Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze fénu na vlasy BaByliss D773DE

30. 11. 2022 aktualizováno

test vysoušeče vlasů BaByliss D773DENáš tipTestado.cz

Na vlastní vlasy jsme vyzkoušeli fén s ionizátorem BaByliss D773DE, o kterém si více povíme v naší recenzi. Mimo přítomnosti ionizátoru nás překvapil vysokým výkonem, pohodlným používáním, stylovým designem a šikovným příslušenstvím.

Obsah balení

Balení obsahuje vlasový vysoušeč BaByliss D773DE, přídavný difuzér a úzkou vzduchovou trysku pro vlasový styling. Součástí krabice je návod v českém jazyce, který vás provede používáním a základní údržbou.

Konstrukce a design – 9/10

Jak můžete na fotografiích vidět, recenzovaný fén na vlasy BaByliss D773DE vypadá opravdu stylově. Světlá barva se stříbrnými ovládacími prvky a doplňky působí elegantně, 2,5 m dlouhý otočný přívodní kabel zase přispívá na pohodlném používání. V naší koupelně jsme mohli s fénem cestovat z jedné strany na druhou, což je v některých chvílích velmi praktické.

BaByliss D773DE disponuje 2 100W HTDC motorem. Ačkoliv uváděný výkon odpovídá číselnému průměru ostatních konkurentů, při používání motor svým výkonem mile překvapil. Při nejvyšší rychlosti vyfouká vlasy skutečně bleskově.

Nyní se podíváme na ovládací prvky. Vysoušeč vlasů se ovládá pomocí třech mechanismů: přímo na madle jsou připraveny tři možnosti regulace teploty a dvě rychlosti proudění vzduchu. Pomocí ukazováčku můžete využít spínač studeného vzduchu.

Testovaný fén BaByliss D773DE má při zadní části odnímatelný filtr, díky čemuž snadno odstraníte zachycené vlasy. Ani po delším používání by se tedy neměla snížit jeho výkonnost.

BaByliss D773DE recenze

Jako poslední prvek zmíním přítomnost ionizační technologie The Advanced Plasma Technology. Tento model konkrétně pracuje s duálním iontovým systémem, který vyrovnává vlhkost vašich vlasů. Systém kombinuje kladné a záporné ionty, čímž mimo hydratace eliminuje nežádoucí krepatění.

Testado radí

Co je krepatění? Krepatění vlasů vzniká pronikáním vlhkosti dovnitř vlasu, který nabobtná a začne praskat. Pro předcházení krepatění je důležitá hydratace vlasů. Roli hraje také použitý šampon a správné mytí vlasů.

Kvalita vysoušení a manipulace – 10/10

Po dobu testování se perfektně osvědčil výkonný motor, který všechny požadavky splnil na výbornou. Pro běžné vysoušení bohatě stačil nejnižší výkonnostní stupeň, v případě potřeby stačilo zvolit druhou rychlost a vlasy byly rázem suché. Každý uživatel potom ocení možnost regulace teplot a foukání vlasů studeným vzduchem.

BaByliss D773DE recenze

Drahá polovičky byla s kvalitou vysoušení vždy spokojená. Vlasy se zjevně nekrepatily a byly lesklé. Tady ale samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní vlasy máte, fén je nezachrání. Náročnější uživatelé ocení přídavný difuzér a úzký koncentrátor pro pokročilý styling.

BaByliss D773DE recenze

BaByliss D773DE pracoval spolehlivě a manipulace s ním byla pohodlná a bezstarostná. Pohodlná díky dostupným ovládacím prvkům, bezstarostná kvůli dlouhému přívodnímu kabelu s otočným kloubem.

V neposlední řadě kvituji nízkou hmotnost. Přesné číslo do recenze nepřipíši, protože je fén pevně spojen s kabeláží = uváděná hmotnost by byla zavádějící.

BaByliss D773DE recenze

Údržba – 10/10

Údržba fénu BaByliss D773DE je prakticky nulová. Jednou za čas stačí pootočením vyjmout zadní mřížku filtru a vnitřní prostor očistit. Dle potřeby také otírejte povrch vlhkým hadříkem. Samozřejmě dbejte na to, aby se do vnitřní části nedostala voda a zbytečné nečistoty.

Testado radí

Pro delší životnost doporučujeme přívodní kabel nenamotávat kolem spotřebiče. Raději kabel sviňte vedle po jeho boku.

Závěrečné hodnocení

9.7

Perfektní

BaByliss D773DE představuje výkonný a praktický fén pro běžné použití. Chválíme hezký design, výkonný motor, přítomnost ionizátoru a šikovné příslušenství v podobě difuzéru a úzkého koncentrátoru. Skvělá volba v poměru cena a kvalita. TIP redakce Testado.cz!

Konstrukce a design
9
Kvalita vysoušení a manipulace
10
Údržba
10
Klady
  • Stylový design
  • Pohodlná manipulace
  • Vysoký výkon + ionizátor
  • Šikovné příslušenství
  • Dlouhý otočný kabel
Zápory
  • Bez závěsného poutka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář