Nejlepší PC hry roku 2017 a 2016

Hraní počítačových her bezesporu patří mezi milé záliby, kterým rádi věnují svůj volný čas děti i dospělí. Videohry dokáží svojí atmosférou člověka téměř zcela vymanit ze strastí dnešního světa, a tak není problém se během chvíle stát policistou, zemědělcem nebo třeba i obávaným gangsterem či nelítostným diktátorem. Může za to široká škála herních stylů a vývojářských studií z celého světa, které dennodenně lamentují nad tím, jak co nejlépe uspokojit potřeby zákazníků, tedy rozmazlených hráčů.

Jelikož je každý člověk úplně jiný, i ve světě počítačových her existuje několik odlišných herních stylů, aby si tak každý mohl vybrat to své. Hraní na hrdiny s možností vylepšování dovedností a předmětů nese označení RPG, v případě online připojení MMORPG. MOBA styl je označován za koridorová klání, akčním střílečkám z pohledu první osoby se říká zkratkovitě FPS, rozvážnému budování a rozhodování zase strategie, přičemž na trhu jsou k mání také různé závodní hry a sportovní simulátory. Herních stylů je samozřejmě mnohem víc, ale ty zmíněné patří mezi vůbec nejpopulárnější.

V našem výběru nejsou určitě zahrnuty všechny hry, které byste si přáli. Každý má úhel pohledu jiný a dává přednost svému výběru. I tak jsme se ale pokusili vybrat 20 nejpopulárnějších her tohoto a loňského roku, které bodovaly v recenzích, a také si je valná většina hráčů chválila. Náš výběr tedy berte jako inspiraci, se kterou chybu zaručeně neuděláte.

Nejlepší hry roku 2017

#ObrázekNázevSpecifikace

Hodnocení dle Heureky

Přibližná cena
1

Playerunknowns’s Battlegrounds

Playerunknowns’s Battlegrounds

Žánr: akční

HW náročnost: 8/10

Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

88 %

749 Kč

Porovnat ceny >>

2

Need for Speed: Payback

Need for Speed: Payback

Žánr: závodní

HW náročnost: 8/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

95 %

849 Kč

Porovnat ceny >>

3

Assassin’s Creed: Origins

Assassin’s Creed: Origins

Žánr: akční

HW náročnost: 8,5/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

90 %

849 Kč

Porovnat ceny >>

4

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII

Žánr: akční

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 Pro, Xbox One

86 %

1 079 Kč

Porovnat ceny >>

5

For Honor

For Honor

Žánr: akční

HW náročnost: 9/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 Pro, Xbox One

77 %

349 Kč

Porovnat ceny >>

6

Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands

Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands

Žánr: akční

HW náročnost: 9/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStastion 4, Xbox One

90 %

599 Kč

Porovnat ceny >>

7

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus

Žánr: akční

HW náročnost: 9/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Nintendo Switch (2018)

92 %

649 Kč

Porovnat ceny >>

8

FIFA 18

FIFA 18

Žánr: sportovní

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Switch

91 %

799 Kč

Porovnat ceny >>

9

Prey (2017)

Prey (2017)

Žánr: akční

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

93 %

409 Kč

Porovnat ceny >>

10

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard

Žánr: akční

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

99 %

299 Kč

Porovnat ceny >>

1) Playerunknowns’s Battlegrounds

HW náročnost: 8/10 | Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

Hry o přežití zaznamenaly během posledních několik roků neuvěřitelný skok kupředu. Hmatatelným herním důkazem tomu je kousek zvaný Playerunknowns’s Battlegrounds. Každá hra začíná stejně: celou stovku hráčů vysadí letadlo nad ostrovem. Po dosednutí na zem začíná doslova boj o holý život. Každá hra je tak úplně jiná než ta předchozí. Šance má ale každý hráč stejné.

Na samém začátku virtuálního utkání má postava úplně holé ruce, což se ovšem brzy změní. Odlehlý ostrov je totiž plný náhodně poschovávaných zbraní, vybavení a vozidel. Jednotlivé zbraně není problém porůznu upgradovat. Na samopal se dá přidat tlumič, lepší zásobník, hledí a další drobnosti.

Záleží na hráčské dovednosti, jakým způsobem se získanými věcmi naloží. Pokud dobře, přežije a možná se dočká vítězství. Čím vyšší příčka, tím větší odměna. Hrát můžete sami nebo rovnou s kamarádem, jehož schopnosti se dají na virtuálním bojišti patřičně využít. Kolega může třeba řídit, střílet nebo se jinak strategicky angažovat.

Porovnat ceny >>


2) Need for Speed: Payback

HW náročnost: 8/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Značku Need for Speed netřeba sáhodlouze představovat, neboť se jedná o světově nejznámější automobilovou sérii vůbec. Nový díl Payback hráče postaví proti nesmlouvavému kartelu House, jenž svojí pevnou rukou panuje ve městě Fortune Valley. Městské ulice jsou plné korupce a příkoří. Gang si totiž podmázl nejen úředníčky, ale také ruce zákona.

Jako začínající závodník si budete muset vybudovat respekt a uznání. Nikoliv střelnou zbraní nebo bojovým uměním: hlavním donucovacím prostředkem budou závodní speciály. Těch na vás čeká obrovskou spousta. Všechny vozidla se dají náležitě pospravovat, upgradovat a všemožně vylepšit k obrazu svému. Každé vozidlo se stane takovým jedinečným závodním unikátem.

K dostání máte několik herních režimů a výzev, jako například Tyler, Mac a Jess. Své řidičské dovednosti můžete náležitě vyzkoušet v pěti odlišných třídách speciálů: Race, Drift, Off-Road, Drag a Runner. V otevřeném herním světě je šance vozidlo nejen vyhrát, ale také nalézt a znárodnit.

Nabyté herní zkušenosti pak lze porovnávat v online statistikách s ostatními závodníky. Živé protivníky můžete i porůznu vyzývat. Nový Need for Speed toho zkrátka nabízí víc než dost. Nic pro vyznavače silničních pravidel a pohodové vyjížďky.

Porovnat ceny >>


3) Assassin’s Creed: Origins

HW náročnost: 8.5/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

V pořadí již desátý díl veleúspěšné série Assassin’s Creed hlavního hrdiny tentokrát zasadil do starověkého Egypta. V podtitulu Origins prožijete příběhovou linku plnou smyšlených historických událostí, která je částečně propletena skutečnostmi. Na řadu přijdou sekty a zabijáci, jejichž role rozklíčují zajímavé postavy.

Těšit se můžete na přepracovaný herní systém a především živoucí egyptský svět. Za splněné vedlejší a hlavní úkoly bude vaše postava obdarována zkušenostmi a dovednostmi, které se pak dají efektivně zúročit v boji a řemeslné výrobě. Přepravu kromě pěškobusu zajišťují koňské hřívy, velbloudí hrby nebo nemotorné paluby mořských kocábek.

K dostání bude slušná řádka zbraní včetně luku, jehož šípy není problém třeba zapálit. Čeká na vás dlouhá cesta plná propracovaných úkolů, poutavých průzkumů a bojových potyček. Samozřejmostí je úchvatná grafická stránka, která vám doslova vyrazí dech. Vylepšená umělá inteligence nepřátel a spolubojovníku také potěší. Je libo starověké GTA? Tady je…

Porovnat ceny >>


4) Call of Duty: WWII

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 Pro, Xbox One

Vývojáři konečně vyslyšeli přání početné hráčské komunity a nový díl legendární série Call of Duty zasadili do období druhé světové války. Aktuální pokračování se vrací ke kořenům série, která byla dříve jednou z nejoblíbenějších vůbec. Určitě si mnozí z vás vzpomenou na legendární server GameZone a nikdy nekončící propařené noci, kdy zůstala škola nebo zaměstnání až na druhé koleji.

Call of Duty: WWII nabízí poutavou kampaň, v jejímž rámci se podíváte do Normandie nebo chladných Ardenských lesů. Příběh je skutečně vynikající a hráči na jeho triko pějí samou chválu. Pozadu nezůstal ani multiplayer, kde proti sobě poměří síly šestice hráčů na každé straně. Těšit se můžete i na krvelačné zombie.

K výběru máte několik osvědčených herních módů a slušnou řádku zbraní. Nepůjde však o žádné futuristické výstřelky, nýbrž o reálně zpracovaná železa. Ano, konečně ochutnáme starou dobrou MP40 na blízko, MP44 na dálku a neposedný samopal Thompson. Nové Call of Duty ale berte spíše jako povedenou akční arkádu se špetkou nadsázky. Hra je totiž nesmírně rychlá a plná překvapení. Autentičnost je zde patrná, ovšem jenom po kalíšku.

Porovnat ceny >>


5) For Honor

HW náročnost: 9/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 Pro, Xbox One

V této nápadité akční hře se vžijete do role odvážných rytířů, brutálních Vikingů a hrdých samurajů, kteří své bojové dovednosti prokáží na rozmanitých mapách. For Honor nabízí snůšku pestrých středověkých zbraní s brutální silou, všemožné štíty, kopí a další nebezpečnosti. Záleží ale na vás, s čím proti nepříteli vyrazíte.

Každý hrdina oplývá jedinečnými dovednostmi, které se je nutné správně naučit. Hrát můžete buď sólo, kooperativně s kamarádem nebo náhodným hráčem. K výběru je několik vzrušujících herních režimů: 4vs4 Dominion, 2vs2 Brawls, 1vs1 Duesl, 4vs4 Skirmish nebo 4vs4 Elimination. Podstatná je hráčova zručnost a trénink. Bez drilu nemáte v drsném virtuálním světě žádnou šanci.

Porovnat ceny >>


6) Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands

HW náročnost: 9/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStastion 4, Xbox One

Březnové dny roku 2018 přinesly akční nadílku v podobě Tom Clancys Ghost Recon: Wildlands, na který se dlouho těšili především vyznavači kooperace. Kampaň a vlastně i veškeré vedlejší úkoly totiž můžete plnit s několika spoluhráči. Vyšší počet ovšem znamená vyšší herní náročnost, a tak je důležitá komunikace a rozvážné plánování.

Postupovat lze kromě stylu „rambo“ také potichu a skrytě. K dispozici je obrovské množství střelných zbraní včetně užitečných vychytávek a pomůcek. Dojde i na noční vidění, helikoptéry a přesuny pomocí vozidel a motocyklů. Jak už samotný název napovídá, Wildlands je otevřený svět plný možností a náhod.

O život můžete přijít nejen rukou a střelou nepřítele, ale také pádem ze strmého srázu, dopravní nehodou nebo leteckým neštěstím. Za plnění jednotlivých úkolů budete obdařeni zkušenostmi, odměnami a financemi, které můžete utratit za pořízení nových zbraní a vybavení. Ghost Recon: Wildlands nabízí otevřený herní svět, jehož strasti dokáží zabavit na dlouhé týdny a měsíce.

Porovnat ceny >>


7) Wolfenstein II: The New Colossus

HW náročnost: 9/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Nintendo Switch (2018)

V roli amerického hrdiny a obávaného nacistického vraha Blazkowicze se v dalším pokračování série Wolfeinstein pokusíte zabránit nacistické nadvládě. Tento obávaný režim totiž vyhrál druhou světovou válku. Celý příběh se odehrává ve Spojených státech amerických, přičemž scénář je rozkouskován do jednotlivých kapitol.

Veškeré dění se odehrává z pohledu první osoby, přičemž k dispozici bude široká paleta zbraní. Většinu z nich bude moci silný hrdina nosit duálně. Zbraně budou roztroušeny po celém virtuálním světě, přičemž nějaký ten samopal nebude problém znárodnit od mrtvých nepřátel nebo stacionárních umístění.

Většina zbraní může být upgradována, čímž se jejich ranivý účinek o poznání zvýší. Stejně jako tomu bylo u předchozích dílů, tak i v případě The New Colossus nebude o akci nouze. Čekají na vás doslova hordy vychytralých nepřátel, které vám nedají nic zadarmo. Ale nebojte, nábojů a zbraní bude dost a dost.

Porovnat ceny >>


8) FIFA 18

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Switch

Tak jako každý rok, i v tom letošním jsme byli poctěni novým fotbalovým dílem FIFA. Tentokrát s číslovkou 2018, která do hry přináší zase další fotbalové novinky, aktualizované hráčské týmy a především ještě autentičtější herní zážitek.

Vylepšení pocítil také grafický a zvukový kabátek, který vás dokáže do míčového dění ještě více vtáhnout. Na řadu přišla technologie Real Player Motion, která servíruje neskutečnou atmosféru světových stadiónů. I letošní FIFA 2018 je pro každého fotbalového fandy doslova povinnost.

Porovnat ceny >>


9) Prey (2017)

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Kdo by neznal legendární sci-fi střílečku Prey, která si získala hráčská srdce mnoha pařanů ze všech koutů světa. Vývojáři z Arkane Studios vydali v letošním roce zbrusu nový díl, v jehož příběhové lince se vžijete do role hrdiny Morgana Yu. Tenhle týpek se stal poslední nadějí lidské rasy, která čelí neidentifikované cizí hrozbě Typhon.

Prey je nová akční střílečka z pohledu první osoby, jejíž scénář se odehrává v roce 2032. V nastavené alternativní časové ose nedošlo k zavraždění prezidenta USA JFK, který splnil své předvolební sliby a investoval nemalé výdaje do vesmírného programu. Kromě solidního příběhu se můžete těšit na vytříbené akce plné zbraní a úžasného vybavení. Chybět nebudou střelné pistole, samopaly, kanóny a všemožné futuristické výtvory. To vše zabalené do úžasného grafického zpracování plného efektů a pozlátek.

Porovnat ceny >>


10) Resident Evil 7: Biohazard

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Nový díl Resident Evilu se řídí přísnými žánrovými pravidly. Můžete se tak těšit na přemíru objevovaní, hádanek, spletitých zápletek a samozřejmě velkého strachu. V roli Ethana Winterse budete podnikat strašidelné výpravy vstříc opuštěným budovám a tajemné přírodě v jedné rozlehlé farmářské usedlosti, kde nebude o překvapení nouze. Recenzenti a samotní hráči si vychvalují především skvělou grafiku, ozvučení a neopakovatelný herní zážitek.

Porovnat ceny >>


Bonus na závěr – Horizon: Zero Dawn (PS4)

HW náročnost: pouze konzole | Platformy: PlayStation 4

Za začátku roku 2017 jsme se konečně dočkali dlouho očekávané RPG akční pecky Horizon Zero Dawn. Majitelé stolních počítačů si ale prozatím musí nechat zajít chuť, neboť je hra dostupná (zatím) pouze pro konzole PS4.

V roli krásné lovkyně budete plnit hlavní i vedlejší příběhovou linku v rozmanitém světě plném robotů a lidských nepřátel. V rámci kampaně lze používat různé zbraně, které si budete moci porůznu upravovat a měnit. Kromě střelných zbraní jsou k mání také kouzla a vychytávky, s nimiž robotické společníky ochočíte nebo dokonce ovládáte.

Horizon Zero Dawn nabízí akční, ale i tichý stealth postup, neboť je postava díky propracovanému RPG stromu plná pasivních bonusů a schopností. Otevřený svět je plný rostlin a předmětů, které se dají společně propojit a ukuchtit všemožné lektvary a inovace. Herní styl přirovnáváme k legendární sérii Assassin’s Creed. Ovšem ve zcela odlišném podání.

Porovnat ceny >>

zpět na obsah ↑

Nejlepší hry roku 2016

#ObrázekNázevSpecifikace

Hodnocení dle Heureky

Přibližná cena
1

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

Žánr: akční

HW náročnost: 9/10

Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

90 %

599 Kč

Porovnat ceny >>

2

Overwatch

Overwatch

Žánr: akční

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

92 %

869 Kč

Porovnat ceny >>

3

Dark Souls III

Dark Souls III

Žánr: RPG

HW náročnost: 8,5/10

Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

91 %

459 Kč

Porovnat ceny >>

4

Battlefield 1

Battlefield 1

Žánr: akční

HW náročnost: 7,5/10

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

86 %

539 Kč

Porovnat ceny >>

5

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider

Žánr: akční

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One, Xbox 360

94 %

599 Kč

Porovnat ceny >>

6

World of Warcraft: Legion

World of Warcraft: Legion

Žánr: RPG

HW náročnost: 6,5/10

Platformy: Microsoft Windows

95 %

699 Kč

Porovnat ceny >>

7

Civilization VI

Civilization VI

Žánr: strategie

HW náročnost: 6,5/10

Platformy: Microsoft Windows

88 %

629 Kč

Porovnat ceny >>

8

FIFA 17

FIFA 17

Žánr: sportovní

HW náročnost: 6/10

Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One, Xbox 360

83 %

479 Kč

Porovnat ceny >>

9

WRC 6

WRC 6

Žánr: závodní

HW náročnost: 7/10

Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

93 %

349 Kč

Porovnat ceny >>

10

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer

Žánr: strategie

HW náročnost: 9/10

Platformy: Microsoft Windows

93 %

689 Kč

Porovnat ceny >>

1) The Witcher 3: Wild Hunt

HW náročnost: 9/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

I v dalším dílu veleúspěšné RPG série Zaklínače na vás čeká otevřený svět plný života a napínavého příběhu. Mimo hlavní úkoly lze plnit i ty vedlejší, za které budete odměněni různými předměty a herní měnou. V roli Geralta z Rivie si tak v Zaklínači 3: Divoký hon užijete velké dobrodružství plné napínavé akce a kvalitních dialogů. Samozřejmostí je široká škála zbraní, které lze upravovat a porůznu vylepšovat. Opomenout nelze ani magické schopnosti hrdiny, které se v boji proti drsným bossům vždy hodí. Před koupí počítejte s velkou HW náročností, přičemž upozornit musíme i na četné množství dialogů, u jejichž čtení strávíte poměrně dlouho dobu. Příběh je v případě Zaklínače zkrátka důležitý, tudíž přeskakování hovorů mezi jednotlivými postavami není žádoucí. Tímto způsobem byste se totiž připravili o herní zážitek, kterým Geraltovo klání bezesporu je.

Porovnat ceny >>


2) Overwatch

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

Na tento akčně laděný a tuze ztřeštěný titul se čekalo dlouho. Po několika veřejných i neveřejných testování jsme se ale nakonec přece jenom dočkali. Overwatch je zahalen do komického grafického kabátku, v jehož světě se hráči pohybují v roli neohrožených akčních hrdinů. Vybírat lze z pestré škály bojovníků, mezi nimiž nechybí bojovníci na blízko, střelci nebo třeba tajemní kouzelníci, přičemž každá postava má svoji roli – útočnou, tankovací, podpůrnou. Tento titul ocení zejména hráči, kteří mají rádi (nejen) občasné hraní, při kterém si oddechnou a tak trochu i zanadávají. Ve světě Overwatch totiž každý hráč získává hodnost dle jeho týmových kvalit a výkonů, která se s ohledem na každou hru neustále mění. Každý tak chtě nechtě na vlastní kůži pocítí trpkost náhlého snížení hodnosti.

Sluší se také dodat, že Overwatch byl po svém vydání zařazen do světa eSportu, tudíž se lze hraní věnovat i s vlastním a stálým týmem. Ostatně celý herní koncept je určen pro týmové hraní, neboť bez vzájemné spolupráce nebudete hodni vítězství. Overwatch je velice rychlou hrou, kde není radno na nic čekat a vymýšlet. U hraní tak neočekávejte žádný pohodový relax, přičemž jeho největším negativem je asi fakt, že hráči typu „vlk samotář“ zde nemají absolutně žádnou šanci. V případě absence týmových hráčů je tak hraní nezábavné.

Porovnat ceny >>


3) Dark Souls III

HW náročnost: 8.5/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

Nové pokračování legendární RPG série Dark Souls přináší napínavý příběh, v jehož světě pomocí chladných zbraní a kouzel poměříte síly s velkým množstvím zrůdných nepřátel a jejich bossů. Každý boss disponuje specifickými kouzly a taktikou, tudíž se ani ve třetím pokračování Dark Souls nevyhnete stovkám smrtí a neustálého snažení o pokoření nadupaného nepřítele. Jako v každém kvalitním RPG, tak i v tomto případě si lze vybrat svého hrdiny, který bude ověnčen schopnostmi a dovednostmi vašemu pařanskému srdci nejbližší. Postupem času si není problém zbraně a schopnosti vylepšovat, přičemž nemalou pomoc zastává i magie a lektvary. Je ale třeba mít na paměti, že svět Dark Souls III nenabízí otevřený smět, ale velmi lineární postup. Hru také nedoporučujeme malým dětem, neboť zdolat některé bosse je skutečným oříškem i pro zkušené hráče.

Porovnat ceny >>


4) Battlefield 1

HW náročnost: 7.5/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

Vývojáři z EA konečně vyslyšeli prosby a naříkání hráčské komunity a nejnovější díl válečné série Battlefield vsadili do krvelačné vřavy I. světové války. Na bojiště tak nepočítejte s naváděcími raketami a několikanásobnými optickými zoomy na odstřelovacích puškách. Na řadu přišly koně, drkocající a neohrabané tanky včetně křehkých dvouplošníků, jejichž burácející motory jsou slyšet až za několikero humny. V boji se tak konečně projeví bojové schopnosti každého hráče, neboť všechny zbraně svého držitele po každém výstřelu neustále odměňují poctivým zpětným rázem, který se na výsledku střelby realisticky projevuje.

Bojová fronta se táhne přes vyprahlé pouště, zelenavé lesy a zmrzlé měsíční pláně. Mimo všemožných strojů ochutnáte i poctivý sortiment nejrůznějších zbraní, přičemž velkou roli hrají i smrtící bajonety. Těšit se můžete i na lopatky nebo třeba otravné plyny, které dokáží na bojišti ztropit velké zvraty. Ačkoli se jedná o akční řežbu, převelikou taktiku zde nehledejte. Letící granáty, smrtící střely z kulometů letadel a vybuchující tankové granáty tropí na bojišti pořádný chaos. Ne, toto není Counter Strike o pěti hráčích. Na jedné mapě není problém potkat až 63 hráčů, tedy 32 protivníků.

Porovnat ceny >>


5) Rise of the Tomb Raider

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One, Xbox 360

Série Tomb Raider je známá všem herním nadšenců. Také v posledním pokračování této akční adventury se vžijete do role charismatické a dokonale tvarované Lary Croft, která se potlouká po pláních nelítostné divočiny. Na své pouti potkáte živé, ale i zvířecí protivníky, kteří vám nic nedarují. Svoje teritorium budou bránit do posledního dechu, tudíž je třeba mít vždy připraveno několik ostrých šípů, nějakou tu pistoli, útočnou pušku a horolezecké vybavení. Krajina je totiž velmi členitá a mnohdy i nepřístupná, tudíž si naše hrdinka protáhne kostru a zkrácené šlachy šplhem, plazením a výskoky včetně potápění a krkolomných přemetů. Celý svět bude, jako vždy, poset různými poklady a předměty, které lze využít k upgradu vybavení naší obdařené dívčí hrdinky. V případě, že nemáte rádi hádanky a hledání zašlých skrýší, Laře se raději obloukem vyhněte. Hledání je v tomto případě denní chléb.

Porovnat ceny >>


6) World of Warcraft: Legion

HW náročnost: 6.5/10 | Platformy: Microsoft Windows

Zkušení hráči již vědí, že se v případě Legionu nejedná o zcela novou hru, ale o datadisk, tedy nový herní obsah do původní hry World of Warcraft. Tato veleúspěšná série pokračuje v roli stále nejhranější MMORPG hry všech dob, která čítá miliony hráčů ze všech koutů světa. Přídavek Legion do hry přináší nový kontinent a herní třídu Demon Hunter, přičemž svoji postavu můžete vyšvihnout až na 110 úroveň. Rozšíření nabízí také několik nových dungeonů a náročnějších raidů, které můžete procházet s dokonale vybavenou partou kamarádů nebo náhodně vybraných hráčů. Ani nové zbraně vás však před útoky krvelačných bossů nezachrání, neboť i zde je třeba nacvičit taktiku a zničující postup.

Z datadisku Legion jsou noví i starší hráči nadšeni, protože mají díky dalšímu obsahu zase na rok vystaráno. V případě, že se rozhodnete do Legionu investovat, není nutné kupovat základní hru ani všechny předešlé datadisky, vše dostanete od Blizzardu zdarma. Nutné je však počítat s pravidelnými měsíčními poplatky (cca 330,- Kč), bez kterých si WoWko nezahrajete. Na oplátku ale dostanete stabilní servery plné hráčů.

Porovnat ceny >>


7) Civilization VI

HW náročnost: 6.5/10 | Platformy: Microsoft Windows

Budovatelských strategií v posledních letech výrazně ubylo, přitom je v nich takový potenciál. Sérii Civilization se ale tato situace vůbec netýká, ba právě naopak, vývojáři pravidelně přináší nové a nové díly. Civilization je mezi hráči stále oblíbenější, což ostatně dokazuje žebříček deseti nejhranějších her na Steamu, mezi kterými se Civilization stále drží. Tato tahová strategie vám nabídne herní plochu, na kterou jste byli doposud zvyklí. Očekávat tak můžete přehlednost a barvité vykreslení, které každému hráčskému oku příjemně lahodí. Civilization VI přináší několik nových civilizací, pokročilou diplomacii, válčení a rozmanité stavění. Vše z ptačí perspektivy hezky v 3D provedení.

Mimo solidního scénáře můžete ochutnat hraní online, kde můžete poměřit své síly třeba s kamarádem. Pro neznalé ale doplňme, že se jedná o tahovou strategii, která neprobíhá v reálném čase. Nejde tedy o žádný Command Conquer nebo Warcraft. Navíc pokud vás předešlé díly nebavily, ani šesté pokračování nebude to pravé.

Porovnat ceny >>


8) FIFA 17

HW náročnost: 6/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One, Xbox 360

Také nový díl sportovní série FIFA i letošní rok pocítil nemálo přínosných změn. Pro milovníky fotbalového čutání je přichystán scénář v roli talentovaného fotbalisty Alexe Huntera, v jehož roli se pokusíte prokopat až na nejvyšší fotbalovou příčku – Premier League. Nová FIFA 17 zahrnuje aktualizované týmy a hráče, vylepšený grafický kabátek, umělou inteligenci fotbalistů a vylepšené funkce. Nová FIFA je zkrátka pro milovníky fotbalu povinnost. Ostatně na druhou stranu je třeba si přiznat, že podobné tématiky se na herní poli příliš nenachází.

Porovnat ceny >>


9) WRC 6

HW náročnost: 7/10 | Platformy: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

V novém závodění WRC 6 se pokocháte celkem 14 sezónami, během nichž narazíte na soupeře, kteří vám vítězství zadarmo určitě nedarují. Své síly si ověříte ve dne i v noci, za slunečního záření i svitu měsíce, přičemž usednete za volant skutečných závodních speciálů. WRC 6 je totiž podpořena oficiální licencí všech automobilů. Skvělé je i to, že si díky možnosti rozdělit si obrazovku můžete zahrát na jednom počítači s kamarádem nebo sousedem, přičemž není ani problém vyměnit klávesnici za volant a pedály, které hra plně podporuje. V případě WRC však nepočítejte s obrovskou destrukcí vozidel jako třeba u série Flatout, stejně tak se v prvních chvílích obrňte notnou dávkou trpělivosti, protože řízení vozidel není úplně jednoduché.

Porovnat ceny >>


10) Total War: Warhammer

HW náročnost: 9/10 | Platformy: Microsoft Windows

Série Total War patří v žánru strategií mezi opravdové perly. Také nový díl nabízí pohled na stovky a tisíce bojovníků na jednom poli, kde se ukáže vaše strategické a vůdcovské myšlení. Díl Warhammer však pocítil několik podstatných změn, přičemž mezi ty největší patří přítomnost příšer, trpaslíků a jiných bytostí. Čeká na vás zajímavá a poutavá kampaň, která bude plná zvratů a nečekaných událostí. Samozřejmostí je pak propracovaná grafika a vynikající hratelnost, na kterou si zvyknete během několika málo chvil. Počítat však musíte s vyšší HW náročností, která je logicky způsobena velkými počty jednotek a efektů.

Porovnat ceny >>

zpět na obsah ↑

Nejprodávanější hry dle heureky

Milovník nových technologií, populární vědy, techniky a historie. Velký optimista s pesimistickými názory, který je fascinován životem vizionáře Elona Muska, který svojí neskutečnou pílí dokázal prakticky z ničeho vybudovat obrovskou příležitost pro lidstvo.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte