Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze: Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka

12. 12. 2017 aktualizováno

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka

Doby, kdy bylo učení barev a poznávání předmětů pro naše děti nezáživné a otravné, jsou již dávno pryč. Existuje totiž spousta zábavnějších variant, jak ty nejmenší z nás něčemu přiučit a přitom se společně dobře pobavit. Bez slz a nudění…

Jako dobrou volbu doporučujeme interaktivní hračku Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka. Podrobili jsme ji několikaměsíční recenzi a hned na úvod prozradíme, že nás knížka příjemně překvapila. Cena hračky se pohybuje kolem 1500 Kč (12/2017).

Obsah balení

Uvnitř praktického balení „kufrovitého tvaru“ najdete elektronickou Albi tužku, knihu O perníkové chaloupce, nabíječku, propojovací USB kabel, průvodce kouzelným čtením, 10 kusů samolepek MP3 přehrávače a 10 kusů samolepek ovládání hlasitosti včetně audio bloku.

Balení je skutečně nadité a výborně zpracované. Na obalu se dozvíte nejdůležitější informace včetně tel. kontaktu na infolinku do ČR. Moc se nám líbí také papírový průvodce, ve kterém jsou veškeré funkce v pochopitelném duchu vysvětleny.

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka - obsah balení

Zpracování a materiál

Knížka O perníkové chaloupce váží 1550 gramů, přičemž její rozměr činí 30 × 25 × 15 cm. Nejde o žádnou malou hračku, kterou byste pohodlně schovali třeba do kabelky nebo pod bundu. K uskladnění a přepravě doporučujeme používat původní obal opatřený pohodlným úchytem.

Kniha je vyrobena z tvrdého papíru lesklé barvy, který je velmi pevný a dokáže v rámci mezí odolat vodě. Pokud dítě knížku poslintá nebo vylije čaj, hadříkem tekutinu utřete a v hraní vám nic nebrání. Obecně ale doporučujeme neustálý rodičovský dozor, protože neopatrné zacházení pro knihu znamená zcela jistě nenávratné poškození. Celkové zpracování je skutečně krásné a člověk se po otáčení jednotlivých stránek v okamžiku přenese do nevinných dětských let. Kniha má celkem 16 stran.

Mimo knížky je nedílnou součástí této interaktivní zábavy elektronická Albi tužka. Její konstrukce váží kolem 64 gramů a na výšku měří něco málo přes 6 cm. Tělo elektronické tužky je vyrobeno z lesklého a hladkého plastu, který se skvěle drží a při používání netropí potíže. Na povrchu mimo bílé barvy najdete dvojici mechanických tlačítek modré barvy.

Konstrukce je dále opatřena hlasitým reproduktorem, který můžete plynule regulovat pomocí příslušných tlačítek. K vidění je microUSB port pro nabíjení a přenos dat včetně 3,5 mm zdířky pro zapojení klasických sluchátek. Tužka se vám nebude nikdy povalovat po bytě, protože je uvnitř  balení přítomný malý stojánek. Pomůcku stačí do stojánku jednoduše zasunout a máte hotovo.

Uvnitř tužky je umístěna baterie, která se nabíjí pomocí přiloženého akumulátoru. Doba nabíjení se pohybuje kolem zhruba 4 hodin, přičemž výdrž odpovídá zhruba 8 hodinám provozu. Číselné údaje ale berte s uvozovkami, protože se celková životnost odvíjí od doby a způsobu používání.

Co knížka umí?

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka patří mezi zajímavou formu vzdělávání, která dobře poslouží pro děti v předškolním a školním věku. Celý systém funguje na základě dotyků elektronické tužky na určitá místa knížky. Na jednotlivých pozicích jsou umístěny speciální kódy, které po dotyku tužka přečte a spustí požadovaný zvuk. Někdy to mohou být ikony a napsané příběhy, jindy zase šatičky kreslené postavičky, lesní zvířátko nebo keře.

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka

Elektronická tužka funguje jako přenosný USB disk s kapacitou 8 GB. Uložiště ovšem můžete rozšířit až na 16 GB zakoupením příslušné paměťové karty. Není ani problém do tužky nahrávat vlastní MP3 soubory nebo dokonce vytvářet vlastní zvuky nebo pohádky. Iniciativě se zkrátka meze nekladou. My ovšem zůstaneme u příběhu O perníkové chaloupce.

Elektronickou tužku je nejprve nutné zapnout příslušným tlačítkem, čímž se tužka rozsvítí modře a začnou blikat oranžové diody. Po zapnutí stačí otevřít knížečku a zábava může začít. K výběru je několik možností. Asi na začátek je ideální spustit dopředu namluvená povídání, která jsou příjemná na poslech a v českém jazyce. Po vyslechnutí krátkého příběhu se nabízí jednoduchý kvíz, v jehož rámci je dítě vyzváno k vyhledání určitých předmětů, zvířat a rostlin.

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka

Nezůstane však pouze u obrázkových úkolů, ale dojde také na neméně zábavný zvukový poslech. Dítě musí najít třeba strakapouda podle notoricky známého klepání apod. Úkoly jsou skutečně pestré a každá strana nabízí zcela jiná zadání. Dítě se tak učí barvám, rozpoznávání předmětů a naslouchání. Na 16 stranách se nachází 8 krátkých vyprávění, přičemž ke každému příběhu je připraven i kvíz s několika otázkami.

Je ale nutné pamatovat, že se pro správnou funkčnost musí elektronická tužka držet kolmo proti vybíranému místu. Pokud bude tužka nakloněná, k přečtení kódu nedojde. Mírně nespokojeni jsme byli s (ne)opakováním zadaných kvízů. Pokud zadaný úkol dítě hned napoprvé neuslyší, musí na knížce vybrat nějakou náhodnou možnost. Jestliže nebude správná, teprve potom se výzva opakuje. Dítě je tak vehnáno do kouta, kde neví, co má vlastně dělat.

Na jak dlouho zabaví?

Tato interaktivní hračka bezesporu patří mezi ty vůbec nejzábavnější, které jsme kdy recenzovali. Příběhy jsou zpracovány velmi poutavě a příjemně se poslouchají. Také výběr úkolů nás mile překvapil. Dítě se během hraní naučí větší pozornosti, naslouchání, rozpoznávání, barvám a dalším nezbytným dovednostem.

Vypočítat trvanlivost knížky O perníkové chaloupce je velmi ošemetné. Záleží totiž na každém rodiči, jakou formou bude příběh prezentovat, co bude dítěti během hraní říkat apod. Pakliže si ale schopnější dítě vyslechne krátký příběh a odpoví na kvizové otázky, zábava se smrskne na zhruba 45 minut.

Kniha je konec konců doporučována dětem od 3 let, s čímž bychom souhlasili. Pokud se ale do hraní plně zapojí i rodiče, věk se může smrknout na samé minimum. Vězte totiž, že vám bude dítě během vyprávění neustále naslouchat a knížka bude dětská očička doslova fascinovat.

Mějte také na paměti, že máte možnost dokupovat další knihy s úplně jinou tématikou a úkoly. Tentokrát ovšem bez elektronické tužky, čímž se cena jednotlivých knížek snížila na částku do 400 Kč (12/2017). K výběru je například povídání Zvířátka na statku, Hravé učení, Svět zvířat nebo třeba Večerníčkovy pohádky.

Odolnost a životnost

K míře odolnosti jsme již něco napsali v prvních odstavcích. Mějte obecně na paměti fakt, že je pro užívání této interaktivní hračky nutná přítomnost rodičů. V opačném případě dítě knížečku roztrhá a elektronickou tužku poškodí. Přece jenom se jedná o elektroniku, která náležitou péči vyžaduje. K přepravě opětovně doporučujeme původní balení, které je praktické a v rámci mezí také kompaktní.

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka

Náš tip

Nevíte jakou vzdělávací hračku koupit vaší ratolesti? Přečtěte si náš výběr Nejlepší interaktivní hračky tohoto roku.

Závěrečné zkušenosti a hodnocení

Albi Elektronická tužka s knihou Perníková chaloupka patří mezi perly interaktivních hraček, které můžeme všem rodičům jedině doporučit. Vy a vaše vyrůstající ratolest se dočkáte nikdy nekončící zábavy, zajímavého způsobu učení, poznání a příjemného poslechu. Počítat ovšem musíte s vyšší pořizovací cenou.

Klady
  • Hezké pohádkové zpracování
  • Krásné vyprávění
  • Spousta zábavy
  • Pestré úkoly
  • Možnost dokoupení dalších příběhů
Zápory
  • Vyšší pořizovací cena
  • Nutná přítomnost rodičů

Nejprodávanější interaktivní hračky pro děti

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář