Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší UV lampy na nehty – srovnávací test a tipy pro správný výběr

Datum 31.10.2019 Testado Testado

Pro každou ženu je důležitý její vzhled.  Jedním z prvků, na kterých si dámy dávají záležet, jsou jejich ruce a nehty. Kvalitní manikúru si můžete udělat samy a z pohodlí domova. Jak?

Stěžejní je UV lampa, která napomáhá tomu, aby aplikovaný lak či gel na nehtech co nejdříve zaschnul a bylo možné pokračovat v další úpravě manikúry. Pořízení UV lampy na nehty není nikterak finančně náročné.

V rámci velkého testu a srovnání UV lamp vám poradíme, jak UV lampu vybrat a které jsou ty nejlepší. Nechybí spousta informací, rad a návodů.

  Nejlepší UV lampy na nehty

  Esperanza EBN001P SAPHIRREEsperanza ONYX UV LEDBeurer MP 58
  test UV lampy na nehty Esperanza Esperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K recenzeBeurer MP 58 - recenze a test
  Velmi nízká cena
  Užitečná funkce časovač
  Nepřetržitý provoz
  Snadná obsluha
  Skvělá lampa do začátku
  Nejlepší poměr cena/kvalita
  Funkce časovač a pohybový senzor
  Jednoduchá obsluha
  Nízká hmotnost (snadný transport)
  Pěkný design
  Snadná a pohodlná údržba
  Rovnoměrné sušení a vytvrzování nehtů
  Vhodné na všechny druhy nehtů
  Praktický ventilátor
  Kvalitní a odolný povrch
  Nic pro náročnou úpravu nehtů
  Chatrnější konstrukce
  Tady není co vytknoutVýkon mohl být vyšší
  Vyšší hmotnost
  Levná UV lampa na nehty s časovačem a jednoduchým používánímKvalitní LED lampa na nehty. Hezky vypadá a pohodlně se přenášíElegantní UV lampa s vychytávkami. Doporučujeme náročným dámám
  POROVNEJTE CENYPOROVNEJTE CENYPOROVNEJTE CENY

  Recenze Esperanza EBN001P SAPHIRRE

  test UV lampy na nehty Esperanza

  Typ: UV LED lampa | Výkon: 36 W | Frekvence: 50/60 Hz | Časovač: ano | Displej: ne | Barva: růžová | Přibližná cena: 190 Kč

  Klady
  • Velmi nízká cena
  • Užitečná funkce časovač
  • Nepřetržitý provoz
  • Snadná obsluha
  • Skvělá lampa do začátku
  Zápory
  • Nic pro náročnou úpravu nehtů
  • Chatrnější konstrukce

  Esperanza EBN001P SAPHIRRE je základní UV lampa na nehty. Pokud stále nevíte, zdali je pro vás pec na nehty ideální, můžete začít právě takto levným modelem. Pořizovací cena se totiž pohybuje kolem 200 Kč, což je částka, za níž se dnes ani pořádně nenajíte.

  Tato UV LED lampa je vyhotovena z levného plastu růžové barvy. Nutno říci, že ačkoli konstrukce neopatrné zacházení asi nevydrží, svůj účel plní velmi slušně. Nechybí totiž optimální výkon 36 Wattů a standardní frekvence 50/60 Hz. Ke komfortnímu používání přispívá šikovný časovač.

  UV lampa na nehty značky Esperanza je skvělým příkladem toho, že se i za nízkou cenu dá pořídit kvalitní trouba na nehty. Doporučujeme méně náročným dámám pro občasné používání, kterým nevadí nižší úroveň zpracování.

  Recenze Esperanza ONYX UV LED

  Esperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K recenze

  Typ: UV LED lampa | Výkon: 36 W | Frekvence: 50/60 Hz | Časovač: ano | Displej: ne | Barva: černá | Přibližná cena: 380 Kč

  Klady
  • Nejlepší poměr cena/kvalita
  • Funkce časovač a pohybový senzor
  • Jednoduchá obsluha
  • Nízká hmotnost (snadný transport)
  • Pěkný design
  Zápory
  • Tady není co vyknout

  Velmi šikovným nástrojem je také LED lampa na nehty Esperanza ONYX UV LED. Za stále příznivou cenu si můžete koupit kvalitní troubu na nehty, která má vše, co může většina dam potřebovat. V prvé řadě pochvalme pěkný design a nízkou hmotnost kolem 700 gramů. Díky tomu UV lampa hezky vypadá a zároveň se i snadno přenáší. Jdete ke kamarádce na návštěvu? Není problém: lampu schovejte do kabelky a vyrazte.

  Lampa na nehty Esperanza je vybavena 12 účinnými LED světly a CCFL zářivkami. Taková směsice společně tvoří solidní výkon 36 Wattů, jenž je v této cenové kategorii typický. Přítomný časovač vám umožní automatické vypnutí po 10, 20 a 30 sekundách. Lak ani gel na nehty se tak nikdy nepoškodí a nehrozí ani úraz. Pomyslnou třešní na dortu je pohybový senzor, který používání této pece na nehty zase o něco usnadní.

  Jestliže razíte heslo „uv lampa na nehty levně“, daný model je tou správnou volbou. Jedná se o nejlepší LED lampu s nejlepším poměrem cena/výkon.

  Recenze Beurer MP 58

  Beurer MP 58 - recenze a test

  Typ: UV lampa | Výkon: 36 W | Frekvence: 50/60 Hz | Časovač: ano | Displej: ne | Barva: bílá | Přibližná cena: 1 630 Kč

  Klady
  • Snadná a pohodlná údržba
  • Rovnoměrné sušení a vytvrzování nehtů
  • Vhodné na všechny druhy nehtů
  • Praktický ventilátor
  • Kvalitní a odolný povrch
  Zápory
  • Výkon mohl být vyšší
  • Vyšší hmotnost

  Recenze lampy Beurer MP 58 prokázala, že se jedná o nejlepší UV lampu na nehty na trhu. V prvé řadě si velmi ceníme vynikající kvality zpracování. Konstrukce je hodně robustní a moc pěkná. Taková trouba na nehty vám tedy vydrží podstatně delší dobu než její levnější konkurenti. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší hmotností, která se pohybuje kolem 2 kilogramů. Pekárnu na nehty tedy do kabelky jen tak neschováte.

  Kromě povedeného designu chválíme i šikovnou funkční výbavu. Skvělá je přítomnost vyjímatelného dna UV urychlovače nebo reflexní fólie. Tímto krokem docílíte rovnoměrného vytvrzení nehtů. Ostatně tato UV lampa se hodí pro všechny typy nehtů.

  Spokojené uživatelky si dále chválí funkci UV záření, kterou si lze snadno nastavit podle vlastní potřeby. Zároveň se hodí zmínit přítomnost ventilátoru, jenž se stará o rovnoměrné vytvrzení nehtů. Námi doporučená lampa je vynikající pro použití jakéhokoli gelu nebo laku bez limitujícího omezení.

  UV lampa na nehty Beurer MP 58 se stala vítězem testu portálu Testado.cz. Pokud se považujete za velmi náročné uživatelky, nebo přemýšlíte nad novým spotřebičem do vašeho studia, s touto pekárnou na nehty chybu neuděláte.

  Test a porovnání UV lamp na nehty

  Esperanza EBN001P SAPHIRREEsperanza ONYX UV LEDBeurer MP 58Esperanza EBN008 Emerald UV LEDEsperanza EBN002W ONYX UV LEDEsperanza EBN007 Diamond UV LED
  test UV lampy na nehty EsperanzaEsperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K recenzeBeurer MP 58 - recenze a testEsperanza EBN008 Emerald UV LED recenzeEsperanza EBN002W ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002W recenzeEsperanza EBN007 Diamond UV LED zkušenosti a doporučení
  Přibližná cena190 Kč380 Kč1 630 Kč280 Kč370 Kč620 Kč
  VýrobceEsperanzaEsperanzaBeurerEsperanzaEsperanzaEsperanza
  Typ lampy na nehtyUV LED lampaUV LED lampaUV lampaUV LED lampaUV LED lampaUV LED lampa
  Výkon36 W36 W36 W40 W36 W80 W
  Frekvence50/60 Hz50/60 Hz50/60 Hz50/60 Hz50/60 Hz50/60 Hz
  Časovačanoanoanoneanone
  Displejnenenenenene
  Hmotnost1 kg0,7 kg2 kg0,4 kg0,7 kg0,96 kg
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny

  Nejprodávanější UV lampy

  Jak vybrat UV lampu na nehty

  UV lampy vs. LED lampy

  Při koupi nové trouby na nehty je třeba si uvědomit rozdíl mezi UV a LED lampou, na jejichž základní porovnání se můžete podívat v tabulce níže.

  První variantou je UV lampa, která je levnější a můžete ji použít s většinou druhů gelů na nehty. Její nevýhodou je ale delší doba zasychání gelu a potřeba častěji vyměňovat UV žárovky, jelikož jejich životnost není nikterak velká.

  Dražší LED lampy Vám gel sice vytvrdí rychleji, tudíž nebudete muset často vyměňovat žárovky, ale jejich hlavní nevýhodou je skutečnost, že jsou vhodné jen na gely určené speciálně do LED lamp.

  jak vybrat lampu na nehty

  Srovnávací tabulka kladů a záporů:

  Hodnotící parametryUV lampa na nehtyLED lampa na nehty
  CenaLevnějšíDražší
  Životnost žárovekNutná častější výměnaVydrží daleko déle
  Doba vytvrzení geluCca 2 minutyCca 30 sekund
  Vhodné pro gelyVšechny typyJen pro LED gely
  Využití energieVyužívá více energieMéně energeticky náročná

  Výkon

  Výkon, jenž bývá označován písmenem „W“ (Watt), má největší vliv na to, jak rychle vám gel v lampě na nehty zaschne. Jednoduše řečeno, čím vyšší bude mít

  lampa na nehty´- recenze

  lampa výkon, tím rychleji bude gel zatvrdlý. Běžná lampa nabízí výkon kolem 36 W, cestovní varianta pece disponuje výkonem 9 W. Ty nejdražší, ale také nejrychlejší lampy, mají výkon až 45 W.

  Pece na nehty s nejnižším výkonem bychom doporučili pouze jako nouzové řešení, například na cesty, jelikož tvrdnutí gelu může trvat i několik minut. Běžná UV lampa, tedy s výkonem 36 W, je vhodná do domácností. Pokud jste majitelkou nehtového studia, rozhodně zainvestujte do lampy s nejvyšším výkonem. Vaše práce bude díky tomu daleko rychlejší.

  Funkce lamp na nehty

  Nejenom vysoký výkon, ale také různé doplňkové funkce mohou značně usnadnit vaši práci. Nejspíše si za ně připlatíte o pár korun navíc, proto musíte zvážit, zda tyto bonusové vlastnosti oceníte. A jaké to vlastně jsou?

  Funkce lamp na nehtyStručný popis funkcí
  ČasovačDíky němu se vám lampa automaticky vypne po intervalu, na který si ji sama nastavíte. Nejčastěji to bývá interval 60 sekund
  DisplejTouto doplňkovou funkcí disponuje už téměř každá dražší lampa. Na displeji se zobrazuje zbývající čas do vytvrdnutí gelu, nastavení UV lampy a další užitečná oznámení. U levnějších lamp na nehty najdete většinou místo displeje jen pár základních ovládacích prvků. Záleží, co vám vyhovuje
  VentilátorZajišťuje o poznání rychlejší schnutí gelu
  Senzor pohybuVelmi užitečný pomocník, díky němuž se nebudete muset zdržovat zapínáním a vypínáním lampy. Pouze strčíte ruku do pece, senzor ji automaticky zapne a vy už budete moct hned zapékat gel
  Zvuková signalizaceZvukový signál vás upozorní na to, že máte lampu stále zapnutou. Šetří energii a opotřebení trouby na nehty
  Náhradní zářivka/světloV některých balení pekáren na nehty jsou navíc přiloženy náhradní UV žárovky, které se vám budou časem určitě hodit

  Design a použité materiály

  Dalším důležitým aspektem při vybírání UV lampy nebo LED lampy je i její design – hlavně kvůli tomu, že je to zejména dámská záležitost. Na trhy jsou pece různých velikostí, tvarů, ale i barev, proto není problém si lampu sladit se zbytkem vašeho studia. Nejčastějším materiálem pro výrobu lampy je plast, který se může lišit kvalitou, hlavně v závislosti na ceně.

  UV lampa na nehty, UV sušička

  (Ne)Škodlivost UV lampy

  Kolem umělých nehtů se světem šíří spousta mýtů. Mezi nejčastější patří například informace, že UV záření z lampy může způsobit rakovinu kůže, či že těhotné ženy by se měly tomuto záření vyhnout, jelikož by mohlo škodit plodu. Pojďme si tedy tyto mýty vyvrátit a vysvětlit si, jak tomu vlastně ve skutečnosti je.

  • Škodlivost používání lampy v těhotenství – Jeden z největších mýtů, který samozřejmě není pravdivý. UV záření se dostává pouze do oblasti kůže na rukou, tudíž se nemá jak k plodu v děloze dostat. Navíc žena se vystavuje záření z lampy zhruba jednou měsíčně, což je opravdu malá dávka na to, aby ublížila miminku.
  • Riziko rakoviny kůže – Ultrafialové záření v lampě je zhruba stejné jako to, kterému se vystavujeme při pobytu venku. Světlo v peci na nehty by muselo být zhruba 7,5krát silnější, aby se na kůži začaly projevovat nějaké změny. Daleko větší riziko rakoviny představuje například pobyt v soláriu. Pokud chcete být opravdu klidné, namažte si 20 minut před použitím UV lampy ruce opalovacím krémem.
  Náš tipNáš tip

  Pečujete rády o svoje tělo a pokožku? Pak vám doporučujeme ty nejlepší dámské holící strojky.

  Návod: Jak používat UV lampu

  Pokud se chystáte na vaši první modeláž nehtů, možná by se vám hodil stručný popis toho, jak UV lampu použít. Tady je jednoduchý návod krok za krokem.

  • Nejprve si připravte nehty – odstraňte nehtovou kůžičku a nehty si pilníkem spilujte do požadovaného tvaru.
  • Naneste na nehty primer, neboli podkladovou vrstvu.
  • Poté aplikujte gel. Snažte se ho nanést v tenké a rovnoměrné vrstvě. Při aplikaci se nedotýkejte kůžičky a provádějte ji směrem k okraji nehtu.
  • Nehty s gelem umístěte do UV lampy nebo LED lampy a nechte je tam do té doby, než vám pec lak vysuší.
  • Každou vrstvu gelu nechte pokaždé znovu zapéct.

  Nejoblíbenější značky

  UV lampa na nehty Esperanza

  Jedna z nejznámějších značek, která vyrábí UV lampy na nehty. Produkty této značky mají přijatelnou cenu, kvalitní provedení a atraktivní vzhled. Má mnoho typů pecí, které se pohybují v různých cenových kategoriích, tudíž si na své přijde opravdu každý.

  UV lampa na nehty Esperanza test

  UV lampa na nehty Beurer

  Německá firma, která velmi investuje do výzkumu v oblasti zdraví a krásy. Jejich UV lampy jsou jedny z dražších, ale také nejkvalitnějších. Navíc budete mít naprostou jistotu zdravotní nezávadnosti.

  UV lampa na nehty Beurer recenze

  UV lampa na nehty BeautyRelax

  Česká značka, která nabízí produkty z oblasti zdraví a krásy. Mezi nimi se nachází také velmi kvalitní UV lampy na nehty, které jsou originální designem. Potěší vás také přijatelná cena.

  UV lampa na nehty BeautyRelax

  Cena UV lamp

  Lampu na nehty si vybírejte dle vaší náročnosti, finančních možností, ale i podle toho, zda ji budete mít pouze na domácí použití, či ji budete používat v nehtovém studiu.

  Do 300 Kč

  Pece na nehty vhodné především na cestování, jelikož jsou velikostí velmi skladné (taková mini UV lampa na nehty). Většinou se napojují USB kabelem a mohou sloužit jako nouzové řešení, když se vám pokazí manikúra na dovolené. Nemůžete od nich očekávat příliš velkou kvalitu ani výkon. Nízká cena = většinou nízká kvalita.

  Od 300 do 1 000 Kč

  Zlatá střední cesta, která nabízí mnoho kvalitních kousků, které nezruinují vaši peněženku. Nabízí výkon, který bude plně vyhovovat vašim potřebám i potřebám kamarádek.

  Nad 1 000 Kč

  Lampy vhodné zejména do různých nehtových studií. Za tuto cenu můžete očekávat perfektní výkon, ale také krásný design. Doporučujeme i náročným uživatelkám.

  Kde koupit UV lampu

  Možností, kde lze koupit pec na nehty je hned několik. Asi největší výběr nabízí srovnávač cen Heureka, kde najdete spoustu UV a LED lamp za nejrůznější ceny. Dobrou volbou je také prodejce Alza nebo Lidl, který nabízí velmi levné lampy na nehty. Špatnou volbou nemusí být ani bazar.

  Použité zdroje:

  https://www.picsnails.com/en/nail-school/nails-blog/nail-artist-blog/what-s-the-difference-between-an-uv-lamp-and-a-led-lamp-.html

  https://en.wikipedia.org/wiki/Gel_nails

  https://www.allure.com/story/gel-manicure-led-uv-light

  https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/how-safely-use-nail-care-products

  https://www.nailsmag.com/386643/the-difference-between-led-and-uv-lamps

  https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-uv-lampy-na-nehty/

  Nejprodávanější UV lampy na Heuréce

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Testado
  Testado

  Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář