Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Aligator R40 eXtremo

27. 6. 2022 aktualizováno

Recenze a test Aligator R40 eXtremo

Odolný a vodotěsný tlačítkový telefon na dvě SIM karty s dvoutýdenní výdrží? Asi tak by se dal v rychlosti uvést Aligator R40 eXtremo. Všechny parametry si popíšeme v naší recenzi na portálu Testado.cz.

Hodnocení Aligator R40 eXtremo

6.1

Dobrý

Aligator R40 eXtremo je odolný tlačítkový mobil za nízkou cenu, který je vhodný pro dělníky nebo náruživé turisty. Nefotí sice moc hezky, ovšem 14denní výdrž a pohodlné ovládání stojí za to. Pokud vám takové parametry vyhovují, Aligator je zajímavá volba.

Design a zpracování
8
Displej
5
Hardware a výkon
4.5
Výdrž baterie
10
Fotoaparát a kamera
4
Systém a konektivita
5
Klady
  • Odolné a kompaktní tělo
  • Nízká hmotnost (150 g)
  • Snadná manipulace
  • 14denní výdrž na baterii
  • Rádio, MP3, Bluetooth, svítilna
  • Nízká cena
Zápory
  • Pouze základní funkce
  • Malé uložiště (lze vložit microSD kartu)
  • Slabé fotky
  • Ke kontaktům nelze přidat fotku

Design a zpracování – 8/10

Hlavní předností recenzovaného tlačítkového mobilu Aligator R40 eXtremo je jeho vysoká odolnost. Tělo je bytelné a vodotěsné. Splňuje certifikaci IP68, takže vydrží ponoření do vody a práci v prašném prostředí. 150gramová hmotnost patří mezi nižší. Do kapsy ideální věc.

Jak se můžete z fotografií sami přesvědčit, tlačítka jsou rozmístěná tak, aby se zařízení pohodlně ovládalo. Výrobce navíc počítá s manipulací s nasazenými rukavicemi nebo v dešti. Za praktickou považujeme zadní svítilnu, která se zapíná pomocí tlačítka na boku.

Je ale škoda, že Aligator R40 eXtremo vlastní starší konektor microUSB. Na druhou stranu nechybí sluchátkový jack 3,5 mm a slot pro dvě SIM karty a jednu microSD kartu.

Hodnocení Aligator R40 eXtremo

Displej – 5/10

Aligator R40 eXtremo vlastní bezdotykový TFT displej o velikosti 2,4 palců. Rozlišení činí 320 × 240 pixelů (QVGA). Obrazovka je barevná. Při psaní SMS zpráv oceníte velký text, během dne zase zobrazení času a data.

Hardware a výkon – 4,5/10

Aligator R40 eXtremo disponuje minimálním uložištěm. Pro větší množství dat doporučujeme přikoupit paměťovou kartu (podporuje až 256 GB). Odolný Aligator nabízí 8 melodií pro vyzvánění + možnost přidání vlastní; třeba formou MP3 souboru.

Do zařízení vložíte dvě klasické SIM.

Výdrž baterie – 10/10

Pokud něčím Aligator R40 eXtremo exceluje, určitě je to výdrž na baterii. Přítomná Li-Ion baterie má kapacitu 2 000 mAh a vydrží kolem 14 dní. Taková výdrž vás omezovat nebude ani na delších výletech mimo domov.

Fotoaparát a kamera – 4/10

Recenzovaný Aligator R40 eXtremo vlastní jediný objektiv na zadní straně. Konkrétně se dostalo na 5Mpx senzor, se kterým můžete fotit nebo natáčet videa.

Pokud budete fotit během dne a světelné podmínky budu ideální, fotografie jsou v rámci mezí slušné. Jakmile ale světlo trošku ubude, kvalita letí strmě dolů.

Pro základní fotky ale Aligator R40 eXtremo stačí. Do rodinného alba ale určeny nejsou.

Fotoaparát a kamera - ALIGATOR R40 eXtremo

Systém a konektivita – 5/10

Aligator R40 eXtremo běží na vlastním operačním systému. Součástí mobilu je budík, FM rádio, kalendář, kalkulačka, Bluetooth a několik her.

Jak jsme si říkali výše, konektor je typu microUSB a sluchátka můžete k telefonu připojit pomocí 3,5mm audio jacku.

Technické parametry

Rozměry: 129,5 × 62 × 15,5 mm
Hmotnost: 150 g
Displej: 2,4″; 320 × 240 px (QVGA)
Fotoaparát: 5 Mpx, selfie ×
Baterie: 2 000 mAh
Čipset a RAM:
Vhodný na hry: ×
Systém:  Bez OS

Oblíbené telefony podle žebříčku Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář