • Vysoká bezpečnost
  • Snadná údržba a nošení
  • Mnoho barevných variací
  Zápory
  • Není co vytknout

  Jako zlatý střed jsme vybrali autosedačku Cybex Aton 5 2019 Premium Black, která představuje novou generaci oblíbené řady Cybex Anton. Co nás mile překvapilo je vyjímatelná vnitřní vložka pro pozici vleže a integrovaná sklápěcí XXL sluneční stříška. Perfektní je také 8poziční výškově nastavitelná opěrka hlavy s integrovaným vedením bezpečnostních pásů včetně lineární ochrany při bočním nárazu – tzv. L. S. P. System.

  Samozřejmostí je ISOFIX a celkově vysoká míra bezpečnosti. Výška systému pásů se automaticky nastavuje podle výšky opěrky hlavy, což je skvělé hlavně pro pohodlné usazování dítěte. Pásy zkrátka nemusíte různě natahovat ani jednotlivé části složitě dohledávat. Materiál a konstrukce této dětské autosedačky je vysoce flexibilní, tudíž jsou veškeré nárazy odváděny pryč od dítěte.

  Testovanou autosedačku Cybex Aton 5 2019 Premium Black doporučujeme náročnějším rodičům, kteří si potrpí na vysoký stupeň bezpečnosti svého dítěte a pohodlnou obsluhu.

  Recenze Cybex Aton M i-Size FERRARI 2019 Victory Black

  Recenze Cybex Aton M i-Size FERRARI 2019

  Klady
  • Nejlepší autosedačka své třídy
  • Špičková míra bezpečnosti a komfortu
  • 11poziční opěrka hlavy
  • Luxusní materiály
  Zápory
  • Vyšší cena

  Jak již sám název napovídá, tahle dětská autosedačka patří mezi špičku svého oboru. Ačkoliv se na trhu najdou i dražší kousky, tahle si zachovala vysoký stupeň kvality za stále příznivou cenu. Nová kolekce značky Cybex svým modelem Cybex Aton M i-Size FERRARI 2019 odkazuje na legendární značku Ferrari, která je znakem výjimečnosti a dokonalosti. Podobně je na tom i tato autosedačka pro dítě do 13 kilogramů.

  Modulární konstrukce zajišťuje především ten nejvyšší stupeň bezpečnosti. Společně se základnou Base M (dostupná samostatně) splňuje tu nejpřísnější evropskou normu. Součástí modelu je integrovaný L. S. P. System, vyjímatelná vnitřní vložka a 11poziční, výškově nastavitelná opěrka hlavy s integrovaným vedením pásů. Díky tomuto prvku zaručuje tento typ extrémně dlouhou použitelnost („roste“ s dítětem).

  Test autosedaček odhalil, že se můžete spolehnout na XXL sluneční stříšku a extra široké pásy s měkkými polstry. Mimo vysoce bezpečné skořepiny, která efektivně absorbuje síly nárazu a dítě dobře chrání, musíme poukázat také na design. Jak se můžete sami přesvědčit, tato autosedačka vypadá krásně a vyniká působivými detaily včetně znaku Ferrari. Nejlepší autosedačka v kategorii autosedačky 0 – 13 kg.

  Nejlepší autosedačky v kategorii 9-36 kg

  Cybex Pallas M-Fix SL 2018Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018Cybex Pallas S-fix 2019 Premium Black
  Cybex Pallas M-Fix SL 2018Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018Cybex Pallas S-fix 2019 Premium Black
  Vysoká míra bezpečnosti
  Maximální pohodlí
  Odnímatelný potah
  Rychlé upínání
  Bezvadná cena
  Perfektní cena
  Vysoká bezpečnost
  Výborný komfort dítěte
  Snadná instalace a údržba
  Mnoho barevných variací
  Vysoká míra pohodlí
  Maximální bezpečnost
  Snadné ovládání
  Spousta poloh
  Atraktivní design
  Není co vytknoutNení co vytknoutVysoká kvalita = vyšší cena
  Levná a kvalitní autosedačka CybexVelmi bezpečná a komfortní autosedačka Romer s dlouhou životností a odnímatelným potahemAutosedačka Cybex, která nabízí vysoký stupeň bezpečí, komfort a perfektní materiály
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze Cybex Pallas M-Fix SL 2018 Grey Rabbit

  Cybex Pallas M-Fix SL 2018

  Klady
  • Vysoká míra bezpečnosti
  • Maximální pohodlí
  • Odnímatelný potah
  • Rychlé upínání
  • Bezvadná cena
  Zápory
  • Není co vytknout

  Náš velký test autosedaček nemohl minout Produkt roku 2018 na portálu Heureka. Tenhle model je nejlepší v poměru cena a výkon, jaký můžete za takové peníze vůbec dostat. Není ani divu. Cybex Pallas M-Fix SL 2018 Grey Rabbit má nastavitelnou bezpečnost pro děti od 9 měsíců až do 12 let! Jediná autosedačka vám tak zajistí skutečně dlouhou využitelnost.

  Doporučený model vlastně roste společně s dítětem. Mnohem zásadnější je ale úroveň bezpečnosti. Jako efektivní se ukázal nafouknutý airbag, který při nehodě chrání dítě před zraněním krku, aniž by malé tělíčko omezoval v hybnosti. Optimalizovaný ventilační systém se pak stará o údržbu příjemné teploty. Testovanou dětskou autosedačku můžete s klidem použít i ve vozidlech bez ISOFIXu.

  Co se týče technických možností, k mání je 12poziční výškově nastavitelná opěrka hlavy, naklápěcí opěrka zad a odnímatelná vnitřní vložka sedáku. Látkový potah lze bez potíží prát v běžné pračce při 30 °Celsia. Hmotnost sedačky je 5,8 kilogramu. Za takové peníze prostě nemáme co ani kde vytknout. Tohle je sázka na jistotu, kterou hledáte!

  Recenze Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018 Storm Grey

  Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018

  Klady
  • Perfektní cena
  • Vysoká bezpečnost
  • Výborný komfort dítěte
  • Snadná instalace a údržba
  • Mnoho barevných variací
  Zápory
  • Není co vytknout

  Jednou z nejlepších dětských autosedaček dané kategorie se může pyšnit Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018. Za příplatek navíc budete obdarováni špičkovou technologií tlumící boční náraz (SICT), rychlým systémem upínání, ochranným polstrováním opěrky, kvalitními a bezpečnými pásy včetně vysokého pohodlí pro vaši milou ratolest.

  Konkrétně máme na mysli vysunovací opěrku hlavy a nastavitelné bočnice. Pečlivým maminkám se bude zamlouvat snadno snímatelný potah bez nutnosti vyvlékání pasů. Uvedené bezpečnostní pásy jsou ověnčeny 5bodovým systémem upevnění s komfortními návleky, které dítě netlačí do kůže a díky kvalitním materiálům se pod nimi ani nepotí. Za zmínku určitě stojí stále slušná hmotnost 7,7 kilogramu a vysoká úroveň zpracování.

  K upevnění konstrukce můžete využít systém ISOFIX nebo běžné pásy. Záleží zkrátka na vás, jaké variantě dáte přednost. Autosedačka Britax Römer Evolva patří mezi špičkové modely, která vašemu dítěti zajistí vysokou míru bezpečí a komfortu. Autosedačka Romer udělá radost všem starostlivým rodičům, kteří si pro své dítě žádají jenom to nejlepší.

  Recenze Cybex Pallas S-fix 2019 Premium Black

  Cybex Pallas S-fix 2019 Premium Black

  Klady
  • Vysoká míra pohodlí
  • Maximální bezpečnost
  • Snadné ovládání
  • Spousta poloh
  • Atraktivní design
  Zápory
  • Vysoká kvalita = vyšší cena

  Pokud hledáte pro své dítě jenom to nejlepší, sáhněte po atraktivní novince Cybex Pallas S-fix 2019 Premium Black, který vyhrál náš test autosedaček. Tahle dětská autosedačka je vhodná pro děti od 9 do 36 kilogramů, přičemž patentovaná ochrana je účinná až do 12 let věku dítěte. Nechybí integrovaná lineární ochrana proti bočnímu nárazu, ISOFIX Connect pro stabilitu a bezpečnost včetně flexibilní struktury, která absorbuje sílu nárazu.

  Kromě vysoké bezpečnosti je autosedačka Cybex velmi praktická. Jednou rukou nastavíte bezpečnostní pult a celkově jde polohování zvládnout velmi snadno. Také na pohodlí dítěte výrobce pamatoval. Perfektní je ventilační systém, jež odvětrává teplo během horkých dní. Opěrka hlavy pak má 12poziční výškové nastavení. Sedák je navíc extra široký a hluboký. Dítěti tak nebude vadit ani delší cestování.

  Autosedačka Cybex Pallas S-fix 2019 Premium Black je rozhodně nejlepší autosedačka v kategorii autosedačky 9 – 36 kg. Za vyšší částku dostanete to nejlepší, co byste mohli svému dítěte dát.

  Nejprodávanější dětské autosedačky

  Jak vybrat autosedačku

  Bezpečnost

  Test dětských autosedaček jasně radí, abyste si vybrali takový model, který byl testován pomocí crash testů a tudíž splňuje bezpečnostní standardy stanovené evropskou normou. Všechny srovnávané autosedačky proto splňují základní normu ECE R44. V kategorizaci autosedaček došlo v roce 2013 ke zpřísnění a v platnost vzešla nová norma ECE R129 i-Size, která tu původní doplňuje. Ta první dále platí, avšak u sedačky splňující i novější normu, si můžeme být jisti její absolutní bezpečností.

  Nejlepší autosedačky - recenze

  Zásadní změny, ke kterým díky novým standardům došlo, je rozdělení sedaček již ne podle váhy dítěte ale podle jeho výšky, a také stanovení povinného vybavení pro využití systému ISOFIX. Vzhledem k tomu, že mezi nejčastější problémy při používání dětských autosedaček stále patří její nesprávné ukotvení pásy v autě, je sytém ISOFIX tou nejbezpečnější možností, která tento problém eliminuje. Připnutím sedačky pomocí systému ISOFIX je zaručena její nehybnost za všech okolností. Všechny autosedačky splňující novou i-Size normu jsou také testovány na boční nárazy. Pokud vybereme autosedačku, splňující obě normy, můžeme si být jisti, že jsme vybrali výrobek kvalitní a bezpečný, avšak tuto skutečnost bude odrážet i vyšší cena.

  Náš tipNáš tip

  Alkohol za volant samozřejmě nepatří. Pokud jste ale slavili a ráno musíte řídit, pro orientační test doporučujeme alkohol tester.

  Pro koho jsou autosedačky určeny

  Všechny vybrané modely v našem testu autosedaček v první části článku jsou určeny pro nejmenší děti, tedy od narození do cca roku a půl věku. V druhé části jsou pak představeny autosedačky pro starší děti, a to až do jejich 36 kilogramů váhy. Každý výrobce udává maximální váhu dítěte, jeho maximální výšku a také normy, které sedačka splňuje.

  Váha autosedačky

  Nejmenší miminka přepravujeme od auta domů, do obchodu nebo na návštěvu většinou právě v autosedačce. Rozhodně se proto vyplatí podívat se i na to, kolik autosedačka typu vajíčko váží. Zde však platí pravidlo, že těžší sedačky jsou také lépe vybaveny a jsou bezpečnější. Pokud tedy budeme požadovat vysokou bezpečnost, budeme muset zvládnout nějaké to kilo navíc. S autosedačkami pro starší děti již tak často nemanipulujeme, ale i mezi nimi jsou váhové rozdíly. I zde však platí přímá úměra mezi jejich váhou a zpracováním.

  Kompatibilita

  Častým požadavkem je kompatibilita sedaček typu vajíčko s kočárkem do tzv. trojkombinace. Například na nákupu v obchodním centru je velmi praktické mít možnost autosedačku jednoduše „zacvaknout“ do kočárku. Dobrou zprávou je, že k většině autosedaček je dnes již možné dokoupit adaptéry na daný typ kočárku. Není to však pravidlo, a proto si vždy ověřte, zda jsou požadované adaptéry k dostání. Jistotu budete mít tehdy, bude-li autosedačka i kočárek od stejného výrobce.

  Způsob upevnění v autě

  Jak již bylo uvedeno výše, ukotvit sedačku co nejpevněji a tedy i co nejbezpečněji lze jen pomocí systému ISOFIX. Většina vybraných sedaček je zkonstruována tak, že ji je takto možné upevnit. Novější auta již většinou mají ISOFIX základnu zabudovanou. U těch, které nemají je nutné přikoupit ještě základnu, která je v autě připevněna trvale a sedačku je do ní možné jednoduše zacvaknout. Oba způsoby jsou stejně bezpečné, je však nutné počítat s další investicí v podobě základny. Cena ISOFIX základny se u vybraných výrobců v průměru pohybuje mezi 3000-5000 Kč.

  Polohování ausedačky

  Pokud cestujeme daleko, pro malé dítě není pozice vsedě příliš vhodná. Výhodou je proto možnost polohovat sedačku. Některé vybrané autosedačky pro nejmenší umožňují při jízdě dokonce i pozici zcela vleže.

  Pohodlí a údržba

  Testy autosedaček doporučují, aby byl vámi vybraný model pohodlný a jednoduše udržovatelný. Všechny vybrané výrobky proto mají možnost sejmutí potahu a jeho vyprání v pračce. Všechny jsou měkce polstrované a vybavené novorozeneckou vložkou, které zajišťuje pohodlí nejmenších miminek. Při slunečných dnech poslouží sluneční clona, kterou jsou autosedačky typu vajíčko téměř všechny sedačky vybaveny

  Náš tipNáš tip

  Řídíte často? Pro vyšší bezpečnost doporučujeme handsfree do auta. Poradíme vám, jaké modely jsou momentálně nejlepší.

  Závěr

  Všechny autosedačky, které byly vybrány do tohoto srovnání splňují stanovená bezpečnostní kritéria. Jak už ale bylo zmíněno, hlavním problémem při jejich používání je nesprávné upevnění v autě. I z toho důvodu bych doporučovala pořídit autosedačku s možností upevnění přes systém ISOFIX. Pokud auto nedisponuje již zabudovanou základnou, doporučuji pořídit základnu externí, která se napevno připevní a autosedačka se do ní jednoduše zacvakne.

  Tímto způsobem je dítě během jízdy a při případné autonehodě v maximálním bezpečí a také celková manipulace se sedačkou se výrazně zjednoduší. Jako velmi dobrou věc spatřuji možnost položit dítě v autosedačce do úplného lehu, a to především na dlouhé cesty, kdy se nezatěžuje páteř dítěte.

  Použité zdroje:

  https://auto.howstuffworks.com/car-driving-safety/safety-regulatory-devices/child-car-seat1.htm

  https://www.healthychildren.org/English/safety-prevention/on-the-go/Pages/Car-Safety-Seats-Information-for-Families.aspx

  https://www.dtest.cz/clanek-965/jak-vybrat-detskou-autosedacku

  https://www.maminka.cz/clanek/jak-vybrat-autosedacku-a-na-co-si-dat-pozor

  Nejprodávanější dětské autosedačky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 4.8 (323 hlasů)

  Autor článku

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář
  Uživatel
  Kunert Rotax (19. 2. 2020 13:02)

  Dobrý den, dostali jsme k Vánocům trojkombinaci Kunert Rotax, ale nikde jsem nenašla hodnocení vajíčka z bezpečnostního hlediska. Můžete mi prosím poradit?

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (28. 2. 2020 17:02)

  Dobrý den, pokud mi pošlete přesný typ, podívám se vám na to a zkusím nějaké výsledky najít.

  Odpovědět
  Uživatel
  Kunert rotax (3. 3. 2020 17:03)

  Jde o kunert rotax 2019

  Odpovědět
  Uživatel
  Lucie (3. 1. 2020 13:01)

  Dobrý den,chtěla bych se poradit. Vybíráme autosedačku 15-36 kg a a nevím kterou? Mám předvybrané 3 značky Besafe izi flex fix i-size, britax romera kidfix a nebo cybex. Jsou v nich myslíte velké rozdíly?

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (15. 1. 2020 08:01)

  Dobrý den, tyto značky jsou velmi kvalitní a patří mezi nejlepší. Z žádnou z nich neuděláte chybu.

  Odpovědět
  Uživatel
  Názor (29. 11. 2019 14:11)

  Máme doma autosedačku Avionaut, myslíte, že jsme volili správně? :)

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (30. 11. 2019 12:11)

  Dobrý den, dle mého značka nerozhoduje. Záleží na konkrétním typu sedačky.

  Odpovědět
  Uživatel
  Názor (20. 12. 2019 11:12)

  Omlouvám se, že jsem nebyla konkrténí, ale doma máme konkrétně model Pixel.

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (28. 12. 2019 09:12)

  Dobrý den, na vaši sedačku jsem se díval a myslím, že má vše, co je potřeba :)

  Odpovědět
  Uživatel
  Dana Kublíková (14. 8. 2019 16:08)

  Dobrý den, poprosím o radu při výběru, prosím který model nejlépe z Cybex nebo Joie pro dceru, 7kg, 70cm a 9měsíců, je malinká, takže kategorie od 9kg.. není možná, volím proto kategorii 0-18kg, prokoukáno snad vše, ale stále není nic tak jednoznačné, poradil by jste něco kvalitního? děkuji moc

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (28. 8. 2019 06:08)

  Dobrý den, pokud s výběrem váháte, doporučuji vám návštěvu specializované prodejny, kde si autosedačku vyzkoušíte a zjistíte, zda vám a dítěti vyhovuje. Jinak osobně doporučuji sedačky z našeho výběru. S minulými modely mám osobní zkušenosti a vše v naprostém pořádku. Autosedačka nám vydržela a ještě jsme ji dobře prodali. Hezký den.

  Odpovědět
  Uživatel
  Martina (5. 8. 2019 11:08)

  Dobrý den, mám dceru 12 měs. Váha cca 9-10kg. Výška 75cm. Chci koupit sedačku Cybex S-fix. Ale četla jsem, že pro tyhle nejmenší děti je dost hluboká a že jim tam hlavička plandá a není ji čím podložit. (Myslím nějakou výplň). Nemáte takové zkušenosti? Děkuji. Kluzová

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (28. 8. 2019 06:08)

  Dobrý den, vložky do autosedaček skutečně existují, nicméně bych byl s jejich používáním velmi opatrný. Každá autosedačka je konstruována tak, aby byla funkční a bezpečná - špatnou výplní byste mohla její vlastnosti ohrozit, o bezpečí dítěte nemluvě. Osobně bych výplň nekupoval.

  Odpovědět
  Uživatel
  Silvie (30. 6. 2019 11:06)

  Dobrý den, hledala jsem o formace o autosedačce značky Lionelo a hodilo mě to na váš článek. Potřebujeme druhou autosedačku k babičce ve které bude jezdit tak 1x za 2 měsíce, takže co nejlevnější. Máme Britax Römer, ale kupovat druhou takto drahou je zbytečné.

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (7. 7. 2019 06:07)

  Dobrý den, nákup druhé kvalitní autosedačky zbytečný není. I během minutové/kratičké jízdy se může přihodit neštěstí, šetřit vám určitě nedoporučuji. Berte v potaz pár tisíc navíc vs. neštěstí.

  Odpovědět
  Uživatel
  veronika (4. 6. 2019 20:06)

  Dobrý den, v článku zmiňujete, že je možné zakoupit autosedačku, která se dá zcela položit. Platí to i pro sedačky 9-18kg popřípadě, která se dá co nejvíce položit? děkuji a hezký den přeji

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (7. 6. 2019 07:06)

  Dobrý den, všechny sedačky 9-18 kg lze částečně sklápět, ovšem nikoliv do lehu, jako ve vajíčku, při naklopení by ale neměla dítěti padat hlava. Jaké máte cenové rozpětí?

  Odpovědět

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář