Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9 - chytré hodinky

Výkonné chytré hodinky Apple Watch Series 9 se objevily v našem srovnání. Vyzdvihujeme jejich variabilitu řemínků, bezpečnostní funkce, jednoduchost ovládání i rozmanitost snímačů. S těmito hodinkami se zkrátka neztratíte. Jaké jsou další důvody pro jejich pořízení a na jaká negativa se připravit? Všechny tyto a další informace se dozvíte v tomto článku.

Obsah balení

Obsah balení Apple Watch Series 9 odpovídá standardům. Jeho součástí je tělo hodinek (pouzdro), řemínek dle vašeho výběru a magnetický rychlonabíjecí USB-C kabel.

Design a zpracování – 9/10

Společnost Apple si dala do roku 2030 závazek, že splní uhlíkovou neutralitu v rámci výrobních procesů. Z tohoto důvodu třeba nenaleznete v balení adaptér, je to ale také důvod, proč můžete vybírat z uhlíkově neutrálních modelů hodinek. A to i v rámci Apple Watch Series 9. Tato filozofie je za nás určitě bod k dobru a posunutí správným směrem.

U Apple Watch je zvykem chválit variabilitu řemínků a ani tento případ nebude výjimkou. Není sice tak velká jako u Apple Watch Ultra 2, ale potěší různorodostí barev. Tyto chytré hodinky jsou určené pro muže i ženy a i řemínky jdou této skutečnosti naproti.

Apple Watch Series 9 - design a zpracování

Pouzdra těchto hodinek jsou velká 45/41 mm a vyrábějí se z hliníku nebo nerezové oceli. Jsou voděodolné do 50 m, plavání s nimi se proto nemusíte bát. Odolnost proti prachu značí stupeň krytí IP6X. Sklíčka těchto hodinek se vyrábějí buď z Ion-X (pouzdro z hliníku) nebo ze safírového krystalu (nerezové pouzdro). Pásky jsou ze silikonu, textilu nebo oceli.

Na komfort řemínků se nevznášejí žádné zásadní stížnosti. Dobře padnou a na ruce jsou příjemné. Hmotnost hodinek se odvíjí od velikosti pouzdra, pohybuje se mezi 42 a 52 gramy.

Displej a ovládání – 9/10

Pojďme se nyní blíže podívat na technické specifikace v oblasti displeje. Apple Watch Series 9 mají OLED Retina displej, který je provozován ve stále zapnutém režimu (always-on). Díky němu vám i vypnutý displej poví třeba to, kolik je hodin. Displej pokrývá tělo hodinek od kraje ke kraji, čímž zajišťuje perfektní přehled a navíc jim dodává moderní design.

Jas displeje se pohybuje mezi 1 – 2 000 nity. Vyšší jas tyto hodinky odlišuje od jejich předchozí verze. Displej je tak lépe čitelný i na slunci. Velikost úhlopříčky závisí na tom, jakou verzi hodinek si pořídíte. Pro pouzdro o velikosti 41 mm je to 1,69″, pro verzi 45 mm je to pak 1,9″. Displej chrání již zmiňované tvrzené sklo Ion-X, případně safírové sklíčko.

Přistupme nyní k ovládacím funkcím. Začneme úplným základem, a tím je dotykový displej. Tato možnost představuje ovládání, na které jsme v dnešní době všichni zvyklí a považujeme ho za standard. Příjemnou pestrost ale zajišťuje nová funkce dvojitého poklepání. Pokud dvakrát poklepete mezi ukazováčkem a palcem, můžete hodinky bezdotykově ovládat.

Apple Watch Series 9 - displej a ovládání

Kromě gesta poklepání a dotykového displeje mají chytré hodinky Apple Watch Series 9 ještě další dvě alternativy. Jednou z nich je korunka, se kterou lze otáčet a mačkat ji. Tou druhou je boční tlačítko, se kterým rovněž můžete ovládat některé z funkcí hodinek.

Chytré hodinky Apple Watch Series 9 rovněž podporují funkci hlasového asistenta Siri.

Hardware a funkce – 9,5/10

Chytré hodinky Apple Watch Series 9 disponují prozatím nejnovější verzí operačního systému watchOS ve verzi 10. Tento systém slibuje lepší uživatelské rozhraní, které nabídne například lepší využití plochy displeje nebo intuitivnější přechod mezi jednotlivými funkcemi. Hodinky jsou kompatibilní pouze s operačními systémy iOS.

Konektivitu zařízení zajišťuje zcela nepřekvapivě Bluetooth v kombinaci s Wi-Fi připojením. Ani těmto hodinkám nechybí funkce NFC pro bezkontaktní platby a GPS. Základní verze hodinek umožňuje volání a posílání zpráv přes iPhone, o něco dražší verze GPS + Cellular pak zajistí volání a posílání zpráv přímo z těchto chytrých hodinek.

Srdcem řady 9 je čip SiP S9, který hodinkám přidal na výkonu i rychlosti. Přítomnost čtyřjádrového Neural Engine je předpokladem pro využívání inovativních chytrých gest. Potěší vás také vysoká kapacita vnitřního úložiště, která činí 64 GB.

Apple Watch Series 9 - hardware a funkce

Jaké funkce by neměly uniknout vaší pozornosti? Jak už jsme u Apple produktů zvyklí, je jich mnoho. Zdravotní funkce monitorují vaše duševní i fyzické zdraví. Hlídají srdce, hladinu kyslíku v krvi, poskytují detailní informace o kvalitě spánku, menstruačním cyklu apod. Do jedné z aplikací si navíc můžete zaznamenávat své nálady, pocity a myšlenky.

Samozřejmostí je kompatibilita s celou řadou sportovních aktivit, kterou zajišťují sportovní funkce. A nechybí ani bezpečnostní vychytávky, které rozpoznají pád nebo autonehodu. Hodinky nabízejí také možnost aktivace tísňového volání a posílání polohy záchranářům.

Výdrž a nabíjení – 8,5/10

Výdrž baterie je parametr, který je kritizován téměř u většiny chytrých hodinek. Bohužel ani Apple Watch Series 9 se této kritice nevyhnuly. Výrobce udává, že při běžném používání se výdrž na jedno nabití pohybuje pouze kolem 18 hodin. Můžete ovšem vsadit na úsporný režim, který omezí některé funkce, a výdrž baterie se pak dostane na zhruba 36 hodin.

Zdá se, že se každodennímu nabíjení při běžném (a častějším) používání bohužel nevyhnete. Nabíjení probíhá prostřednictvím magnetického USB-C kabelu, který naleznete v balení. Nezapomeňte, že k němu budete potřebovat vlastní adaptér, který se do krabičky nedává. Jako výhodu bychom ale označili podporu rychlonabíjení. Do plna se nabijí zhruba za hodinu.

Závěr a hodnocení

9

Skvělé

Chytré hodinky Apple Watch Series 9 lákají na mimořádně kvalitní provedení, které se projevilo v komfortu řemínků i používání. V nabídce jsou navíc i uhlíkově neutrální modely, což je plus pro planetu. Odradit by mohla cena nebo nižší výdrž baterie. Nijak významně se ovšem neliší od svého předchůdce a nabízejí jen několik vylepšení.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
9.5
Výdrž a nabíjení
8.5
Klady
  • Rozmanitost řemínků
  • Uhlíkově neutrální modely
  • Jasný always-on displej
  • Ovládání poklepáním
  • Množství snímačů
Zápory
  • Vyšší cena
  • Nižší výdrž baterie

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (40 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář