Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Elektronika

Nejlepší fotopasti 2024. Pro bezpečí a myslivost

Vybrali jsme 3 nejlepší fotopasti, které vynikají svými parametry a jsou oblíbené mezi uživateli. Nejnáročnějším doporučujeme vítěze testu Bunaty, která je schopna zasílat fotky na mobil nebo e-mail. Mezi TOP cena vs. výkon vítězí Ltl Acorn 5310 MC.

Nejlepší celkově

Plně vybavená fotopast se zasíláním informací na mobil.

Nejlepší cena/výkon

Zařízení s velkým zorným polem a kvalitními fotografiemi.

Nejlepší levný

Prověřená fotopast za skvělou cenu.

Nejlepší fotopasti

Recenze Bunaty Full HD GSM

Bunaty FULL HD GSM fotopast recenze Pro náročné

Rozlišení: 12 Mpx | Infra přísvit: 940 nm | Vzdálenost snímání PIR senzorů: 15 m | Úhel záběru: 55° | GSM brána: ano | Napájení: 8× AAA baterie včetně integrované  Paměť: microSD až 32 GB | Hmotnost: 220 g | Cena: 7 490 Kč

Klady
 • Nejlepší fotopast na zloděje
 • Zasílání fotografií na mobil a e-mail
 • Displej na čelní straně
 • Dodává se s předplacenou SIM kartou
 • Fotopast GSM
Zápory
 • Vyšší cena

Společnost Bunaty je na trhu teprve od roku 2015. Pro své zákazníky si ale připravila opravdu kvalitní servis a kompletní podporu včetněho českého menu. Na rozdíl od jiných pastí si s designem opravdu vyhrála. Past je vyrobena s minimem lesklých ploch. Diody jsou ukryté pod plastovou mřížkou, aby se neleskly a nepřitahovaly pozornost během slunečných dnů.

Jak je u moderních fotopastí zvykem, taktéž nabízí lidským okem neviditelné přisvicování při nočním svícení a kvalitní pořizování snímků i videa. V rámci komfortu použivání dostanete s fotopastí i předplacenou SIM kartu. Pokud si chcete nechat pořízené snímky zasílat na váš telefonu, tak se po jejím zakoupení nemusíte již o nic starat.

Bunaty Full HD GSM nabízí ze všech dostupných fotopastí největší displej, který je opět ukrytý pod plastovým krytem. Velkou výhodou je, že displej je umístěn na čelní části, takže kvůli kontrole a nastavení není nutné fotopast demontovat. Je sice dražší než obdobné fotopasti, ale její zpracování opravdu stojí za to.

Recenze Ltl Acorn 5310 MC

Ltl Acorn 5310 MC fotopast recenze Zlatý střed

Rozlišení: 12 Mpx | Infra přísvit: 940 nm | Vzdálenost snímání PIR senzorů: 15 m | Úhel záběru: 100° | GSM brána: ne, možno přikoupit | Napájení: 8× AAA baterie včetně integrované  Paměť: microSD až 32 GB | Hmotnost: 220 g | Cena: 3 290 Kč

Klady
 • Uzamčení PIN kódem
 • Široký záběr PIR senzorů
Zápory
 • GSM modul se musí přikoupit
 • Video pouze v HD

Fotopast Ltl Acorn 5310 MC je osvědčeným produktem, který je na trhu od roku 2014. Na rozdíl od svých předchůdců jí přibylo více osvěcovacích diod, takže v pohodě osvítí scénu až na vzdálenost 10 metrů. Krom časosběrných a běžných snímků zvládne natočit až minutové video v HD kvalitě.

Se svým zorným polem je fotopast vhodná i na snímání kratších vzdáleností. Boční senzory zajišťují pokrytí 100° úhlu scény. Takto široký záběr vám zajistí, že případný zloděj vám ze snímku jen tak neunikne. Nejvíce nás na fotopasti zaujalo možnost uzamčení PIN kódem. Je to opravdu skvělý nápad, jelikož vám ji nikdo nemůže přeprogramovat a zneužít.

Výrobce krom českého menu nabízí i možnost dokoupení GSM modulu. To se určitě hodí, jelikož pak nemusíte k pasti běhat a neustále hlídat pořízené snímky. Jen je škoda, že ji výrobce nedává do zařízení v základní výbavě. Celkově je tato fotopast sice starší, ale vzhledem k ceně, zornému poli a kvalitě snímků stále stojí za zvážení.

Recenze ScoutGuard SG520 PRO

ScoutGuard SG520 PRO fotopast recenze Levný základ

Rozlišení: 12 Mpx | Infra přísvit: 940 nm | Vzdálenost snímání PIR senzorů: 10-17 m | Úhel záběru: 55° | GSM brána: ne | Napájení: 4× AAA baterie | Paměť: microSD až 32 GB | Hmotnost: 180 g | Cena: 2 609 Kč

Klady
 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Jednoduché ovládání
Zápory
 • Chybí GPRS modul
 • Nepohodlný transfer fotografií

Nejnovější a zároveň nejmenší fotopast od společnosti Bolymedia je lokalizována pro Českou republiku. Její kompaktní rozměry si při montáži oblíbíte a díky jejímu maskování opravdu unikne pozornosti nenechavců. Díky integrované obrazovce ji můžete nastavit přímo na místě a její moderní PIR čidlo dokáže zareagovat na pohyb až na vzdálenost 17 metrů.

Ovládání je naprosto jednoduché, stačí k němu 3 tlačítka. Jedno na zapnutí, další na vypnutí a poslední na vstup do menu. Po menu se pak pohybujete právě zapínacími a vypínacími tlačítky a můžete i manuálně mačkat spoušť.

Kvalita snímků, jak je u společnosti ScoutGuard zvykem, je na vynikající úrovni. Při denním snímání netrpí přeexponováním snímků a v nočním režimu může rovnoměrně osvítit snímanou scénu na 10 až 15 metrů. Za nízkou cenu tak dostanete velice slušnou fotopast.

Nejprodávanější fotopasti

Jak vybrat fotopast

PIR čidlo

Jedním z nejdůležitějších prvků je PIR čidlo. To zajišťuje, že se fotopast sepne, když zachytí pohyb. Je potřeba si uvědomit, kam past chcete umístit a na jakou vzdálenost byste rádi snímali. Ideální výška pro umístění pasti je kolem 2 metrů. Díky ní získate ideální záběr na vzdálenost 10-20 metrů.

fotopasti

Zorné pole

Podobně jako u PIR čidla je potřeba přemýšlet i o zorném poli objektivu pasti. Pokud chcete snímat na delší vzdálenost, tak bohatě postačí rozmezí 50-60°. Ale pokud chcete, aby fotopast snímala okolí do 5 metrů i od ní, tak je potřeba zvolit širší zorné pole, a to až 100°.

Noční snímání

Noční snímání je na fotopasteh asi to nejzajímavější. My jsme vybrali 3 fotopasti, které tuto disciplínu zvládají skvěle, a to díky diodám s vlnovou délkou 940 nm. Přísvit z takových diod je jak pro lidské, tak i zvířecí oko neviditelný. Díky tomu nevyplašíte ani zloděje, natož zvěř.

Rozlišení

Ke kvalitním snímkům samozřejmě potřebujete mít kvalitní snímač na fotopasti. Rozlišení se udává v megapixelech. Zde platí jednoduché pravidlo – čím více megapixelů bude mít snímač vaší fotopasti, tím více detailů na fotografii může zachytit.

Rozlišení snímačů začíná na 5 Mpx a stoupá až ke 20 megapixelům a někdy i vyšším hodnotám. To samé platí i pro nahrávání videa. Rozlišení u fotopastí je buď HD (1 280 × 720 px), nebo Full HD (1 920 × 1 080 px).

Kapacita paměti

Pořízené snímky a videa něco zabírají, a proto je potřeba pořídit pro fotopast paměťovou kartu. Při nákupu je důležité si uvědomit, jak velké rozlišení bude vaše fotopast mít a dle toho vybrat příslušnou paměťovou kartu. Většina podporuje typ SD, přičemž výrobce dokonce uvádí, na jak velkou paměť karty dokáže past zapisovat.

Displej

Současné fotopasti nabízí i displej, na něm můžete kontrolovat dané snímky, a hlavně se vám bude hodit při nastavování pasti rovnou v terénu. Jedná se tedy o uživatelsky komfortního pomocníka.

GSM brána

Dalším důležitým aspektem fotopastí je GSM brána. Pokud ji past má, tak je její užívání o dost komfortnější. Můžete si snímky v momentě pořízení nechat zaslat na váš e-mail či telefon ,a hned zjistíte, co se na daném místě vlastně děje. Jediné s čím pak musíte počítat je pořízení předplacené SIM karty.

Vzhled

Samozřejmě i vzhled udělá hodně. Musíte past vybírat tak, aby byla co nejméně vidět. Zlodějů je hodně a určitě o ní nechcete přijít. Do lesa se tedy hodí spíše tmavší barvy, nevýrazné rysy a tak dále.

fotopasti

Baterie

Fotopast musí fungovat bez jakéhokoliv napájecího kabelu. Většina fotopastí potřebuje AAA baterie, a doporučuje se pořídit lithiové – mají větší kapacitu a tudíž i výdrž. Počet baterií závisí na konkrétním modelu. Rozmezí bývá zpravidla mezi 6-12 bateriemi.

Samozřejmě se vyrábí fotopasti s integrovanou baterií, ale i ty mívají možnost kapacitu rozšířit AAA bateriemi. Pokud pořídíte fotopast s GSM modulem, která vám bude pravidelně zasílat snímky, tak musíte logicky počítat s tím, že životnost baterií bude o něco kratší.

Další funkce

Moderní fotopasti nabízí možnost odesílat snímky i přes Wi-Fi nebo Bluetooth. Má to své výhody – nemusíte připojovat kabel nebo z pasti vyndávat paměťovou kartu, abyste dané snímky mohli stáhnout.

Podobné pasti je dokonce možné ovládat a nastavit přes váš telefon. Některé modely možnost vzdáleného ovládání nabízejí i přes dálkové ovládání.

Zdroj:

https://www.mvcr.cz/clanek/prevence-dokumenty-novy-pravni-nazor-uradu-na-ochranu-osobnich-udaju-k-vyuzivani-fotopasti.aspx

https://www.cel-tec.cz/blog/view/jak-funguje-fotopast-jak-vybrat-fotopast/

https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2009/Zari—2009/Jak-vybirat-a-pouzivat-fotopasti

Nejoblíbenější fotopasti podle uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (56 hlasů)

Autor článku

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář