Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze benzínové sekačky Vega 545 7in1 SXHE

Vega 545 7in1 SXHE - benzínové sekačky

Naše srovnání benzínových sekaček vybralo několik nejzajímavějších modelů, které se mezi zákazníky těší velké oblibě. Představitelem těchto sekaček je také Vega 545 7in1 SXHE. Do povědomí zákazníků se zapsala jako výkonný stroj za stále přiměřenou cenu. Jak si vedla ve srovnání s ostatními benzínovými sekačkami a co bychom jí vytknuli? Přečtěte si v této recenzi.

Hodnocení Vega 545 7in1 SXHE

9

Perfektní

Pořízením benzínové sekačky Vega 545 7in1 SXHE neprohloupíte. Osloví vás vysokým výkonem, skvělou výbavou i svými výsledky. Má nastavitelnou výšku sečení i objemný koš. Koš může mít problémy se sbíráním mokré trávy, je to ale jedna z mála nevýhod, kterou objevíte. Obecně se jedná o spolehlivý stroj s celou řadou silných stránek.

Konstrukce
9.5
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení a funkce
8.5
Klady
  • Vysoký výkon
  • Nastavitelná výška sečení
  • Objemný koš
  • Funkce mulčování
  • Široký záběr sekání
Zápory
  • Horší řešení sběrného koše

Konstrukce – 9,5/10

Konstrukce je něco, čím by vás benzínová sekačka měla oslovit již na první pohled. Vega 545 7in1 SXHE působí seriózně, poměrně bytelně a s hmotností 39 kg také slibuje, že se nezalekne ani větší překážky. Udává se, že je určena pro velké travnaté plochy, takže pravděpodobně neklame svým tělem. Důležitou součástí je ocelový skelet se záběrem sečení o rozměru 54 cm.

Srdcem této benzínové sekačky je čtyřtaktní motor Vega OHV. Nechybí ani 12V bateriové startování. Baterie je dobíjecí. Na sekačce zaujmou také velká zadní kola, přičemž jak zadní tak přední kola jsou zasazena do kuličkových ložisek. Neméně důležité je zmínit ergonomické madlo s pogumovanou rukojetí, kterou lze sklopit pro jednodušší přepravu nebo skladování.

S ohledem na konstrukci bychom chtěli zmínit také sběrný koš. Ten disponuje štědrou kapacitou 70 l, často se ale setkáte s výhradou, že nelze tuto kapacitu využít celou. Problém s košem nastává také ve chvíli, kdy se chystáte sekat a následně sbírat mokrou nebo přerostlou trávu. Pak se může stát, že tato sekačka se sbíráním posekané trávy selže. Nemusí to ovšem být pravidlem.

Vega 545 7in1 SXHE - recenze konstrukce

Ovládání – 9/10

Ovládání a manipulace se sekačkou je zajisté jeden z klíčových parametrů, který budete při výběru sekačky na trávu zvažovat. Benzínová sekačka Vega 545 7in1 SXHE slibuje relativně snesitelnou hmotnost 39 kg. Toto číslo není nijak výrazně vyšší než u konkurenčních modelů. Se vším navíc pomůže již zmiňované ergonomické madlo. Případnou námahu ulehčí přítomnost pojezdu.

Pod madlem se nachází panel, který zastupuje funkci ovládacích prvků. Na něm si můžete zvolit vše tak, aby aktuální nastavení odpovídalo vašim momentálním potřebám pro sekání. Na panelu se nacházejí dvě intuitivní páky.

Ovládání by měla usnadnit také přítomnost elektrického startování. Kromě elektrického startování lze využít také ruční (tahací) startér.

Vega 545 7in1 SXHE - recenze ovládání

Výkon a hlučnost – 9/10

V oblasti výkonu není sekačce Vega 545 7in1 SXHE co vytknout. Slibuje totiž výkon 6 PS při 3060 rpm, v maximálních hodnotách pak 7 PS při 3600 rpm. Pokud si tento údaj převedeme na kW, zjistíme, že dostaneme 4,4 kW a v maximálním výkonu až 5,1 kW. To už jsou hodnoty, se kterými se nám tato benzínová sekačka dotahuje na některé dražší modely.

O chod sekačky se stará čtyřtaktní motor Vega OHV se 174/196 ccm. Objem nádrže činí 1,5 l. Hlučnost je poměrně vysoká a může dosahovat až 98 dB. Rychlost pojezdu se pohybuje mezi 3 a 4 km/hod a závisí na výkonu motoru.

Vega 545 7in1 SXHE - recenze výkon a hlučnost

Kvalita sečení a funkce – 8,5/10

Vzhledem k tomu, že na sečení dohlíží výkonný motor, lze předpokládat, že budete s výsledky více než spokojeni. Ostatně jako i desítky dalších zákazníků. Výška sekání je nastavitelná v rozmezí od 25 do 75 mm. Šířka sečení činí 54 cm a objem koše je 70 litrů.

Kromě standardní funkce sekání můžete benzínovou sekačku Vega 545 7in1 SXHE využít také na mulčování. Důležitý je rovněž deflektor umístěný v boční a zadní části sekačky. Umožňuje vyhazování trávy z cesty. Sběrný koš je vybavený ukazatelem naplnění.

K této benzínové sekačce získáte tříletou záruku. Zákazníci nejčastěji vyzdvihují široký záběr, efektivní sečení, přítomnost bateriového startování, vysoký výkon či celkově jednoduché použití.

Vega 545 7in1 SXHE - recenze kvalita sečení a funkce

Technické parametry

Vega 545 7in1 SXHE Parametry
Motor 4taktní
Výkon 4,4/5,1 kW
Maximální točivý moment
Pracovní záběr 54 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Objem koše 70 l
Rychlost pojezdu 3 až 4 km/h
Doporučeno pro plochy do
Hmotnost 39 kg

Oblíbené sekačky na trávu podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (40 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář