Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínové sekačky Hecht 548 SW 5 in 1

benzínová sekačka Hecht 548 SW 5 in 1 test

S benzínovou sekačkou Hecht 548 SW 5 in 1 si domu snadno udržíte dokonale upravený trávník. V naší recenzi jsme se podívali na to, co všechno tento kvalitní stroj dostupný za rozumnou cenu umí. Prozradit můžeme, že je toho opravdu dost. Další alternativy pak nabízí náš test benzínových sekaček.

Hodnocení Hecht 548 SW 5 in 1

8.6

Skvělá

Benzínová sekačka Hecht 548 SW 5 in 1 se dobře a pohodlně ovládá, zvládá i funkci mulčování či boční výhoz trávy. Navíc vás nebude obtěžovat přílišným hlukem. To vše za přijatelnou částku.

Konstrukce
8
Ovládání
10
Výkon a hlučnost
8
Kvalita sečení a funkce
8.5
Klady
  • Kvalitní šasi i převodovka
  • Pohodlné ovládání
  • Slušný výkon motoru
  • Pojezd a mulčování
  • Nižší hlučnost
Zápory
  • Nižší kvalita některých dílů
  • Nevhodná pro velké pozemky

Konstrukce –⁠ 8/10

Benzínová sekačka Hecht má skutečně kvalitní základ. Robustní podvozek je vyrobený z prvotřídní oceli a opatřený odolným nátěrem. Z toho se dá poměrně spolehlivě usoudit, že vám stroj bude věrně sloužit po dlouhou dobu. Šasi je skloněné dopředu podobně jako to můžete znát z profesionálních benzínových sekaček. Díky tomu je možné i sekání těsně kolem obrubníků.

Ocenit musíme také silný motor se systémem OHV. Sběrný koš s objemem 60 l má signalizaci naplnění a odvod vzduchu do stran. Kola jsou dostatečně velká (přední 8 palců a zadní 11 palců), aby zvládla i přejezd přes hrboly. Špičkovou výbavu doplňuje francouzská převodovka GT Transmission.

benzínová sekačka Hecht 548 SW 5 in 1

Mrzí nás pouze, že to výrobce nedotáhl úplně do detailu. U bočního výhozu kryt nedrží zcela pevně, rovněž omotávka madla by mohla být vyrobena z odolnějšího materiálu. Před prvním použitím také doporučujeme projít dotažení všech šroubků. Všechno to jsou spíše detaily, jsou ale zbytečnou vadou na kráse.

Ovládání –⁠ 10/10

Recenzovaná benzínová sekačka Hecht se ovládá pohodlně. Motor jde zlehka nastartovat za studena i za tepla. Řídítka jsou ergonomicky měkčená a dobře se drží v rukách. Jejich výšku lze přizpůsobit výšce postavy. Madla pro ovládání brzdy a pojezdu jsou vhodná jak pro praváky, tak leváky. Velké přední madlo pak poslouží při přenášení.

benzínová sekačka HECHT 548 SW 5 in 1 řidítka

Co se hmotnosti týče, s necelými 36 kilogramy stroj patří do střední váhové kategorie. Protože se jedná o benzínovou sekačku s pojezdem o rychlosti 3,6 km/h, manipulace je opravdu jednoduchá.

Výkon a hlučnost –⁠ 8/10

Motor Hecht OHV s objemem 135 cm3 se pyšní výkonem 2 400 W. To je mezi benzínovými sekačkami spíše průměrná až lehce podprůměrná hodnota signalizující, že tento model bude nejvhodnější pro použití na menším až středně velkém pozemku do 1 200 m2. Na vzrostlou trávu a hodně kopcovitý terén už ale výkon sekačky nebude stačit.

Hecht 548 SW 5 in 1 jakožto benzínová sekačka pochopitelně není úplně bezhlučná. V porovnání s ostatními modely ale hluku určitě není tolik. Poměrně tichý provoz tak musíme ocenit velkým palcem nahoru.

benzínová sekačka Hecht 548 SW 5 in 1 výkon

Kvalita sečení a funkce –⁠ 8,5/10

Benzinová sekačka Hecht 548 SW 5 in 1 má solidní záběr 46 cm. To přesně odpovídá tomu, že se jedná o model určený na pozemky do 1 200 m2. Výška sečení je centrálně nastavitelná v 7 polohách, první dvě pozice jsou určené pro tzv. anglický trávník. Abychom to ještě upřesnili, se sekačkou Hecht se postaráte o trávu vysokou 25 až 75 mm. Díky rychlosti pojezdu 3,6 km/h pak sečení není zbytečně zdlouhavé.

Co se dalších funkcí týče, benzínovou sekačku zcela bez nářadí přestavíte na mulčovací provoz. Mulčovací záslepka je již součástí balení. Použít můžete rovněž boční výhoz místo sběrného koše.

benzínová sekačka Hecht 548 SW 5 in 1 mulčování

Technické parametry

Hecht 548 SW 5 in 1
Parametry
Motor 4taktní 135 cm3
Výkon 2 400 W
Maximální točivý moment 7 Nm
Objem palivové nádrže 1,2 l
Pracovní záběr 46 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Objem koše 60 l
Rychlost pojezdu 3,6 km/h
Doporučeno pro plochy do 1 200 m2
Hmotnost 35,6 kg

Nejoblíbenější sekačky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář