Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší počítačové herní stoly – recenze a rady jak vybrat

Datum 19.2.2020 Katka Muchová Katka Muchová

Herní PC stůl, pro mnohé známý i pod anglickým označením „gaming desk“ je nezbytným pomocníkem každého hráče počítačových her. Samozřejmě poslouží i jako skvělý psací stůl, ale od obyčejných dětských nebo kancelářských typů se v mnohém liší.

Ukážeme vám, z jakého důvodu se vyplatí herní stůl pořídit a v čem je ve srovnání s klasickými stoly tak rozdílný. Také vám představíme prověřené modely, které by se vám mohly líbit. Samozřejmě nebude chybět ani návod, jak herní stůl vybrat a pár tipů, jaké parametry při nákupu sledovat.

Nejlepší celkově

Vysoce kvalitní a nastavitelný herní stůl pro náročné uživatele.

Nejlepší cena/výkon

Odolný a pevný herní stůl dobré kvality i do menších prostorů.

Nejlepší levný

Levný herní stůl s nízkou hmotností, efektními prvky a dostatečnou délkou.

1Nejlepší herní stoly

Recenze GAMDIAS Daedalus M1 – herní stůl pro náročné uživatele

GAMDIAS Daedalus M1 herní stůl recenze Pro náročné

Délka: 150 cm | Nastavitelné výška: ano | LED osvětlení: ano | Držák kabelů: ano | Materiál desky: voděodolná herní podložka | Materiál nohou: ocel | Hmotnost: 25 kg | Přibližná cena: 6 499 Kč

Klady
 • Nastavitelná výška i pozice všech nohou
 • RGB LED s 15 režimy efektů
 • Ocelové nohy a voděodolná podložka
 • Velká stabilita a odolnost
 • Správce kabelů
Zápory
 • Žádné

První model, na který se podíváme, patří mezi špičku na trhu. Ocení ho zejména pokročilí hráči, kterým jde o maximální kvalitu a zároveň potřebují vyřešit otázku „kam uložit všechno své herní vybavení?“. Počítačový stůl GAMDIAS Daedalus M1 je nejprostornější v našem srovnání. Měří na délku 1,5 metru a tak se vám na něj hravě vejde větší počet monitorů i jiné nezbytné vybavení. Váha 25 kg již patří mezi nadprůměrné. Mírně zhoršuje manipulaci, avšak u herních stolů je žádoucí, protože se zároveň stará o dostatečnou stabilitu a pevnost.

U tohoto PC stolu je výška nastavitelná, aby vyhovoval všem hráčům bez ohledu na jejich postavu. GAMDIAS Daedalus M1 má celkově vysoce odolné zpracování. Deska je potažena speciálním voděodolným povrchem pro snadný pohyb myši a nohy jsou vyrobeny z oceli. Jejich rozdělení na čtyři části spolu se samostatnou nastavitelností se hravě přizpůsobí každému povrchu.

Ve srovnání s dalšími srovnávanými modely má GAMDIAS Daedalus M1 sice stále působivý, ale již poměrně střízlivý design. Zkrátka nemusí na nikoho dělat dojem – jeho kvalita mluví sama za sebe. Hodí se tak nejen do pokojů profesionálních hráčů, ale například i pro IT a jiné firmy. Na GAMDIAS Daedalus M1 samozřejmě nechybí ani různé praktické prvky, jako je ergonomické tvarování nebo správce kabelů. LED světla v RGB spektru umožňují nastavit patnáct efektových režimů.

Recenze Sandberg Fighter – kvalitní a odolný herní stůl i do menších prostorů

Sandberg fighter herní stůl recenze Zlatý střed

Délka: 120 cm | Nastavitelné výška: ne | LED osvětlení: ano | Držák kabelů: ano | Materiál desky: MDF | Materiál nohou: kov / plast | Hmotnost: 20 kg | Přibližná cena: 4 850 Kč

Klady
 • Poměr cena a výkon
 • Pevná podstava
 • LED podsvícení
 • Systém pro správu kabelů
 • Vysoká odolnost a dlouhá životnost
Zápory
 • Výška není nastavitelná

Sandberg Fighter je kompromisem pro každého, kdo chce více než základní typ a zároveň si nemůže dovolit zabrat celou místnost herním příslušenstvím či zaplatit profesionální herní stůl za dvojnásobnou cenu tohoto modelu. Sandberg Fighter udělá radost i náročnějším hráčům. Nabídne vám dostatek prostoru pro všechny IT vychytávky. Měří přitom na délku jen 120 cm. Vejde se tak i do menších místností. Na šířku má 64 cm. Jediná škoda je, že výška 77 cm je pevná a nelze si ji přizpůsobit.

Nohy herního stolu Sandberg Fighter jsou vyrobené z pevného kovu. Díky dolním příčným konstrukcím jsou velice stabilní. V dolní části mají protiskluzové body. Deska vyniká velkou odolností, jež je pro MDF materiál typická. Sandberg Fighter přináší celkově robustní konstrukci s dlouhou životností. Jeho váha je 20 kg.

Sandberg Fighter patří právem mezi nejoblíbenější typy herních stolů. Vybrat si můžete ze dvou barevných provedení – červená a černá. Obě jsou velice efektní a mají typický herní design. S LED diodami vám tento stůl navodí tu správnou atmosféru. Samozřejmě nechybí ani systém pro správu kabelů, který je jedním otvorem navede do praktické přihrádky.

Recenze E-Blue EGT002 – levný, efektní a dostatečně velký herní stůl

E-Blue EGT002 herní stůl recenze Levný základ

Délka: 125 cm | Nastavitelné výška: ne | LED osvětlení: ano | Držák kabelů: ano | Materiál desky: MDF | Materiál nohou: kov / plast | Hmotnost: 18,8 kg | Přibližná cena: 3 990 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Vzhledem k ceně dobrá konstrukce
 • Délka 125 cm a nízká hmotnost
 • Efektní LED studená světla
 • Správce kabelů
Zápory
 • Základní provedení bez nastavitelnosti
 • Design se nemusí každému líbit

Posledním modelem, na který se podíváme, je E-Blue EGT002. Tento herní stůl je ideální pro začínající uživatele, kteří chtějí na nákupu ušetřit a zároveň hledají dobré funkce a dostatečně kvalitní zpracování. Nohy E-Blue EGT002 jsou vyrobené z pevného kovu a zajistí vám potřebnou stabilitu. Dvě kovové příčky nabízí místo pro položení nohou a zároveň vám při nevyužívání nebudou překážet. Deska je z pevného a u herních stolů velice oblíbeného MDF. Má dostatečnou délku 125 cm, což je více, než najdete u některých pokročilejších typů.

Amatérské a nadšené hráče jistě potěší vizuální efekty. Stůl vypadá na první pohled jinak než většina ostatních modelů. Záleží na vás, zda se vám netradiční design líbí. Díky bočním stranám budete mít v každém případě velice originální kousek. Bočnice na sobě mají umístěné ledově modré podsvícení, u kterého můžete při dramatické hře využít pulzující efekty světla. V kombinaci s červenými hranami se E-Blue EGT002 stane nepřehlédnutelnou ozdobou pokoje.

Tento levný avšak velice praktický stůl má ve své výbavě i systém pro správu kabelů, aby držely dobře na jednom místě. Vyniká svou ergonomií. Deska se postará o správnou polohu paží při hraní her i jiné práci na PC, aby vás nezačaly po chvíli bolet ruce. Díky nižší hmotnosti 18 kg se s tímto stolem dobře manipuluje. Jeho výška ale bohužel není nastavitelná.

2Test a srovnání herních stolů

E-Blue EGT002 Sandberg Fighter GAMDIAS Daedalus M1 GAMDIAS Daedalus E1 Arozzi Arena Leggero E-Blue EGT004
herní stůl E-Blue EGT002 herní stůl Sandberg Fighter herní stůl GAMDIAS Daedalus M1 herní stůl GAMDIAS Daedalus E1 herní stůl Arozzi Arena Leggero herní stůl E-Blue EGT004
Přibližná cena 3 990 Kč 4 850 Kč 6 499 Kč 4 490 Kč 6 490 Kč 7 490 Kč
Délka 125 cm 120 cm 150 cm 120 cm 114 cm 135 cm
Nastavitelné výška ne ne ano ano ne ano
LED osvětlení ano ano ano ne ne ano
Držák kabelů ano ano ano ano ano ano
Materiál desky MDF MDF voděodolná herní podložka voděodolná herní podložka obal z mikrovlákna MDF
Materiál nohou kov / plast kov ocel ocel ocel kov
Hmotnost 18,8 kg 20 kg 25 kg 26 kg 27,6 kg 24 kg
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny

3Nejprodávanější herní stoly

4Jak vybrat herní stůl

Pokud patříte mezi nadšené hráče PC her, zajisté víte, jak důležitá je ergonomie vašeho veškerého vybavení. Výjimkou není ani herní stůl. Správě zvolená plocha pro počítač a jeho další příslušenství vám díky komfortnosti pomůže k herním úspěchům a zároveň omezí zdravotní problémy spojené s dlouhým sezením u obrazovky.

Herní stůl - recenze

Rozdíl mezi herním a klasickým stolem

Když se řekne stůl k PC, většina lidí si představí model s vysunovací policí pro klávesnici, s vyvýšením pro monitor, u větších typů i s prostorem na tiskárnu. Navíc obvykle nechybí celá řada šuplíků či poliček pro ukládání papírů a jiných drobností. Toto provedení je nejčastěji používáno v kancelářích. Jedná se totiž o skvělý kompromis ceny, ergonomie a kompaktních rozměrů.

běžný stůl do kanceláře

Hráči her však rozhodně nechtějí dělat žádné kompromisy. O výsledku hry může rozhodnout i vteřina, a proto je velice důležité mít maximálně funkční výbavu. Mezi tu patří samozřejmě herní PC či herní notebook a další elektronika jako herní sluchátka či herní myši. Zapomínat byste však neměli ani na neelektrické prvky, kterými jsou právě herní stoly a kvalitní židle.

Herní stoly jsou ve srovnání s těmi kancelářskými zbavené všech prvků, které by vám mohly překážet. Rozhodně nebudete ztrácet čas vysunováním klávesnice z pohyblivého a nestabilního šuplíku. Ačkoliv tato funkce některým uživatelům PC vyhovuje, u herních stolů ji zpravidla nenajdete. Jejich provedení je velice jednoduché a strohé, avšak maximálně uzpůsobené svému účelu a s výbornou ergonomií.

herní stůl

Náš tipNáš tip

Každému vyhovuje jiný tvar stolu. Pokud je vám bližší pro hraní her kancelářský typ, lze ho samozřejmě používat. Specializované herní stoly jsou však pro většinu pokročilých hráčů, kteří si je vyzkoušeli, jasnou volbou.

Materiál stolu

Kancelářské stoly bývají kvůli souladu s prostředím, ve kterém je používáte, vyrobeny ze dřeva nebo z materiálu, který ho imituje. U počítačových stolů pro hry nic takového nenajdete. Hlavním důvodem je pórovitost dřeva, která má negativní vliv na precizní výkon myši. Desky herních stolů jsou proto hladké a jejich povrchová úprava je uzpůsobená pro plynulé a snadné ovládání kurzoru. Zároveň není kluzká, aby z ní při lehkém zavadění nespadly monitory nebo klávesnice.

Konstrukce nohou stolu je zaměřená především na vysokou odolnost. Bývá robustní a poměrně těžká, aby stůl držel pevně na svém místě a nekýval nebo neposouval se. Zároveň podstava nezabírá příliš prostoru. V porovnání s kancelářskými počítačovými stoly, které nejsou určené hráčům, zde nenajdete zpravidla žádné pevné desky, do kterých byste naráželi nohama.

Existuje celá řada materiálů, jež vyhovují požadavkům uživatelů herních PC stolů. Obvykle na horní plochu bývá využívaná kvalitní hladká MDF deska či speciální tvrzený plast a pro nohy různé kovy. Takové provedení nejen plní svůj účel, ale také nabízí velkou odolnost. Tu zajisté ocení mnozí vášniví hráči, kteří se do své zábavy neváhají pořádně opřít. Samozřejmostí je snadná údržba.

počítačový herní stul ve tvaru lavice

Tvar stolu

Většina herních stolů má tvar školní lavice – jedna obdélníková plocha s nohami. Méně častou variantou je pak rohový PC stůl ve tvaru písmena „L“. Ten se hodí v případě, že chcete vaše herní prostory situovat do rohu jedné místnosti. Dalším důvodem, proč někteří lidé volí raději rohový herní stůl, je jeho větší prostornost. V porovnání s jednou rovnou deskou nabídne mnohem více místa.

počítačový herní stůl do tvaru písmene L

Velikost stolu

Rozhodně se nemusíte bát, že by i klasický nerohový herní stůl byl nějaký trpaslík. Právě naopak. Většina modelů má daleko větší rozměry než klasické psací stolky. Výrobci totiž počítají s tím, že na nich budou stát rozměrné obrazovky, popřípadě více monitorů umístěných vedle sebe. Také musí zůstat prostor pro pohodlné ovládání myši.

Většina herních stolů měří na délku více než 1 metr. Seženete velice kompaktní provedení, které je vhodné do menších prostorů, i prodloužené verze pro náročné hráče.

Náš tipNáš tip

Je dobré si doma naměřit, jaké prostory by měl ideálně stůl zabírat a pak vybírat konkrétní model, který rozměrově odpovídá vašim představám.

Nastavitelnost

Stoly pro hraní her jsou zaměřené na co nejvyšší praktičnosti. Proto i levné a základní modely mnohdy mívají celou řadu pohyblivých prvků, kterými si přizpůsobíte jejich velikost nebo třeba náklon. Každý z nás má totiž jinou výšku i celkovou anatomii těla a tak mu vyhovuje jiný stůl. Nastavitelnost zaručuje u herních typů universální provedení, které bude sedět každému.

Ne každý počítačový stůl určený na hraní her má možnost nastavení výšky. Dokonce ani neplatí, že jsou tímto parametrem vybaveny pokročilejší typy. Proměnlivou výšku nabízejí i základní modely a naopak existují vyšší a dražší řady, které svou velikost změnit nemohou.

Příslušenství a vybavení

Některé herní stoly jsou jen plochou na počítačovou sestavu, jiné v sobě mají zabudované i speciální prvky, díky kterým bude hraní her a jiná práce na počítači ještě komfortnější. Mezi ty nejpraktičtější vychytávky stolů patří:

Název Popis
LED posvícení Pro efekt i viditelnost při hře v málo osvětlených prostorách, u pokročilejších modelů je barva podsvícení volitelná
Správce kabelů Uspořádá kabely, aby nebyly rozházené po celém stole, často ve formě pouzdra
Držáky Poutka pro zavěšení sluchátek nebo drátěné odkládací prostory pro láhev s pitím

Nejoblíbenější značky herních stolů

Herní stoly iTek

Společnost iTek pochází z Itálie. Vznikla roku 1999 a na český trh pronikla v roce 2015. Je specialistou na IT vybavení. V jejich nabídce najdete vše pro hry – nejen výkonná PC, ale i příslušenství od myší, přes sluchátka a mikrofony, až po chlazení a komponenty pro tuning počítačů. Značka iTek nabízí i dva typy herních stolů – jednodušší a pokročilejší. Oba modely, stejně jako ostatní zboží od této firmy, patří mezi velice kvalitní výrobky, které udělají radost i náročným uživatelům.

herní stoly iTek

Herní stoly Sandberg

Nepleťte si kytary Sandberg s IT příslušenstvím. Jedná se o shodu jmen značek. Společnost Sandberg, o které mluvíme, je zaměřena na kvalitní počítačové příslušenství nejen pro hráče her. Má tradici od roku 1985. Jejím hlavním cílem je nabídnout cenově přijatelné a přitom dostatečně kvalitní IT vybavení. Při nákupu nejen herních stolů oceníte široký výběr a jednoduché ovládání či nastavení všech výrobků. PC stoly Sandberg jsou dostupné i pro začínající nadšené hráče a zároveň svými dobrými vlastnosti dostačující pro pokročilé uživatele.

herní stoly Sandberg

Herní stoly DX Racer

Americká společnost DX Racer byla založena roku 2001. Na rozdíl od předchozích dvou značek se DX Racer nespecializuje na výrobu elektrických komponentů pro hráče, ale primárně na ergonomické sezení u PC. Největší část sortimentu tvoří židle. Herní stůl DX Racer však také rozhodně stojí za pozornost. Má velice dobré zpracování a pro značku typický atraktivní design.

herní stoly DX Racer

Herní stoly Arozzi

Jak již to u výrobců herních PC stolů bývá zvykem, i tato společnost se zaměřuje na příslušenství k počítačům. Vybrat si můžete z celé řady herních židlí a stolů Arozzi. Židle mají klasický herní design s výraznými prvky, stoly jsou naopak jednodušší. Pokud si zvolíte méně barevné provedení, lze ho bez problémů použít i v kanceláři. Značka Arozzi se vyznačuje především vysokou kvalitou a širokou nabídkou zboží.

herní stoly Arozzi

Herní stoly Trust

Poslední typickou IT značkou, na kterou se podíváme, je Trust. Jedná se o nizozemskou společnost, která vyniká opravdu výhodnou cenou. Pokud chcete ušetřit a přitom hledáte skutečný herní stůl s plnohodnotným využitím, bude se vám model od Trust líbit. Kromě něj se můžete podívat na mnoho dalšího zejména elektronického příslušenství k počítačům.

značka Trust

Ceny herních stolů

Ceny kvalitních herních stolů se pohybují přibližně od tří do deseti tisíc. Díky jejich zpracování lze všeobecně říci, že jsou dražší než klasické dětské stoly, zároveň však nepřevyšují luxusní kancelářské stoly ze dřeva. Pojďte se podívat, co můžete do jaké cenové kategorie očekávat.

Cena do 1 000 Kč

Existují jednoduché stoly do 1 000 Kč, které jsou podobné hernímu provedení. Tato podobnost je však jen vizuální. Nemají takové vlastnosti jako pravé PC stoly určené pro hraní her. Jejich využití je spíše pro děti na psaní domácích úkolů.

Cena od 1 000 do 3 000 Kč

V tomto cenovém rozmezí již najdete universální stoly, které sice obvykle nebývají určené primárně na hraní her, ale již je lze bez problémů takto využívat. Pokud si zvolíte jednoduchý a konstrukčně pevný stůl, můžete získat velice dobrou alternativu. Samozřejmě vám nenabídne speciální povrch pro lepší pohyb myši ani žádné další prvky, jako je podsvícení.

Cena od 3 000 Kč do 5 0000 Kč

V cenové hladině 3 000 až 5 000 Kč začínají skutečné počítačové stoly určené pro hraní her. Většinou jsou vyráběné značkou, která se na herní či jinak ergonomicky tvarovaný sortiment zaměřuje. V této cenové kategorii mívají herní stoly standardní rozměry. Najdete u nich krom dobrého zpracování obvykle i několik praktických prvků jako stojánek na pití a LED podsvícení.

Cena nad 5 000 Kč

Patříte-li mezi náročné hráče, podívejte se do cenové kategorie 5 000 Kč a výše. Tyto výrobky se řadí mezi jedničku na trhu. Nabízejí maximální kvalitu a ty nejlepší vlastnosti. Vybrat si můžete z jednoduchých a nenápadných modelů i designově velice zajímavých provedení. Pokud hledáte nadrozměrné kusy či maximální možnost přizpůsobení, vybírejte právě v této cenové relaci.

Kde koupit herní stůl?

Herní stoly můžete zakoupit ve specializovaných obchodech s nábytkem a domácími potřebami, jako je Jysk či Ikea. V nich seženete i klasické psací stoly, které se herním typům tvarově velice podobají. Často se stane, že v e-shopech najdete PC modely dohromady s těmi kancelářskými. Přehledné rozdělení a kategorii přímo s herními stoly nabízí Alza.

Při srovnávání cen zboží se vám bude hodit portál Heureka. Kromě nejvýhodnější ceny zde najdete také užitečné recenze zákazníků. Pokud chcete na nákupu hodně ušetřit a nevadí vám zboží z druhé ruky, navštivte server Bazoš. Zde jsou často nabízeny herní stoly za příznivé ceny. Díky své odolnosti mohou tyto výrobky bez problémů vydržet několik různých uživatelů.

Použité zdroje:

Nejprodávanější herní stoly podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář