Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze sady čajů Ahmad Tea Natural Benefits Selection

7. 6. 2023 aktualizováno

Ať už jste milovníkem čaje, zdravého stravování nebo zkoušení nových chutí, nejspíš by vás dokázala oslovit na první dobrou sada výběrových funkčních čajů Natural Benefits Selection od společnosti Ahmad Tea. Vytvořit ale skutečně funkční čajovou směs, která by splňovala patřičné nároky na chuť ale i dopad na duševní či fyzické zdraví, není ani za mák lehkým úkolem. Proto jsem za vás tyto čaje vyzkoušel a na následujících řádcích se dozvíte, jestli sada Ahmad Tea Natural Benefits Selection dokáže obstát i vysokému očekávání.

Obsah balení

Varování: v této sekci nenajdete pravděpodobně nic překvapivého. Jak by se dalo čekat, v sadě Natural Benefits Selection najdete šestero různých čajů, které byly pro tuto sadu vytvořeny. Tyto čaje mají názvy v anglickém jazyce a doslovně odpovídají oblastem péče a zlepšování, kterým mají napomáhat: Sleep, Beauty, Digest, Energy, Slim a Immune. Pokud angličtinou nevládnete, nebojte se, každému z nich se budu věnovat za chvíli.

Každý výběrový čaj, respektive příchuť, je v sadě zastoupena jednou krabičkou po 10 čajových pytlících. Tyto pytlíky jsou navíc dodatečně baleny v aluminiovém pouzdře, které zabraňuje ztrátě aromatu a z dlouhodobého hlediska také zdravotních benefitů. 

Plnohodnotná sada Ahmad Tea Natural Benefits Selection obsahuje tolik čajů a v takovém poměru, jak jsem uvedl před chvíli. Jednotlivé čaje jsou ale k dostání i v samostatných baleních po 20 pytlících, nebo v polovičních sadách 3 příchutí taktéž po 20 pytlících od každé.

Než se dostaneme na specifické vlastnosti a složení jednotlivých druhů, lze obecně konstatovat, že všechny složky jsou 100% přírodního původu. Tyto směsi jsou složeny ze zelených čajů, bylin, koření a rostlin, přičemž jsou obohaceny o konkrétní vitamíny a minerály.

Ahmad Tea Natural Benefits ENERGY – 10/10

Jako první na řadu přichází zástupce turbo pohonu celé sady, energizující Ahmad Tea ENERGY. Tento čaj je pro mě největším překvapením ze všech, neboť i já jsem chycen v espresso smyčce dennodenní konzumace kávy a ENERGY mi dokázala tuto rutinu dokonale substituovat.

V každém pytlíku je velice odvážná směs postavená okolo stimulujícího čaje maté, jemné grepové chuti a guaranového nakopnutí. Za mě je tu ale ještě jeden detail, který Ahmad Tea ENERGY povyšuje z běžné čajové směsi na zážitek: špetka skořice. Čaj je navíc obohacen o vitamín B6, který má snižovat unavenost. 

Jak už jsem nakousl, po chuťové stránce je to přesně ten typ čaje, do kterého bych se vždy zamiloval. Jakmile je požitek plný citrusové vůně, jsem odevzdán. V tomto případě mě ale Ahmad Tea ENERGY posunul ještě do další dimenze. Nedokážu dokonale vysvětlovat komplexní chuťové vjemy, avšak tuším, že kombinace skořice, guarany a matéčka dokáže udělat takový až téměř pikantní dozvuk. Nu a jako milovník pálivých jídel, je to detail, který mě naprosto dostal.

Co se týče samotného efektu, tak Ahmad Tea ENERGY opět příjemně potěšil. To že jsem zvyklý pít dvě kávy denně nebyl žádný problém. Místo kávy jsem si dopřál dvakrát za den lahodný skořicový šálek a výkonnostně jsem na tom byl srovnatelně. 

Maté obsahuje kofein, samozřejmě, ale kávaři by vám jistě potvrdili, že každý funguje a chutná jinak. Proto jsem nadšen z toho, že existuje teplý nápoj, který je stoprocentně přírodní a plný vitamínů i minerálů a dokáže mě nést přes aktivní nasazení v rámci celého týdne.

Ahmad Tea Natural Benefits BEAUTY – 9/10

My přirozeně krásní tenhle čaj nejspíš ocenit nedokážeme. Samozřejmě žertuji, protože ať už jste krásnější sebevíc, je v lidské nátuře, že sami na sobě vždy vidíme nějaké estetické nedostatky. Funkční čaj Ahmad Tea BEAUTY je vybranou směsí, která má právě tuto vždy nedostatkovou krásu podporovat

Tato čajová směs je bezkofeinová a obsahuje spoustu známých i neznámých léčivých plodů. Objemově převažující je kopřiva, kořen čekanky a lipové květy, směs je však mnohem bohatší a obsahuje granulovanou broskvovou šťávu, listy růže nebo třeba karob, čili rohovník. Funkčním doplňkem je výtažek z aloe vera. No není to přímo krásný výběr?

Od prvního usrknutí dominuje na chuťových buňkách broskvové a citrusové vjemy, ale oproti ENERGY je Ahmad Tea BEAUTY mnohem méně ostrý. Naopak je tento čaj neuvěřitelně příjemný a lehce nasládlý. Já sám bych přirovnal požitek z pití tady těchto šálků k pocitu, co můžeme mít během jara, když se příroda probouzí. Zkrátka voňavé a plné života

Jestli na mě měl Ahmad Tea BEAUTY vliv co do krásy se opravdu těžko popisuje. Mluvící zrcadlo, kterého bych se mohl zeptat “…kdo je v zemi zdejší nejkrásnější?” jsem nedávno někomu půjčil. Ovšem pocit zvelebování jsem vskutku měl a věřím, že to nebylo ničím jiným než tím, že člověk zná složení a ví, jak prospěšné jsou jeho části

Aloe vera je odedávna používaná do kosmetiky, krémů a gelů jako výživná přísada pro zdraví naší pleti. Z toho důvodu jsem přesvědčen, že při pravidelném pití čaj Ahmad Tea BEAUTY by se nějaký přesvědčivý důkaz dostavil. Do té doby jsem osobně těšen jarní chutí, která jako by dokázal člověka pohladit po duši.

Ahmad Tea Natural Benefits SLIM – 9/10

Reprezentant zelených čajů v této sadě Ahmad Tea Natural Benefits Selection, který kombinuje japonskou matchu, argentinské maté a výběr z osvěžujících bylinek, jako je máta, meduňka či kopřiva. Ze všech přítomných mě upoutal na první pohled nejvíc, neboť komu by se před létem nehodilo shodit pár kilo?

Člověk ale nemusí od potravin slibujících zeštíhlení čekat zázračné mizení hmoty do éteru. Bohatě stačí zkombinovat takové přírodní látky, které podporují zdravý metabolismus. Matcha i maté jsou čaje, které přesně takto působí a navíc když k nim přidáte zinek, jež je znám pro svou prospěšnost v boji proti nadváze, tak máte opravdu silného spojence. 

A co může být ještě víc? Nu, nejspíš někteří z nás mají zkušenosti s ultra-zdravými potravinami i tím, jak nevábně nebo bezcharakterně dokáží chutnat. Ahmad Tea SLIM ale tento trend vůbec nesplňuje, ba naopak. Svěží citrus, meduňka, máta a dokonce ostružník jsou potěšením pro chuťové buňky. Sice už je to další z řady, který voní po citrusech, ale zrovna já osobně s tím nemám sebemenší problém. A věřím, že mnozí z vás také ne. 

Ke svému cvičení si často beru nápoje s obsahem kofeinu, zejména tedy kvalitní zelené čaje, protože o tomto vlivu na metabolismus jsem již věděl. S radostí by mi ale nevadilo vyměnit neochucený zelený čaj před tréninkem za komplexní a plnou chuť Ahmad Tea SLIM. Přímý důkaz zeštíhlovacího efektu vám tedy nabídnout nemohu, ale tento jev je již dlouho znám a osobně ho mohu potvrdit. Mě tedy tento čaj přesvědčil.

Ahmad Tea Natural Benefits IMMUNE – 8/10

Jestli někdo potřebuje prohřát a posilnit obranyschopnost vlastního těla, tak v této sadě nenajde lepší variantu, než je Ahmad Tea IMMUNE. Já sám jsem cítil před začátkem testovacího období klasický náběh na nachlazení a i když jsem asi na dva dny oslabil rýmou, tak se mi zdá, že nemoc nepokračovala kvůli tomuto čaji

Ahmad Tea IMMUNE je po ENERGY dalším lehce pikantním čajem. Může za to kombinace zázvoru, kurkumy, lékořice, kopřivy, aloisie citronové a dalších prvků. Pro mě už tradiční imunitu-posilňující duo zázvor a kurkuma zkrátka umí rozohnit nejednoho bacila, který by měl na vaše zdraví zálusk, navíc když je jako přídavek do směsi dodán i vitamin C

Musím uznat, že na to a právě pro to, že mám hřející zázvorové čaje moc rád, se mi Ahmad Tea IMMUNE zdá maličko mírnější, než bych osobně preferoval. Normálně bych podobný čaj připravil tak, abych kvůli množství zázvoru nerozeznal, jestli mě pálí ještě nevychladnutá vroucí voda, nebo právě onen kořen. Tento funkční nápoj ale očividně působí, avšak jen v takové míře, aby to někomu nebylo nepříjemné

Obecně musím říct, že bych si v čaji Ahmad Tea IMMUNE našel, co potřebuji během zimních chladných období. Na druhou stranu bych ho s radostí naservíroval churavějícím přátelům a sobě jakbysmet.

Ahmad Tea Natural Benefits DIGEST – 9/10

Není šťastnějšího člověka než toho, kdo má zdravé trávení. Právě pro naplnění tady toho předpokladu je v sadě obsažen i Ahmad Tea DIGEST, který obsahuje snad všechny bylinky, po kterých sahaly babičky, když nám jako dětem chtěli léčit bolavé bříško.

Základ z máty je taková sázka na jistotu, když se bavíme o přírodní pomoci s trávením. Nu a v Ahmad Tea DIGEST je k tomu také fenykl, heřmánek či lékořice, což je už samo o sobě přesvědčivým argumentem, že tato směs bude fungovat. Kdybych mohl mluvit do řemesla mistrům čaje, tak bych si odpustil trochu té lékořice a přidal bych meduňku. To je ale pouze osobní preference. Třeba v Ahmad Tea IMMUNE mi ta lékořice vůbec nevadila, tady jsem si jí ale povšiml víc než bych si přál. 

Moje trávení je, díky bohu, poslední dobou jako z oceli. Nic ho nerozhodí, takže jsem nemohl Ahmad Tea DIGEST otestovat v akci na akutním případu. I tak jsem ho ale za poslední dva týdny s radostí vypil mnoho. I když jsem totiž nebyl v pozici, kdy bych ho vyloženě potřeboval, tak jsem vždy rád pil bylinné čaje, konkrétně ty s heřmánkem, pro duševní pohodu

Ahmad Tea DIGEST má na krabičce ocenění 2 hvězd za výbornou chuť. I když bych pro takové hodnocení taktéž zvedl ruku, tak musím konstatovat, že neoceněný ENERGY by ode mě dostal hvězdy minimálně tři.

Ahmad Tea Natural Benefits SLEEP – 10/10

Posledním pánem na holení je snad nejpřesvědčivější kousek z celé sady, Ahmad Tea SLEEP. Píši nejpřesvědčivější, protože jako jediného jsem ho otestoval na větším vzorku, než jsem jen já. Spánek podporující, uklidňující a vyvolávající směs z vás na přání udělá novorozeně a vy se tak budete moci ponořit do slastných snů. 

Nepřekvapuje mě mé osobní neovladatelné tíhnutí tady k tomuto čaji, víte proč? Protože heřmánek. Ano, je to základ směsi Ahmad Tea SLEEP a zároveň má oblíbená bylina (tedy možná hned po třezalce). K tomu se už od vytažení ze sáčků line vůně meduňky, lipových květů, máty a levandule. K tomu ještě navíc je tam ale něco, co mě překvapilo: sušený med.

Med si pochopitelně s čajem spojíme, ale nikdy jsem ho ještě nezažil jako součást směsi. Navíc v této formě med téměř nesladí a pokud, tak jsem to nezaregistroval. Tedy subjektivně musím konstatovat, že kombinace vůně a chuti je u Ahmad Tea SLEEP nejdokonalejší z celé sady. 

Účinnost má tento čaj z mého důkladného zkoušení stejnou a průkaznou jako ENERGY. Tak jako Ahmad Tea ENERGY dokázala nabudit, tak pohodový spánek je po Ahmad Tea SLEEP skoro 100% tutovka. Dokonce se mi zdálo, že spaní bylo natolik hluboké, že mírně zkomplikovalo i vstávání. Ale vstávání obecně moc nevyhledávám, takže to mohla být osobní přirozenost.

Závěrečné hodnocení

9.2

Perfektní

Jestli to až dosud nebylo patrné, tak sada čajů Ahmad Tea Natural Benefits Selection mě naprosto nadchla. Dříve jsem měl značku Ahmad spojenou s mým velice oblíbeným English Breakfast a zeleným čajem. To že mají v arzenálu i 100% přírodní směsi, které ještě k tomu mohou pomáhat jak fyzickému, tak psychickému zdraví, je pro mě obrovské zjištění. 

Po 14denním ochutnávání a sledování efektů jsem si mezi čaji pochopitelně našel své favority a kdybych si musel vybrat, které z nich bych zakomponoval do svého běžného života, tak je to Ahmad Tea ENERGY a SLEEP. Míru energie a kvalitního spánku totiž stavím na vysokou příčku priorit.

Žádný z těchto čajů mě ničím nezklamal, ba naopak, musel jsem se opravdu snažit, abych dokázal najít nějakou konstruktivně kritickou připomínku, byť je to mou prací. Je vidět, že mistři čaje společnosti Ahmad jsou mistry v pravém slova smyslu a já za to získávám novou úroveň obdivu pro jejich řemeslo.

Ahmad Tea Natural Benefits ENERGY
10
Ahmad Tea Natural Benefits BEAUTY
9
Ahmad Tea Natural Benefits SLIM
9
Ahmad Tea Natural Benefits IMMUNE
8
Ahmad Tea Natural Benefits DIGEST
9
Ahmad Tea Natural Benefits SLEEP
10
Klady
  • Podpora fyzického i psychického zdraví
  • Vynikající chutě
  • Ahmad Tea ENERGY schopný zastoupit kávu
  • Dokonalý spánek po Ahmad Tea SLEEP
  • 100% přírodní
Zápory
  • Mírnější intenzita zázvoru v Ahmad Tea IMMUNE
  • Opakující se citronové aroma

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář