Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší cashbackové portály roku 2024

Cashback (nebo cash back) je již řadu let velmi populární služba v zahraničí, kterou si oblíbilo nemalé množství zákazníků. Před několika lety dorazila i na naši domácí půdu, kde zažívá nevídaný rozkvět. Přes internet se totiž nejen vzděláváme a komunikujeme s přáteli, ale také stále častěji nakupujeme. Aby ne, je to pohodlný, rychlý a levný způsob. Díky cashbacku můžete navíc díky nakupování vydělat nějakou tu korunu navíc.

Cashback v překladu znamená „peníze zpět“. Jednoduše řečeno, za zakoupené zboží vám bude na účet zpětně připsána určitá částka, na kterou můžeme pohlížet jako na „opožděnou slevu“. Některé portály vám za uskutečněný nákup vrátí klidně až 33 % z původní ceny, což je v případě nákladnější elektroniky pěkný peníz k dobru.

Po pečlivém uvážení jsme vybrali tři nejlepší cashbacky na českém trhu, s jejichž výběrem finanční chybu věru neuděláte. A jestliže potřebujete celou problematiku více osvětlit, níže se dočtete další informace a drobné rady. Tady jsou ty nejlepší slevové portály.

Vítez srovnání

Vítěz testu cashbacků. 13 kategorií a vysoké odměny a bonusy.

Skvělá alternativa

Skvělý cashback s největším počtem obchodů. Jasná dvojka!

Malý, ale dobrý

Spolehlivý cashback s mobilní aplikací, ale menším počtem obchodů.

3 nejlepší cashbackové portály 2024

Tipli PlnáPeněženka VratnéPeníze
Recenze Tipli logo Recenze Plná Peněženka VratnéPeníze.cz - test
Počet e-shopů 1 425+ 1 214+ 1 004+
Bonus za registraci 300 Kč 60 Kč 50 Kč
Bonus za doporučení 150 Kč 300 Kč 200 Kč
Bonus za přidání do prohlížeče 10 Kč 10 Kč 20 Kč
Min. částka pro vyplacení 1 Kč 100 Kč 1 Kč
Doba vyplacení 2 prac. dny 2 prac. dny 2–3 prac. dny
Max. odměna až 33 % až 25 % až 20 %
Počet kategorií 12 9 12
Pro začátečníky
Snadná registrace
Online podpora
Zjistit více Zjistit více Zjistit více

1) Tipli.cz

Tipli logo

Klady
 • Jednoduchá a rychlá registrace
 • Vstupní bonus 300 Kč
 • Velké množství e-shopů
 • Vysoké provize
 • Vyplácí od 1 Kč
 • Vysoké bonusy
 • Akce, soutěže, letáky
Zápory
 • Nic zásadního

Tipli je taková sázka na jistotu. Ačkoliv se jedná o relativně mladý cashbackový portál, v současné době patří mezi ty nejpopulárnější. V prvé řadě nabízí 1 425+ internetových obchodů, kde můžete pohodlně nakupovat a těšit se z finančních provizí.

Mezi e-shopy nechybí Čedok.cz, Dr.Max.cz, Zoot.cz, Notino.cz, Booking.com nebo čínský AliExpress.com. Portál svým zákazníkům pravidelně chystá různé akce a výprodeje, tudíž není potřeba listovat jednotlivými obchody zvlášť, neboť se veškeré informace dočtete na titulní stránce. Mezi 12 kategoriemi najdete například módu, dovolené, elektroniku a PC, jídlo, krásu či dětské zboží.

Tipli provize vyplácí již od 1 Kč zpravidla do 48 hodin, přičemž registrovaným uživatelům poskytuje různé finanční odměny. Portál například disponuje doplňkem do vašeho internetového prohlížeče, který vás vždy upozorní na případný cashback. Za jeho instalaci vám bude na účet připsáno rovných 10 Kč. Dalších 150 Kč získáte za doporučení Tipli kamarádovi, který se registruje a uskuteční první nákup. Vstupní bonus je 300 Kč.

Cashbackový portál Tipli na své stránce nabízí pouze ověřené e-shopy a veškeré dotazy řeší do 24 hodin. Nově také podporuje aplikaci pro Android a iOS. Úvodní stránka se nám zdá také trošku přeplácaná a na začínající uživatele by mohla působit až zmatečně. Tak či onak, první registrace je naprosto jednoduchá a rychlá. Stačí zadat e-mail a můžete využívat slev a bonusů. Tiply je zkrátka TOP cashback portál.

2) PlnáPeněženka.cz

Plná Peněženka

Klady
 • Jednoduchá a rychlá registrace
 • Největší množství e-shopů
 • Vysoké provize
 • Vyplácí od 100 Kč
 • Vysoké bonusy
 • Akce, soutěže, letáky
Zápory
 • Bez mobilní aplikace

PlnáPeněženka.cz patří mezi nejoblíbenější a nejstarší cashbackové portály. Spokojení zákazníci si vychvalují především velký počet e-shopů, u kterých mohou své peníze utrácet. Obchodů je 908 a nové stále přibývají, čímž si portál drží jasné prvenství v počtu e-shopů vůči konkurenci.

Mezi obchody nechybí Mall.cz, Benu.cz, Pilulka.cz, 4Home.cz, Booking.com, Zoot.cz, Knihydobrovský.cz, Astratex.cz a mnohé další. Milovníky čínských vychytávek jistě potěší přítomnost AliExpressu s až 7,5 % provizí.

Své zboží dohledáte mezi 9 kategoriemi, kde nechybí cestování, elektronika, domácnost, jídlo, drogerie či finance a služby. Každý nově registrovaný uživatel získá rovných 60 Kč jako vstupní bonus. Odměn má však Plná peněženka připravených mnohem víc.

Výhodné cashback portálu je kupříkladu doporučení portálu kamarádům, neboť za každého dostanete 300 Kč. Za přidání do internetového prohlížeče vám na účtu přistane 10 Kč. Portál vyplácí již od 100 Kč a maximální odměny za zrealizovaný nákup činí 25 %.

Na stránkách pravidelně probíhají různé akce, přičemž veškerá podpora probíhá skrze vyplnění online formuláře. Škoda, že Plná peněženka postrádá mobilní aplikaci. I tady se ale můžete těšit z rychlé registrace, kterou zvládne úplný začátečník.

3) VratnéPeníze.cz

VratnéPeníze.cz - test

Klady
 • Jednoduchá a rychlá registrace
 • Vysoké provize
 • Slušné bonusy
 • Vyplácí od 1 Kč
 • Mobilní aplikace
 • Akce, soutěže, letáky
Zápory
 • Oproti konkurenci méně e-shopů

Cashback portál VratnéPeníze.cz si za relativně krátké období vybudoval značnou řadu fanoušků. Jedná se o spolehlivý cashbackový portál, který v tuto chvíli nabízí 867+ e-shopů, kde si můžete z tepla domova pohodlně nakoupit. Ačkoliv se oproti konkurenci jedná o menší počet obchodů, stále je z čeho vybírat.

Mezi nejoblíbenějšími e-shopy patří Slevomat.cz, Tchibo.cz, Notino.cz, AboutYou.cz, Bonprix.cz, Tescoma.cz a mnohé jiné. Kromě domácích prodejen můžete zavítat i do čínského Temu.com, kde získáte slevu na váš nákup od 1–5 %.

Všechny e-shopy byly zařazeny do 12 kategorií, mezi nimiž najdete módu, elektroniku, sport, cestování, krásu či domácnost. Za svoji registraci získáte na účet 200 Kč, přičemž po přidání portálu do prohlížeče (Připomínáček) dalších 20 Kč. Pokud tento cashbackový portál doporučíte kamarádovi, který uskuteční nákup, budete odměněni částkou 100 Kč.

Oproti konkurenci se může stránka VratnéPeníze.cz pochlubit mobilní aplikací Portmonka pro operační systém Android a iOS. Program je ke stažení zdarma a za jeho instalaci budete odměněni 10 Kč.

Maximální odměna z nákupu dosahuje 20 %, přičemž vyplácení začíná od naspořené výše 1 Kč. Registrace je rychlá a naprosto jednoduchá, přičemž internetové stránky portálu jsou hodně srozumitelné. V případě potíží máte k mání online formulář, který je nutné vyplnit.

Jak cashback funguje?

Ačkoliv to nemusí na první pohled tak vypadat, cashback je velice jednoduchý systém podléhající průhledné logice. Celá procedura staví na třech stranách: zákazníkovi (vás), cashbackovém portálu a e-shopu. Po registraci se na vámi vybraný portál (e-shop) prokliknete, kde si vybrané zboží vyberete a zakoupíte.

cashback portál

Daný obchodník získá v prvé řadě nového zákazníka a peníze za prodané zboží. Určitou část odešle jako poděkování cashbackovému portálu, skrze který získal e-shop zakázku. Cashbackový portál si určitou částku nechá a určitou částku, jejíž výše je dopředu vždy známá, pošle zpět na účet registrovanému zákazníkovi – tedy vám.

Jak vidíte, jedná se o logický systém bez jakékoliv černoty nebo otazníku. Vždy dopředu víte, jaká částka vám bude na účet připsána, což je skvělé.

Pro koho je cashback vhodný?

Tenhle systém odměn a bonusů je vhodný pro úplně každého. Není třeba rozumět programování nebo reklamě, stačí si pročíst jednotlivá pravidla daného cashbackového portálu a začít vesele nakupovat. Registrace je jednoduchá, rychlá a není zapotřebí nijak výrazné počítačové gramotnosti.

Stačí zpravidla vyplnit e-mailovou adresu, potvrdit registrační zprávu a je hotovo. Nákupu skrze tuto službu se tedy nemusíte vůbec obávat. A pokud přesto zabloudíte, k dispozici máte online podporu nebo časté otázky a odpovědi.

Jak začít nakupovat a vydělávat

V prvé řadě si musíte nejprve vybrat cashbackový portál, který je vám nejvíce sympatický. Ať už to bude kterýkoliv, je nutné se na dané stránce registrovat. Po vytvoření účtu pak můžete nerušeně nakupovat, aniž byste byli nuceni vyplňovat citlivé osobní údaje nebo číslo platební karty. Takový úkon bude po vás požadován až v případě, kdy budete žádat o vyplacení bonusů. (Takový postup garantujeme pouze u námi vybraných cashbackových portálů.)

Před nákupem se je ale nutné vždy prokliknout přes daný cashbackový portál a nákup poté co nejdříve uskutečnit. Ideálně nejpozději do jedné hodiny. V opačném případě hrozí, že vám nebude bonus započítán. 

Jaký cashbackový portál si vybrat?

Jaký portál bude pro vás ten nejlepší zjistíte výše, kde se dozvíte ty nejzásadnější parametry. Jednotlivé cashbackové služby se od sebe liší například výší provize, množstvím obchodů, vstupními bonusy a tak dále.

Námi doporučované portály svým zákazníkům nabízí známé domácí obchody jako například Kasa.cz, Mall.cz či Pilulka, ovšem k výběru jsou také zahraniční e-shopy jako AliExpress. Ačkoliv se cashbacku stále neúčastní všechny české e-shopy, výběr je i tak dost pestrý.

Cashback a platební karty

Cashbackových bonusů lze využívat také skrze platební kartu. Podmínkou nicméně je, aby vaše banka takovou službu podporovala. Pokud banka tuto službu umožňuje, jako její klient a majitel platební karty můžete vybírat hotovost přímo na pobočce vaší banky, z bankomatu a za splnění určitých podmínek přímo u obchodníka s logem Cashback.

V České republice je tato služba v provozu od roku 2006, přičemž v současné době zažívá nevídaný boom. Cashback nabízí třeba Albert, Penny Market, COOP, TETA, Globus, čerpací stanice EuroOil a tisíce dalších míst.cashback a platební karty - jak to funguje

Proč to obchodníci dělají?

Odpověď je velice jednoduchá: dané e-shopy nemusí vynakládat zbytečné náklady na reklamy, v jejichž případě vlastně ani neví, zdali se jim investovaná částka vůbec vyplatila. V případě cashbacků ale vyplácí (formou provize cashbackovému portálu) za již uskutečněný nákup. Nesmírnou výhodou je také vysoká pravděpodobnost, že se spokojení zákazníci budou vracet a nakupovat opakovaně.

Spokojeny jsou tedy všechny strany: obchod z prodaného zboží, cashbackový portál z provizí a zákazník (vy) za příjemné finanční bonusy a slevy. Vše z pohodlí domova, bez vypisování dokumentů a podepisování nesmyslů. Věříme, že nám naše doporučení na nejlepší slevové portály pomůže.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (49 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář