Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Klimatizace vzduchu

Recenze mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA 14 HP Wi-Fi

30. 5. 2023 aktualizováno

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA 14 HP Wi-Fi recenze testado

Počasí je jako na houpačce, tak jsme uvítali možnost otestovat mobilní klimatizaci Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA 14 HP Wi-Fi. Ta umí vnitřní prostory nejen ochladit, ale v případě chladného počasí příjemně topí a umí místnost samostatně i odvlhčovat nebo větrat. Je tedy použitelná po celý rok a navíc se pyšní energetickou třídou A.

9

Skvělá

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA 14 HP je skvělý multifunkční stroj. Kromě rychlého chlazení může i topit, odvlhčovat vzduch nebo jen větrat. Je ideální do prostor kde není možné namontovat pevnou klimatizaci a jako velmi dobrý bonus nabízí ovládání pomocí aplikace v mobilním telefonu. Díky tomu ji lze spustit i na dálku a při příchodu domů nebo do kanceláře je již v objektu příjemná zvolená teplota.

Design a zpracování
9
Ovládání a manipulace
9.5
Kvalita klimatizace a hlučnost
8.5
Chladicí výkon:3,5 kW
Tepelný výkon:2,64 kW
Vzduchový výkon:330 m3/h
Odvlhčovací výkon:76,8 l/24h
Vhodné pro :46 m2
Hmotnost :31 kg
Klady
  • Pěkný design
  • Vysoký výkon chlazení i topení
  • Mobilita, jednoduché přemístění
  • Funkce odvlhčení a čištění vzduchu
  • Jednoduché ovládání a údržba
  • Funkce autorestartu
  • Mobilní aplikace
Zápory
  • Vyšší hlučnost
  • Nutnost otevření okna pro výfukovou trubku ( je možnost udělat díru do zdi pro stále zapojení )
  • Ovládání klimatizace v aplikaci není v českém jazyce

Obsah balení

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA 14 HP Wi-Fi není žádný drobek. Kartonová krabice nemá žádné úchyty a při hmotnosti 31 kg se při stěhování do vyšších pater hodí pomoc druhé osoby nebo přepravního vozíku.

Uvnitř balení se nachází mobilní klimatizace, trubice pro odvod vzduchu, hadice na odvod kondenzátu a výsuvný úchyt do posuvného okna. Nechybí dálkový ovladač a návod k obsluze v několika jazycích – včetně českého.

Design a zpracování

Bílé tělo klimatizace má elegantní oblé tvary, které narušují pouze větrací otvory na zadní straně. Horní strana je opatřena 6 symboly dotykového ovládání a pohyblivou klapkou umožňující výfuk vzduchu. Do čelní hladké a lesklé strany je nenápadně zabudovaný displej, který ukazuje zvolenou teplotu foukaného vzduchu. Ten je vidět až po zapnutí klimatizace. Přemístění klimatizace usnadní kolečka na podvozku, díky kterým se přístroj lehce převeze na zvolené místo.

V případě potřeby zvednutí dobře poslouží madla na bocích přístroje. Zadní stěna klimatizace je oblého tvaru, ale její povrch tvoří převážně větrací otvory výměníku, mřížka otvoru nasávaného vzduchu a kruhový otvor pro výfukovou rouru. Nalezneme zde rovněž dvě výpusti kondenzátu a malé držáky pro navinutí síťového kabelu.

Ovládání a manipulace

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Brezza 14 HP nabízí několik možností ovládání. Uživatel může využít 6 dotykových tlačítek pro různé funkce klimatizace nebo přístroj ovládat pomocí dálkového ovladače. Největší komfort nabízí možnost ovládání klimatizace pomocí chytrého telefonu a tabletu. V návodu k použití je odkaz na webové stránky výrobce www.olimpiasplendid.com, kde je instalace aplikace přehledně popsána.

Trochu nešťastné řešení je zvolená barva svítících symbolů na ovládacím panelu klimatizace. Na denním světle symboly splývají s bílou barvou klimatizace a nejsou téměř vůbec vidět. Při testování dobře fungovalo ovládání dálkovým ovladačem, ale maximální komfort zajistí zmíněná mobilní aplikace.

Klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA umí nejen chladit, ale umí prostor i odvlhčovat, vyvětrat nebo při chladném počasí naopak vyhřát na příjemnou teplotu. Veškeré tyto funkce se mohou pomocí aplikace ovládat na dálku a při příchodu domů nebo například do kanceláře už je v místnosti připravena příjemná teplota.

Připojením na Wi-Fi komfortní funkce této klimatizace nekončí. Klimatizace automaticky reguluje svůj výkon podle aktuální teploty v místnosti, má automatický výparník a funkci autorestartu. Po nahodilém výpadku proudu se automaticky sama zapne a pokračuje v práci.

Kvalita klimatizace a hlučnost

Klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima BREZZA 14 HP Wi-Fi má výkon chlazení 3,5 kW a zvládne ochladit na příjemnou teplotu místnost o objemu 100 m3. Pokud je potřeba místnost ohřát, tak tepelný výkon je 2,64 kW. I přes takto vysoké výkony je spotřeba energie velmi příznivá a řadí se do třídy A. Požadovanou teplotu lze zvolit v rozmezí 16 až 31 stupňů Celsia v intervalech po 1 stupni. Po spuštění klimatizace trvá přibližně 3 minuty než spustí kompresor výparníku, potom je ale místnost velmi rychle vychlazena.

Při funkci topení a odvlhčování je nutné připojit hadičku pro odtok kondenzátu. Přiložená hadička je pouze nasunuta na odtokovou trubku a drží pomocí gumového těsnění. Tady bych uvítal závitový spoj, hadička je poměrně tvrdá a při manipulaci s klimatizací se občas odpojila. Při chodu klimatizace je nutné rovněž odvádět vzduch z výfuku klimatizace ven pomocí přiložené roury. Ta je dlouhá 150 cm a je možné ji tvarovat podle potřeby.

Při chlazení občas sepne kompresor výměníku a při topení běží stále. Vzhledem k jeho hlučnosti 52 dB je klimatizace Dolceclima BREZZA vhodná spíše na denní provoz, kdy si uživatel po chvíli na hluk zvykne a přestane ho vnímat. V noci při spaní by to moc příjemné nebylo, ale klimatizace vychladí prostor velmi rychle a v našem podnebí není třeba, aby celou noc chladila. Díky jednoduchému přemístění a vysokému výkonu se během chvíle vychladí více pokojů na příjemnou teplotu a klimatizace se může vypnout.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.1 (13 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář