Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Apple iPhone 11

13. 12. 2019 aktualizováno

Recenze Apple iPhone 11

Apple příznivci se letos dočkali dražší i levnější varianty nových telefonů: iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Na recenzním portálu Testado.cz jsme dali přednost cenově dostupnějšímu iPhonu 11. Ten je oproti iPhone 11 Pro také o něco hůře vybavenější. Stále se však jedná o chytrý telefon, který s cenovkou kolem 21 000 Kč patří mezi drahé smartphony.

Jaký je následovník iPhone XR se dozvíte v následující recenzi .

Obsah balení

Ačkoli je cena iPhonu 11 vysoká, obsah balení tomu příliš neodpovídá. Žluč dokáže podráždit pomalá 5W nabíječka. Jinými slovy, pokud nechcete nabíjet šnečím tempem, rychlonabíječku si musíte dokoupit. Navíc chybí i redukce z Lightningu na 3,5mm jack.

Co v balení naštěstí najdete je iPhone 11, obvyklý datový Lightning kabel, solidní sluchátka Apple EarPods (koncovka Lightning) a kovovou sponku pro vyjmutí slotu na SIMku. Tradiční brožurky a nálepky s logem Apple jsou samozřejmostí.

*K testování jsme dostali pouze mobil a nabíječku, z tohoto důvodu chybí fotografie balení.

Design a zpracování – 8,5/10

Že Apple umí krásné věci nějaký pátek víme. Nejinak je tomu v případě iPhone 11. Konstrukce však jistá úskalí přesto má. Asi jako první o sobě dávají znát větší rozměry 150,9 × 75,7 × 8,3 mm. Ovládání jednou rukou je sice možné, na druhý bok displeje už ale všichni palcem nedosáhnou (při úchopu v jedné ruce). Pozornost věnujme i tloušťce 8,3 mm a hmotnosti 194 gramů. Při používání se tedy budete muset smířit s tím, že nejde o skladný ani lehký mobil.

 • Kromě testované černé barvy se prodává výraznější zelená, červená nebo žlutá varianta.

Po stránce designové nový model jakoby z oka vypadl iPhonu XR. Alespoň na čelní straně se žádné novoty nedočkáte. Nechybí velký výřez se selfie kamerkou, Face ID technikou a sekundárním reproduktorem pro telefonování a poslech hudby. Ve spodní části sídlí Lightning konektor pro napájení, průduch hlavního reproduktoru a mikrofonu.

Na levé straně zbylo místo pro tlačítka ovládání hlasitosti a charakteristické mechanické vypínání a zapínání zvuku. Pravá strana pak slouží osamocenému tlačítku power. Konstrukce byla vyrobena z pevného hliníku a vlastní zvýšenou odolnost IP68, která iPhone ochrání proti vodě a prachu. Na záruku se ale certifikace nevztahuje, takže se přírodním živlům raději vyhněte.

Zatímco přední část se nese v tradičním duchu loňska, záda doznala velkých změn. Řeč je o vystouplém modulu se dvěma objektivy (iPhone 11 Pro má tři objektivy) a duálním blesku. Obě čočky z těla také vyčuhují, což způsobuje při položeném stavu vyklání. Uprostřed beder nechybí zářící logo výrobce. Při focení tedy všichni uvidí, že máte iPhone…

Všechny hrany iPhone 11 jsou příjemně zaoblené, tudíž netlačí do dlaní ani do prstů. Největší zážitek si odnáším z pevného těla a použitých materiálech, z nichž prémiovost číší každým coulem. Za největší negativum naopak považuji připomínkovanou hmotnost a přítomnost Lightning portu. Mnohem raději bych viděl USB-C, které se začíná nosit i v řadách nižší střední třídy smartphonů.

Zpracování iPhone 11 je rozhodně precizní. Například oproti iPhone 8 je však tělo mnohem rozměrnější, což výrazně ubírá na pohodlnosti ovládání. Drobným ručkám bude obsluha displeje působit zcela jistě potíže. Ani letos se nedostalo na haptické tlačítko. Dost možná mu mezi Apple mobily již nadobro odzvonilo.

*Na výše uvedených obrázcích můžete vidět iPhone 11 v ochranném krytu od Panzer Glass.

Displej – 8/10

Vůči vybavenějšímu iPhone 11 Pro se logicky někde šetřit muselo. Menší finanční pozornost byla věnována právě displeji. Recenzovaný iPhone 11 vlastní IPS LCD panel o velikosti 6,1″ s nižším rozlišením 1 792 × 828 pixelů. Ani jemnost 326 ppi nepatří mezi nejlepší. Na kvalitnější OLED panel tedy ztrácí – minimálně parametrově – skutečně dost.

Recenze iPhone 11

Displej však není špatný a obecně vzato si vede dobře. Při běžném používání působí barvy pěkně a sytě. Zobrazovací kvalitu si vzala na triko známá funkce True Tone, která reguluje vyvážení bílé podle okolních podmínek. Roli hraje také ochranné sklo a tzv. oleofobní vrstva. Displej se nepatlá a stále působí jako nový. Maximální i minimální jas je vyhovující.

Masivnější rámečky kolem LCD panelu však působí rušivě. Obrazovka ostatně zabírá pouhých 79 % čela, což na takto drahý dotykový mobil není žádná sláva. S ohledem na větší konstrukci také není vždy jednoduché obsloužit celou aplikaci v jedné ruce. Pro tyto účely radím využít gesto swajpnutí prstem dolů po bradě konstrukce, čímž se obrazovka smrskne do menších rozměrů. Pak už napsání textovky není problém. Skvěle funguje také oblíbená funkce Face ID pro odemykání systému: opět bohužel pouze na výšku.

*Testovaný iPhone 11 byl na čelní straně chráněn tvrzeným sklem od Panzer Glass. Nutno říci, že pouhým okem nebylo tvrzené sklo ani vidět. Obrazovka také reagovala výborně.

Hardware a výkon – 9,5/10

Displej spíše zklamal. Zcela jinou pohádku ale vypráví hardwarová výbava. Tady se Apple znovu předvedl v tom nejlepším světle. Recenzovaný iPhone 11 pohání našlapaný procesor Apple A13 Bionic vyrobený 7nm procesem, 4 GB operačních pamětí a čtyřjádrový grafický čipset od Apple.

Na novém iPhonu 11 si zahrajete ty nejnáročnější mobilní hry dneška. Ovšem bez jakéhokoli sekání, delšího načítání nebo omezování. Ostatně v AnTuTu testu si smartphone vybojoval přes 500 tisíc bodů, což je ten nejlepší výsledek, který jsem letošní rok mohl spatřit. Hravě proto strčí do kapsy i ty nejvýkonnější herní telefony současnosti.

Recenze Apple iPhone 11 AnTuTu test

Moc se mi líbí i celková plynulost systému a jeho zjevná vyladěnost. Mobil se nezahřívá, maximálně při nabíjení (to je ale baterie). Jistým ústupkem může pro někoho být 64GB interní uložiště (k dispozici cca 60 GB), které si nelze rozšířit microSD kartou. Mně takový prostor plně dostačuje, protože se snažím maximálně využívat cloudová uložiště. Váš názor se ale může diametrálně lišit. Pak sáhněte po vyšší kapacitě 128 GB nebo 256 GB.

Co se zvukové stránky týče, iPhone 11 hraje velmi pěkně. Přítomné stereo se skvěle poslouchá a hlasitost je tak akorát. Zvukový výstup se chlubí podporou Dolby Atmos.

Výdrž baterie – 8/10

Apple telefony nikdy nepatřily mezi velké držáky. To je známý fakt, se kterým se všichni majitelé dávno smířili. Nový iPhone 11 ale zažité pravidlo pohřbívá. Výrobce vsadil na baterii s kapacitou 3 110 mAh, která vydrží mobil pohánět celé dva dny. Při běžném používání je tedy výdrž skvělá.

Jestliže budete hrát hry a namísto povinností surfovat na internetu, počítejte s tím, že vám na konci dne zbude kolem 20-30 % kapacity. Hudbu zvládne mobil na plné nabití přehrávat až 65 hodin. Kolegové z GSMAreny zařadili ve svém žebříčku výdrž iPhonu 11 mezi lepší třetinu.

Zklamání se ovšem dostavilo při nabíjení. Základní balení obsahuje pouze malou 5W nabíječku. V praxi to znamená, že iPhone 11 z vybitého stavu na maximální kapacitu dobijete za déle než 3 hodiny. To je opravdu ostudná doba. Dobíjení proto doporučuji během spánku.

„Rychlost dobíjení základní nabíječkou je žalostně pomalá“

Apple smartphone ovšem rychlé dobíjení podporuje. Řešením tudíž může být zakoupení výkonnější 18W nabíječky. To vás ale bude samozřejmě něco stát. Tímto způsobem ovšem dobijete polovinu baterie za pouhou půlhodinu. Dobíjet lze také komfortnější bezdrátovou formou. Reverzní variantu však iPhone nepodporuje.

Fotoaparát a kamera – 9/10

Nový iPhone 11 rozhodně patří mezi kvalitní fotomobily. Pokud hledáte dotykový mobil se špičkovými fotografickými výsledky, tady chybu neuděláte. Podívejme se na výbavu.

Na zádech najdete dvojici 12Mpx objektivů. Hlavní je širokoúhlý a vlastní světelnost f/1,8. Druhý pomocník je ultra širokoúhlý a využívá světelnost f/2,4. Ačkoli toho s mobilem zvládnete spoustu, na teleobjektiv ani optický zoom (jen digitální) se bohužel nedostalo. Takovou výsadu má pouze dražší Pro verze.

Za optimálních i lehce slabších světelných podmínek jsou fotografie špičkové. Ani s ubývajícím světlem se kvalita očividně neztrácí, což je vynikající například pro focení uvnitř budov nebo mírném šeru. Noční snímky již nejsou tak ostré, i přesto patří mezi velmi zdařilé. Všudypřítomný šum je nicméně zcela očividný. Naštěstí máme k výběru noční režim, který světlo z panující tmy doslova vytahuje. Stačí si jen několik sekund počkat, než telefon celý proces zpracuje.

Uživatelské prostředí toho ostatně nabízí ještě víc. Výborné je třeba plynulé přepínání mezi objektivy a digitálním zoomem. Je to jednoduché a rychlé, což v akci oceníte. Níže se můžete podívat na výsledek.

Spokojeni budou také selfie maniaci, pro které byla přichystána 12Mpx kamerka se světelností f/2,2 a podporou HDR. Ovšem nejen portrétní snímky jsou vyvedené. Selfie čočka totiž umí natáčet video až ve 4K při 60 FPS.

A jak vlastně vypadají videa v podání iPhonu 11? Naprosto fantasticky! Nadmíru oceňuji jasný, detailní a ostrý obraz. Pohyblivé záběry jsou maximálně stabilizované a vůbec se netrhají. Když se budete jenom trošku snažit, videa budou působit skutečně profesionálně. Mimo 4K není problém natáčet například ve Full HD nebo tvořit zpomalené záběry.

Při nastavené maximální možné kvalitě působí videa famózně. Horší rozlišení ale již nevypadá příliš dobře, zejména FHD se mi vůbec nelíbí. Zhoršená kvalita se citelně projevila také u digitálního zoomu. A to platí jak pro videa, tak pro fotografie.

Systém a konektivita – 9/10

Operační systém testovaného iPhonu běží na aktualizovaném iOS 13. Prostředí je maximálně plynulé a intuitivní. Nově přibyl tmavý režim, který šetří oči a baterii (spíše u OLED panelu), včetně možnosti stahování souborů rovnou z prohlížeče Safari. Výkon je zkrátka špičkový, což se projevilo na maximálním pohodlí používání.

Co se týče konektivity, pro napájení slouží Lightning konektor. Myslím, že by Apple měl již od tohoto typu upustit a přeorientovat se na mnohem praktičtější USB-C. Lightning zkrátka nedává příliš smysl. Například už jen proto, že představuje fyzickou bariéru mezi párování Macbooku a iPhonu. Jakoby si Apple házel klacky pod vlastní nohy.

Testovaný iPhone 11 k přenosu dat využívá Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Bluetooth 5.0, LTE, GPS s A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS a NFC. Infraport nebo 3,5mm zvukový jack pro sluchátka telefon nemá.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Apple iPhone 11 patří na srovnávači cen Heureka mezi aktuálně nejprodávanější chytré telefony. Desítky kladných uživatelských recenzí si libují nad fotoaparáty, spolehlivostí a dalšími vlastnostmi.

Nový iPhone se těší ze skvělého hodnocení i mezi zahraničními recenzemi. Doporučit můžeme dojmy na Cnet.com, kde mobil vybojoval 9/10 bodů. Na Tomsguide.com třeba chválí fotoaparáty a výdrž. Téměř maximální hodnocení iPhone 11 získal od nadšenců ze stránky Mashable.com.

Alternativy k iPhone 11

Za jasnou konkurenci považuji Samsung Galaxy S10 (recenze), který se dočkal výrazného zlevnění. Ještě náročnější odkážu na Huawei P30 Pro (recenze), který má neuvěřitelný teleobjektiv. V úvahu připadá také luxusní Samsung Galaxy Note10 (recenze).

Závěrečné hodnocení

8.7

Skvělý

Recenzovaný iPhone 11 si své majitele jistojistě najde. Fotky a videa umí perfektně, výkonu má na rozdávání a výdrž si také polepšila. Konkurence na tom ale není o nic hůř.

Design a zpracování
8.5
Displej
8
Hardware a výkon
9.5
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
9
Systém a konektivita
9
Rozměry a hmotnost:150,9 × 75,7 × 8,3 mm, 194 g
Displej a rozlišení:6,1", 1 792 × 828 px
Procesor a RAM:Apple A13 Bionic, 4 GB
Baterie:3 110 mAh
Fotoaparáty:12 + 12 Mpx, 12 Mpx
Operační systém:iOS 13
Klady
 • Pevné zpracování s IP68
 • Bezkonkurenční výkon
 • Kvalitní stereo, rychlá Face ID
 • Slušná výdrž (na iPhone)
 • Skvělé fotky a noční režim
 • Nádherná 4K videa s 60 FPS
 • Optimalizovaný iOS 13
Zápory
 • Těžká konstrukce bez inovací
 • Široké rámečky kolem displeje
 • Nepraktický Lightning konektor
 • Tristně pomalá nabíječka v balení

mobil pohotovost

Za zapůjčení telefonu iPhone 11 děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář