Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínové sekačky Hecht 546 SX

24. 6. 2021 aktualizováno

Recenze benzínové sekačky Hecht 546 SX

Výkonná benzínová sekačka Hecht 546 SX nabízí široký záběr, kovové šasi a motorový pojezd. Jde o ideální kombinaci pro velkou zahradu? Její přednosti i slabiny zhodnotíme v podrobné recenzi. Poradíme vám, zda se hodí pro váš trávník. Patří mezi nejlepší sekačky Hecht.

Můžete ji také porovnat s konkurencí, kterou jsme vybrali v našem testu benzínových zahradních sekaček.

Hodnocení Hecht 546 SX

8.8

Skvělá

Hecht 546 SX je výkonná a jednoduchá benzínová sekačka s poctivou konstrukcí a spolehlivým motorem. Výborná pro větší zahrady s náročnějším terénem nebo přerostlou trávou. Robustní konstrukce slibuje vysokou odolnost a dlouhou životnost. Bohužel chybí mulčování.

Konstrukce
8.5
Ovládání
8.5
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení a funkce
9
Klady
  • Výkonný motor 2 700 W
  • Odolné kovové šasi
  • Velká pojezdová kola na kuličkových ložiscích
  • Záběr 46 cm
  • Pojezd
Zápory
  • Chybí mulčování
  • Nemá možnost bočního výhozu

Konstrukce –⁠ 8,5/10

Základem benzínové sekačky Hecht 546 SX je odolné ocelové šasi. Kola s velkým průměrem si dobře poradí i s těžším terénem. Navíc jsou uložena v kuželových ložiscích pro snadné otáčení bez zbytečného odporu. Celková hmotnost nepřesáhla 32 kg, což přispívá k dobré ovladatelnosti sekačky. Při práci samozřejmě pomůže i automatický pojezd s rychlostí asi 3,5 km/h.

Sběrný koš pojme 55 litrů. Kombinací plastu a odolné textilie patří k jednodušším a levnějším řešením. Funguje poměrně dobře, ale některé plastové díly vzbuzují otázky ohledně jejich životnosti. Navíc má menší potíže s vlhkou trávou, která se na plastové díly hodně lepí. V dané cenové kategorii ale těžko najdete výrazně lepší řešení. Nechybí ani vzduchová klapka. Podle množství trávy mění svoji polohu a upozorní vás na plný koš.

Hecht 546 SX 1 recenze

Celkově je konstrukce zahradní sekačky Hecht 546 SX překvapivě robustní. Přes použití některých plastových dílů působí velmi odolným a trvanlivým dojmem. Díky pojezdu a poctivě zpracovanému podvozku nebudete mít problém ani při práci na větší zahradě nebo v horším terénu. Tomu napomáhá kovové šasi, zaručující celkovou tuhost. Oceníte to mimo jiné právě ve špatném terénu, kde se méně bytelný rám může prohýbat a sekání výrazně komplikovat.

Ovládání –⁠ 8,5/10

Ovládání je bezproblémové. Motor Loncin s rozvody OHV a objemem 150 ccm nepotřebuje zvláštní zacházení. Stačí do něj nalít olej s benzínem a můžete sekat. Rychle chytá a má přiměřenou spotřebu. Do nádrže se vejde 0,9 l benzínu.

Rukojeť nabízí jednoduchý tvar s měkčeným madlem. Díky němu se na ruce nepřenáší tak silné vibrace a práce je pohodlnější. Bohužel Hecht 546 SX nemá rukojeť s nastavitelnou výškou. Potěší aspoň jednoduchý skládací mechanismus. Rukojeť zajišťují křídlové matky, které snadno povolíte a celý rám lehce sklopíte. Součástí rukojeti jsou také ovládací prvky sekačky. Plastové páčky nemusí všem vyhovovat, ale svůj účel nakonec plní docela dobře.

Zmínit musím ještě jednoduché madlo v přední části sekačky, které výrazně usnadňuje přenášení nebo nakládání.

Výkon a hlučnost –⁠ 9/10

Benzínové sekačky obecně patří k těm nejhlučnějším. Hecht 546 SX by v zátěži neměl přesáhnout 96 dB. Mezi benzínovými modely jde o solidní hodnotu. Přesto doporučuji používat ochranu sluchu, zvlášť, pokud pracujete delší dobu.

Nejvyšší výkon dosahuje na 2 700 W, což je více než dost pro běžné používání. Sekat můžete bez potíží i vzrostlou nebo mokrou trávu. Ideál pro větší zahrady.

Kvalita sečení a funkce –⁠ 9/10

Záběr 46 cm předurčuje Hecht 546 SX pro práci na velkých plochách. Problém není ani s kvalitou sečení. Výšku sekání můžete upravit na 30 až 80 mm. Nastavení je centrální. Rozsah výšek docela překvapí. Minimální výška se u této kategorie sekaček většinou pohybuje kolem 25 mm. Pokud toužíte po krátkém trávníku, může vás Hecht lehce zklamat. Na druhou stranu výrobce zjevně cílil na sekání velkých a často i méně udržovaných ploch. Tam oceníte spíš větší výšku. Běžný uživatel nejspíš drobné rozdíly ve výšce trávy řešit nebude.

Recenzovaná sekačka Hecht zklame všechny, kteří plánují mulčovat. Tato možnost ve výbavě chybí. Nepočítejte ani s bočním výhozem sečené trávy. Výbava je prostě základní, bez rozličných doplňků. Záleží na každém, jestli ho podobný minimalistický přístup potěší nebo zklame.

Pokud vám stačí jednoduše sekat do koše, je Hecht 546 SX přesně pro vás. Jednoduchost s sebou obvykle přináší i nenáročný a spolehlivý provoz, včetně lehké údržby.

Technické parametry

Hecht 546 SX Parametry
Motor Čtyřtakt, 155 ccm
Výkon 2 700 W
Pracovní záběr 46 cm
Výška sečení 30 až 80 mm
Rychlost pojezdu 3,5 km/h
Objem koše 55 l
Doporučeno pro zahrady
Střední/velké nebo s těžkým terénem
Hmotnost 32 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (28 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář