Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Riwall PRO RPM 4735 P

8. 3. 2023 aktualizováno

Riwall PRO RPM 4735 P recenze

Levná benzínová sekačka, která vás překvapí poctivým zpracováním a především netušenými schopnostmi ve složitém terénu. V podrobné recenzi zhodnotíme všechny její klady i zápory a prozradíme vám, kde Riwall PRO RPM 4735 P nejvíce oceníte. Pokud ji chcete porovnat s dalšími benzínovými sekačkami, můžete využít náš test benzínových sekaček.

Hodnocení Riwall PRO RPM 4735 P

8.1

Skvělá

Benzínová sekačka Riwall PRO RPM 4735 P je navzdory relativně nízké ceně vynikajícím pomocníkem do menších zahrad nebo zahrad s členitým a nerovným povrchem. Ve složitém terénu seče výborně, čemuž pomáhá i nízká váha, dobrý pojezd a dostatečně výkonný motor. Jednoduché startování zaslouží zvláštní pochvalu, stejně jako příkladné sečení kolem obrubníků. Vezmeme-li do úvahu i cenu, jde skutečně o skvělou sekačku. Jedinou výtku zasluhuje komplikovanější vyprazdňování sběrného koše.

Rozlehlé a rovinaté trávníky přirozeně poseče také, ale v tomto případě byste rozhodně měli zvážit sekačku s pojezdem, záběrem přes 50 cm a větším sběrným košem.

Konstrukce
7
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
7.5
Kvalita sečení a funkce
9
Klady
  • Poměr cena/výkon
  • Velká pojezdová kola
  • Ergonomická a nastavitelná rukojeť
  • Mulčování
  • Moderní motor s bezproblémovým startováním
  • Bezproblémové sekání kolem obrubníků
  • Hmotnost pouze 26 kg
Zápory
  • Horší vyprazdňování koše
  • Chybí pojezd
  • Chybí boční výhoz

Konstrukce –⁠ 7/10

Riwall PRO RPM 4735 P má ocelový podvozek, který zajišťuje pevnost i odolnost v těžším terénu. Pojezdová kola jsou příkladně velká a široká. Přední mají průměr 18 cm, zadní 25 cm. Sekačka se díky nim výborně ovládá. Přispívá k tomu i poměrně nízká váha 26 kg. Hmotnost ovšem přímo souvisí s použitím řady plastových doplňků, které obvykle časem doznají úhony. S ohledem na cenu je však použití plastu prakticky vynucené.

Sběrný koš má standardní objem 50 litrů. Pochvalu zaslouží pevné uchycení k tělu sekačky. Nikde nejsou žádné mezírky, kterými by posečená a sesbíraná tráva padala zpět na trávník. Nechybí ani mechanický indikátor plného koše. Výhrady máme pouze k vyprazdňování. Koš je nešikovně zúžený přímo u výsypného otvoru, takže se snadno ucpe. Nejde o zásadní problém, ale je to otravné.

Velká kola a malá hmotnost přímo vybízí k práci v náročnějším a členitějším terénu. Riwall PRO RPM 4735 P takovou výzvu bez obtíží zvládne. Pokud budete pracovat s rozumem a brát ohled na křehčí plastové díly, bude vám sekačka sloužit bez problémů řadu let.

Ovládání –⁠ 9/10

Ovládání sekačky je výborné. Motor chytá na první pokus. Studený i zahřátý. Jde o moderní čtyřtakt s rozvody OHV a objemem 146 ccm. Plní emisní normu Euro V. Výkon 2,6 kW je spíše podprůměrný, znovu ale připomínáme celkovou cenu sekačky. V tomto poměru je motor vynikající a s dostatečnou silou pro běžné používání. Jednoduché ovládání si pochvalují i ženy, které často u benzínových sekaček kritizují váhu a složité startování.

Rukojeť je výškově nastavitelná a má měkčený povrch. Lze ji také sklopit pro snadnější přenášení sekačky. V tom vám pomůže i jednoduché madlo v přední části. Vše funguje dobře a nemáme žádné vážné výhrady.

Chybí pojezd, který vám bude scházet především u sekání velkých a rovných ploch. Jak jsme zmiňovali výše, Riwall PRO RPM 4735 P je ideální pro menší nebo komplikované zahrady. Pojezd tam stejně nevyužijete.

Benzínová sekačka Riwall PRO RPM 4735 P velka recenze

Výkon a hlučnost –⁠ 7,5/10

Sekačka si poradí se vzrostlou i mokrou trávou. Při náročné práci ale můžete narazit na hranici jejích schopností. Samozřejmě se vyplatí práci sekačce trochu usnadnit. Sekat za sucha a hodně vzrostlou trávu zastřihnout nadvakrát. Určitě nejde o sekačku, která je vhodná na velké a nepříliš udržované zahrady se silně přerostlou trávou.

Hlučnost je možná o něco nižší než běžný průměr, ale rozdíl není velký. Stále jde o vysokootáčkovou benzínovou sekačku, která tichého chodu elektrických typů přirozeně nikdy nedosáhne.

Kvalita sečení a funkce –⁠ 9/10

Záběr 46 cm je pro běžnou zahradu více než dostatečný. Mnohem důležitější je výborná kvalita sečení v celé šířce záběru. Bez obtíží posečete trávu i kolem obrubníků, stromů nebo záhonů. Problém není ani nerovný terén. V tomto ohledu si Riwall PRO RPM 4735 P nezadá s podstatně dražšími sekačkami. Výšku sečení je možné nastavit do 7 poloh. Od 25 do 75 mm. Sběr trávy do koše nemá chybu. Nemusíte se bát žádných nesesbíraných zbytků trávy.

Sekačku je možné použít i k mulčování. Mulčovací záslepku dostanete při nákupu a není nutné ji dokupovat samostatně. Chybí jen možnost bočního výhozu posečené trávy. Sekačka odvádí do boku pouze vzduch. To je ovšem dobrá zpráva pro alergiky, kteří při sekání čelí menšímu množství pilu a prachu.

Technické parametry

AL-KO Classic 4.66 P-A
Parametry
Motor Čtyřtakt, 146 cm3
Výkon 2 600 W
Pracovní záběr 46 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Rychlost pojezdu Bez pojezdu
Objem koše 50 l
Doporučeno pro zahrady
Malé/střední nebo s těžkým terénem
Hmotnost 26 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář