Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší řasenky 2024. Jaké jsou naše nejoblíbenější?

Řasenka patří mezi základní dekorativní kosmetiku, která nechybí žádné ženě. V rámci velkého testu jsme se podívali na nejlepší řasenky na trhu, ze kterých si jistě vybere každá žena. Zajímavý tip představuje prodlužující řasenka L’Oréal. Poslední dobou letí také objemová L´Oréal Paris Paradise.

Prodlužující řasenka

Nejlepší prodlužující řasenka za nízkou cenu. Zvětšuje objem a neslepuje řasy.

Objemová řasenka

Kvalitní řasenka, která pomocí hustého kartáčku dokonale prodlužuje a zvětšuje objem. Ricinový olej pro péči o řasy.

Voděodolná řasenka

Voděodolná řasenka, která zvětšuje objem za skvělou cenu. Vhodná i na citlivé oči.

Nejlepší řasenky a jejich recenze

Recenze L’Oréal Volume Million Lashes Extra Black – prodlužující řasenka

Recenze L'Oréal Volume Million Lashes Extra Black

Výrobce: L’Oréal | Typ řasenky: prodlužující, objemová | Objem: 9 ml | Barva: černá | Přibližná cena: 220 Kč

Klady
 • Řasenka za dostupnou cenu
 • Dodává objem
 • Neslepuje řasy
 • Prodlužuje řasy
 • Těší se spokojenosti většiny žen
 • Je vhodná na citlivé oči
Zápory
 • Kus od kusu může být sušší nebo naopak

Prodlužující řasenka L’Oréal Volume Million Lashes Extra Black dodá řasám také potřebný objem. Kartáček Milionizer je designován tak, aby zachytil a oddělil každou řasu, čímž finální vzhled vypadá nadýchaně a řasy jsou opticky delší. Clean Sweep Wiping systém se zase postará o to, abyste na řasy nenanesla zbytečně velké množství maskary.

Využívat ji můžete i v případě, že máte citlivější oči, nebo nosíte kontaktní čočky. Pro bezpečnost je testována oftalmology. Díky obsaženému kolagenu poskytuje řasám výživu, a zároveň má tato složka za následek vytváření potřebného objemu.

Jako má sto lidí sto chutí, i zde podotkneme, že se ve výjimečných případech stává, že má trochu jinou konzistenci. Ta pak vede k drolení, nebo naopak rozmazávání pod očima. Přesto s ní je většina žen úspěšně spokojena.

Recenze L´Oréal Paris Paradise – kvalitní pečující řasenka

řasenka L´Oréal Paris Paradise

Výrobce: L´Oréal | Typ řasenky: pečující, objemová, prodlužující | Objem: 6,4 ml | Barva: černá, extra černá, hnědá | Přibližná cena: 269 Kč

Klady
 • Prodlužující a objemová
 • Hustý kartáček na nanášení
 • Ricinový olej pro péči o řasy
 • Více barev
Zápory
 • Menší objem

L´Oréal Paris Paradise je řasenka s výrazným efektem. Dodá vašim řasám objem a prodlouží jejich délku. Požadovaného efektu dosáhnete díky svému krémovému složení a také díky extra hustému kartáčku, s jehož pomocí nanesete dostatečné množství líčení. Jeho hustá struktura navíc vaše řasy perfektně oddělí.

L´Oréal Paris Paradise funguje jako řasenka i jako péče o vaše řasy. Obsahuje ricinový olej, který je vyživuje a pomáhá jim k přirozeně hezkému vzhledu. Díky němu získají řasy větší pružnost a lesklost. Objem této řasenky je 6,4 ml. Jedná se tudíž menší balení, než bývá běžně zvykem. Cena je trošku vyšší, avšak plně odpovídá kvalitě. L´Oréal Paris Paradise se nabízí v černé, extra černé nebo hnědé barvě.

Recenze Max Factor 2000 Calorie Volume Waterproof – voděodolná řasenka

Recenze Max Factor 2000 Calorie Volume Waterproof

Výrobce: Max Factor | Typ řasenky: voděodolná, pro citlivé oči, objemová | Objem: 9 ml | Barva: černá, hnědá | Přibližná cena: 135 Kč

Klady
 • Nejprodávanější řasenka u nás!
 • Těší se spokojenosti většiny žen
 • Voděodolnost
 • Zvětšuje objem
 • Je i na citlivé oči
Zápory
 • Kus od kusu může být sušší
 • Musí se pracně odlíčit

Upřednostnila byste řasenku zvětšující objem, která je vydrží celý den bez nehod? Voděodolná řasenka Max Factor 2000 Waterproof obstojí pocení, koupání v bazénu nebo déšť. Stačí ji nanést pouze v jedné vrstvě a budete mít oči jako mrkací panenka. Slibuje zvětšení objemu řas až o 300 % a kvalitní pigmenty s intenzivní barvou.

Tuto variantu si mohou dopřát i ty dámy nebo slečny, které mají citlivé oči. Jelikož se jedná o voděodolnou variantu, k odlíčení budete potřebovat odličovač na olejové bázi. Vyhnete se tak drhnutí nebo nežádoucích černých kruhů pod očima.

Příjemným benefitem je i cena, za kterou ji lze pořídit. Patří k levnějším výrobkům ve své kategorii. Většina žen si ji chválí, avšak čas od času se stává, že je sušší konzistence. I přesto v našem testu řasenek obstála výborně!

Test a porovnání 7 řasenek

Název Shrnutí
TOP 7 řasenky
1. Clinique High Impact Curling řasenka 1 Black 8 ml test a recenze řasenky Clinique High Impact Curling Luxusní řasenka pro citlivé oči dodá vašim řasám objem. Do obchodu
Porovnat ceny
2. řasenka L´Oréal Paris Paradise L´Oréal Paris Paradise Oblíbená řasenka, která vám nádherně zvětší objem. Do obchodu
Porovnat ceny
3. kvalitní řasenka - Collistar řasenka pro dokonalý objem a tvar Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Nero 11 ml Collistar Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Oblíbená tvarující řasenka pro dokonalý objem vašich řas. Do obchodu
Porovnat ceny
4. Maybelline Lash Sensational řasenka MaybellineLash Sensational Řasenka pro okouzlující objem a maximální délku s 10 vrstvami štětin. Do obchodu
Porovnat ceny
5. L'Oréal Paris Volume Million Lashes Excess řasenka Black 9 ml - recenze řasenek L’Oréal Paris Volume Million Lashes Excess Jedinečná řasenka poskytuje extra objem a zahuštění. Do obchodu
Porovnat ceny
6. Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume - oblíbená objemová řasenka Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume Perfektní voděodolná řasenka v sytě černém odstínu. Do obchodu
Porovnat ceny
7. Recenze L'Oréal Volume Million Lashes Extra Black L’Oréal Volume Million Lashes Extra Black Oblíbená řasenka, která dodává objem a prodlužuje řasy. Do obchodu
Porovnat ceny

Nejprodávanější řasenky

Jak vybrat řasenku?

Řasenka patří mezi základní kosmetické výrobky pro ženy všech věkových kategorií. Mnohé z nás by bez dobré řasenky ani nevyšly na ulici. Řasenka je k dostání ve všech barevných provedeních. Přesto mezi ženami vyhrává černá barva, která působí nejvíce přirozeně.

Již v 19. století vynalezl první řasenku Eugen Rimmel. Od té doby prošla řasenka mnohými proměnami. Dnes je k dostání na každém rohu a nabízí velké množství funkcí.

Jak vybrat řasenku - informace

Funkce řasenky

Dle tvaru našich očí a řas si vybíráme vhodnou řasenku. Každá řasenka je zaměřena na něco jiného, pozorně tedy čtete její určení.

Prodloužení řas

Prodlužující řasenku volí ženy s krátkými řasami. Po otevření řasenky si zkontrolujte, že kartáček je tenký. Štětinky kartáčku by měly být dál od sebe a umožňují nám řasy natáhnout od kořínků ke konečkům. S takovým kartáčkem by mělo dojít k výslednému prodloužení a zvýraznění řas.

Zahuštění řas

Pro zahuštění a zvětšení objemu řas je vhodný široký a hustý kartáček. Řasy nám krásně prodlouží, zahustí a pročeše. Řasenky tohoto typu volí především ženy s jemnými řasami, případně krátkými a celkově nevýraznými. Správnou volbou řasenky nám řasy zhoustnou a vyhneme se slepeným řasám a žmolkům.

Natočení řas

K prodloužení řas a následnému zvětšení očí dosáhneme kartáčkem se zúženým koncem. Tím docílíme perfektního natočení řas po celé jejich délce.

řasenky - informace

Multifunkční funkce řasenky

Velice oblíbené jsou také takzvané multifunkční řasenky. Nemusíte tedy hledat konkrétní druh kartáčku a řešit tvar či délku vašich řas. Jednoduše si vyberete řasenku, která vám řasy prodlouží, zahustí a pěkně natočí. Kartáček zmíněné řasenky bývá nepravidelný s různě zatočenými štětinkami.

Druhy kartáčků/aplikátorů

Každý kartáček řasenky se liší svým tvarem, délkou, tvarem štětin a mezerami mezi nimi. Podle tvaru aplikátoru bychom měli ihned poznat, jestli bude řasenka vhodná na naše řasy.

Pevné, ale řídké řasy

Široký kartáček s velkým množstvím štětin vám zajistí dostatečný objem a zvýraznění řas. Pro docílení perfektního vzhledu je vhodné nanášet dvě vrstvy řasenky. Začněte nanesením první vrstvy a po zaschnutí naneste druhou, silnější.

Druhy kartáčků - aplikátorů u řasenek

Pevné, plné, ale krátké řasy

Dlouhý kartáček s velkým množstvím přesně umístěných štětinek vaše řasy pročeše a prodlouží od kořínků ke konečkům. Zde si dejte práci zejména s výsledným navrstvením řasenky na konce řas. Tím docílíte požadovaného prodloužení a zvýraznění.

Pevné, plné a dlouhé řasy

S takovými řasami máte už předem vyhráno. Není tedy třeba pouštět se do žádných experimentů. Buď řasenku vůbec nepotřebujete nebo své řasy jemným tahem pouze zvýrazníte. Řasenka je na místě spíše pro ženy se světlejšími řasami. Opatrným nanesením tenké vrstvy řasenky řasy jenom dobarvíte do požadovaného odstínu.

Tenké a řídké řasy

Pokud vaše řasy nejsou ani pevné, husté či dlouhé, pokuste se nejprve zaměřit na růstové sérum na řasy. Nejedná se o nejlevnější záležitost a nedá se říci, že by vám sérum pomohlo k dlouhým řasám. Každopádně při správném výběru se zlepší minimálně kvalita vašich řas. Pro docílení požadovaného vzhledu je ideální aplikace několika vrstev řasenky, minimum jsou dvě.

Plné, ale tenké a krátké řasy

Na uvedené řasy jsou nejlepší aplikátory podobné hřebínku. Jednotlivé zoubky jsou umístěny velmi blízko u sebe. Hřebínek vaše řasy pročeše, obalí a dostatečně prodlouží.

Plné, dlouhé, ale tenké řasy

Správnou volbou pro vás bude řasenka s velmi hustými štětinkami. Jednotlivé řasy obalí a opticky je zesílí. Aby byl váš pohled co nejpřirozenější, dbejte na nanesení řasenky již od kořínků.

Barva řasenky

Řasenky seženete ve všech barevných provedeních, které vás napadnou. Nejčastěji využívaná je barva černá. Po té sáhne většina žen. Ovšem ženy s blond nebo světlými vlasy mohou využívat řasenku v barvě hnědé. Oči a celkově obličej pak vypadá jemnější a přirozenější.

Na různé akce či večírky můžete kouknout po řasenkách v různých barevných variantách – vašemu vzhledu to dodá šmrnc.

Další vlastnosti řasenek

Kromě samotného nanesení řasenky, které musí být pečlivé, se můžete setkat i s různými nešvary. Řasenka se může rozmazávat, obtisknout na kůži, drolit nebo slepovat řasy.

Voděodolnost řasenky

Jestliže plánujete návštěvu koupaliště, sportovní aktivity nebo svatby, dbejte na správné nalíčení voděodolnou řasenkou. Můžete pak bez obav dělat vše, co vás baví, aniž by se vám řasenka nehezky rozmazala po obličeji. Na druhou stranu mějte na paměti, že se voděodolná řasenka špatně odličuje. K tomu vám nejlépe dopomůže odličovač na olejové bázi.Voděodolnost řasenky - jak funguje

Drolivost řasenky

Pokud řasenka vytváří drolivé žmolky na řasách, může být už obsah tuby sušší. Jednou z možností, pokud chcete vaši řasenku zachránit, je ponořit tubu do hrnečku s horkou vodou. Obsah se tak lehce rozpustí a žmolky by měly být pryč.

Drolivých žmolků na řasách také můžete docílit používáním nekvalitní řasenky. Nakonec se také žmolky vytvářejí na řasách ve chvíli, kdy dáváte několik vrstev řasenky. Ta se obaluje na řasy a může vytvořit nejen nepěkný vzhled, ale i drolivé nánosy barvy.

Obtisknutí řasenky

Velmi často se vám řasenka obtiskne na kůži hned po nanesení. Musíte být tedy opatrné s nanášením a nechat řasenku zaschnout. V případě, že se řasenka přesto obtiskne na kůži, můžete ji šetrně odstranit bez poškození nalíčení. Postačí vám k tomu klasické štětičky do uší, které trochu namočíte a krásně se barvy zbavíte.

Obtisknout se vám může řasenka také ve chvíli, kdy se například potíte, zmoknete nebo pláčete. Vždy tedy před nalíčením pouvažujte, zda není lepší použít voděodolnou řasenku. Jistým nešťastným situacím se tímto dá snadno předejít.

Složení řasenek

Olej na podporu růstu řas

Velice oblíbený a užívaný je ricinový olej. Je velice hustý a obsahuje hojné množství vitamínu E a mastných kyselin. Jeho aplikace je poměrně jednoduchá. Nakapete pár kapek na okraj víčka tak, aby olej stekl mezi řasy. Po čase pravidelného užívání zjistíte, že vaše řasy jsou kvalitnější. Kromě skvělých účinků na řasy je olej perfektní i na obočí, vlasy či pleť.

Velice dobrých výsledků na řasách také dosahuje aplikace kokosového oleje. Jen pozor, vybírejte kvalitní značku. Oba uvedené oleje je třeba nanášet šetrně čistýma rukama či aplikátorem. Vždy dbejte na to, aby se vám olej nedostal do očí. V případně potíží olej z očí vymyjte pod tekoucí vodou.

Krémové řasenky

Mají schopnost řasy obalit a krásně natočit. V případě, že se řasenka začne drolit nebo z řas odpadávat, řasenku nahraďte jinou a kvalitnější. Odlíčení krémové řasenky probíhá jednoduše odličovačem nebo vodou.

Gelové řasenky

Převážně se gelové řasenky používají na obočí. Jestliže si pořídíte gelovou řasenku na obočí i řasy, můžete si tím pomoci i k fixaci řas. Gelové složení řasy obalí a ty zůstanou celý den zpevněné.

Trvanlivost a objem řas

Trvanlivost řasenky je poměrně krátká. V podstatě se jedná o kosmetický přípravek s nejkratší dobou trvanlivosti. Doba používání řasenky by měla ideálně být od jednoho do maximálně tří měsíců. Při každodenním používání postupně řasenka přestává barvit a může tvořit čmouhy kolem očí. Aby vám vaše řasenka vydržela déle, zbytečně aplikátorem nemanipulujte nahoru a dolů. Do řasenky se vám dostane vzduch a rychleji tak vysychá.

Náš tip

Pokud vám oblíbená řasenka vyhovovala, můžete si její aplikátor vyvařit. Poté jej můžete používat třeba na úpravu obočí nebo místo nevyhovujícího kartáčku do jiné řasenky.

Co se týče výdrže řasenky na řasách, většinou nám řasenka bez problémů vydrží celý den. Samozřejmě v běžných podmínkách a večer vaše nalíčení už nebude tak dokonalé. Pokud žijete aktivním životním stylem, bude to večer ještě o něco slabší. Především si nezapomeňte řasy vždy na noc odlíčit. Během noci se vlivem přetáčení mohou řasy nepěkně poškodit.

S trvanlivostí souvisí i tzv. pojem “trvavel size”. Jedná se o cestovní (malé) balení řasenky. Nejen že máte možnost malinko uspořit místo v zavazadle, ale řasenka vám vydrží tak akorát do vypršení doby trvanlivosti. Také máte možnost vyzkoušet různé druhy řasenek, jelikož malé balení vás přijde levněji.

I když seženeme kvalitní řasenku, která nám vykouzlí bezva objem, nemáme zcela vyhráno. Vlivem vnějších faktorů a únavy po celém dni i naše řasy ztrácí na svém objemu. Samozřejmě existují i řasenky zaměřené na vykouzlení extra objemu vašich řas. S použitím fixátoru řasenky se vám jistě podaří životnost řasenky a jejího objemu ještě o něco prodloužit.

Řasenky pro citlivé oči

Určitě některé znáte ten pocit, že po nanesení běžné řasenky vás oči pálí a tečou vám slzy. Nejen, že se vám za chvíli řasenka rozmaže, ale vaše oči jsou zarudlé a bolavé. Nyní je čas se poohlédnout po hypoalergenní řasence. Je velice oblíbená i u uživatelek kontaktních čoček.

Taková řasenka se dá koupit nejen v běžné drogerii, ale také v lékárnách. Ne všechny vyhovují všem ženám s citlivýma očima. Především neobsahují žádné látky, které dráždí oči. Jedná se zejména o nikl a parabeny. Také vás jistě potěší, že řasenka pro citlivé oči existuje i ve voděodolné verzi.

Tipy na nanášení řasenky

Jako dobrý podklad pro nanesení řasenky je nutné mít suché a čisté řasy. Proto je třeba vždy na noc řasy perfektně odlíčit. Nedá se říci, že by nanášení řasenky byla věda. Přesto pokud chcete vidět toužený výsledek, dbejte na pár základních pravidel. Kvalitní řasenka na míru vašim řasám je polovina úspěchu. A teď se podíváme, jak ideálně řasenku nanést, aby byl efekt dokonalý.

 • Řasenku nanášejte po celé délce řas – od kořínků své řasy pěkně zahustíte a dotažením do konce je efektivně prodloužíte.
 • Řasenku nanášejte ve směru vašich řas – nesnažte se natáčet řasy do jiných směrů, než jsou ty vaše. Nejen, že se jejich délka zkrátí, ale nevypadá to vůbec přirozeně. Respektujte zakřivení vašich řas a zbytečně je nenamáhejte.
 • Nezapomínejte nalíčit všechny řasy – ve vnějším a vnitřním koutku máte řasy, které je třeba nalíčit. Často jsou tato místa opomíjena a konečný výsledek nevypadá přirozeně.
Náš tip

Řasenka je pro každou z nás základ. Pro ještě lepší výsledný efekt se nechte inspirovat naším článkem o nejlepších makeupech.

Nejoblíbenější značky řasenek

L’Oréal

L’Oréal Paris je světová značka, která se stará o pleť a vlasy ženám z celého světa již 110 let. Uznávaná firma bojuje od nepaměti o práva žen a snaží se o vymýcení stereotypů. Za přijatelné ceny nabízí velké množství řasenek pro zvětšení objemu, zahuštění a dlouhotrvajícím efektem.

řasenka L’Oréal

Max Factor

Už více jak sto let patří značka Max Factor na vrchol v péči o pleť. Dekorativní kosmetika byla nejprve přístupná převážně pro herce. Po nějaké době pro širokou veřejnost a stala se oblíbenou kosmetikou u žen na celém světě. Tu nejvyhledávanější řasenku Max Factor 2000 Calorie jsme vám představili již v úvodu článku.

test řasenek Max Factor

Rimmel

Pojem Rimmel byl kdysi i obecným pojmenováním řasenky. Eugen Rimmel totiž už v roce 1834 založil takto zvanou společnost. Společnost Rimmel se snaží nechat vyniknout osobnost každé ženy a vytváří netradiční looky. Řasenky společnosti Rimmel jsou cenově dostupné a mezi ženami jedny z nejvyhledávanějších.

řasenka Rimmel

Maybelline

Světová značka Maybelline je na trhu již více jak sto let. Založil ji chemik Williams na popud své sestry Maybel. Ve více jak 90 zemích světa naleznete produkty této značky. Maybelline se specializuje především na prodej dostupné dekorativní kosmetiky.

řasenka Maybelline

Ceny řasenek

Řasenky se obecně pohybují v řádech desítek až stokorun. Nejedná se tedy o nijak drahé zboží. Čím více funkcí by měla řasenka splňovat, tím více se vám prodraží.

Cena do 100 Kč

Za pár korun se někdy dají najít i skutečné skvosty, musíte jen dobře hledat. Většina nejlevnějších řasenek nějakým způsobem svoji funkci splní, zázraky však nečekejte. Ale jak říkáme, najdou se výjimky, které dokážou konkurovat i mnohem dražším výrobkům. V tomto cenovém rozmezí si jistě vyberou ženy, které od řasenky neočekávají speciální vlastnosti, ale postačí jim pouze zvýraznění řas.

Cena od 100 do 400 Kč

Střední cenová kategorie vám nabídne velké množství řasenek, které potěší většinu žen. Prodlužující, objemové, voděodolné řasenky, případně kombinaci již zmíněných. Na své si přijde skutečně každá žena a může si vybírat ze všech oblíbených světových značek.

Cena nad 400 Kč

V nejvyšší cenové třídě nesmí chybět hypoalergenní řasenky. Řasenky pro citlivé oči jsou zbaveny parabenů a parfemace, tudíž si za ně musíte malinko připlatit. Profesionálky v oblasti líčení mající specifické požadavky, sáhnou pravděpodobně na řasenky v řádech stovek až tisíců korun.

Kde koupit řasenku?

Větší část vámi vybraných řasenek naleznete na Heurece. Kromě cenného hodnocení ostatních uživatelů získáte i zajímavé porovnání nejrůznějších parametrů produktu. Alza je dalším spolehlivým internetovým obchodem. Web Notino obsahuje širokou škálu řasenek skvěle rozdělených do kategorií dle vlastností každé řasenky.

Nejlepší řasenky podle zkušeností uživatelek

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (42 hlasů)

Autor článku

Tereza Nováčková
Tereza Nováčková

Tereza ráda čte, cvičí power jógu a hraje deskové hry. Vystudovala VŠ pedagogickou a momentálně se věnuje svému synovi na mateřské dovolené. Ve volných chvílích doučuje žáky český jazyk a matematiku. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář