Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze strunové AKU sekačky AlzaTools CSC40V BatteryONE

AlzaTools CSC40V BatteryONE 20V - aku sekačky

AlzaTools CSC40V BatteryONE je model cenově dostupné strunové aku sekačky od Alzy. AlzaTools produkty se vyznačují cenovou dostupností a přitom praktičností a kompatibilitou baterií. Tato sekačka nabízí dobrý poměr ceny a výkonu a snadnou manipulaci. Jaké další silné vlastnosti u ní nepřehlédnete a kde se naopak moc nedařilo? Odpoví tato recenze.

Hodnocení AlzaTools CSC40V BatteryONE 20V

8.3

Skvělá

Strunová aku sekačka AlzaTools CSC40V BatteryONE 20 V je zástupce cenově dostupného aku nářadí od Alzy. Její baterie je kompatibilní s dalším nářadím ze stejné série, pro provoz ale budete potřebovat dvě. Těšit se můžete na zahradní stroj s bezpečnostní pojistkou, nízkou hmotností, jednoduchým použitím i příjemnou cenovkou. Vhodná spíše pro nenáročné.

Konstrukce a zpracování
9
Baterie a výdrž
7
Záběr a výbava
8
Ovládání
9
Klady
  • Cenová dostupnost
  • Nízká hmotnost
  • Automatické zkracování struny
  • Protiskluzová rukojeť
  • Bezpečnostní pojistka
Zápory
  • Nutnost 2 akumulátorů

Konstrukce a zpracování

Akumulátorová strunová sekačka od Alzy není sci-fi, ale skutečnost. Model AlzaTools CSC40V BatteryONE nezapře několik fantastických vlastností, které začínají u otočné hlavy a končí u nízké hmotnosti. Popis výrobku sice slibuje, že si tato sekačka poradí i s náročnějšími úkoly, ale vzhledem k cenové kategorii bychom byli s experimentováním v hůře prostupných oblastech opatrní.

Každého uživatele potěší ergonomická rukojeť, která je navíc protiskluzová. Druhé madlo je výškově nastavitelné a přizpůsobí se tak různě vysokým uživatelům. S dosekáním trávy kolem obrubníků pomohou odnímatelná kolečka. Nechybí ani kryt zajišťující vaši bezpečnost během sekání porostů. Sklon hlavy lze nastavit v 6 různých pozicích. Hlava je otočná o 90°.

AlzaTools CSC40V BatteryOne 20V - recenze zpracování

Baterie a výdrž

Pokud bychom měli začít výdrží baterie, pak pro vás bohužel žádné ohromující hodnoty nemáme. Strunová aku sekačka AlzaTools CSC40V BatteryONE dosahuje v porovnání s jinými modely průměrných až podprůměrných hodnot. Doba provozu se totiž pohybuje zhruba kolem 25 minut. I z tohoto důvodu pak bude vhodná spíše pro sekání menších ploch.

Tato strunová aku sekačka se prodává ve dvou variantách. Buď si ji zakoupíte ve variantě bez akumulátoru, nebo s ním. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, dostanete k sekačce také dvě baterie s kapacitou 4 Ah. Častěji se ale uživatelé rozhodují pro první variantu. Počítejte pak tedy s nutností si baterie dokoupit, a pozor – pro provoz této sekačky budete potřebovat dvě.

Akumulátory jsou dále dostupné v kapacitě 2 Ah, 4 Ah a 6 Ah. U poslední varianty je předpoklad, že se výdrž vyšplhá na 35 minut. Součástí balení není ani nabíječka. Pro nabití je potřebná zhruba hodina a půl. Baterie jsou kompatibilní i s dalším nářadím BatteryONE.

AlzaTools CSC40V BatteryOne 20V - recenze baterie

Záběr a výbava

Ačkoliv se jedná o představitele cenově dostupného produktu, nemusí se AlzaTools CSC40V BatteryONE 20V za své vlastnosti stydět. Disponuje uhlíkovým typem motoru, který dokáže vyvinout rychlost až 6 700 otáček za minutu. Záběr sečení činí v tomto případě 30 cm a důležitá je také nylonová struna o tloušťce 1,6 mm.

Bezpečnost práce je velice důležitá, a proto naleznete u tohoto modelu pojistku proti přetížení a přehřátí. Odvíjení struny se u této strunové aku sekačky zahajuje poklepáním o zem. S odvíjením struny občas mohou být problémy, ale i přes nízkou cenu se můžete těšit na relativně spolehlivý produkt, který odvede dobrou práci.

Další z výhod sice nesouvisí s výbavou přímo, ale je důležité ji zmínit. K produktu nabízí Alza záruku prodlouženou na 3 roky.

AlzaTools CSC40V BatteryOne 20V - recenze záběr a výbava

Ovládání

Poslední hodnocený parametr s sebou nese zejména klady. Produkt se vyznačuje svou ergonomií, kterou zajišťují již zmiňované prvky – nízká hmotnost, protiskluzová rukojeť, druhé madlo s nastavitelnou výškou apod. Všechna důležitá nastavení provedete jednoduše bez nutnosti použití dalšího nářadí. Samotné ovládání pak neztěžují žádné pokročilé funkce, vše je snadné a intuitivní.

Technické parametry

AlzaTools CSC40V BatteryONE Parametry
Typ Aku strunová sekačka
Baterie
2/4/6 Ah
Záběr
30 cm
Ergonomická rukojeť
Dělená hřídel
×
Výdrž
12/25/35 minut
Nabíjení
90 minut
Hlučnost
Kontrola nabití
×
Hmotnost 2,9 kg
Rozměry (délka)
1575 mm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (20 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář