Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Drony

Recenze dronu Aerium SG MAX GPS

7. 11. 2022 aktualizováno

Aerium SG MAX GPS recenze dronuNáš tipTestado.cz

V redakci jsme právě dotestovali cenově dostupný dron Aerium SG MAX GPS, který se může pochlubit skvělými letovými vlastnostmi, řadou pokročilých funkcí včetně GPS, dlouhou výdrží na baterii a možností natáčení videa ve 2K. Kromě našich zážitků a fotografií obsahuje recenze letové záběry.

Obsah balení

Balení je opravdu bohaté. Zahrnuje dron Aerium SG MAX GPS, dvě baterie, dálkové ovládání, nabíjecí microUSB kabel, dvě náhradní sady vrtulí, šroubováček pro jejich výměnu a manuál v českém jazyce. Tohle všechno se nachází uvnitř praktické brašny.

Design a zpracování – 9/10

Nežli se podíváme na samotný dron, musím pochválit manuál. Jeho kvalita je totiž nevídaná. Na několika stránkách se dokonale seznámíte se samotným dronem, jeho funkcemi, ovládáním a bezpečnostními pokyny. Nechybí dokonce informace o zákonech a předpisech.

Aerium SG MAX GPS recenze

Recenzovaný dron Aerium SG MAX GPS váží 585 gramů a měří 7 cm na výšku, 28,3 na šířku a 25,3 na hloubku. Ať už na vás tyto hodnoty působí jakkoliv, dron snadno složíte do kompaktního rozměru. Ani po delší vycházce se brašna s dronem a příslušenstvím nepronese.

Jak si můžete povšimnout, typově se jedná o kvadrokoptéru. Dron je opatřen čtyřmi motory s vrtulemi. Na horní straně se nachází zařízení pro vyhýbání se překážkám a po stranách spatříme LED světla. Na přední části je situována kamera, na zadní straně pak najdeme uživatelsky vyjímatelnou baterii. Přímo na baterii je umístěno tlačítko pro zapínání a vypínání včetně světelné indikace stavu baterie. Na levé straně se našlo kousek místa pro microSD kartu (max. 32 GB).

Aerium SG MAX GPS vypadá na pohled velmi dobře. Černá barva zařízení sluší. Po stránce konstrukční nepotřebuji zmínit zásadní výtky.

Manipulace a ovládání – 10/10

Testovaný dron Aerium SG MAX GPS je vybaven GPS, tedy systémem, díky kterému se bezpečně vrátí na místo vzletu. Tuto funkci využijete jak při ztrátě signálu, tak při nízkém stavu baterie, nebo zkrátka ve chvíli kdy chcete, aby se k vám dron vrátil bez manuálního pilotování.

K dalšímu zvýšení bezpečnosti přispívá laserové zařízení, které umožňuje vyhýbání se překážkám. Tato funkce pracuje tak, že jakmile se dron přiblíží k nějaké překážce, automaticky zastaví a nebude pokračovat dál. Laser skenuje okolí v rámci 360 stupňů.

Aerium SG MAX GPS testy dronu

Pro ovládání dronu slouží přiložený dálkový ovladač a váš chytrý mobil, do které si stáhnete zdarma aplikaci XiL MAX: stahujte pro Android nebo iOS.

Dron Aerium jsem ovládal pomocí iPhonu 12 a nikdy jsem se nesetkal s technickými problémy. Stačí v nabídce s Wi-Fi vybrat příslušnou kolonku, čímž dojde ke spárování. Otázka několika sekund.

Aplikace je přehledná a snadno zjistíte, co všechno umí a k čemu slouží jednotlivé symboly. Ostatně také ovladač vás bude prostřednictvím displeje informovat například o stavu baterie (dronu i ovladače), výšce, vzdálenosti, kvalitě letového signálu či zvoleném módu. V papírovém manuálu je vše podrobně popsáno a vysvětleno.

K dispozici jsou tři úrovně rychlosti, mezi nimiž si lze přepínat během letu. Dron je po zapnutí ve výchozím nastavení, tedy platí režim nízké rychlosti se zapnutou funkcí vyhýbání se překážkám. Po přepnutí na rychlejší stupeň se tato funkce vypne.

Mezi funkce navíc počítám možnost poklepání na ikonu GPS v rámci aplikace, která otevře mapu a zobrazí místo s přesnou polohou dronu. Aerium SG MAX GPS je také schopen létat v kruhu, následovat objekt, létat ve spirále a řady dalších libůstek.

První start a let

Pro první start stačí ovladač zapnout, stisknout tlačítko na baterii umístěné v dronu a spustit aplikaci. Čili do minuty můžete vzlétnout. Dosah Aerium SG MAX GPS se pohybuje kolem 3 kilometrů.

Aerium SG MAX GPS recenze dronu recenze, testy

Ovládání Aerium SG MAX GPS je naprosto jednoduché. Před prvním letem doporučuji prolistovat manuál, abyste věděli, co který symbol znamená. Pak už se není čeho obávat. Přítomné bezpečností prvky vám nedovolí havarovat. Velmi dobrá je také kontrola ze strany GPS: dron nevzlétne, pokud nevyhledá alespoň 8 satelitů.

Právě tyto funkce ocení začátečníci nebo méně zkušení uživatelé. A pokud patříte mezi pokročilé, bezpečnostní prvky si prostě vypnete.

Také reakce dronu byly bezchybné. Dron na všechny pokyny reagoval okamžitě. Při pořizování fotografií bylo jasně vidět, jak je stabilní a dokáže se udržet na jednom místě bez zásahu lidské ruky. Mohou za to nepochybně dostatečně silné motory, které se nezaleknou ani mírného větříku. Letové vlastnosti jsou zkrátka perfektní.

Baterie a doba nabíjení – 9,5/10

Jak jsme si řekli v úvodu naší recenze, základní balení obsahuje hned dvě baterie. Kapacita akumulátoru činí 3 400 mAh. Doba letu se pohybuje kolem 27 minut, což je (dle ceny) skvělá výdrž.

Jakmile se blíží vybití baterie, s dronem přistanete, jednoduše vyměníte baterii za nabitou a můžete pokračovat v letu. O stavu baterie vás informuje aplikace, ovladač a také diody umístěné přímo na baterii.

Nabíjení probíhá pomocí přiloženého napájecího kabelu. Koncovka microUSB se zasouvá do baterie, druhý konec typu USB-A třeba do počítače. Doba nabití se pohybuje kolem 5 hodin.

Kvalita videí a fotografií – 8,5/10

Aerium SG MAX GPS dokáže pořídit videa v rozlišení 2 048 × 1 080 pixelů (2K) a fotografie v rozlišení 4 096 × 3 072 pixelů (4K – 4:3).

Jako první uvedu velmi praktickou věc. Paměťovou kartu nemusíte z dronu vytahovat, protože se všechny záznamy automaticky ukládají do paměti telefonu. Osobně využívám Fotky Google, kam se mi všechna videa a fotografie ještě automaticky zálohují. To je výborná zpráva, která šetří spoustu času a nervů.

 • Originální fotografie bez úprav si prohlédněte zde.

A jak je na tom kvalita videa? Jsem přesvědčen o tom, že novinka značky Aerium bude vyhovovat většině hobby uživatelům. Pro záběry z dovolené ideální záležitost. Video je dostatečně prokreslené a detailní, senzor si vedl až překvapivě dobře i při silné mlze a mrholení (viz druhá část videa níže).

Kamerku si můžete během letu nastavit podle přání. Letíte nad střechou domu nebo nějaké oblasti, na kterou byste se podívali přímo z výšky? Rádi byste zachytili západ slunce? Není problém, kameru si skloníte dle potřeby. A pokud nebude příliš foukat, záběry budou také stabilní.

Vychválím také fotografie, které jsou o něco více prokreslenější. Fotky trpí výrazně menším šumem, což se pozitivně projevilo i na vzdálenějších objektech.

Mějme ale stále na paměti cenu zařízení. Záběry občas trpí slabší saturací a přeexponováním. Tento nešvar je zřetelně viditelný na bílých fasádách domů. Znovu ale říkám, jestliže přihlédneme k ceně, kvalita je prostě slušná.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Aerium SG MAX GPS je špičkový dron za atraktivní cenu, který můžeme doporučit nejen začínajícím uživatelům, ale také pokročilým pilotům. Zatímco nováčci uvítají řadu bezpečnostních prvků, náročnější využijí pokročilé funkce. TIP redakce Testado.cz!

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
10
Baterie a doba nabíjení
9.5
Kvalita videí a fotografií
8.5
Klady
 • Vhodný dron (nejen) pro začátečníky
 • Skvělé letové vlastnosti
 • Řada pokročilých funkcí včetně "Follow me"
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Spousta bezpečnostních prvků
 • Vhodný také do interiéru
 • Stabilní signál a jednoduchá aplikace
 • Slušné video a fotografie
 • Bohaté balení + praktická brašna
Zápory
 • Video je někdy "přepálené"

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář