Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Apple HomePod

20. 12. 2021 aktualizováno

recenze Apple HomePodVítěz testuTestado.cz

Hlasový asistent HomePod Apple jsme v našem srovnání vybrali jako zástupce vyšší třídy chytrých reproduktorů. V testu hlasových asistentů nás zaujal krásným minimalistickým zpracováním, pohodlným ovládáním a špičkovou kvalitou zvuku, o kterou se stará osmero reproduktorů a vlastní zesilovač.

Hodnocení hlasového asistenta Apple HomePod

9

Perfektní

Chytrý reproduktor Apple HomePod patří do „jablečného“ ekosystém, což je pro někoho hlavní výhodou a pro jiného zase omezením. Najdete v něm hlasového asistenta jménem Siri. Apple HomePod  patří mezi zařízení s vyšší cenou, zato s kvalitním zvukem i zpracováním. Doporučujeme náročným.

Hardware a zpracování
10
Ovládání a konektivita
7
Rozsah schopností
9
Umělá inteligence
9
Kvalita zvuku
10
Klady
  • Kvalitní zvuk
  • Efektní displej
  • Výborné zpracování
  • Skvělá spolupráce s ekosystémem Apple
  • Hezký minimalistický design
Zápory
  • Vyšší cena
  • Nerozumí si se službami od Google ani s Androidem
  • Na hudbu nutné předplatit Apple music

Hardware a zpracování

Jak je všeobecně pro Apple produkty typické, Apple HomePod má poměrně jednoduchý a minimalistický design. Po celém obvodu válce se nachází reproduktor s měkkou látkou a v horní části najdete dotykový displej. Přímo z reproduktoru vede pevný kabel s opletem. U něho stojí za pochvalu dobrá kvalita a vysoká odolnost.

Vzhledem k poměrně skladné velikost 172 mm na výšku a 142 mm v průměru vás překvapí robustní provedení a vyšší hmotnost. Zařízení váží 2,5 kg, což rozhodně není málo. Vybrat si můžete z bílé, šedé nebo černé barvy.test apple homepod

Ovládání

Jak již bylo zmíněno, v horní části se nachází dotykový displej, přes který můžete pomocí gest provádět základní nastavení. Možnosti jsou zde ale omezené a povětšinou slouží spíše jako doplněk s barevným pohybujícím se motivem. To je poměrně škoda, protože v některých případech by se na něm alespoň zobrazování informací hodilo. Apple HomePod se zkrátka ovládá především hlasově.

Komunikace probíhá jen v angličtině. Češtinu Apple HomePod nezvládá. Co se týká kompatibility, u zařízení Apple je nepřekvapivé, že spolupracuje jen s mobilními zařízeními stejné značky. Budete tudíž potřebovat iPhone, iPad nebo iPod. Prvotní nastavení není nijak složité. Přes mobilní aplikaci snadno provedete detailnější nastavení a také přidáte různé prvky chytré domácnosti.

homepod apple design

Schopnosti

Rozsah schopností Siri je pro základní použití dostatečný. Zvládá například předpověď počasí, čtení novinek nebo hledání nejbližší restaurace i s hodnocením a otevírací dobou. Samozřejmě je zde budík, možnost psaní poznámek a upomínek či čtení přijatých zpráv. Mezi základními funkcemi, které byste možná očekávali, chybí především hledání vašeho mobilního telefonu. Někomu mohou vadit i drobnosti jako možnost nastavení jen jednoho časovače či třeba neschopnost Siri vyhledávat recepty.

Hlavními limitem je zde uzavřený ekosystém Apple. Například Spotify či YouTube se hlasem ovládat nedají a je nutné je streamovat do reproduktoru ručně. Tím pádem se ale Apple HomePod stává spíše klasickým reproduktorem. Co se týká hudby, měli byste také vědět, že pro její poslech je nutné si předplatit službu Apple music.

asistent apple homepod

Zvuk

Velkou předností je zde výborná kvalita zvuku, za kterou Apple HomePod vděčí osmi vnitřním reproduktorům s vlastním zesilovačem. Ty dokáží zajistit 360 stupňové audio. V tomto ohledu patří HomePod k tomu nejlepšímu, co mezi hlasovými asistenty najdete. Dokonce se může měřit i s některými dobrými klasickými reproduktory určenými pro přehrávání hudby.

Pokud plánujete využívat svého hlasového asistenta právě k častému poslechu, určitě s Applem nesáhnete vedle.

apple homepod snímání místnosti

Milovníci hudby určitě ocení schopnost analyzovat okolní prostředí a přizpůsobit mu parametry audia. Na hlasovém asistentovi Apple HomePod se nachází 7 mikrofonů, tudíž váš hlasový pokyn přístroj bez obtíží zaznamená z jakékoliv strany. V rozeznání hlasu nebrání ani rušivé okolní zvuky jako je hrající hudba.

Jedinou věcí, kterou můžeme zvukové stránce vytknout, je absence 3,5 mm jacku. A samozřejmě již zmíněná složitější spolupráce se službami pro streamování hudby.

Nejoblíbenější hlasoví asistenti

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář