Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze ústní sprchy Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000

Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 - ústní sprcha

První ústní sprchy byly vyvinuty už v 60. letech minulého století, s rozvojem péče o ústní hygienu se ale té největší slávě těší právě v této době. Tehdy by asi nikoho nenapadlo, že přijde na trh model Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000, který využívá unikátní hlavice a slibuje téměř 100% odstranění zubního plaku. Jak dopadla během našeho testování? Dozvíte se v této recenzi.

Hodnocení Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000

9

Perfektní

Ústní sprcha Philips Sonicare s označením HX3826 je k dostání v černém a bílém provedení. Matný design sprchy v ergonomickém provedení si zamilujete na první pohled. Její použití je nesmírně jednoduché a navíc slibuje vysokou účinnost. Odradit by vás mohla vysoká cena, která se týká nejen sprchy, ale i náhradních hlavic.

Design a zpracování
9
Funkce a výbava
8
Ovládání a manipulace
10
Údržba a nabíjení
9
Klady
  • Unikátní čtyřproudá hlavice
  • Nádržka o objemu 250 ml
  • Režim Deep clean s pulzy
  • 3 stupně intenzity
  • Snadné použití i údržba
  • Pěkné matné provedení
Zápory
  • Vyšší cena sprchy a trysek
  • Nástavce jdou nasadit trochu ztuha
  • Nabíjí se až 8 hodin

Obsah balení

Ústní sprcha Philips Sonicare dorazí v pevné papírové krabici. Její součástí je všechno, co budete pro provoz ústní sprchy potřebovat. Je to tedy tělo ústní sprchy, dvě trysky, látkové cestovní pouzdro a nabíječka. Pak naleznete také pár papírových dokumentů, které plní funkci záručního listu, bezpečnostních pokynů a manuálu. Důležitá je také kartička s QR kódem.

QR kód, který je součástí balení, vám po registraci umožňuje prodloužit záruku až o jeden rok. Záruka je standardně na dva roky. Cestovní pouzdro má podobu látkového pytlíčku, do kterého ústní sprchu jednoduše zasoukáte a stáhnete jej provázkem. Podrobný návod k použití v balení nečekejte, budete si muset vystačit s kreslenými instrukcemi. S ústní sprchou jsem přišla do kontaktu poprvé, obrázky mi ale stačily.

Ústní sprcha Philips Sonicare by se neobešla bez trysek. V balení naleznete dvě a rozdílu mezi nimi se budeme věnovat dále v recenzi.

Design a zpracování – 9/10

Musím říct, že mě design ústní sprchy Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 příjemně překvapil. Je to přesně ten model, který si s hrdostí vystavíte na poličku v koupelně. Vyrábí se v černém a bílém provedení a obě mají něco do sebe. Měla jsem možnost držet v ruce obě tyto varianty a nedokážu říci, která se mi líbí víc – líbí se mi totiž obě. Navíc mě zaujal jejich matný povrch.

Matný povrch má ale bohužel jednu nevýhodu, a tou je tendence sprchy vyklouzávat z ruky. Dejte si na to tedy pozor.

Obsah balení je pochopitelně v obou případech stejný. Pouzdro je u obou barevných variant černé a neliší se ani trysky, změna však nastává u těla ústní sprchy a nabíječky. Tyto části k sobě barevně ladí.

K designu jako takovému nemohu mít žádné výhrady. To samé platí o zpracování ústní sprchy, která disponuje plastovou nádržkou o objemu 250 ml. Menší nedostatek jsem ale zpozorovala během nasazování nástavců (trysek). Trysku je zapotřebí nacvaknout do vrchní části sprchy, jde to ale trochu ztuha. Pravděpodobně to bude zapříčiněno pojistkou, která chrání trysku před vypadnutím.

Při pořízení ústní sprchy je zapotřebí si uvědomit, že se nejedná o zrovna nejkompaktnější zařízení pro ústní hygienu, což Philips Sonicare jen potvrzuje. Ačkoliv nepůsobí jako úplný „hromotluk“, bude lepší počítat s tím, že vám zabere mnohem více místa v kufru než třeba běžný kartáček. Tělo bez trysky je dlouhé cca 22 cm a v nejširším místě má sprcha obvod rovněž zhruba 22 cm.

Funkce a výbava – 8/10

Přecházíme k dalšímu parametru, u kterého začneme výbavou. Ke sprše dostanete standardně dvě různé trysky. Jedna tryska disponuje hlavicí s jedním proudem pro přesné a cílené čištění mezizubních prostor. Druhou trysku poznáte podle fialové hlavice a její proud je trochu jiný. Je totiž rozdělen do čtyř menších proudů, které mají zajistit pokrytí větší plochy mezi zuby a podél dásní.

Ústní sprcha Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 využívá dvou režimů čištění a tří intenzit. Nastavení intenzity je jasné – tři stupně od nejnižšího po nejvyšší. Jako člověk s víceméně zdravým chrupem a dásněmi mohu říci, že mi nejvíce vyhovoval stupeň první, tedy nejnižší. Osobně mi přijde nejšetrnější. S vyššími stupni se dostavilo mírné krvácení dásní, očividně byl tedy tlak poměrně silný.

Režimy čištění rozlišují mezi Clean a Deep clean. Clean je standardní režim, který využívá stálého proudu vody. To ovšem není případ režimu Deep clean. Proud je u této možnosti kolísavý. Může za to technologie Pulse Wave, která vyvíjí jemné pulzy, které vás postupně navedou od jednoho zubu k druhému. Kombinace režimů a intenzit slibuje odstranění až 99 % zubního plaku.

Ovládání a manipulace – 10/10

Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 je první ústní sprcha, která se mi dostala do rukou. A její ovládání jsem pochopila okamžitě. Tři jednoduchá tlačítka jsou zcela intuitivní i díky světelným diodám. Spodní tlačítko volí mezi dvěma režimy čištění, s pomocí prostředního pak zvolíte požadovanou intenzitu. A horní tlačítko se symbolem zapnutí/vypnutí zapíná a vypíná proud vody.

Pokud si nebudete vědět rady, nahlédněte do již zmiňovaného kresleného manuálu, který s pomocí několika jednoduchých ilustrací vysvětluje použití krok po kroku. Manuály jsou navíc hned dva. Ten s barevnými obrázky se zaměřuje výhradně na použití ústní sprchy, ten s černobílými obrázky vás pak provede i následnou údržbou a nabíjením. Vše je velice jednoduché.

Ovládání a manipulace - Philips Sonicare1

Během použití si dokonce ani nemusíte hlídat dobu strávenou čištěním jedné oblasti. Zkrátka jen jednoduše přejíždíte po zubech do chvíle, než se proud na vteřinu přeruší. V tento moment víte, že se máte přesunout k čištění další oblasti. A nádržka je přesně tak velká, aby vám voda došla přesně ve chvíli, kdy dokončíte čištění poslední oblasti. Tedy za předpokladu využití nejnižšího stupně intenzity.

Otvorem ve spodní části nádržky ale můžete vodu kdykoliv dolít. Čištění mezizubních prostor je s ústní sprchou Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 rychlé a snadné a netrvá obvykle déle než 1,5 minuty. Mně osobně zabralo čištění pravidelně zhruba 1 minutu.

Robustnost ústní sprchy jsme si již zmiňovali. Nemusíte se ale bát náročné manipulace. Veškeré komponenty jsou relativně lehké i pro drobnější postavy (mohu potvrdit). Tělo sprchy se s naplněnou nádržkou na vodu může zdát v tento moment těžší, ale nezapomeňte, že čištění trvá maximálně 1,5 minuty. Za takto krátkou chvilku žádnou bolest rukou opravdu nepocítíte.

Údržba a nabíjení – 9/10

Po dokončení ústní hygieny můžete přejít k velice jednoduché údržbě. S pomocí tlačítka v zadní části ústní sprchy uvolníte pojistku, která svírá čisticí hlavici. Trysku pak jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou a necháte vyschnout. Nádobku na vodu lze odšroubovat a rovněž nechat vyschnout. Tělo ústní sprchy jsem vždy pouze otřela od kapek vody.

Ústní sprcha Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 má příjemnou výhodu, která spočívá v možnosti uložení trysky do těla sprchy. Po odšroubování nádobky na vodu objevíte ve spodní části těla malý otvor, do kterého lze trysku zasunout. Dokážu si představit, že je možné v této podobě sprchu s tryskami skladovat, případně této možnosti využít při cestování. Otvor je ale pouze jeden.

Ke sprše dostanete nabíjecí kabel pro USB i adaptér, takže kompletní výbavu, kterou budete pro její nabíjení potřebovat. Vzhledem k USB kabelu ji nemusíte nabíjet pouze ze sítě, ale třeba i z notebooku. Připravte se však na to, že je proces nabíjení vcelku dlouhý a může trvat až 8 hodin. Musím ale vyzdvihnout, že mi tato ústní sprcha přišla téměř zcela nabitá (dobití trvalo jen chvilku), a bylo možné ji ihned používat.

Stav baterie je indikován jednou světelnou diodou. Při nabíjení tato dioda zeleně bliká, při úplném nabití svítí zelenou barvou nepřerušovaně. Při zapnutí sprchy tato dioda opět svítí a signalizuje, že je sprcha dostatečně nabita a připravena k použití. Kabel se zapojuje do zadní části sprchy, kde je pod gumovou krytkou schován konektor. Buďte ostražití, ať se do tohoto místa nedostane voda.

Před zapojením a následným nabíjením se vždy ujistěte, že je konektor zcela suchý.

Závěrečné hodnocení

U ústní sprchy Philips Sonicare bych vyzdvihla minimalistický matný design, volbu mezi třemi intenzitami proudu, zpracování trysek a jednoduché použití. Po vyčištění mezizubních prostor s použitím této sprchy pocítíte svěžest a také budete mít pocit absolutní čistoty. Vzhledem k možnosti odšroubování a přítomnosti menšího otvoru také nádobka na vodu poměrně efektivně vysychá.

Na můj vkus je tato ústní sprcha poměrně drahá, pokud zvážím, že jsou na trhu modely, které mohou i za nižší cenu nabízet například větší pestrost režimů nebo více trysek v balení. Dokoupení nových trysek je otázkou několika set korun (zhruba 650 Kč za 2 ks). Někoho by také mohlo limitovat poměrně dlouhé nabíjení. Věřím ale tomu, že se jedná o kvalitní výrobek, jehož pravidelné použití přinese své ovoce.

Koupit nebo nekoupit? Pokud chcete vsadit na ověřeného výrobce, jehož výrobky prosluly svou kvalitou, pak je to investice, která se vyplatí. Odměnou vám bude ústní sprcha, se kterou se jednoduše manipuluje a jejíž ovládání pochopíte okamžitě. Do interiéru koupelny zapadne rychle a navíc se budete moci těšit z dlouhé výdrže baterie. A čištění mezizubních prostor je s ní efektivní.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (31 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář