Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze benzínového křovinořezu Active 5,5 BT

24. 3. 2022 aktualizováno

nejlepší benzínový křovinořez Active 5,5 BT recenzeVítěz testuTestado.cz

Výkonný benzínový křovinořez Active 5,5 BT nabízí silný motor, rozumnou spotřebu a nízkou hmotnost. Ovládání i celkové zpracování zhodnotíme v naší podrobné recenzi. Zaměříme se také na patentovanou strunovou hlavu s originálním řešením navíjení struny.

Předem prozradíme, že celkové hodnocení nedopadlo vůbec špatně, což dokládá vítězství v testu nejlepších benzínových křovinořezů.

Hodnocení křovinořezu Active 5,5 BT

9.3

Perfektní

Profesionální benzínový křovinořez Active 5,5 BT nadchne bytelnou konstrukcí a silným motorem s výkonem 2,2 kW. Díky hmotnosti 8,4 kg a pokročilému antivibračnímu systému s ním můžete lehce a jednoduše manipulovat.

Kvalita konstrukce
9
Motor a výkon
9
Záběr a výbava
9
Ovládání
10
Klady
  • Motor s výkonem 2,2 kW
  • Hmotnost 8,4 kg
  • Kvalitní zpracování
  • Odolná konstrukce
  • Antivibrační systém
  • Velký záběr
Zápory
  • Strunová hlava vyžaduje originální strunu Active

Kvalita konstrukce

Recenzovaný benzínový křovinořez Active 5,5 BT využívá klasickou konstrukci s pevnou hřídelí. Celkové zpracování je kvalitní a počítá s vyšší zátěží. Výrobce proto věnoval značnou pozornost klíčovým mechanickým prvkům i snížení vibrací.

výkonný křovinořez Active 5,5 BT recenze

Komplexní antivibrační systém zahrnuje klikovou hřídel se dvěma protizávažími, odpružení motoru i řídítek. Dlouhou hřídel přenášející kroutící moment na žací hlavu navíc stabilizují samomazné průchodky. Pokud vše doplníte antivibračními rukavicemi, můžete pracovat naprosto pohodlně.

Mechanickou odolnost a dlouhou životnost zajišťuje ověřený motor s vysoce kvalitní převodovkou vyrobenou v Japonsku. Pozornost se při výrobě věnovala také detailům. Životnost prodlužují dvojité vzduchové filtry, odolné palivové hadičky nebo robustní ocelový výfuk.

Přes bytelné zpracování se hmotnost zastavila na příjemných 8,4 kg. Samozřejmě nechybí ramenní popruhy, které dále sníží zátěž vašich rukou. Nízká váha navíc prospívá ovládání. Oceníte ji také při přenášení křovinořezu značky Active.

Motor a výkon

Testovaný křovinořez Active 5,5 BT využívá dvoutaktní benzínový motor s výkonem 2,2 kW. Startuje se tradičně pomocí ručního táhla, využívá ovšem pokročilé digitální zapalování. Optimalizuje emise, mírní množství usazenin v motoru a zvyšuje spolehlivost startování.kvalitní křovinořez Active 5,5 BT recenze

Specialitou je použití technologie NIKASIL na stěnách válců. Prakticky znamená vytvoření tenké niklo-křemíkovo-karbidové vrstvy, která zajišťuje lepší odvod tepla a vyšší kluznost. Technologie byla vyvinuta v 60. letech 20. století. Dnes se využívá především u výkonných a sportovních motorů. Typicky v automobilovém průmyslu.

Active 5,5 BT nechybí robustní spojka s průměrem 78 mm, kvalitní membránový karburátor nebo benzínové hadičky z Vitonu. Benzínová nádrž pojme 1,1 litru pohonných hmot.

Záběr a výbava

Základní výbava zahrnuje dvě žací hlavy, strunovou a nožovou. Výkonnému motoru odpovídá i záběr. Strunová hlava nabídne průměr 45 cm, nožová 30 cm. Ideální parametry pro úpravu větší zahrady nebo louky. Nůž si poradí také s nálety či hustým porostem.profesionální a výkonný křovinořez Active 5,5 BT recenze

Sekací strunu můžete rychle vyměnit bez demontáže kompletní hlavy. Patentovaný systém TAP&GO bohužel spolehlivě funguje pouze s originální strunou. V případě jiných výrobců se můžete setkat s klouzáním a příliš rychlým odvíjením.

Hlučnost křoviňáku Active 5,5 B dosahuje až 110 dB. Vysoká hodnota, která ovšem odpovídá profesionální třídě i celkovému výkonu. Během sekání budete muset využívat kvalitní ochranu sluchu, což však stěží někoho překvapí.

Ovládání

Ovládání Active 5,5 B zajišťují klasická řídítka s integrovanými tlačítky a bezpečnostní pojistkou. Antivibrační systém zvyšuje pohodlí, stejně jako nízká hmotnost celého křovinořezu. Ergonomicky tvarovaná madla se mohou pochlubit kvalitními gumovými návleky. Ramenní popruhy jsou standardní. Rychle si na ně zvyknete.nejlepší křovinořez Active 5,5 BT recenze

Benzínový křovinořez Active 5,5 BT se řadí mezi profesionální nástroje s kvalitním a odolným zpracováním. Výkonný motor i velký záběr oceníte při úpravě velkých ploch. Dlouhodobou práci ulehčuje antivibrační systém i nízká hmotnost křovinořezu.

Zvyknout si musíte pouze na specifický systém pro výměnu sekacích strun. Ve všech ostatních oblastech vás Active 5,5 BT nadchne. Vše podtrhuje nadstandardní čtyřletá záruka i detailní popis konstrukce, včetně katalogových čísel náhradních dílů, který získáte spolu s návodem.

Technické parametry

Active 5,5 BT
Parametry
Typ Benzínový křovinořez
Objem motoru
51,7 cm³
Výkon motoru
2,2 kW
Záběr (nůž)
30 cm
Záběr (struna) 45 cm
Antivibrační systém
Startér
×
Hlučnost
110 dB
Typ rukojeti
Řídítka
Hmotnost 8,4 kg
Rozměry
Neuvedeno

Nejprodávanější křovinořezy dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář