Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze aku sekačky Riwall PRO RALM 3740i

akumulátorová sekačka Riwall PRO RALM 3740i recenze

Naším testem aku sekaček prošel také model Riwall PRO RALM 3740i. A můžeme vám prozradit, že nás velice mile překvapil. I když se jedná se o levnou akumulátorovou sekačku, o vaši zahradu se perfektně postará. O naše další poznatky se podělíme v recenzi.

Hodnocení Riwall PRO RALM 3740i

8

Skvělá

Aku sekačka Riwall PRO RALM 3740i je cenově dostupná, dokáže přitom nabídnou velmi slušné vlastnosti. Nadchne svým zcela jednoduchým ovládáním i spolehlivým výkonem. Pokud za akumulátorovou sekačku nechcete utratit majlant, tento model se vám osvědčí na pozemcích o rozloze až 400 m2.

Konstrukce
8
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
8
Kvalita sečení
7
Klady
  • Nízká cena
  • Prošla známým testem kvality
  • Pohodlné ovládání
  • Výška sečení až 75 mm
  • Bezproblémové skladování
Zápory
  • Kostra z plastu
  • Bez akumulátoru a nabíječky

Konstrukce –⁠ 8/10

Aku sekačka Riwall PRO RALM 3740i je dostupná za nízkou cenu pohybující se pod hranicí 4 tisíc korun. Nemusíte se ale obávat o kvalitu provedení, ta je navzdory levné cenovce na velmi solidní úrovni. To ostatně potvrzuje i fakt, že model úspěšně prošel testem německé organizace TÜV.

Šasi pochopitelně není z kovu, ale z plastu. To značí menší odolnost. Při šetrném zacházení se ale nemusíte obávat rychlého rozbití stroje. Líbí se nám koš s objemem 40 l, který má indikaci naplnění. Bezuhlíkatý motor PowerMax se nezahřívá ani při delší práci na zahradě.

Jak je u aku sekaček zvykem, ani u tohoto modelu nemusíte údržbě věnovat dlouhé hodiny. Potěší vás také pohodlný transport. Řídítka lze snadno sklopit, sekačka je tedy poměrně nenáročná na skladování.

aku sekačka Riwall PRO RALM 3740i záběr

Ovládání –⁠ 9/10

Aku sekačka je vybavená ergonomickou rukojetí s protiskluzovým povrchem. To oceníte nejenom v horkém létě. Dobře viditelná je také indikace aktuální kapacity baterie. Vždy tak víte, jak dlouho ještě můžete sekat a kdy už je třeba akumulátor dobít. Pochválit musíme rovněž bezpečnostní pojistku v podobě klíčku, která zabrání nechtěnému spuštění stroje.

Jedná se o sekačku bez pojezdu, tedy variantu, která mezi akumulátorovými sekačkami jasně převládá. Na menší zahrady není pojezd třeba, s aku sekačkou Riwall se dobře manipuluje i bez něj. Někdo by ale mohl dávat přednost sekačkám s pojezdem.

Výkon a hlučnost –⁠ 8/10

Stroj pohání akumulátor. Baterie a nabíječka ale nejsou součástí balení. Můžete využít jakoukoliv baterii a nabíječku značky Riwall, jakou už máte doma. Výdrž na jedno nabití i doba nabíjení se následně odvíjí od toho, jaký akumulátor použijete.

Motor PowerMax je tišší než klasické elektromotory. Aku sekačka Riwall PRO RALM 3740i vás díky tomu nebude obtěžovat nepříjemným hlukem. Výrobce neuvádí přesnou hodnotu v dB, podle našich zkušeností se ale hlučnost pohybuje v průměrných mezích.

akumulátor

Kvalita sečení –⁠ 7/10

Co se kvality sečení týče, aku Riwall PRO RALM 3740i je spolehlivá, ale nenabízí žádné speciality navíc. Šířka záběru činí 37 cm. K dispozici vám bude také centrální nastavení výšky sečení. Vybírat můžete z 5 poloh. Někteří konkurenti nabízejí až 10 pozic výšky, poskytují vám tedy ještě větší flexibilitu při sečení.

Technické parametry

Riwall PRO RALM 3740i Parametry
Typ Aku sekačka rotační
Typ sečení Rotační
Motor Bezuhlíkový PowerMax
Kapacita akumulátoru
Záběr 37 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Hmotnost 15,5 kg
Pro plochy do 400 m2

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář