Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší řasenky 2021

Datum 31.8.2020 Tereza Nováčková Tereza Nováčková

Řasenka patří mezi základní dekorativní kosmetiku, která nechybí žádné ženě. Pokud vám na vašem líčení záleží, je třeba si koupit řasenku přímo na míru. V rámci velkého testu jsme se podívali na nejlepší řasenky na trhu, ze kterých si jistě vybere každá žena. Zajímavý tip představuje všestranná řasenka Avene Couvrance řasenka, která je vhodná i pro citlivější oči.

Pro citlivé oči

Nejlepší řasenka pro citlivé oči. Prodlužuje, zvětšuje objem a zmírňuje vypadávání řas.

Voděodolná řasenka

Voděodolná, prodlužující i objemová řasenka za skvělou cenu. Navíc se nerozmazává a nedělá žmolky.

Objemová řasenka

Nejlepší objemová řasenka, která vašim řasám poskytne intenzivní černou barvu.

Prodlužující řasenka

Nejlepší prodlužující řasenka za nízkou cenu. Snadno se odličuje a zvětšuje objem řas.

1Nejlepší řasenky a jejich recenze

Recenze Avene Couvrance řasenka – všestranná řasenka pro citlivé oči

Avene Couvrance řasenka Haute Tolérance - všestranná řasenka pro citlivé oči

Výrobce: Avene | Typ řasenky: pro citlivé oči, objemová, prodlužující | Objem: 7 ml | Barva: černá, hnědá | Přibližná cena: 479 Kč

Klady
 • Šetrná k citlivým očím
 • Prodlužující a objemová řasenka
 • Zmírňuje vypadávání řas
 • Vhodná pro ženy s kontaktními čočkami
Zápory
 • Vyšší cena

Řasenka Avene Couvrance řasenka Haute Tolérance byla speciálně vyvinuta pro všechny ženy s citlivýma očima. Dále se také hodí pro ženy nosící kontaktní čočky. Kromě zmíněného také řasy krásně prodlouží a dodá jim perfektní objem. Díky chemickému složení řasenka Avene řasy posiluje a zmírňuje vypadávání řas.

Recenze řasenek ukázala, že šikovný aplikátor vaše řasy neslepí a zanechává je oddělené. Plochá strana štětečku vám řasy hezky rozčeše a dodá jim objem, zaoblená strana aplikátoru vaše řasy prodlouží. Složení řasenky pro citlivé oči je bez parabenů a parfemace. Jediným negativem je poměrně vysoká cena. Na druhou stranu získáte šetrný a multifunkční produkt. Nejlepší řasenka pro vaše citlivé oči.

Recenze Maybelline Lash Sensational Waterproof – voděodolná řasenka

Maybelline Lash Sensational Waterproof řasenka 1 Black 9,4 g - test řasenek

Výrobce: Maybelline | Typ řasenky: voděodolná, prodlužující, objemová | Objem: 9,4 ml | Barva: černá | Přibližná cena: 210 Kč

Klady
 • Voděodolná, prodlužující i objemová řasenka
 • Kartáček s deseti vrstvami štětin
 • Nerozmazává se a nedělá žmolky
Zápory
 • Nenašli jsme

Voděodolná řasenka Maybelline Lash Sensational Waterproof vám zároveň řasy prodlouží a dodá jim požadovaný objem. Tato multifunkční řasenka má v sobě hned tři nejčastěji požadované vlastnosti. Dalo by se tedy říci, že její koupí musí být potěšena každá žena. Kromě perfektního natočení řas získáte také voděodolnou řasenku se speciálním kartáčkem obsahujícím 10 vrstev štětin.

Aplikátor řasy krásně oddělí, řasenka se nerozmazává a netvoří žmolky. S řasenkou Maybelline si bez potíží užijete pobyt u vody i aktivní sport. Zároveň vaše řasy budou celý den poddajné, lehké a vy si budete připadat jako královna. Když si uvědomíme všechny bezesporu pozitivní vlastnosti této řasenky, její cena je velmi lákavá a vyrovná se cenám obyčejných řasenek. Přitom to není žádná nekvalitní řasenka z drogerie. Určitě nejlepší řasenka své kategorie.

Recenze Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume – oblíbená objemová řasenka

Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume - oblíbená objemová řasenka

Výrobce: Max Factor | Typ řasenky: objemová | Objem: 9 ml | Barva: černá, hnědá, modrá | Přibližná cena: 100 Kč

Klady
 • Nejlepší objemová řasenka
 • Větší objem až o 300 %
 • Intenzivní černá barva
Zápory
 • Nenašli jsme

Řasenka Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume patří mezi nejoblíbenější řasenky zvětšující objem našich řas. Díky několikanásobnému zvětšení řas docílí uhrančivého vzhledu každá žena. Řasenka vydrží celý den a díky svému složení se nerozmazává. Snadno se nanáší a už v pouhém jednom tahu vám zajistí požadovaný efekt.

Pokud nebudete po jednom tahu s výsledkem spokojeny, nebojte se nanést dvě vrstvy řasenky. Kromě uvedených předností je velkým lákadlem i velmi přijatelná cena. Jestliže máte krásné řasy, kterým chybí objem, objemová řasenka Max Factor pro vás bude ideální volbou. Nejlepší řasenka pro větší objem řas.

Recenze Rimmel Extra Super Lash Curved Brush – prodlužující řasenka dodávající objem

Rimmel Extra Super Lash Curved Brush řasenka 101 Black 8 ml

Výrobce: Rimmel | Typ řasenky: prodlužující, objemová | Objem: 8 ml | Barva: černá | Přibližná cena: 65 Kč

Klady
 • Poskytuje řasám délku a objem
 • Snadno se odličuje
 • Velmi příznivá cena
Zápory
 • Nenašli jsme

Řasenka Rimmel Extra Super Lash Curved Brush patří mezi další oblíbený produkt, který vám řasy nejen prodlouží, ale dodá jim i patřičný objem. Sytě černá barva ještě dokreslí dokonalý uhrančivý pohled. S praktickým kartáčkem se dobře manipuluje a řasy se nelepí, řasenka se nerozmazává a netvoří nepěkné žmolky.

Recenze řasenek prozradila, že Rimmel vydrží v nezměněné podobě celý den a nemusíte se bát ani složitého odlíčení. Jednoduše ji na noc odlíčíte vaším oblíbeným prostředkem snadno a rychle. Velkou výhodu ještě spatřujeme v opravdu skvělé ceně. Zde skutečně platí pořekadlo, že za málo práce dostanete hodně muziky. Nejlepší řasenka pro prodloužení řas.

2Test a porovnání 8 řasenek

Název Shrnutí
TOP řasenky
1. Clinique High Impact Curling řasenka 1 Black 8 ml test a recenze řasenky Clinique High Impact Curling Luxusní řasenka pro citlivé oči dodá vašim řasám objem Do obchodu
Porovnat ceny
2. Avene Couvrance řasenka Haute Tolérance - všestranná řasenka pro citlivé oči Avene Couvrance řasenka Haute Tolérance Řasenka pro citlivé oči zmírňující vypadávání řas Do obchodu
Porovnat cen
3. kvalitní řasenka - Collistar řasenka pro dokonalý objem a tvar Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Nero 11 ml Collistar Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Oblíbená tvarující řasenka pro dokonalý objem vašich řas Do obchodu
Porovnat ceny
4. L’Oréal Prodlužujíci řasenka Unlimited Volume Mascara Black 7,4 ml - test řasenek L’Oréal Prodlužujíci řasenka Unlimited Volume Prodlužující řasenka vytváří maximální objem až s 24hodinovým efektem Do obchodu
Porovnat ceny
5. L'Oréal Paris Volume Million Lashes Excess řasenka Black 9 ml - recenze řasenek L’Oréal Paris Volume Million Lashes Excess Jedinečná řasenka poskytuje extra objem a zahuštění Do obchodu
Porovnat ceny
6. Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume - oblíbená objemová řasenka Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume Perfektní objemová řasenka v sytě černém odstínu Do obchodu
Porovnat ceny
7. Maybelline Lash Sensational Waterproof řasenka 1 Black 9,4 g - test řasenek Maybelline Lash Sensational Waterproof Multifunkční voděodolná řasenka odolávající každému počasí Do obchodu
Porovnat ceny
8. Rimmel Extra Super Lash Curved Brush řasenka 101 Black 8 ml Rimmel Extra Super Lash Curved Brush Dobrá řasenka dodávající objem za neodolatelnou cenu Do obchodu
Porovnat ceny

3Nejprodávanější řasenky

4Jak vybrat řasenku

Řasenka patří mezi základní kosmetické výrobky pro ženy všech věkových kategorií. Mnohé z nás by bez dobré řasenky ani nevyšly na ulici. Řasenka je k dostání ve všech barevných provedeních. Přesto mezi ženami vyhrává černá barva, která působí nejvíce přirozeně.

Již v 19. století vynalezl první řasenku Eugen Rimmel. Od té doby prošla řasenka mnohými proměnami. Dnes je k dostání na každém rohu a nabízí velké množství funkcí.

Jak vybrat řasenku - informace

Funkce řasenky

Dle tvaru našich očí a řas si vybíráme vhodnou řasenku. Každá řasenka je zaměřena na něco jiného, pozorně tedy čtete její určení.

Prodloužení řas

Prodlužující řasenku volí ženy s krátkými řasami. Po otevření řasenky si zkontrolujte, že kartáček je tenký. Štětinky kartáčku by měly být dál od sebe a umožňují nám řasy natáhnout od kořínků ke konečkům. S takovým kartáčkem by mělo dojít k výslednému prodloužení a zvýraznění řas.

Zahuštění řas

Pro zahuštění a zvětšení objemu řas je vhodný široký a hustý kartáček. Řasy nám krásně prodlouží, zahustí a pročeše. Řasenky tohoto typu volí především ženy s jemnými řasami, případně krátkými a celkově nevýraznými. Správnou volbou řasenky nám řasy zhoustnou a vyhneme se slepeným řasám a žmolkům.

Natočení řas

K prodloužení řas a následnému zvětšení očí dosáhneme kartáčkem se zúženým koncem. Tím docílíme perfektního natočení řas po celé jejich délce.

řasenky - informace

Multifunkční funkce řasenky

Velice oblíbené jsou také takzvané multifunkční řasenky. Nemusíte tedy hledat konkrétní druh kartáčku a řešit tvar či délku vašich řas. Jednoduše si vyberete řasenku, která vám řasy prodlouží, zahustí a pěkně natočí. Kartáček zmíněné řasenky bývá nepravidelný s různě zatočenými štětinkami.

Druhy kartáčků/aplikátorů

Každý kartáček řasenky se liší svým tvarem, délkou, tvarem štětin a mezerami mezi nimi. Podle tvaru aplikátoru bychom měli ihned poznat, jestli bude řasenka vhodná na naše řasy.

Pevné, ale řídké řasy

Široký kartáček s velkým množstvím štětin vám zajistí dostatečný objem a zvýraznění řas. Pro docílení perfektního vzhledu je vhodné nanášet dvě vrstvy řasenky. Začněte nanesením první vrstvy a po zaschnutí naneste druhou, silnější.

Druhy kartáčků - aplikátorů u řasenek

Pevné, plné, ale krátké řasy

Dlouhý kartáček s velkým množstvím přesně umístěných štětinek vaše řasy pročeše a prodlouží od kořínků ke konečkům. Zde si dejte práci zejména s výsledným navrstvením řasenky na konce řas. Tím docílíte požadovaného prodloužení a zvýraznění.

Pevné, plné a dlouhé řasy

S takovými řasami máte už předem vyhráno. Není tedy třeba pouštět se do žádných experimentů. Buď řasenku vůbec nepotřebujete nebo své řasy jemným tahem pouze zvýrazníte. Řasenka je na místě spíše pro ženy se světlejšími řasami. Opatrným nanesením tenké vrstvy řasenky řasy jenom dobarvíte do požadovaného odstínu.

Tenké a řídké řasy

Pokud vaše řasy nejsou ani pevné, husté či dlouhé, pokuste se nejprve zaměřit na růstové sérum na řasy. Nejedná se o nejlevnější záležitost a nedá se říci, že by vám sérum pomohlo k dlouhým řasám. Každopádně při správném výběru se zlepší minimálně kvalita vašich řas. Pro docílení požadovaného vzhledu je ideální aplikace několika vrstev řasenky, minimum jsou dvě.

Plné, ale tenké a krátké řasy

Na uvedené řasy jsou nejlepší aplikátory podobné hřebínku. Jednotlivé zoubky jsou umístěny velmi blízko u sebe. Hřebínek vaše řasy pročeše, obalí a dostatečně prodlouží.

Plné, dlouhé, ale tenké řasy

Správnou volbou pro vás bude řasenka s velmi hustými štětinkami. Jednotlivé řasy obalí a opticky je zesílí. Aby byl váš pohled co nejpřirozenější, dbejte na nanesení řasenky již od kořínků.

Barva řasenky

Řasenky seženete ve všech barevných provedeních, které vás napadnou. Nejčastěji využívaná je barva černá. Po té sáhne většina žen. Ovšem ženy s blond nebo světlými vlasy mohou využívat řasenku v barvě hnědé. Oči a celkově obličej pak vypadá jemnější a přirozenější.

Na různé akce či večírky můžete kouknout po řasenkách v různých barevných variantách – vašemu vzhledu to dodá šmrnc.

Další vlastnosti řasenek

Kromě samotného nanesení řasenky, které musí být pečlivé, se můžete setkat i s různými nešvary. Řasenka se může rozmazávat, obtisknout na kůži, drolit nebo slepovat řasy.

Voděodolnost řasenky

Jestliže plánujete návštěvu koupaliště, sportovní aktivity nebo svatby, dbejte na správné nalíčení voděodolnou řasenkou. Můžete pak bez obav dělat vše, co vás baví, aniž by se vám řasenka nehezky rozmazala po obličeji. Na druhou stranu mějte na paměti, že se voděodolná řasenka špatně odličuje. K tomu vám nejlépe dopomůže odličovač na olejové bázi.Voděodolnost řasenky - jak funguje

Drolivost řasenky

Pokud řasenka vytváří drolivé žmolky na řasách, může být už obsah tuby sušší. Jednou z možností, pokud chcete vaši řasenku zachránit, je ponořit tubu do hrnečku s horkou vodou. Obsah se tak lehce rozpustí a žmolky by měly být pryč.

Drolivých žmolků na řasách také můžete docílit používáním nekvalitní řasenky. Nakonec se také žmolky vytvářejí na řasách ve chvíli, kdy dáváte několik vrstev řasenky. Ta se obaluje na řasy a může vytvořit nejen nepěkný vzhled, ale i drolivé nánosy barvy.

Obtisknutí řasenky

Velmi často se vám řasenka obtiskne na kůži hned po nanesení. Musíte být tedy opatrné s nanášením a nechat řasenku zaschnout. V případě, že se řasenka přesto obtiskne na kůži, můžete ji šetrně odstranit bez poškození nalíčení. Postačí vám k tomu klasické štětičky do uší, které trochu namočíte a krásně se barvy zbavíte.

Obtisknout se vám může řasenka také ve chvíli, kdy se například potíte, zmoknete nebo pláčete. Vždy tedy před nalíčením pouvažujte, zda není lepší použít voděodolnou řasenku. Jistým nešťastným situacím se tímto dá snadno předejít.

Složení řasenek

Olej na podporu růstu řas

Velice oblíbený a užívaný je ricinový olej. Je velice hustý a obsahuje hojné množství vitamínu E a mastných kyselin. Jeho aplikace je poměrně jednoduchá. Nakapete pár kapek na okraj víčka tak, aby olej stekl mezi řasy. Po čase pravidelného užívání zjistíte, že vaše řasy jsou kvalitnější. Kromě skvělých účinků na řasy je olej perfektní i na obočí, vlasy či pleť.

Velice dobrých výsledků na řasách také dosahuje aplikace kokosového oleje. Jen pozor, vybírejte kvalitní značku. Oba uvedené oleje je třeba nanášet šetrně čistýma rukama či aplikátorem. Vždy dbejte na to, aby se vám olej nedostal do očí. V případně potíží olej z očí vymyjte pod tekoucí vodou.

Krémové řasenky

Mají schopnost řasy obalit a krásně natočit. V případě, že se řasenka začne drolit nebo z řas odpadávat, řasenku nahraďte jinou a kvalitnější. Odlíčení krémové řasenky probíhá jednoduše odličovačem nebo vodou.

Gelové řasenky

Převážně se gelové řasenky používají na obočí. Jestliže si pořídíte gelovou řasenku na obočí i řasy, můžete si tím pomoci i k fixaci řas. Gelové složení řasy obalí a ty zůstanou celý den zpevněné.

Trvanlivost a objem řas

Trvanlivost řasenky je poměrně krátká. V podstatě se jedná o kosmetický přípravek s nejkratší dobou trvanlivosti. Doba používání řasenky by měla ideálně být od jednoho do maximálně tří měsíců. Při každodenním používání postupně řasenka přestává barvit a může tvořit čmouhy kolem očí. Aby vám vaše řasenka vydržela déle, zbytečně aplikátorem nemanipulujte nahoru a dolů. Do řasenky se vám dostane vzduch a rychleji tak vysychá.

Náš tipNáš tip

Pokud vám oblíbená řasenka vyhovovala, můžete si její aplikátor vyvařit. Poté jej můžete používat třeba na úpravu obočí nebo místo nevyhovujícího kartáčku do jiné řasenky.

Co se týče výdrže řasenky na řasách, většinou nám řasenka bez problémů vydrží celý den. Samozřejmě v běžných podmínkách a večer vaše nalíčení už nebude tak dokonalé. Pokud žijete aktivním životním stylem, bude to večer ještě o něco slabší. Především si nezapomeňte řasy vždy na noc odlíčit. Během noci se vlivem přetáčení mohou řasy nepěkně poškodit.

S trvanlivostí souvisí i tzv. pojem „trvavel size“. Jedná se o cestovní (malé) balení řasenky. Nejen že máte možnost malinko uspořit místo v zavazadle, ale řasenka vám vydrží tak akorát do vypršení doby trvanlivosti. Také máte možnost vyzkoušet různé druhy řasenek, jelikož malé balení vás přijde levněji.

I když seženeme kvalitní řasenku, která nám vykouzlí bezva objem, nemáme zcela vyhráno. Vlivem vnějších faktorů a únavy po celém dni i naše řasy ztrácí na svém objemu. Samozřejmě existují i řasenky zaměřené na vykouzlení extra objemu vašich řas. S použitím fixátoru řasenky se vám jistě podaří životnost řasenky a jejího objemu ještě o něco prodloužit.

Řasenky pro citlivé oči

Určitě některé znáte ten pocit, že po nanesení běžné řasenky vás oči pálí a tečou vám slzy. Nejen, že se vám za chvíli řasenka rozmaže, ale vaše oči jsou zarudlé a bolavé. Nyní je čas se poohlédnout po hypoalergenní řasence. Je velice oblíbená i u uživatelek kontaktních čoček.

Taková řasenka se dá koupit nejen v běžné drogerii, ale také v lékárnách. Ne všechny vyhovují všem ženám s citlivýma očima. Především neobsahují žádné látky, které dráždí oči. Jedná se zejména o nikl a parabeny. Také vás jistě potěší, že řasenka pro citlivé oči existuje i ve voděodolné verzi.

Tipy na nanášení řasenky

Jako dobrý podklad pro nanesení řasenky je nutné mít suché a čisté řasy. Proto je třeba vždy na noc řasy perfektně odlíčit. Nedá se říci, že by nanášení řasenky byla věda. Přesto pokud chcete vidět toužený výsledek, dbejte na pár základních pravidel. Kvalitní řasenka na míru vašim řasám je polovina úspěchu. A teď se podíváme, jak ideálně řasenku nanést, aby byl efekt dokonalý.

 • Řasenku nanášejte po celé délce řas – od kořínků své řasy pěkně zahustíte a dotažením do konce je efektivně prodloužíte.
 • Řasenku nanášejte ve směru vašich řas – nesnažte se natáčet řasy do jiných směrů, než jsou ty vaše. Nejen, že se jejich délka zkrátí, ale nevypadá to vůbec přirozeně. Respektujte zakřivení vašich řas a zbytečně je nenamáhejte.
 • Nezapomínejte nalíčit všechny řasy – ve vnějším a vnitřním koutku máte řasy, které je třeba nalíčit. Často jsou tato místa opomíjena a konečný výsledek nevypadá přirozeně.
Náš tipNáš tip

Řasenka je pro každou z nás základ. Pro ještě lepší výsledný efekt se nechte inspirovat naším článkem o make-upech.

Nejoblíbenější značky řasenek

L’Oréal

L’Oréal Paris je světová značka, která se stará o pleť a vlasy ženám z celého světa již 110 let. Uznávaná firma bojuje od nepaměti o práva žen a snaží se o vymýcení stereotypů. Za přijatelné ceny nabízí velké množství řasenek pro zvětšení objemu, zahuštění a dlouhotrvajícím efektem.

řasenka L’Oréal

Max Factor

Už více jak sto let patří značka Max Factor na vrchol v péči o pleť. Dekorativní kosmetika byla nejprve přístupná převážně pro herce. Po nějaké době pro širokou veřejnost a stala se oblíbenou kosmetikou u žen na celém světě. Tu nejvyhledávanější řasenku Max Factor 2000 Calorie jsme vám představili již v úvodu článku.

test řasenek Max Factor

Rimmel

Pojem Rimmel byl kdysi i obecným pojmenováním řasenky. Eugen Rimmel totiž už v roce 1834 založil takto zvanou společnost. Společnost Rimmel se snaží nechat vyniknout osobnost každé ženy a vytváří netradiční looky. Řasenky společnosti Rimmel jsou cenově dostupné a mezi ženami jedny z nejvyhledávanějších.

řasenka Rimmel

Maybelline

Světová značka Maybelline je na trhu již více jak sto let. Založil ji chemik Williams na popud své sestry Maybel. Ve více jak 90 zemích světa naleznete produkty této značky. Maybelline se specializuje především na prodej dostupné dekorativní kosmetiky.

řasenka Maybelline

Ceny řasenek

Řasenky se obecně pohybují v řádech desítek až stokorun. Nejedná se tedy o nijak drahé zboží. Čím více funkcí by měla řasenka splňovat, tím více se vám prodraží.

Cena do 100 Kč

Za pár korun se někdy dají najít i skutečné skvosty, musíte jen dobře hledat. Většina nejlevnějších řasenek nějakým způsobem svoji funkci splní, zázraky však nečekejte. Ale jak říkáme, najdou se výjimky, které dokážou konkurovat i mnohem dražším výrobkům. V tomto cenovém rozmezí si jistě vyberou ženy, které od řasenky neočekávají speciální vlastnosti, ale postačí jim pouze zvýraznění řas.

Cena od 100 do 400 Kč

Střední cenová kategorie vám nabídne velké množství řasenek, které potěší většinu žen. Prodlužující, objemové, voděodolné řasenky, případně kombinaci již zmíněných. Na své si přijde skutečně každá žena a může si vybírat ze všech oblíbených světových značek.

Cena nad 400 Kč

V nejvyšší cenové třídě nesmí chybět hypoalergenní řasenky. Řasenky pro citlivé oči jsou zbaveny parabenů a parfemace, tudíž si za ně musíte malinko připlatit. Profesionálky v oblasti líčení mající specifické požadavky, sáhnou pravděpodobně na řasenky v řádech stovek až tisíců korun.

Kde koupit řasenku?

Větší část vámi vybraných řasenek naleznete na Heurece. Kromě cenného hodnocení ostatních uživatelů získáte i zajímavé porovnání nejrůznějších parametrů produktu. Alza je dalším spolehlivým internetovým obchodem. Web Notino obsahuje širokou škálu řasenek skvěle rozdělených do kategorií dle vlastností každé řasenky. Za skvělé ceny pořídíte kvalitní řasenky i na internetových stránkách firmy Vivantis.

Použité zdroje:

Wikipedia.org
Omlazeni.cz
Zena.aktualne.cz

Nejlepší řasenky podle zkušeností uživatelek

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor článku

Tereza Nováčková
Tereza Nováčková

Tereza ráda čte, cvičí power jógu a hraje deskové hry. Vystudovala VŠ pedagogickou a momentálně se věnuje svému synovi na mateřské dovolené. Ve volných chvílích doučuje žáky český jazyk a matematiku. Více o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář