Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Akční kamery

Recenze akční kamery Niceboy Vega 6 Star

31. 10. 2018 aktualizováno

Niceboy Vega 6 Star

Mini akční kamerka Niceboy Vega 6 Star s nativním 2K rozlišením a řadou pokročilých funkcí je k mání již za zhruba 3 900 Kč (1/24). Pojďte se společně s námi podívat, jak tento minimalistický přístroj obstál v našem testování.

Obsah balení

V balení najdete spolu s kamerkou široké příslušenství. Nejzajímavějšími součástmi je vodotěsné pouzdro (bez pojistky) a dálkový ovladač. Dále nechybí nabíjecí adaptér s USB kabelem a českou uživatelskou příručkou. V neposlední řadě je to velmi pestrá sada držáků a úchytů k upevnění na helmu, řídítka a další drobnosti. Nechybí ani čistící utěrka, 3M samolepky a stahovací pásky. Balení tedy nabízí vše, co bychom očekávali.

Niceboy Vega 6 Star - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Akční kamerka Niceboy Vega 6 Star váží sympatických 60 gramů a s rozměry 58 × 40 × 29 milimetrů je kompaktní, jak se sluší a patří. Je z obyčejného plastu, což při takto cenově dostupné výrobku není překvapení. Nicméně čelní strana je provedena v pěkném matném a hladkém povrchu. Vršek, spodek a strany jsou naopak v účelné protiskluzové struktuře.

Přes vizáž obyčejnosti je celé tělo propracováno perfektně. Nic zbytečně nevystupuje a tlačítka jsou pevná a citlivá zároveň. Nechráněné USB a HDMI porty se slotem pro microSD kartu bychom normálně hodnotili jako nedostatek, ale vzhledem k tomu, že kamerku každý stejně nejčastěji použije v ochranném pouzdře (součástí balení), ničemu to vlastně nevadí.

Niceboy Vega 6 Star

Zadní stranu zabírá 2“ displej s velmi pěkným náhledem, který poskytuje dostatečný přehled o tom, co vlastně nahráváte nebo fotíte. Důležité je také podotknout, že v kamerce nic nechrastí, jak tomu u některých levných plastových přístrojů bývá. Vega 6 Star má sice na první pohled základní design, nicméně bylo pamatováno na detail a kvalitu.

Manipulace a ovládání – 8/10

Ovládání je stejně jako design naprosto klasické, a pro toho, kdo už nějakou akční kamerku měl, notoricky známé. Přední „on/mode“ přepínač, horní „OK“ tlačítko a boční šipky se zapínáním Wi-Fi nabízejí vše potřebné k obsluze kamerky, a zároveň je ovládacích prvků tak akorát, aby nebyl přístroj přeplácaný.

Zmíněná hrubší struktura napomáhá jistému držení bez pouzdra. V pouzdru je kamerka sice o poznání robustnější, ale i v něm se ovládá velice dobře. Kovová tlačítka, která skrz něj procházejí, jsou přesná a dobře reagují.

Pokud se jedná o manipulaci s pouzdrem a veškerým dalším příslušenstvím, zvládne to opravdu každý. Pouzdro má velký zaklapávací držák, který jej dobře drží. Na druhou stranu ale nemá pojistku, která by rozhodně neuškodila. Ostatní příslušenství se montuje jednoduše díky závitům, karabinkám, 3M páskám nebo stahovacím páskám. Vše je v balení a kreativnímu využití se opravdu meze nekladou.

Funkce – 7,5/10

Mezi nejlepší funkce kamerky Vega 6 Star patří snímač, který dokáže pořídit fotky s rozlišením 16 Mpx. Video je oficiálně uváděno v rozlišení 4K. Ovšem je nutno zdůraznit, že nativně dokáže 2K (2 048 × 1 080 px). 4K tedy nedosáhne plné kvality. Navíc u 2K pracuje s frekvencí 30 FPS, zatímco u 4K jen s 24 FPS. Pokud si vystačíte s Full HD, potom se frekvence navýší už na slušných 60 snímků za sekundu.

Kamerka má speciální režim pro natáčení pod vodou. Zvládne dokonce i časosběrná videa, zpomalené záběry nebo přidat efekt rybího oka s možností nastavení korekce tohoto efektu. Dokonce můžete nastavit úhel záběru a korekci rybího oka. Maximální zorné pole objektivu činí velmi pěkných 170 stupňů, takže záběry rozhodně nebudou postrádat dynamiku. Navíc je v menu možné zorné pole i upravit.

Vybavena je také optickou stabilizací obrazu a má integrovaný Wi-Fi modul. Díky němu můžete kamerku ovládat vzdáleně přes dálkový ovladač, který je v balení.
Co se paměťových karet týče, jistě potěší podpora formátu UHS-I U3. Samozřejmě je řeč o microSD kartách. Ovšem maximální kapacita by mohla být vyšší než podporovaných 64 GB.

Displej – 7/10

Displej má 2“ úhlopříčku a skutečně věrný náhled. Nemá sice možnost dotykového ovládání, ale to ničemu až tak nevadí. Ovládání pomocí tlačítek reaguje na výbornou. Čitelnost displeje není i přes malá písmena vůbec špatná. Menu je navíc podbarvené bílým polem pro lepší kontrast. Ovšem někdy je stejně potřeba zakrýt si rukou sluneční svit, aby byl text lépe čitelný.

Niceboy Vega 6 Star

V provozu vidíte na spodní liště datum a čas, který kamera může otisknout i do fotek. V horní liště je potom ikona kamery či fotoaparátu a odpovídající množství zbývajících minut či snímků. Indikace baterie je výrazná a má třístupňovou strukturu. Pohyb v menu je snadný a dobře se v něm orientuje. Všech 7 stránek je uzpůsobeno tak, aby byly řádky dobře čitelné.

V menu je také vhodné vypnout spořič obrazovky. Kamerka má totiž tu nevýhodu, že i při nahrávání spořič naskočí a stiskem tlačítka OK jej sice zrušíte, ale zároveň i zastavíte nahrávání.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Niceboy Vega 6 Star je vybavena 3,7V baterií s kapacitou 1 050 mAh: oficiálně výrobce deklaruje asi 90 minutové nahrávání. Buďme realisté a na výlet či dovolenou si raději pořiďme baterii náhradní – nebo alespoň powerbanku, abychom kameru mohli dobít i v batohu.

Výdrž samozřejmě záleží na kvalitě nahrávání, délce a tak dále. Obecně ale kamerka jednu hodinu nahrávat zvládne. Z úplného vybití do 100 % se pomocí 1,2A portu powerbanky dokázala kamerka nabít asi za necelé tři hodiny. Z 2A to zvládne pod dvě hodiny.

Kvalita videí a fotografií – 6,5/10

Denní videa jsou velice pěkná. Širokoúhlý záběr objektivu jim dodává perfektní dravost a dynamiku, kterou u sportovních a outdoorových videí určitě využijete. Mají pěknou barvu a kontrast je také slušný. Za plného slunce objektiv i výborně přeostřuje, takže se není potřeba obávat rychlých pohybů.

Více fotografií v originálním rozlišení najdete tady.

Samozřejmě je potřeba dát si pozor na zhoršující se světelné podmínky třeba před západem slunce. Snímač i objektiv je malý, takže komplikace a zejména potíže s přeostřováním na sebe nenechají dlouho čekat. Noční videa pak propadla úplně, a to jak po stránce přeostřování, tak na poli výrazného digitálního šumu.

Kvalita fotografií je spíše podprůměrná. Navíc má kamerka potíže se zaostřením na prvních několik metrů, kdy je textura tak nějak „rozpitá.“ Na horizont ostří dobře, což bude pro outdoorové fotky zásadní. O kvalitě nočních fotek nemůže být absolutně řeč. Na nich se objevuje enormní množství digitálního šumu.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Niceboy Vega 6 Star si na domácí Heurece vysloužila pěkné hodnocení 88 %. Zákazníci si chválí především bohaté příslušenství, kvalitu a jednoduchou obslužnost.

Alternativy k Niceboy Vega 6 Star

Dražší model Niceboy Vega 6 už nabízí nativně 4K rozlišení. Vyniká také lepší zpracováním a dálkový ovladač nabyl podoby náramku.

Od stejného výrobce jsme také testovali akční kamerku Niceboy VEGA 5 (recenze) a Niceboy VEGA 5 pop (recenze), které rozhodně stojí za pozornost. Naše hodnocení byla vždy vysoká.

Závěrečné hodnocení

7.3

Velmi dobrá

Niceboy Vega 6 Star patří mezi cenově dostupné kamerky, která udělá radost spíše méně náročným uživatelům. Pro záznam z dovolené a výrobu materiálu pro sociální sítě ovšem bezvadně vystačí. Ke své práci nicméně potřebuje ideální světelné podmínky.

Design a zpracování
7
Manipulace a ovládání
8
Funkce
7.5
Displej
7
Výdrž baterie
8
Kvalita videí a fotografií
6.5
Klady
  • Výborné zpracování
  • Protiskluzová struktura
  • Časosběr, slow motion, rybí oko
  • Optická stabilizace
  • 16Mpx fotky
Zápory
  • Nativně jen 2K rozlišení
  • Nekryté porty
  • Otevírání pouzdra bez pojistky
  • Horší výsledky za špatných světelných podmínek

Nejprodávanější digitální kamery dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář