Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Akční kamery

Recenze akční kamery Niceboy Vega 6

25. 2. 2019 aktualizováno

Test Niceboy Vega 6 - recenze

Jak jinak než akcí jsme pro vás otestovali akční kamerku Niceboy Vega 6 s nativním 4K rozlišením a spoustou funkcí. Chcete-li vědět, jak si tahle mašinka za zhruba 3 900 Kč vedla během výpravy na slunné Mallorce, směle se začtěte do následujících řádků.

Obsah balení

V balení najdete spolu s kamerkou široké příslušenství. Nejzajímavějšími součástmi je vodotěsné pouzdro a dálkový ovladač, který má podobu náramku. Dále nechybí nabíjecí adaptér s microUSB kabelem a českou uživatelskou příručkou. V neposlední řadě potěší pestrá sada držáků a úchytů k upevnění kamerky na helmu a řídítka. Nechybí ani čistící utěrka, 3M samolepky a stahovací pásky. Níže se podívejte, co všechno krabice obsahuje.

Test Niceboy Vega 6 - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Elegancí a kvalitou zpracování se Niceboy Vega 6 řadí mezi lepší kamerky. Zaoblené hrany a matná černá jí velmi sluší. Příliš neklouže dokonce ani když ji v ruce držíte bez pouzdra. Boční strany jsou opatřeny ještě jemnou protiskluzovou strukturou. Velmi pěkně je provedeno tlačítko spouště. To je dostatečně široké a lehce vystouplé s mírným prohnutím ve svém středu. Na boku se nachází dvojice šipek. Jednoznačnou výhodou tohoto modelu je fakt, že se dobře ovládá i většíma rukama.

Slot pro baterii je samozřejmě krytý. Kryt spatříte i na boku, kde se nachází microUSB, HDMI port a slot pro microSD kartu. Ten už některé levnější modely nemají, takže tady získává Vega 6 další bod k dobru. Zadní strana potom nese velmi pěkný 2“ displej a na vrchu najdeme ještě kontrolní diodu a integrovaný mikrofon.

Celkově je NiceBoy Vega 6 zpracována hodně povedeně. Působí kvalitním dojmem a se svou hmotností 60 gramů a rozměry 62 × 46 × 29 milimetrů je sympaticky kompaktní.

Manipulace a ovládání – 8/10

Práce s kamerkou je hodně příjemná i bez pouzdra. Výborně se drží a materiál je příjemný na omak. Nenajdete na ní nic víc než čtveřici tlačítek, což k jejímu účelu bohatě stačí.
Dobře se pohybuje i v menu, protože reaktivnost tlačítek je blesková a nastavení je díky tomu snadné a svižné. Samotné menu má 28 řádků a dá se v něm zorientovat během pár sekund. Vše podporuje skvěle čitelný displej.

Jakmile dáte kamerku do ochranného pouzdra, reaktivnost tlačítek se nijak nezhorší, což je další plus. Pouzdro je opatřeno pojistkou proti otevření – a to je další výhoda. K Niceboy Vega 6 dostanete i dálkový ovladač, který má podobu náramku (náramkových hodinek). Jeho reakce je opět výborná a samostatná tlačítka pro focení a nahrávání jsou i dostatečně velká. Na druhou stranu si myslím, že celková velikost náramku je zbytečně přehnaná. Pomalu se blíží rozměrům outdoorových hodinek.

Zapnutí kamerky je docela pomalé. Do aktivace od stisknutí vypínače je to odhadem 3–4 sekundy. Pro vypnutí musíte vypínač stále držet obdobně dlouho. Tento čas by v obou případech mohl být klidně o polovinu kratší.

Funkce – 9/10

Největší předností kamerky Niceboy Vega 6 je nativní rozlišení 4K. Skutečné rozlišení 3 840 × 2 160 pixelů při frekvenci 30 snímků za sekundu a kompresní formát H.265 prostě láká. Pravda, frekvence není nijak ohromující. Dvojnásobná by byla daleko lepší. Vyšší frekvence se tak dá docílit jedině tak, že srazíme výstupní rozlišení.

Určitě potěší také integrovaný stabilizační systém (byť elektronický), který podporuje i nejvyšší rozlišení. Fotit je možné do rozlišení 12 Mpx a snímač má na svědomí Sony, což je jedině dobře. Vedle jednosnímkového focení můžete nastavit i sériové snímání nebo spoušť časovačem pozdržet.

Mezi pokročilými funkcemi nesmí chybět třeba časosběr, slow motion záběry, WDR nebo HDR. Manuálně lze vybrat i nejlepší scénický režim a kamerka je schopna nahrávat i ve smyčce, čímž dokáže suplovat třeba i kameru do auta. Upravit si můžete dle libosti i úhel záběru. Ten maximální dosahuje širokoúhlých 170 stupňů. Pokud chcete experimentovat více, máte šanci pohrát si i s expozicí, hodnotami ISO nebo vyvážením bílé.

V neposlední řadě je Niceboy Vega 6 opatřena integrovaným Wi-Fi modulem, a tak můžete data do počítače přenést, aniž byste ji vyjmuli z ochranného pouzdra. Díky Wi-Fi si můžete navíc udělat dálkový ovladač i ze svého smartphonu či tabletu. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci.

Displej – 7,5/10

Displej přístroje neskýtá na první pohled žádné překvapení. Jedná se o klasický styl s 2“ úhlopříčkou. Nicméně nutno dodat, že pohyb v menu je hodně příjemný. Jednak díky rychlým reakcím kamerky a jednak díky velmi pěknému náhledu s výborně čitelnými znaky. Menu má černé podbarvení, které optimálně kontrastuje s bílými texty a vše je dobře čitelné.

Test Niceboy Vega 6

V náhledovém režimu videa i fotografování je na horní liště vidět časomíra nebo počet fotek. Na spodní se potom zobrazují informace o expozici, zvoleném rozlišení, hodnotách ISO či vyvážení bílé nebo o vybraném scénickém režimu. Vše je tedy dostatečně přehledné a kdykoli stačí nastavení překontrolovat jen mrknutím oka.

Výdrž a nabíjení – 7/10

Niceboy Vega 6 je vybavena 3,7V baterií s kapacitou 1 050 mAh a oficiálně na ní výrobce deklaruje asi 70minutové nahrávání. To není moc a buďme raději i realisté a na výlet či dovolenou si pořiďme raději baterii náhradní anebo alespoň powerbanku, abychom kamerku mohli dobít i v batohu.

Také v praxi se nám celková výdrž ani zdaleka nezdála jako oněch deklarovaných 70 minut. Nutno ale pochválit rychlost dobíjení. I z obyčejné 12voltové autozásuvky se baterka následně dobila velmi rychle. Z úplného vybití do 100 % se pomocí 1,2A portu powerbanky dokázala kamera nabít asi za necelé tři hodiny. Z 2A to zvládne pod dvě.

Kvalita videí a fotografií – 8/10

Kvalita videí je na poměrně vysoké úrovni. Obraz má krásné barvy a širokoúhlý záběr jim dává potřebný a žádaný dynamický náboj. Výborně funguje ostření, které si poradilo se záběry z jedoucího auta i při sestupování ze skal. Samozřejmě se najdou mouchy – třeba při ostrém přechodu ze světla do stínu či naopak. To jsou ale obecně těžké podmínky, a proto není potřeba malou akční kamerku zbytečně shazovat. Noční videa jsou pro takto malou optiku samozřejmě zkouška ohněm. Vega 6 si ale s přemírou tmy a ostrými přechody do umělého světla poradila vcelku dobře. Ačkoli se šum prostě objevuje, na výsledek se koukat rozhodně dá.

Originální fotky si prohlédněte v naší galerii.

U snímků je v první řadě určitě vhodné pohrát si s nastavení úhlu záběru. Extra širokoúhlý vytváří i na krátkou vzdálenost nepřirozeně vypouklý obraz. Něco jako rybí oko. Čistě subjektivně si myslím, že efekt rybího oka není nijak zvlášť hezký a speciálně fotky ulic, budov či skupinek lidí vyloženě kazí. Proto je potřeba si určit úhel, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Fotografie mající rozlišení 12 Mpx nejsou nijak špatné. Určitě nečekejte kvalitu foťáků s větším snímačem. S těmi se miniaturní kamerka rovnat nemůže a dá se oprávněně předpokládat, že na tisk fotek ve větších rozměrech to určitě nebude. Na zaznamenání dovolené či outdoorových aktivit ale bohatě postačí. Celkově mají fotky pěkné barvy a slušný kontrast. Jen ostrost detailů je slabší. Na nočních snímcích nevzniklo překvapivě tolik šumu, jak by se dalo čekat. Samozřejmě se nejedná o bůhvíjak kvalitní fotky, ale v rámci těchto malých kamerek se dá mluvit o uspokojivém výsledku, na který se dá dívat.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Heurece hodnotilo Niceboy Vega 6 zatím 23 zákazníků, kteří se společně shodli na 88% hodnocení. Z toho se dá soudit, že i v rukou dalších fandů akčních sportů se tato malá kamerka určitě neztratí.

Alternativní modely k Niceboy Vega 6

Xiaomi Mi Action Camera 4K je kamerka od velmi oblíbené značky, která je vybavena stejným rozlišením videa a má dokonce větší displej (2,4“). Rozlišení fotek tentokrát padá ale až na 8 Mpx. Jako další doporučení volím GoPro Hero5 Session, což je velice kompaktní kamerka s atypickým tvarem jednoduché krychle. Nabídne stejně kvalitní videa, ovšem rozlišení fotek mírně spadne na 10 Mpx. Za model od GoPro s názvem GoPro HERO 5 Black Edition si sice připlatíte, na oplátku ale získáte vychytávky v podobě voděodolnosti do 10 metrů bez pouzdra nebo podporu RAW formátů.

Další skvělé tipy najdete mezi výběrem nejlepších akčních kamer. Navíc vám poradíme, jak takový přístroj správně vybrat.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělá

Niceboy Vega 6 je zhotovena o poznání kvalitněji, než levnější modely. Jejími největšími přednostmi je přehlednost, perfektní reaktivnost ovládání, spousta funkcí a nativní 4K. Mít k tomu dvojnásobnou nahrávací frekvenci, byla by to pecka úplná.

Design a zpracování
8.5
Manipulace a ovládání
8
Funkce
9
Displej
7.5
Výdrž a nabíjení
7
Kvalita videí a fotografií
8
Klady
  • Výborné zpracování
  • Snímač od Sony
  • Skvělá reaktivnost ovládání
  • Nativní 4K rozlišení
  • Časosběr, HDR, slow motion
Zápory
  • Za takové peníze není co vytknout

Nejprodávanější digitální kamery podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (41 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář