Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze aku sekačky Bosch UniversalRotak 555

akumulátorová sekačka Bosch UniversalRotak 555 recenze

Máte rádi univerzální výrobky, které zvládnou hned několik funkcí? Pak vás zaujme aku sekačka Bosch UniversalRotak 555. Ta se postará o zkrácení stébel trávy, navíc umí posbírat i spadané listí a začistit okraje trávníku. A to na ploše až 550 m2. My jsme tuto akumulátorovou sekačku vyzkoušeli a výsledky vám představíme v recenzi.

Hodnocení Bosch UniversalRotak 555

8.8

Skvělá

Přijatelná cena a zároveň velmi dobré vlastnosti –⁠ aku sekačka Bosch UniversalRotak 555 je ukázkovým zástupcem zlaté střední třídy. Potěšila nás především vysokou kvalitou při sečení a mimořádně tichým chodem. Využijete ji navíc i pro úpravu rozlehlejších zahrad.

Konstrukce
8
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení
9
Klady
  • Kvalitní nůž
  • Velmi tichý chod
  • Pohodlná rukojeť
  • Sečení i sběr listí
  • Pro plochu až 550 m2
Zápory
  • Kostra z plastu
  • Bez akumulátoru a nabíječky

Konstrukce –⁠ 8/10

Recenzovaná akumulátorová sekačka Bosch je obecně bytelně vyrobená. Při důkladném průzkumu ale objevíte drobné mouchy. Hned na úvod vás uklidníme tím, že rozhodně nejde o nic závažného, co by mělo mít zásadní vliv na chod stroje. Spíše se jedná o miniaturní vady na kráse, které se nemusí nijak projevit, pokud se sekačkou budete zacházet šetrně.

Pravděpodobně největší nevýhodou je šasi z plastu. Tento materiál není tak odolný jako kov. Méně kvalitní jsou i některé další plastové komponenty jako například kolečka. Naopak oceňujeme extra nabroušený rotační nůž i motor, který je řízený úsporným systémem Efficient Energy Management.

Aku sekačky jsou tradičně bezúdržbové, testovaný model není výjimkou. Oceňujeme rovněž jeho bezproblémový transport i skladování.

Bosch UniversalRotak 36-550 0.600.8B9.50B

Ovládání –⁠ 9/10

Testovaná aku sekačka Bosch UniversalRotak 555 se snadno ovládá. Při sečení vás potěší jednoduché sestavení držadla i ideálně tvarovaná rukojeť ErgoFlex. Díky ní bude úprava trávníku pohodlná a nebudou vás bolet ruce ani záda. Jedná se o aku sekačku bez pojezdu, díky hmotnosti 15 kg se strojem ale není namáhavá manipulace.

aku sekačka Bosch UniversalRotak 555 sečení

Výkon a hlučnost –⁠ 9/10

Bezuhlíkový motor je výkonný a zároveň úsporný. Sekačka funguje při kapacitě akumulátoru 4 Ah. Baterie ani nabíječka není součástí balení, pozor na to. Máte tedy dvě možnosti: pokud již doma máte produkt s kompatibilním akumulátorem, jednoduše jej použijete. Pokud žádný takový výrobek nevlastníte, musíte dokoupit novou baterii i nabíječku. O stavu nabití vás následně bude informovat kontrolka na sekačce.

Co se hlučnosti týče, akumulátorové sekačky se obecně vyznačují tichým chodem. To platí také pro Bosch UniversalRotak 555. U tohoto modelu je hlučnost ještě o něco nižší díky technologii ProSilence. Maximální hluk tak nepřesáhne hranici 76 dB. Používání sekačky je díky tomu ještě příjemnější. A to pro vás i sousedy.

Kvalita sečení –⁠ 9/10

Kvalita sečení je špičková a aku sekačka Bosch UniversalRotak 555 v tomto ohledu do kapsy strčí i mnohé dražší kolegy. Zárukou přesného řezu je nůž LeafCollect. Ten navíc sbírá posečenou trávu a listí. Co nás také hodně potěšilo, to je skutečnost, že s recenzovanou aku sekačkou Bosch velmi dobře vysečete i okraje zahrady. Boční strany jsou totiž vybavené hřebeny pro vynikající výsledky.

Šířka záběru činí 38 cm. Výšku sečení pak máte možnost nastavit v 6 stupních. Využijete k tomu tlačítko, které najdete na boku sekačky. Minimální výška sečení je 25 mm, maximální pak 70 mm. To je o 5 mm méně než u dalších modelů, jaké jsme podrobili našemu testu. Rozdíl samozřejmě není enormní, v případě přerostlé trávy ale každý milimetr může přijít vhod.

aku sekačka Bosch UniversalRotak 555 záběr

Technické parametry

Bosch UniversalRotak 555 Parametry
Typ Aku sekačka rotační
Typ sečení Rotační
Motor Bezuhlíkový
Kapacita akumulátoru
4 Ah
Záběr 38 cm
Výška sečení 25 až 70 mm
Hmotnost 15 kg
Pro plochy do 550 m2

Nejpopulárnější aku sekačky podle uživatelů Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (45 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář