fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší UV lampy na nehty 2021

Datum 27.4.2021 Testado Testado

Jedním z prvků, na kterých si dámy dávají záležet, jsou jejich ruce a nehty. Kvalitní manikúru si můžete udělat samy a z pohodlí domova. Jak? Stěžejní je UV lampa, která napomáhá tomu, aby aplikovaný lak či gel na nehtech co nejdříve zaschl. Podle recenzí doporučujeme funkční a cenově dostupný model Esperanza ONYX UV LED.

Nejlepší celkově

Elegantní UV lampa s vychytávkami. Doporučujeme náročným dámám nebo studiím.

Nejlepší cena/výkon

Kvalitní LED lampa na nehty. Hezky vypadá a pohodlně se přenáší.

Nejlepší levná

Levná UV lampa na nehty s časovačem a jednoduchým používáním.

Nejlepší UV lampy na nehty

Recenze Beurer-MP48 – Kvalitní a designově povedená UV lampa

recenze Beurer MP 48 Pro náročné

Typ: UV lampa | Výkon: 24 W | Frekvence: 50/60 Hz | Časovač: ano | Displej: ne | Barva: bílá | Přibližná cena: od 1 150 Kč

Klady
 • Kvalitní provedení
 • Kompaktní rozměry
 • Povedený design
 • Snadné ovládání
Zápory
 • Vyšší cena

UV lampa na nehty Beurer-MP48 se stala vítězem celého testu. Jedná se o pokročilý model, kterýocení nejen náročné dámy při domácím použití, ale také kosmetická studia. Nad základními modely vyniká svým kvalitním zpracováním, díky němuž se můžete spolehnout na dlouhou životnost a perfektní výsledek. Konstrukce je celkově robustní a odolná. Přitom tato UV lampa není zbytečně velká. Se svými rozměry 18,5 × 16,7 × 7,5 cm ji snadno doma schováte, když ji právě nebudete používat.

UV lampa Beurer-MP48 má povedený design tunelové konstrukce v bílé barvě a velmi snadné použití, se kterým si bez problémů poradíte. Časovač lze nastavit na tři různé doby provozu, konkrétně 30, 60 a 120 vteřin. Po uplynutí stanovaného času se přístroj sám vypne a zhasne. Lze ho tedy používat pro různé typy nehtů, jež vyžadují rozdílnou dobu působení. Beurer-MP48  se hodí jak na ruce, tak na nohy. O stavu provozu UV lampy vás informuje praktický indikátor.

Uvnitř této recenzované UV lampy se nachází 18 LED světel a základní deska je reflexní pro zvýšení účinku. Zařízení se napájí ze sítě, takže nemusíte řešit dobíjení nebo kupování baterií. Ve funkcích a provedení Beurer-MP48 neshledáváme žádné nedostatky. Pokud vám nevadí vyšší pořizovací cena, určitě neuděláte špatně, když si zvolíte právě tento model.

Recenze Esperanza ONYX UV LED – UV lampa s nejlepším poměrem ceny a výkonu

recenze a test uv lampy Esperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K Zlatý střed

Typ: UV LED lampa | Výkon: 36 W | Frekvence: 50/60 Hz | Časovač: ano | Displej: ne | Barva: černá | Přibližná cena: od 379 Kč

Klady
 • Nejlepší poměr cena/kvalita
 • Funkce časovač a pohybový senzor
 • Jednoduchá obsluha
 • Nízká hmotnost (snadný transport)
 • Pěkný design
Zápory
 • Tady není co vyknout

Velmi šikovným nástrojem je také LED lampa na nehty Esperanza ONYX UV LED. Za stále příznivou cenu si můžete koupit kvalitní troubu na nehty, která má vše, co může většina dam potřebovat. V prvé řadě pochvalme pěkný design a nízkou hmotnost kolem 700 gramů. Díky tomu UV lampa hezky vypadá a zároveň se i snadno přenáší. Jdete ke kamarádce na návštěvu? Není problém: lampu schovejte do kabelky a vyrazte.

Lampa na nehty Esperanza je vybavena 12 účinnými LED světly a CCFL zářivkami. Taková směsice společně tvoří solidní výkon 36 Wattů, jenž je v této cenové kategorii typický. Přítomný časovač vám umožní automatické vypnutí po 10, 20 a 30 sekundách. Lak ani gel na nehty se tak nikdy nepoškodí a nehrozí ani úraz. Pomyslnou třešní na dortu je pohybový senzor, který používání této pece na nehty zase o něco usnadní.

Jestliže razíte heslo „uv lampa na nehty levně“, daný model je tou správnou volbou. Jedná se o nejlepší LED lampu s nejlepším poměrem cena/výkon.

Recenze Esperanza EBN001P SAPHIRRE – Levná UV LED lampa

Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN001P - recenze uv lampy Levný základ

Typ: UV LED lampa | Výkon: 36 W | Frekvence: 50/60 Hz | Časovač: ano | Displej: ne | Barva: růžová | Přibližná cena: od 240 Kč

Klady
 • Velmi nízká cena
 • Užitečná funkce časovač
 • Nepřetržitý provoz
 • Snadná obsluha
 • Skvělá lampa do začátku
Zápory
 • Nic pro náročnou úpravu nehtů
 • Chatrnější konstrukce

Esperanza EBN001P SAPHIRRE je základní UV lampa na nehty. Pokud stále nevíte, zdali je pro vás pec na nehty ideální, můžete začít právě takto levným modelem. Pořizovací cena se totiž pohybuje kolem 240 Kč, což je částka, za níž se dnes ani pořádně nenajíte.

Tato UV LED lampa je vyhotovena z levného plastu růžové barvy. Nutno říci, že ačkoli konstrukce neopatrné zacházení asi nevydrží, svůj účel plní velmi slušně. Nechybí totiž optimální výkon 36 Wattů a standardní frekvence 50/60 Hz. Ke komfortnímu používání přispívá šikovný časovač.

UV lampa na nehty značky Esperanza je skvělým příkladem toho, že se i za nízkou cenu dá pořídit kvalitní trouba na nehty. Doporučujeme méně náročným dámám pro občasné používání, kterým nevadí nižší úroveň zpracování.

Test a porovnání UV lamp na nehty

Esperanza EBN001P SAPHIRRE Esperanza ONYX
UV LED
Beurer-MP48 Esperanza EBN008 Emerald UV LED Esperanza EBN002W ONYX UV LED ISO UV lampa DUAL LED
Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN001P - recenze uv lampy Levný základ recenze a test uv lampy Esperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K Zlatý střed recenze uv lampy Beurer-MP48 Pro náročné Esperanza EBN008 Emerald UV LED recenze Esperanza EBN002W ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002W recenze iso uv lampa dual led
Přibližná cena 240 Kč 379 Kč 1 150 Kč 300 Kč 380 Kč 499 Kč
Výrobce Esperanza Esperanza Beurer Esperanza Esperanza Beautylushh
Typ lampy na nehty UV LED lampa UV LED lampa UV lampa UV LED lampa UV LED lampa UV LED lampa
Výkon 36 W 36 W 24 W 40 W 36 W 48 W
Frekvence 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz
Časovač × ×
Displej × × × × ×
Hmotnost 1 kg 0,7 kg 0,34 kg 0,4 kg 0,7 kg 1,2 kg
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny

Nejprodávanější UV lampy

Jak vybrat UV lampu na nehty

UV lampy vs. LED lampy

Při koupi nové trouby na nehty je třeba si uvědomit rozdíl mezi UV a LED lampou, na jejichž základní porovnání se můžete podívat v tabulce níže.

První variantou je UV lampa, která je levnější a můžete ji použít s většinou druhů gelů na nehty. Její nevýhodou je ale delší doba zasychání gelu a potřeba častěji vyměňovat UV žárovky, jelikož jejich životnost není nikterak velká.

Dražší LED lampy Vám gel sice vytvrdí rychleji, tudíž nebudete muset často vyměňovat žárovky, ale jejich hlavní nevýhodou je skutečnost, že jsou vhodné jen na gely určené speciálně do LED lamp.

jak vybrat lampu na nehty

Srovnávací tabulka kladů a záporů:

Hodnotící parametry UV lampa na nehty LED lampa na nehty
Cena Levnější Dražší
Životnost žárovek Nutná častější výměna Vydrží daleko déle
Doba vytvrzení gelu Cca 2 minuty Cca 30 sekund
Vhodné pro gely Všechny typy Jen pro LED gely
Využití energie Využívá více energie Méně energeticky náročná

Výkon

Výkon, jenž bývá označován písmenem „W“ (Watt), má největší vliv na to, jak rychle vám gel v lampě na nehty zaschne. Jednoduše řečeno, čím vyšší bude mít

lampa na nehty´- recenze

lampa výkon, tím rychleji bude gel na nehty zatvrdlý. Běžná lampa nabízí výkon kolem 36 W, cestovní varianta pece disponuje výkonem 9 W. Ty nejdražší, ale také nejrychlejší lampy, mají výkon až 45 W.

Pece na nehty s nejnižším výkonem bychom doporučili pouze jako nouzové řešení, například na cesty, jelikož tvrdnutí gelu může trvat i několik minut. Běžná UV lampa, tedy s výkonem 36 W, je vhodná do domácností. Pokud jste majitelkou nehtového studia, rozhodně zainvestujte do lampy s nejvyšším výkonem. Vaše práce bude díky tomu daleko rychlejší.

Funkce lamp na nehty

Nejenom vysoký výkon, ale také různé doplňkové funkce mohou značně usnadnit vaši práci. Nejspíše si za ně připlatíte o pár korun navíc, proto musíte zvážit, zda tyto bonusové vlastnosti oceníte. A jaké to vlastně jsou?

Funkce lamp na nehty Stručný popis funkcí
Časovač Díky němu se vám lampa automaticky vypne po intervalu, na který si ji sama nastavíte. Nejčastěji to bývá interval 60 sekund
Displej Touto doplňkovou funkcí disponuje už téměř každá dražší lampa. Na displeji se zobrazuje zbývající čas do vytvrdnutí gelu, nastavení UV lampy a další užitečná oznámení. U levnějších lamp na nehty najdete většinou místo displeje jen pár základních ovládacích prvků. Záleží, co vám vyhovuje
Ventilátor Zajišťuje o poznání rychlejší schnutí gelu
Senzor pohybu Velmi užitečný pomocník, díky němuž se nebudete muset zdržovat zapínáním a vypínáním lampy. Pouze strčíte ruku do pece, senzor ji automaticky zapne a vy už budete moct hned zapékat gel
Zvuková signalizace Zvukový signál vás upozorní na to, že máte lampu stále zapnutou. Šetří energii a opotřebení trouby na nehty
Náhradní zářivka/světlo V některých balení pekáren na nehty jsou navíc přiloženy náhradní UV žárovky, které se vám budou časem určitě hodit

Design a použité materiály

Dalším důležitým aspektem při vybírání UV lampy nebo LED lampy je i její design – hlavně kvůli tomu, že je to zejména dámská záležitost. Na trhy jsou pece různých velikostí, tvarů, ale i barev, proto není problém si lampu sladit se zbytkem vašeho studia. Nejčastějším materiálem pro výrobu lampy je plast, který se může lišit kvalitou, hlavně v závislosti na ceně.

UV lampa na nehty, UV sušička

(Ne)Škodlivost UV lampy

Kolem umělých nehtů se světem šíří spousta mýtů. Mezi nejčastější patří například informace, že UV záření z lampy může způsobit rakovinu kůže, či že těhotné ženy by se měly tomuto záření vyhnout, jelikož by mohlo škodit plodu. Pojďme si tedy tyto mýty vyvrátit a vysvětlit si, jak tomu vlastně ve skutečnosti je.

 • Škodlivost používání lampy v těhotenství – Jeden z největších mýtů, který samozřejmě není pravdivý. UV záření se dostává pouze do oblasti kůže na rukou, tudíž se nemá jak k plodu v děloze dostat. Navíc žena se vystavuje záření z lampy zhruba jednou měsíčně, což je opravdu malá dávka na to, aby ublížila miminku.
 • Riziko rakoviny kůže – Ultrafialové záření v lampě je zhruba stejné jako to, kterému se vystavujeme při pobytu venku. Světlo v peci na nehty by muselo být zhruba 7,5krát silnější, aby se na kůži začaly projevovat nějaké změny. Daleko větší riziko rakoviny představuje například pobyt v soláriu. Pokud chcete být opravdu klidné, namažte si 20 minut před použitím UV lampy ruce opalovacím krémem.

Návod: Jak používat UV lampu

Pokud se chystáte na vaši první modeláž nehtů, možná by se vám hodil stručný popis toho, jak UV lampu použít. Tady je jednoduchý návod krok za krokem.

 • Nejprve si připravte nehty – odstraňte nehtovou kůžičku a nehty si pilníkem spilujte do požadovaného tvaru.
 • Naneste na nehty primer, neboli podkladovou vrstvu.
 • Poté aplikujte gel. Snažte se ho nanést v tenké a rovnoměrné vrstvě. Při aplikaci se nedotýkejte kůžičky a provádějte ji směrem k okraji nehtu.
 • Nehty s gelem umístěte do UV lampy nebo LED lampy a nechte je tam do té doby, než vám pec lak vysuší.
 • Každou vrstvu gelu nechte pokaždé znovu zapéct.

Nejoblíbenější značky

UV lampa na nehty Esperanza

Jedna z nejznámějších značek, která vyrábí UV lampy na nehty. Produkty této značky mají přijatelnou cenu, kvalitní provedení a atraktivní vzhled. Má mnoho typů pecí, které se pohybují v různých cenových kategoriích, tudíž si na své přijde opravdu každý.

UV lampa na nehty Esperanza test

UV lampa na nehty Beurer

Německá firma, která velmi investuje do výzkumu v oblasti zdraví a krásy. Jejich UV lampy jsou jedny z dražších, ale také nejkvalitnějších. Navíc budete mít naprostou jistotu zdravotní nezávadnosti.

UV lampa na nehty Beurer recenze

UV lampa na nehty BeautyRelax

Česká značka, která nabízí produkty z oblasti zdraví a krásy. Mezi nimi se nachází také velmi kvalitní UV lampy na nehty, které jsou originální designem. Potěší vás také přijatelná cena.

UV lampa na nehty BeautyRelax

Cena UV lamp

Lampu na nehty si vybírejte dle vaší náročnosti, finančních možností, ale i podle toho, zda ji budete mít pouze na domácí použití, či ji budete používat v nehtovém studiu.

Do 300 Kč

Pece na nehty vhodné především na cestování, jelikož jsou velikostí velmi skladné (taková mini UV lampa na nehty). Většinou se napojují USB kabelem a mohou sloužit jako nouzové řešení, když se vám pokazí manikúra na dovolené. Nemůžete od nich očekávat příliš velkou kvalitu ani výkon. Nízká cena = většinou nízká kvalita.

Od 300 do 1 000 Kč

Zlatá střední cesta, která nabízí mnoho kvalitních kousků, které nezruinují vaši peněženku. Nabízí výkon, který bude plně vyhovovat vašim potřebám i potřebám kamarádek.

Nad 1 000 Kč

Lampy vhodné zejména do různých nehtových studií. Za tuto cenu můžete očekávat perfektní výkon, ale také krásný design. Doporučujeme i náročným uživatelkám.

Kde koupit UV lampu

Možností, kde lze koupit pec na nehty je hned několik. Asi největší výběr nabízí srovnávač cen Heureka, kde najdete spoustu UV a LED lamp za nejrůznější ceny. Dobrou volbou je také prodejce Alza nebo Lidl, který nabízí velmi levné lampy na nehty. Špatnou volbou nemusí být ani bazar.

Použité zdroje:

https://www.picsnails.com/en/nail-school/nails-blog/nail-artist-blog/what-s-the-difference-between-an-uv-lamp-and-a-led-lamp-.html

https://www.allure.com/story/gel-manicure-led-uv-light

https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/how-safely-use-nail-care-products

Nejoblíbenější UV lampy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář