Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínové sekačky Weibang WB 506 SCV 6in1

recenze sekačka Weibang WB 506 SCV 6in1

Od benzínové sekačky očekáváme vysoký výkon. A toho Weibang WB 506 SCV 6in1 nabízí opravdu pořádnou nálož! Dostupná je sice za vyšší cenu, slibuje toho ale požehnaně mimo jiné kvalitní provedení, pojezd i funkci mulčování. V recenzi se na tuto sekačku určenou pro náročné podíváme podrobněji.

Hodnocení Weibang WB 506 SCV 6in1

9.5

Perfektní

Velmi vysoký výkon, široký záběr i pokročilé funkce jako mulčování to vše charakterizuje benzínovou sekačku Weibang WB 506 SCV 6in1. V našem testu si vedla fantasticky, doporučujeme ji proto i těm nejnáročnějším zahrádkářům.

Konstrukce
10
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení a funkce
10
Klady
  • Prvotřídní provedení
  • Kvalitní materiály
  • Velmi vysoký výkon
  • Pojezd
  • Dodatečné funkce jako mulčování
Zápory
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost

Konstrukce –⁠ 10/10

Stačil jediný pohled a hned je jasné, že před sebou máme kvalitně vyrobený kousek. Výrobce si s konstrukcí testované benzínové sekačky Weibang skutečně vyhrál a použil prvotřídní materiály. Model se tak chlubí masivním šasi z odolné oceli i žacím nožem s mohutnými vyhazovacími lopatami Big Blade. Velmi kvalitní je rovněž kovová variátorová převodovka, která se pyšní vysokou odolností.

Nadstandardním prvkem je třecí spojka umístěná na noži sekačky. Právě ta zajistí prokluz nože při nárazu do překážky, čímž napomáhá předcházet vzniku škod na stroji. Vynechat nesmíme ani zmínku o profesionálním OHV motoru s výkonem 6 HP a vysokým kroutícím momentem. Velkou předností tohoto motoru je automatický sytič. Benzínovou sekačku Weibang WB 506 SCV 6in1 díky tomu nastartujete mimořádně snadno bez nutnosti něco na přístroji či motoru nastavovat.

Weibang WB 506 S je dále vybavená pogumovanými sendvičovými koly. Ta jsou uložena v oboustranných kuličkových ložiscích. Kola jsou velká 205 a 220 mm; bez problému s nimi přejedete i přes nerovný terén.benzínová sekačka Weibang WB 506 SCV 6in1 provedení

Ovládání –⁠ 9/10

Benzínová sekačka s pojezdem se obecně dobře ovládá. Ergonomicky tvarovaná rukojeť s prvky na ovládání otáček motoru optimálně padne do ruky. Dobře pasuje k jakékoliv výšce postavy, při skladování ji snadno sklopíte. Startování je rychlé a bezproblémové.

Třeba je ale myslet na to, že výše zmíněná masivní konstrukce, výkonný motor a velká kola něco váží. Konkrétně 41 kilogramů. Námahu při sečení naštěstí snižuje pojezd, v kopcovitém terénu je ale manipulace přeci jen náročnější.benzínová sekačka Weibang WB 506 SCV 6in1 rukojeť

Výkon a hlučnost –⁠ 9/10

Motor s objemem 159 cm3 se může pochlubit impozantním výkonem 6 HP (cca 4 400 W). To sekačku Weibang WB 506 SCV 6in1 řadí po bok těch nejsilnějších modelů. Můžete se pustit do úpravy rozlehlých i kopcovitých zahrad, protože s takovým výkonem nenarazíte na jediný zádrhel.

U benzínových sekaček na trávu vyšší hlučnost nepřekvapí. Weibang WB 506 SCV 6in1 není výjimkou, hlučnost dosahuje až 96 dB. Takový hluk už je samozřejmě znát, sekačka se ale stále neřadí mezi ty nejhlasitější modely.

benzínová sekačka Weibang WB 506 SCV 6in1 výkon

Kvalita sečení a funkce –⁠ 10/10

S Weibang WB 506 SCV 6in1 je sečení jedna radost. Šířka záběru 51 cm je nadstandard, úprava trávníku nezabere kupu času. Výška sečení je centrálně nastavitelná od 20 až do 75 mm. Velkou výhodou je, že se můžete pustit i do sečení krátké trávy. Většina strojů zvládá až o pár milimetrů vyšší stébla.

Jedná se o benzínovou sekačku 6 v 1. To znamená, že stroj umí sbírat posečenou trávu do koše, vyhazovat ji bokem či zadním deflektorem nebo mulčovat. Díky tzv. chytrému řešení lze model otočit a postavit na zadní speciální patky šasi. Tak budete mít lepší přístup ke spodní části žacího ústrojí, k uložení náprav i převodovce. Čištění a servisování tedy bude ještě snazší.

benzínová sekačka Weibang WB 506 SCV 6in1 mulčování

Technické parametry

Weibang WB 506 SCV 6in1
Parametry
Motor 4taktní 159 cm3
Výkon 4 440 W
Maximální točivý moment 8,9 Nm
Pracovní záběr 51 cm
Výška sečení 20 až 75 mm
Objem koše 70 l
Rychlost pojezdu 3 až 4,4 km/h
Doporučeno pro plochy do 1 200 m2
Hmotnost 41 kg

Oblíbené sekačky na trávu podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář